ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER- rwj. TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. (Zesde Jaargang.) N°. 242. g&j* A°. 18G2. ENGELAND. FRANKRIJK- SCHAKER-fCOÜRAlïT. astmminiimïBïaa TLBJI aan maauaaa: Voor Schagenl.OO. 1'raaco per poal door het gehcele Rijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verschijnt iederen Donderdagmorgen. DONDERDAG 15 MEI. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. Drieven Franc e. »Biaa aait AimnDina: Vaneen tot vijf regeltf 0.75- Iedere regel meerder0.15- Ueboorte-, Huwelijks- en Doodberigten 0.50. De 35 centt zegelregt niet medegerekend. Uroote lettert naar de ruimte die zij betlaao. 15 ROOD ZETTING. Ingaande Dingsdag den 13 Mei 1862. Maximum van den prys waarnaar het BROOD, binnen de Gemeente Schagen mag worden verkocht. Tarwebrood, le. soort, per 1 N. S. 25J ct. 7| N. Onc. 19J ct. 5 N. Onc. 13 ct 2} N. Onc. 6J ct. Tarwebrood, 2e. soort, per 1 N. 21 ct. 7J Onc. 16 ct. 5 Onc. 10J ct. 2{ Onc. 5} ct. Tarwebrood, 3e. soort, per 1 N. ffi. 17J ct. 7J Onc. 13 J ct. 5 Onc. 9 ct. 2} Onc. 4} ct. Roggebrood, per 3 N. 34J ct. IJ N. 17 J ct. 7 J Onc. 9 ct. Aldus vastgesteld door Burgemeester en Wethouders vaa Schagen. Schagen den 12 Mei 1862. De Burgemeester, H. R. de MEER. De Secretaris, A. J. van CANTFORT. 151) I T E NL A~N" D. Londen, 6 Mei. De tentoonstelling werd Zaturdag 11. door 12,000 personen bezocht. Wat voorloopig het meest de aandacht der bezoekers trekt, zijn de tentoongestelde jn- weelen. Men ziet er roode paarlen en zwarte diamanten, robijnen van allerlei tint, ametbysten, smaragden en bril- lanten, en het zal naanwelijks behoeven gezegd te worden, dat de Koh-i-Noor, met zijn waarlijk verblinde stralen, daaronder de eerste plaats inneemt. Over het geheel geno men wekken de juweelen, door Engelsche particuliere firma's tentoongesteld, de algemeene verbazing, en men zal zich een denkbeeld kannen vormen van de euorme waarde, welke deze nfdeeling vertegenwoordigt, als men weet, dat door vier of vijf Londensche goudsmeden alleen voor eene waarde van meer dan 1,000,000 fi! St. (f12,000,000 Nederl.) is ten toongesteld. 7 Mei. Onder de vele voorwerpen van de tentoonstel - ling, die bijzonder de aandacht trekken, behoort de machine van den heer Peter tot het lezen van mikroskopisch schrift. Met behulp van deze machine heeft men geconstateerddat de woordenMatthew Marshall, Blank of Engeland", op eene lengte van 2} millioenste gedeelte van eene Engelsphe duim konnen geschreven worden, terwijl men naar die bere kening, de geheele bijbel 22 malen op eene oppervlakte van eene vierkante Eng. duim zou kunnen schrijven. Ook ziet men er schalen tot het wegen van muntspeciën, die wanneer zij ook eene zwaarte van 3000 oneen bevatten, nog met een enkel grein overslaan, terwijl er eeoe schaal voor chemische experimenten vertoond wordtwaarvoor een zonnestofje schier voldoende is, om haar nit de balans te brengen. Deze laatste bevindt zich natnnrlijk onder een glazen stolp. Gisteren avond had in Freemason's Tacern de tweede jaarlijksche vergadering plaats van de voorstanders der middernachtelijke bijeenkomsten tot verbetering van geval len meisjes. De secretaris las een rapport voorwaaruit bleek, dat door die bijeenkomst reeds meer dan 400 meis jes aan de prostitutie waren onttrokken, waarvan velen aan hare familien waren teruggegeven, terwijl sommigen gehuwd ea anderen in goede betrekkingen geplaats waren. De verga dering werd ten slotte door verschillende redenaars aange sproken, die op het gewigt der zaak wezen en aandrongen, om op den ingeslagen weg, waardoor reeds zooveel goeds was verkregen, te blijven voortgaan. Gisteren werd te Glenbowen, in het graafschap Tippe- rary, een pachter, Maguire genaamd, doodgeschoten. Hij had onlangs bezit genomen van eene hoeve, waarvan kort te voren zekere Kcnnedy was verdreven, dit is de vijfde moord, die binnen den tijd van twee maanden in Ierland plaats heeft. De Montreal Gazelle meldt, dat eene vrouw den 29e. Maart 1.1. van vijf levende dochters is bevallen en dat zoo wel de moeder als de kinderen welvarende z>jn. De moeder zelve is van een vierling, welke alleu nog in leven zijn. 8 Mei. Een groot gedeelte van het reusachtige riool, dat hier thans wordt gebouwd, waaraan raillioenen scliats worden besteed, en dat moei strekkeD, om de vuilen en ver pesten vloeistoffen, in stede van die den Teems toe te voe ren, op een aanzienlijken afstand beoosten de hoofdstad zich te doen ontlasten, is thans gereed. Deze heugelijke gebeur tenis want het is inderdaad eene gebeurtenis werd gisteren te Greenwich met een onderaardsch diner gevierd. Een banket in een rioolVoorwaar, echt Engelsch. De Greath Eastem i3 gisteren te ongeveer 3 ure met 140 passagiers en eene gewone lading naar New-York ver trokken. Parijs 6 Mei. Er loopt een gerucht, dat het doel van de reis van prins Napoleon naar Napels zou zijn, om de voorwaarden te regelen van eeu geheim tractaat, waarbij Frankrijk belooft oui binnen een bepaalden tijd niet alleen Rome, maar ook Venetië in het bezit van koning Victor Emmanuel te stellen. Heden wordt aan het hof de verjaardag gevierd van de keizerin, die op den 5den jarig is geweest. Daar die dag de sterfdag van keizer Napoleon I was, is de viering van den geboortedag der keizerin tot heden uitgesteld. Het Palikao-ontwerp, dat thans bij den raad van state wordt onderzocht, ontmoet dasr grooten tegenstand, zoowel wat aangaat het beginsel als het hooge cijfer. Men zegt, dat de stad een groot bal ter eere van den koning en de koningin der Nederlanden zal geven. De keizer heeft besloten, dat de stad Parijs, aan de Barrière de Tróne, dus aau den tegenovergestelden kant van de Barrière de 1'Etoile, waar de groote triumphboog staat een dergelijken boog zal oprigten ter herinnering aau de Rassiche, Italiaansche, Chinesche, Cochirchinesche en Me- xicaansche veldtogten. De kosten worden geraamd op 30 millioen frs. De berigten uit Mexico zijn minder gunstig; generaal de Lorence vraagt om versterkingen. 7 Mei. Bij Dentn is eene brochure in het licht versche nen, getiteld: »Plus de pape-roi! (geen paus-koning meer) De heer Cavia is de schrijver. De paus heeft bevel gegeven in de stoomkorvet, die zeilree ligt, een bidstoel te timmeren; er worden vier hotten in dat vaartuig in gereedheid gebragt voor de vier personen, die den paus, wanueer hij vertrekt, zullen vergezellen. Te Florence is in het atelier van den beeldbouwer Pandiani een standbeeld ten toon gesteld van generaal Ga ribaldi, dat voor Amerika is bestemd. De heer Mirès heeft zijn kantoor, dat bij den verkoop door de commissie van liqaidatenrs zijns boedels door den Madridschen bankier Salamanca was aangekocht, weder in gekocht. Hij zal zijne vroegere zaken, omgeven van 10 zijner vroegere beambten, met eene inschrijving voor eene nieuwe onderneming bij aandeelen weder beginnen. Eergisteren zijn aan het ministerie van oorlog berigten

Schager Courant | 1862 | | pagina 1