ITALIË. Turijn, 19 Junij. Uit Napels wordt gemelddat twee benden roovers de provincie Bori zijn binnengerukt, maar tot Montemilone vervolgd en met een verlies van 16 man uiteengejaagd zijn. RUSLAND. St. Petersburg, 19 Juuij. Het Journal de St. Teler» hvvrg van heden bevat een keizerlijk decreet, waarbij de gouverneurs der provinciën worden gemagtigd om, in geval van pogingen tot brandstichting, de krijgswet af te kondi gen. De door de krijgsraden gevelde vonnissen behoeven slechts de sanctie der gouverneurs. Roof, moord, brandstich ting en vernieling van den oogst worden met den dood gestraft. AMERIKA- New-York 7 Jnuij. Door den correspondent der P/ii- Imlelphia Pre»» wordt uit fort Monroe berigt: .Men zegt, dat dc Noordelijke knr.onneervloot de Zuidelijke batterijen aan de James-rivier beneden Richmond voorbij is gestoomd, en dat het den Monitor gelukt is door de versperring in de rivier te geraken". Dit berigt wordt echter nog van geene andere zijde bevestigd. It I NNENL A M>. Schagen25 Junij 1862. Hoorn 18 Junij. Men verneemt, dat de zaak van den burgemeester van Urk en zijne behuwdzuster, beschuldigd van valscbhcid in geschriften, naar het Prov. Geregtshof van Noord-Holland is verwezen. '8 Hertogenbosch 17 Junij. De regtbank heeft heden de drie aangeklaagden van het koopen van stemmen, ter ge legenheid der verkiezing van een lid voor den gemeenteraad, hun bij dagvaarding ten laste gelegd, vrijgesproken, als zijnde Arnhem, 18 Juntj. Heden is onze stad en omstreken door ongeveer vijftien honderd vreemdelingen, waarvan circa elf honderd uit Amsterdam, de overigen uit Utrecht en Rot terdam, bezocht geworden, die te tien ure met een extra trein des morgens alhier arriveerden; even half acht ure is die, bestaande uit vijf en twintig waggons 3de klasse, weder vertrokken. Haarlem 20 Junij. Aan het Japansche gezantschap, dat gelijk wij hebben gemeld eerstdaags alhier zal aanko men, zal bij die gelegenheid een diner op de buitenplaats Boekenrode worden aangeboden, waarna bet des avonds naar Amsterdam zal vertrekkeö. Roermond 21 Junij. Bij gelegenheid der kermis alhier heeft eene ernstige en betreurenswaardige twist plaats gehad. In den vroegen morgen van omstreeks 3J uie, hebben 5 burgers; 3 dragonders en l corperaal achtervolgd en zich, gewapend met zware knuppels en tigchelsteeneu, op twee plaatsen in hinderlaag gesteld langs den weg, dien de mili tairen moesten nemen om naar hunne kazerne te gaan. De militaiten ontweken telkens den strijd, doch ten laatste be sloten zij hunnen weg huiswaarts te vervolgen; de burgers ontvingen hen daarop met zware ligchelsteenen, met dat ongelukkig gevolg, dat een dier steer.en den dragonder Wilhelmus Foy tegen den regttrslaap des hoofds trof, waardoor zijn hersenpan werd verbrijzeld en hij bewusteloos ter aarde zonk; hij moet thaDS stervende zijn. De officier van 16 Junii. Het aantal personen, dat naar aanleiding van de brandstichting is gearresteerd, bedraagt 462; de ei genlijke hoofden heeft men nog niet kunnen ontdekken. Indien inen sommige geruchten mag gelooven, dan zouden reeds vóór twee maanden van uit Londen agenten naar Rus land zijn vertrokken, met instructiën tot brandstichtingen, terwijl men der regering eene bedreiging zou hebben doen toekomen, houdende, dat wanneer de brandstichtingen het gewenschte gevolg niet hebben de gewenschte hervor mingen men tot vergiftigingen zijne toevlugt zou ne men. 9 Junij. Op de Mississippi nabij Memphis heeft een scheepsstrijd plaats gehad, waarin al de zuidelijke vaartui gen op een na zijn vernield. Memphis gaf zich onmiddelijk over. Volgens Zuidelijke dagbladen zijn de Noordelijken 2000 man sterk, onder bedekking eener kanonneerboot, gelaud op dames eiland tegenover Charleston, maar zijn met eenig verlies teruggeslagen. Volgens een later telegram van den Zuidelijken generaal Girl had hij den vijand in front, ge dekt door (Noordelijke) kanonueerbooten, en verwachtte hij ieder oogrnblik den aanval. Zuidelijke bronnen melden, dat de aanval op fort Morgan, dat den toegang tot Mobile verdedigt, 4 Junij begonnen is. In de zitting van de eerste Kamer der Staten-Generaal van Woensdag 17 dezer is met 25 tegen 7 stemmen, aange nomen de onteigeningswet Nieuwediep Miedorper Verlaat. Tegen hebben gestemd Micluels, Taets van Amerongen, van der Oudermeule van Nispen, van Meeuwen, Blanken- lieim en Hartsen. Wj Terhm-en ooi dat de heer Roiniell gedurende de kermia alhier, weder tooneel Toor*lellin»e» Reefl en wmscl.en dat ecu ruim bezoek ZEd. roor de moeite* moge schadeloos stellen. In de FrieseAe Courant van 16 dezer leest men: Men schijnt bevonden te hebben, dat er eene bagatel van 115 millioen gulden uit de geduldige indische baten is zoek geraakt. Wie deze monsterachtige curiositeit (niet een mon ster zonder waarde) te regt brengt, zal hebben eene gene- reuse beloouing, bestaande in de dankbaarheid van allen, die het wel meeueu met het vaderland. Men adressere zich, onder letters O. P. aan het ministerie van koloniën. Som mige bemoeizieke liberalen (zie b. v. het Handel*- en Effec tenllad) meenen, dat de openbaring van dit Nieuwtje moet leiden tot liet uitzigt der noodzakelijkheid, om 's lands ko loniën ook te rekenen tot de bezittingen des rijks, met an dere woordendat de uatie ook meer van de Indische zaken moet zien dan cliinesche schimmen. Al te maal aen- matiging, niet waar De arrondissements—regtbank te Amsterdam, regt- doende in de zaak tegen den gewezen kassier-generaal vau de Nederlandsche bank, J. A. Hinsbeek, heeft den beklaag de schuldig verklaagd en hein diensvolgens bij verstek ver- oordeelJ tot eene correctionele gevangenisstraf voor den tijd van vijf jaren, alsmede de getuige opgeroepen doch afwezig gebleven neef van den beklaagde, F. J. Hinsbeek, deswege tot eene geldboete van f 25 veroordeeld. Naar men mededeelt, zou het Japansche gezantschap de volgende geschenken voor Z. M. den Koning bestemd hebben, als: 10 stukken gekleurde Japansche zijde, 10 stuk ken effen Japansche zijde, een allerprachtigst zadel en tuig voor een rijpaard, en, eindelijk, twee met ongemeene kost baarheid vervaardigde eeresabels, waarvan het bezit in Japan gelijk staat met het ridder-grootkruis van de hoogste civie le of militaire orde in Europesche stafen. Op 11 Junij jl. des namiddags, is op den straatweg van Utrecht naar Hilversum, nabij laatstgemeld dorp, eene vrouw aangerand, door een tot heden onbekend gebleven manspersoon, die haar met een mes bedreigd en met geweld ter aarde geworpen heeft, waarna hij haar een collier, een paar oorringen en een beursje met geld heeft afgenomen. Deze persoon was naar gissing 30 jaren oud. Het Japansche gezantschap zal waarschijnlijk ook een bezoek aan de stad Utrecht brengen, inzonderheid om's Rijks munten het meteorologisch observatorium aldaar te bezigti- gen. Men wil weten, dat hij die gelegenheid eene bronzen penning met Japansche karakters zal worden geslagen. Men leest in de Asmodée het volgende: Hoe'n vet postje het muntmeesterschap te Utrecht is. Wij hebben in der tijd de opmerkzaamheid gevestigd op de bijzonder lucrative betrekking van muntmeester te b- trecht, en wij aarzelen niet er de vraag bij te voegen, of er sreen middel zon te vinden zijn, om een deel der ontzagge lijke voordeelenwelke die betrekking oplevert, in's lands schatkist te doen vloeijen. Wanneer men toch in aanmerking neemt, dat de tegen woordige titularis, toen hij voor zestien of zeventien jaren zijne betrekking aanvaarde, geen fortuin bezat, en dat mijnheer H. A. van de Wall Bake op dezen oogenblik 16 is van de 53 hoogst aangeslagenen inde provincie Utrecht, verkiesbaar als afgevaardigden der Eeiste Kamer, dan dunkt ons dat deze vraag wel eetiige aandacht zal verdienen. Mijnheer Bake toch betaalt niet minder dan ƒ1989,57 aan belasting en zulks grootendeels voor landerijen, welke hij in deze provincie heeft aangekocht, sedert hij met bet bestuur van 's rijks munt is belast. En dan beweert men, dat alle ambtenaren in Nederland te slecht betaald worden Waarlijk, als men in zestien jaar op zijne verdiensten zooveel kan overhoudendan valt er over geen karige be zoldiging te spreken maar wel over eene dwaze geldver spilling die feiten regtens niet bewezen geworden. Het talrijke publiek verliet onder verschillende gewaarwordingen de ge* regtszaal. s GravenhageIS Junij. Een iaën der Japansche ge zanten, die Hollandsch, Fransch of Engelsch spreken en zich gisteien avond met eenige jonge dames, die den vreem delingen bouquetten hadden aangebodeu minzaam onder hielden dat deze dag, waarop zij zooveel treffends en schoops mogten aanschouweneen der gelukkigste van hun leven is geweest.

Schager Courant | 1862 | | pagina 2