ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER- TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. (Zesde Jaargang.) N». 247. é&J* A°. 1862. DONDERDAG 19 JUNIJ. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. IS L I T E la A fS I). ENGELAND. Londen, 11 Junij. In Blackfriars Road heeft een ter goede naa:n en faam staand jonge man, John James Mock- fort genaamd, zijne twee dochtertjes, respectievelijk 5 en 7 jaren oud, door middel van vergif doen sterven, terwijl hij zich zelveu met ceu trancheermes liet leven benam. Wan hoop wegens het overlijden zijner vrouw, dat na twee maan den geleden plaats had, schijnt tot deze ijzingwekkende daad geleid te hebben. FRANKRIJK- Parijs, 13 Junij. Bijna iederen avond kan men op het plaveisel van de Place de la Concoide eeti lieer van 55 60 jaar zien schaatsenrijden op schaatsen met rolletjes. Hij doet alle mogelijke kunsten eu beweegt zich even vlug als op het ijs. DU1TSCHLAND. Berlijn, 12 Junij. Het dorp Xaundoiff, ongeveer 600 inwoners tellende, is hijua geheel afgebrand. Dezelfde ramp heeft het stadje Gilgenburg in het district Osterode getrof fen, waar, op ongeveer 50 na, alle woningen zijn in de asch BELGIË. Brussel, 14 Junij. In de nabijheid dezer stad heeft een hoedenmaker zich een huis laten bouwen waartoe bij 23,000 oude hoeden heelt gebezigd. Het huis staat op een van ra deren vooizicoen houten grondkan een gezin huisvesten en beeft slerhls een gevrigt van 7200 pond. ITALIË. Turijn r 9 Junij. Tc Napels vreest men voor eene nieuwe uitbarsting van den Vesuvius. Deze vulkaan werpt met korte tusscheiiruimten lavs uit iu de iigting van Pompeji eu asch iu tle rigting van Portici; dit zijn de gewone voorteeke nen van eeue uitbarsting. RUSLAND. St. Petersburg, 7 Junij. Den 5den is alhier op rier plaatsen een zware brand uitgebroken. Dien ten gevolge zijn zeer strenge maatregelen genomen en zullen verdachten aan brandstichtingen diefstal onmiddelijk door een krijgs raad norden tercgtgesteld. AMERIKA. New-York, 4 Junij Nabij lÜclunond is een groote veldslag geleverd, w-clke twee dagen gedunrd heeft. Den eersten dag behaalden de geconfedercerden de overhand en nanrcu 19 kanonnen eu ecu aantal krijgsgevangenen; den tweeden dag wenleu zij even wei met aanzienlijke verliezen teruggedreven, waarbij tij echter de kanonnen en tle krijgs gevangenen medevoerden. Generaal Mac Clellan bevindt zich thans op vijf mijlen afstanda van liichmond. Het bonds- leger heeft 3900 man, doch dat der geconfedereerden een veel aaumerkelijker aantal verloren. Generaal Premont heeft hen bij Strasburg geslagen. De bondstroepeu zijn thans op acht mijlen van Charlestown gelegerd. Het is nog onbektnd, welke positie de Zuidelijken thans itiuemen. II I \\E LAND. Schagen, 18 Junij 1862. SCHAKER 5ük COURANT. asouïriiirin'rBïjiiaa reus wn uiaauxio: Voor Schaj-cuf l.OO. Franco per poat door hel geheele Kijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verschijnt lederen Donderdagmorgen. Rrieven Franco. Uil A&Tistaimai!: Van een tot vijf regelt0.75. Iedere regel meerder0.15. Geboorte-, llutvelijkt- en Doodberigten 0.50. Ue!l5 cents tegelregt niet medegerekend. Groote letters naar de ruimte die tij beslaan. 12 Junij. Met de Greal Easteru zijn 500 passagiers van New-York te Livcrpool aangekomen. Ofschoon zij op hunne reis zware tegenwinden ontmoette, heeft geen enkele passagier aan zeeziekte geleden, maar heeft men zich inte gendeel met bals, concerten, zeifs met wedrennen op het dek vermaakt. Pen 30slen Mei werd de Greal Eastern door den marshal van New-York in beslag genomen en aan den ket ting gelegd, wegens eene som van 100,000 dollars, die de Amerkaansche ingenieur, de heer llamiiton Towle, eischt nis irreJdingsgcld" voor de hulp, door hem te vorigen jare; toen het reuzenschip in gevaar verkeerde, aan hetzelve ver leend. Tegen eeue borgstelling van 10,000 dollars, werd de Greal Eatlern echter weder vrijgelaten. Sedert ecuigeu lijd werden iu de Oosteurijksche af- deeling van de tentoonstelling eeuige kleine diefstallen ge pleegd, zonder dat bet gelukte den dief op het spoor te komen. De policie nam hierop hare toevlug tot de volgende list. Keu agent wertl in een groen baaijeu kleed gewikkeld, gelijk een standbeeld, en zoo des nachts op de wacht ge plaatst. Hij had daar nog niet lang gestaan, of de dief ka-am opdagen en nam een paar laarzen weg, waarmede hij stillet jes wegsloop, toen de figour, die hij voor levenloos hield, hem omhelsde. Men kan zich ligle'.ijk den schrik van den dief verbeelden, welke z66 hoog liep, dat de policie-agent zelf eeu oogenblik ii» verlegenheid geraakte en voor het leven van den man beducht was. De zaak liep intusschen zoo erg niet af en de dief bevindt zich thans in banden der policie. Voor het hof van assises, in het departement der Yo- gesen, stond dezer dagen een jongmeisje van 17 jaren teregt, beschuldigd van 33 maal brand tc hebben gesticht met meer of minder belansrijke schade. Het hof heeft de jengdige misdadige, die alles bekende, tot twiutigjarigen dwangarbeid veroordeeld. gelegd- Rome 7 Junij. Gisteren heeft de paus 5000 geestelijken, waarvan de helft uit Franscheti bestond, ontvangen, llij hield eene Latijusche rede en daarna eene Fransclte toe- De vetsiering van de St. Petruskerk heeft zoo veel ge kost, dat tnen daarvoor eene groote kerk en voor elk der 27 gecanoniseerde Japansche martelaars een groot marineren standbeeld had kunnen laten vervaardigeu. Bij de verkiezing van een lid der tweede kamer in liet kiesdistrict Alkmaar, is herkozen de lieer Poot/mm, met 606 stemmen, tegen de heeren Rochussen en Kikkert, op wieu 288 en 251 stemmen waren uitgebragt: Als een bewijs hoe ijverig men aan den wederopbouw der Kerk te Geleen arbeidt, strekke, dat 11. Donderdag een arbeider bezig met het bijhalen van tigchelsteenenzijn' kruiwagen in brand kruide, hetgeen hem zulke verbazing veroorzaakte dat hij aan blusehraiddelen en brandspuiten eerst dacht, toen zijne kar tot assche was. I it Dordrecht wordt gemeld dat de ontdekking eener vreeselijke gebeurtenis, die reeds voor eenige dagen kortelijks was gemeld, aldaar algemeen de aandacht bezig houdt. De zoon van een Israëlitisch burger had een minnehandel aan geknoopt met een meisje van de Roomsch-katholieke gods dienst. Niet alleen dit verschil iu godsdienstige belijdenis, maar vooral de verdachte naam van het meisje, moeten den vader bewogen hebben, zijue toestemming tot hunne ver- bindtenis bepaald te weigeren. Toen de zoon op die toestem ming bleef aandringen, ontzei Je, naar men wil, de vader hem de ouderlijke woning, en de jongeling is kort daarna, ongeveer negen weken geleden spoorloos niet zijne geliefde verdwenen. Heden morgen zijn de lijken van beiden in hel Mallegat nabij Iret 's Gravendeetsche veer opgevisebtdoor een stevig tonw aaneen gebonden. Zij waren reeds in ver-

Schager Courant | 1862 | | pagina 1