DU1TSCHLAND. Frankfort6 Mei. In Zwitserland verheugt men zich algemeen over het prachtige leuteweder; de bergen zullen 2 tot maand vroeger dan gewoonlijk begaanbaar zijn, indiea althans de soms verraderlijke Meimaand geen onhiel aanrigt. BELGIË. Brussel, 9 Mei. De DJonitevr bevat het volgend bnlletin van gisteren avond, 11 uur: vSedert dezen ochtend is geene merkbare verandering in 's koiiinu gesteldheid gekomen. De nacht was niet slecht." Een ander bnlletin van heden och tend 9 nor lnidt: r's Konings gesteldheid is vrij bevredi gend. Z. M. beeft weinig geslapen, maar de longaandoening Tertoont zich heden minder gevaarlijk". Naar men voorts verneemt, is eene vierde operatie, welke Dr. Civiale coodig achtte, ten gevolge van een geneeskundig consult, achterwe ge moeten blijven. Aartshertog Ferdinand Max en prinses Charlotte zijn heden alhier gearriveerd. Ook de geneesheer der koningin van Engeland is op het kasteel te Laeken san- gekomen. Nadere berigten van heden avond 6 ure, melden ITALIË. Rome, 9 Mei. Aanstaande Donderdag zal het consistorie voor de canonisatie der Japansche martelaars plaatshebben. T R K IJ AMERIKA- New-York, 26 April. De kanonnen der Noordelijken zijn op 1000 yards afstands van de verschansingen der Zui delijken te Yorkstown geplant. De heer Mercier is uit Rich- mond teruggekeerd. De New- York Herald meldt, dat Frankrijk zich naauwkeurig heeft doen inlichten aangaande den tijd, die nog vcreischt wordt, om den opstand te be dwingen. De Noordelijken hebben een begin gemaakt met het bombardement van het fort Jsckson, beneden New-Or- leans. Bij Pittsburg Landing wordt spoedig een nieuwe veldslag te gemoet gezien. De stedelijke regering van Frederichsburg heeft aan generaal Dowell doen weten, dat men zich tegen eene bezetting van die stad niet zou verzetten, doch dat de bevolking aan de zaak der Zuidelijken getrouw zal blijven. IS1NNENLA ND. Schagen, 14 Mei 1862. van Algiers ontvangen, welke melden, dat de verstandelijke toestand van maarschalk Pclissier al zcfr ernstig is. He be- roemdekrijgsman had ecnigc dagen geleden eene groote parade in chambcrcloak cn nachtmuts te paard bijgewoond. Kr worden meer dergelijke gevallen medegedeeld. De regering is daardoor in ïioote verlegenheid en heelt den generaal de Martimprey het werkelijk opperbevel toevertrouwd. 8 Mei. Het gisteren de op Toileriën, ten eere van den Koning en de Koningin der Nederlanden, gehouden diner was schitterend. Heden hebben do keizer en de keizerin met HH. MM. den Koning cn de Koningin der Nederlanden dc wedrennen in het boscli van lioulogne bijgewoond. Het feest, dat lieden te Trinnon zou worden gegeven en waartoe de keizerin zelve de voorbereiding bad overwaakt, is tot Vrijdag uitgesteld. In de hut der hermitage zal een diner van 150 couverts worden gehouden. Men zegt dat vorst Metternich naar Weenen is ontbo den, omdat de keizer hem over de Italiaansche qnaestie per soonlijk wil spreken. Volgens de Fransche correspondentiën is er nog steeds sprake van een huwelijk van den Priua van Oranje met prinses Anna Murat Van Madagascar wordt berigt, dat er een opstand is uitgebroken; men heeft getracht den koning te vermoorden. Deze was echter gewapend en schoot den moordenaar dood. De rebellen zijn bierdoor niet ontmoedigd. De neef des ko- nings, de vermoedelijke troonsopvolger, is een der tnedeplig- tigen van liet complot. 9 Mei. Al de troepen vau liet leger te Parijs, alsmede de regimenten der keizerlijke garde zullen Dingsdag deel aan de ter eere van den Koning der Nederlanden te houden wapenschouwing nemen. Alsdan zullen 40,000 man onder de wapens zijn. Het gerucht liep, dat er een of- en defensief verbond tusschen Frankrijk en Italië is gesloten. Italië telt thans een leger van 350,000 goed geoefende en geestdriftvolle soldaten. Men verzekert, dat de pauselijke Zouaven hebben be sloten, om, indien Italiaansche troepen Rome uiogen binnen rukken, met kracht weerstand te bieden, al mogt dat ook verderfelijk voor lien zelven, ja zelfs voor den paas zijn. Weeneil, 7 Mei. N'aar men verneemt, is het postkarret- je, dat in den avond van 1 dezer Komorn verliet, in het bosch Pussta Bajco (een eigendom van den kardinaal vorst- .priinaat van Hongarije) door roovers overvallen, die den postillon en een hein vergezelleude passagier vermoorden, waarop zij zich van al het geieede geld, ongeveer 8000 gul den, meester maakten, de brieven met het karretje op de plaats achterlieten en de vlngt namen. Tot dus ver schijnt meu de misdadigers nog niet ontdekt te hebben. Uit Vespriui wordt de arrestatie gemeld van zekeren advocaat P. uit Piipa, beschuldigd van vergiftiging van vier personen. Bij eene rijke familie als advocaat en huisvriend verkeerende, vatte hij eene hartstogtelijke liefde voor de vrouw des buizes op, welke echter zijne liefdesbetuigingen steeds van de hand wees. Kort daarop stierf de man en toen ook nu de weduwe niets van den advocaat en zijne huwelijksvoorstellen wilde weten, overleden ook zij en hare twee kindereu spoedig, onder zeer bedenkelijke verschijnse len zoodat eene geregtelijke vervolging werd ingesteld, welke de arrestatie van den advocaat ten gevolge had. Deze moet den geneesheer, die met de lijkschouwing belast werd, een aanzienlijk geldelijk bedrag hebben aangeboden, indien hij daarbij slechts oppervlakkig wilde te werk gaan. verdere beterschap in 's konings gesteldheid. Voor eenige dagen zat een meisje in de kerk te Dicst voor met Mariabeeld schijnbaar zeer godvruchtig te bidden. Daar hare gebeden waarschijnlijk niet spoedig genoeg naar haar zin werden vervuld, nam zij de vrijheid zelve te nemen, wat zij door haar smeeken niet kon verkrijgen, en beroofde het beeld van een gouden ketting en eene gouden broche, welke zij kort daarop bij een goudsmid ten verkoop aanbood. De goudsmeden hadden echter reeds kennis bekomen van den gepleegden kerkroof, en het vrome kind werd dan ook onmiddelijk in hechtenis genomen RagUSa, 9 Mei. Dingsdag heeft bij het meer van Scntari een bloedig gevecht plaats gehad. De Moutenegrijnen verlo ren daarbij 7U0 en de Turken 600 man. Eerstgenoemden trokken daarop naar de grenzen in de rigting van Niksich terug. Bij de op gisteren plaats gehad hebbende verkiezing tot twee lieden voor de Provinciale Staten voor liet kisdistrict Schagen, zijn ingekomen 403 stembriefjes waarvan 2 van onwaarde. De stemmen waren uitgebragt op de HH. A. R. Sloos 264; C. Muller, Cz. 190-, W, Bos, 141; H. R. deMeêr, 84; 11. Waiboer, 81; C. Kroon, 24. enz. De volstrekte meer derheid is 201 stemmen, zoodat herbenoemd is de beer A. R. Sloos eu eene herstemming zal moeten plaats hebben tus- sclun de hecrC. Sluller, Cz. en W. Bos. Naar men mededeelt, zou keizer Napoleon besloten heb ben, op het einde der maand Junij op het Loo een tegen bezoek te brengen aan Z. M. den Koning. Of de keizer ook in de residentie zou komen, moet nog niet beslist zijn. Wij vernemen dat het reciteer collegie nde Vrede", alhier, voornemens is eerdaags eene voorstelling te geven, waarvan het programma later zal worden bekend gemaakt, en welks opbrengst zal strekken teu voordeele van den Brand te Enschedé. Wij twijfelen niet, of deze voorstelling za Idrok bezocht worden en rekenen dan ook op eene rijke oogst voor de ongelukkige hulpbehoevenden aldaar. De Tweede Kamer heeft den 8sten dezer de onteige ningswet tot uitbreiding, in het belang van de gezondheids toestand, der stad Rotterdam, 39 tegen 22 stemmen en die tot verbreeding der pompstraat te Maastricht, met algemee- ne stemmen, aangenomen. VERGADERING van den GEMEENTERAAD. Zitting van 3 Mei 1862. Afwezig de heer W. Vader. De vergadering -wordt geopend en voorgezeten door den Burge meester. Door de Secretaris worden gelezen de notulen van het verhan delde in de vergadering van 7 April Jl. die na eeoe wijziging i* eene zin worden goedgekeurd. De voorzitter geeft mededeeling vau de missive van Heeren Ged. Staten dezer Provincie, betreffende de verkiezing, die op den 13 dezer moet plaats hebben, ter vervulling der plaatsen van de le den der Provinciale Staten die met den volgenden eersten Dings dag van Julij aftreden, dat ten gevolge hiervan moet worden over gegaan tot het formeren van het stembureau, dal ook dit jaar do helft der leden voor de Tweede Kamer der Staten Generaal aftreden, waarvoor insgelijks een stembureau zal moeten worden geformeerd, werd door den voorzitter de vraag gedaan of er een oi twee stembureaux zullen benoemd worden, wordt bepaald van twee bureaux. Als nu geprocedeerd tot de benoeming van het stembureau T00!j de Provinciale Staten, zijn bij meerderheid van stemmen benoemd tot stemopuemers de heeren Cs. de Heer en Dk. Timmerman en tot plaatsvervangers de heeren Cs. de Pater en Cs. Kruijer.

Schager Courant | 1862 | | pagina 2