DU1TSCHLAND. ITALIË- Eene voorgekomen Catastrophe. 23 Mei. Een timmerman lia<l al zijn gereedschap moe ten verkoopen, om zijn huisgezin brood te verschaffen; hij had geen geld om ander gereedschap te koopen en kon dus nietftvcrken. De keizer kreeg hiervan kennis en zond hem al wat hij noodig had. »llad de keizer mij geld gezonden zeide hij dan zon ik het als cene aalmoes van een mees ter hebben geweigerd; nu hij mij in de gelegenheid stelt te werken, neetn ik zijn geschenk aan als de gift eens vaders". Weenen, 2t Mei. Uit Regusa wordt van gisteren ge meld, dut het Turksehc leger, dat Montenegro moet binnen rukken, 20,000 man sterk is en onder bevel van den mnchir Abbipacha te l'odgorizza in Albanië wordt bijeengetrokken. Vier stoomschepen, welke zich in het meer van Scutari be- viuden, zullen de bewegingen van het leger ondersteunen. De Monteaegrijnen zijn binnen huDne grenzen teruggetrok- ken. Uit Lemberg wordt gemeld, dat Dr Czernanski, oud professsor in de kruidkunde, zoölogie en geognosie aan het gymnasium der akademie aldaar, den 15 dezer door zekeren Brvlinski, een zijner voormalige schoolkameraden, is ver moord. Brvlinski, kwam den professor eeuig geld ter leen vragen, en"op diens weigering bragt hij hem drie houwen toe met eene bijl, welke hij onder zijne kleederen verborgen had gehouden, en sneed vervolgens zich zelveu met een scheermes de keel af. Op de landbouwkundige tentoonstelling, welke thans te Praag gehouden wordt, zijn o. a. door een industrieel uit Köuigssaal een aantal zwijnen geëxposeerd, welke zich niet enkel door de goede mesting en dergelijke uitmuntende hoe danigheden onderscheiden, maar voorai ook door de zonder linge namen, welke de exposant aan deze dieren heeft gege ven. Zoo heel er een „Crinoline", een 6iider „Griseldis", en een dik, vet biggetje antwoordt op den „prius Pion-Pion''^ Turijn, 20 Mei. Generaal Garibaldi heeft het volgende protest uitgevaardigd: »Ik ben nog niet naauwkeurig bekend raet bet aantal dooden en gekwetsten bij het bloedbad te Brescia. Ik weet, dat er kinderen vermoord en vrouwen en kinderen gewond zijn. »Als Italiaanscli soldaat, wil ik niet gelooven, dat Itali- aansche soldaten weerlooze kinderen en vrouwen hebben gedood en gewond. De daders kunnen in uniform verkleede moordenaars geweest zijn, en hij dit bevel beeft gegeven tot het bloedbad o! ik zou voorstellen hem tot beul te benoemen en ik zou voorstellen aan de inwoners Vertolg en S/otJ. Den storm, den regen, den stikdoukereu nacht vergetende, hield hij de lijn in de hand, de lantaarn in de hoogte, en greep moedig den sterkste tak van den eiken boom, die hij hereiken kon deze wankelde en boog zich onder zijnen last; doch de kleine held greep moedig onder de digte takken naar eenen dikkeren. Thans hief hij de lantaarn in de hoogte om zijne stelling in oogenschouw te nemen. Een oogenblik was hij radeloos, kon h\j slechts den versten tak bereiken, zoo dacht hij, dan ware het gemakkelijk, met behalp zijner liju of door eenen sprong den tegenover gestelden oever te bereiken. Doch zulks was eene bijna waan zinnige poging. Hjj keek rondom zich heen, lichte met zijne lantaarn hier en daar en zag slechts eene donkere vaste mas sa, die hij niet zeer duidelijk kon onderscheiden, het moest eeu voorwerp ziju, dat hem dienen kon, het licht voor zich uithoudendeboog hg zich voorover om duidelijker te kunnen zien, en ontwaarde een gedeelte der ingestorte brug, slechts op twintig voet afstands van hem verwijderd, het laagste gedeelte kwam op gelijke hoogte met zijn hoofd. Het hart klopte hem van vreugde bij deze ontdekking. Hij wond zijne lijn los en maakte er eene dubbele lus aan. Nu klem de hij zich aan den tak vast, en wierp den strik naar de scherp uitstekende palen van het overschot der brug, doch hij wilde niet vastraken. Te vergeefs beproefde hij zulks her haalde malen; eindelijk bleef de lus vasthouden, nu hij trok met al zijne magt, doch de lus liet niet los. Spoedig maakte hij bet andere einde aan bet beneden gedeelte van den sterken tak, die hij gevat had, vast. Na begon hij, met de lantaarn aan den arm zich met handen en voeten vast aanklampende laDgs de lgn voorwaarts te klimmen. De regen en wind bruisch- te om hem heeu en terwijl bij in het midden hing, rukte hem windvlaag de muts van het hoofd. Zijne handen waren ijT 1 bij nik door koude verstijfd, en voor een oogenblik gevoelde hij fp" - zich, \ls het ware, geheel afgemat. Duim voor duim, voet voor voet kjocp hij langs het glibberige touw voorwaarts en bereik van Brcscia een monument voor Papoff Russisch officier op te rigtcn, die zijn sabel verbrak, toen men hem beval op het ongewapende volk van M arschau te schieten. De bewegingspartij een aanval op het Zuiden van Ty- rol beraamd hebbende, is dc toelaag ontdekt en verijdeld, door liet gevangennemen van 2 hoofdofficieren van bet ontbonden Garibaldiaarisclie leger en een honderdtal volgelingen. Te Brescia zijn pogingen aangewend om de gevangenen met ge weld te bevrijden waarop de troepen met scherp gevuurd en eeuige lieden gedood en gekwest hebben. Eene dergelijke beweging te Bergamo is gemakkelijk bedwongen. Het verzoek van Garibaldi om de schuldigen te ontslaan is door de rege ring afgewezen. In een Milaneèsclidagblad beeft bij een beklag geplaatst tegen de in-bechtenis-neming van den kolonel Ca Ua bene. Garibaldi heeft de zich te Bergamo iu hechtenis bevin dende vrijwilligers geniagtigd te verklaren, dat zij op ver zoek daar waren te zamengekomen. T U R K IJ Constantinopel22 Mei. De Porfe beeft, het stellige bevel gezonden, om Montenegro aan te vallen. Dost-Mo- hammed-khau rukt op Herat. aan. HUNNENLAND. Schagen, 21 Mei 1862. Bij de opgisteren gehouden herstemming tusscben de heeren C. Muller, Cz. en W. Bos, ter benoeming van een lid voor de Provinciale Staten, zijn uitgebragt op de heer C. Muller, Cz. 292 en op de lieer W. Bos 200 stemmen; zoodat eerstgenoemde tot lid is verkozen. Dat de dichtkunst in ons district nog niet uitgestorven js, blijkt o. a. weder uit een ingeleverd stembriefje van den navolgenden inhoud ^ie te Stemmen uit de Heeren cceiden ziju mij onbekend Cl Ik wil de oudste eeren ccteeds blijft Bos als lid bekend. Het Japansch gezantschap zal in het begin der maand Junij Nederland komen bezoeken en van Londen afgehaald worden door Zr. Ms. stoomschip ArJjoeno, waarover het commandement zal worden opgedragen aan deu kapt. t/z. G. C. C. Fels Rijcken. Aan boord van dat stoomschip zal zich mede inschepen de com missie, door Z. M. belast met de ontvangst en het geleide van het gezantschap gedurende zijn bezoek in Nederland, en welke com missie bestaat uit de volgende heeren: president J. M. graaf van Lijnden generaal-majocr, sous-chtf van het militair Huis des Ko- nings; leden: Mr. J. H. Donker Curtius, oud-opperhoofd van den te met levensgevaar het einde. Thans had hij zich aan het met schuim bezette paalwerk vast te klemmen, en zich zoo doende er boven op te wringen, hij had eindelijk de bovenste dwarsbalken bereikt, en stond op de laatste overblijfselen der weg gesleurde, en verpletterde bru?. Een juichend gevoel van bevrediging bruischte door het moe dig hart van den kleinen heldtoen hij in den pikdonkeren nacht en omgeven van de kampende elementen op de brok stukken van de brug trad, die onder zijne voelen dreigden weg te zinken. Doch ook dit duurde slechts een oogenblik- De trein kou elke minuut komen aansnellen, hij betrad be vende van aandoening den vasten bodem. Zoodra hij eeu voet aan wal hadsprong hij juichend in de hoogte en gevoelde zich door nieutve krachten versterkt. Een vooruitstekend ge deelte van der, spoorweg bereikt hebbende, hield hij stil en luisterde opmerkzaam; hij hoorde nog niets, rigtte zich op zijne teenen, schadde den regen van het gezigt en zag scherp in de ondoordringbare duisternis. Zou het werkeljjk een licht zijndat hij in de verre verte meende voor zich te zien Ja, het was zoo doch nog zoo verre, zoo klein, door eiken vallenden regendroppel verscholen maar het was een licht. Htf zette zijn oogen zoo wijd mogelijk open, even als of hij bet licht uit de verte in zich wilde opnemen. Elke seconde werd hel duidelijker, het zweefde even als een plimworm op de spoorbaan. Ja het was de trein Het schijnsel van het licht deed denken, dat de trein nog eenige mijlen verwijderd was, doch in wezenlijkheid was het slechts eenige minuten, en hij kwam met een vreesselijke vaart aansnellen. Het licht werd grooter, duidelijker en glinsterde als een ster aan den hemel; het verhiel zich als een meteoor en kwam nader. En met dit licht naderde een kostbare vracht menschen levens. Het bragt het kind aan moeders borst, het bloeijen- de meisje in de schoonste dagen der zorgelooze jeugd, de ge liefde bruid, den statigen jongeling. Daar kwam de jeugd met moedige scherts, de krachtige man ter bereiking van zijn voor

Schager Courant | 1862 | | pagina 2