ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER- TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. (Zesde Jaargang.) No. 240. Ao. 1862. DONDERDAG 1 MEI. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. BIJITEKL A rV D. ENGELAND. Londen 23 April. De heer A. W. Easell, te Bosten, is dezer dagen aan de gevolgen van een rattenbeet overledeu. Op den oogenblik namelijk, dat hij zonder het te weten op het dier, dat hem in de voetzoel beet en waardoor doodkramp ontstond. FRANKRIJK. DU1TSCHLAND. Weenen22 April. Te Szegedin werd in den ochtend van 18 dezer het krijgsregt afgekondigd tegen roovers en moordenaars en reeds op den avoud van denzelfden dag hiel den drie roovers eene per spoorweg uit Debreczin aangeko men en in een hnurrijtuig naar hare woning terugkeerende vrouw vau een zeepzieder niet ver van eene tamelijk druk bezochte straat aan, ontnamen haar eene som van 1180A. wierpen haar het rijtuig uit en reden daarmede voort. Berlijn, 25 April. Particuliere brieven, hier uit New- York ontvangen, berigten, dat de uit de vesting Glogau ontvlugte officieren von Sobbe en Putzki den 3dec dezer aldaar zijn aangekomen, waar zij echter eene alles behalve gulle ontvangst hebben ontmoet. Uit alle Duitsche huis gezinnen zijn zij namelijk gebannen; de toetreding tot elke Duitsche vereeniging is hun ontzegd, terwijl niet slechts alle Duitsche logement-, koffijhuishouder3 enz. maar ook onderscheidene aanzienlijke Amerikanen, openlijk hebben bekend gemaakt, dat zij hen niet in hunne hnizen willen toelaten. Ook de dagbladpers toont er zich ten zeerste tegen hen verbitterd, en heeft reeds bij voorbaat geprotesteerd, voor het geval, dat zij in het leger der Unie mogten opge nomen worden. Frankfort22 Maart. Luidens mededeelingen nit Kas sei is de bekende voormalige kamerdienaar des keurvorsten, Hartdegeu, voornemens, langs den weg van regten vergoe ding te vragen voor de hem treffende keurvorstelijke beslui ten, waardoor hem, gelijk gemeld is, nadat hij in ongenade ontslagen is, elk middel tot zijn en der zijnen levensonder houd i3 ontnomen. Zoo hij dit voornemen volbrengt, kan er menige interessante bijzonderheid nopens het voorgevallene in het paleis van den keurvorst bekend worden. BELGIË. Brussel24 April. Het hof van assises te Luik heeft aitspraak gedaan in de zaak van Nikolaas Thierry en de wednwe Thierry, uit Chardogne, beschuldigd, de eerste V3n vadermoord met voorbedachten rade, de tweede, van mede- pligtigheid aan deze misdaad, door den bedrijver in het plegen daarvan behulpzaam te zijn geweest. De nit het pro ces gebleken bijzonderheden waren allergruwelijkst. De SCHAGERm COURANT. Drieven Franco. üii Van een tot vijf regel*0.75. Iedere regel meerder0.t5. Gebuurte-, Huwelijk*- en Doodberigten 0.50. De 35 cent* legelregt niet mede,gerekend. Gruute letter* n*ar de ruimte die lij beslaan. A3tlQ02U13QI3?S233 Tb bil lilllJ Bfiiiai'Jfl: Voor SchagenJ 1.00. Franco per post door het gelieele Rijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verschijnt iederen Donderdagmorgen. 25 April. Als eene merkwaardigheid wordt medege deeld, dat zich onder de vrijwilligers, die aau de revue te Brighton op den tweeden paaschdag deel namen, een tnan bevond, James Anderton genaamd, die reeds zijn 81ste jaar is ingetreden. Hij had reeds onder de vrijwilligers van 1803 gediend en was thans nog in staat de manoeuvres eveu goed en vlug als de jeugdiger vrijwilligers mede te maken. Dezer dagen is te Caithness, in Schotland, zekere Kenneth Murray, in den zeldzaam hoogen ouderdom van 110 jaren overleden. Hij was tot op den oogenblik van zijn dood in het volle genot van al zijne zintuigen, zóó zelfs, dat hij den kleinsten druk zonder bril kon lezeu. Geen enkel grijs haar was er op zijn hoofd te bespeuren. Parijs, 21 April. Het groote nieuws van den dag is de vrijspraak van den heer Mirès. Na 15 maanden in gevangenis te zijn geweest, zal hij heden avond alhier terugkeeren; zijne vrieuden zullen hem aan het station van den spoorweg af wachten. Thans is de vraag wat hij zal doen ten opzigte van de autoriteiten, die eene liquidatie hebben bevolen van de maatschappij der dagbladen, die onder directie stond van den heer Alirès. Zonder twijfel zal hij weder in het bezit worden gesteld zijner dagbladen, doch waarschijnlijk zal hij ook vergoeding vragen van schade, die hein door de liquida tie is toegebragt. Toen het arrest was uitgesproken, kwam een aantal personen Mirès de hand drukken; hij zelf kon geen woord spreken en weende van vreugde. Hij plaatste zich met zijne vrouw en dochter in een rijtuig, en reed onder luide toe juichingen naar de gevangenis. Aan het telegraaphbureau is den geheelen dag niets anders overgeseind dan berigten omtrent de vrijspraak van Mirès. De kosten van het proces zijn buitengewoon hoog; de expertise alleen kost 22,000 francs, en voor het afschrij ven der stukken, die Mirès voor zijne verdediging noodig had, is 7000 francs betaald Ofschoon de geregtskosten ten laste van den staat komen, heeft het proces aan den vrijgesprokene meer dan 200,000 frs. gekost, en evenwel geschiedt de regtspleging gratis, zoo als de constitutie zegt. Hoe zou het wezen, wanneer dit zoo niet ware? Wat betreft den mede-gérant van Mirès, den heer Solar, die bij verstek tot 5 jaar gevangenis is veroordeeld, omtrent dezen blijft de vraag bestaan, wat hij thans zal doen? Bij Bougival, in de nabijheid van Parijs, heeft de zeer bekwame mechanicus Gerard proeven genomen met eene nieuwe soort van spoorwegen. De raderen der locomotief en wagens zijn vervangen door waterschoenen, die over de met water bevochtigde rails glijden. Het water vermindert de wrijving buitengewoon en men kan eene snelheid van 24 «ijl per uur bereiken. Men kan den trein zeer spoedig en zonder stooten doen ophouden, door de kraan te sluiten, waaruit het water op de rails stroomt, waardoor de wrijving tusschen de twee dan drooge ligchamen den trein doet stil staan. De door den keizer en de keizerin bijgewoonde proeven op dezen hydraulicheu spoorweg leverden een zeer gunstig resultaat op; eene door den keizer benoemde wetenschappe lijke commissie heeft een zeer gunstig rapport over deze uitvinding uitgebragt. 23 April. De rens Murphy is te Marseille aan eene slepende ziekte overleden. Het lijk is gebalsemd en zal later naar het museum van natuurlijke historie alhier worden overgebragt. 25 April. Het hof van casatie heeft beslist, dat een huwelijk bij dwaling aangegaan met een ontslagen galeiboef niet kan worden vernietigd. Acht minnen hielden zich dezpr dagen in eene herberg even buiten Parijs op om te ontbijten; elke harer had ecu zuigeling, die haar door het centrale bureau alhier was toe vertrouwd, om op haar gemak te kunnen ontbijten, legden zij de gebakerde kinderen op een billard. Na verloop van eenigen tijd kwamen er jongelieden, die, wenschende billard te spelen, de zuigelingen door elkander op een bed legden, zoodat de minnen niet meer wisten, welk kind aan hare zorg was toevertrouwd, en naar het centrale bureau moesten terugkeeren, om inlichtingen te ontvangen. De ouders wer den ontboden om deze Babclsche verwarring te doen ophou den, doch het is zeer mogelijkdat er eene verruiling heeft plaats gehad.

Schager Courant | 1862 | | pagina 1