Berlijn 27 .lunij. Uit CoClen* wordt gemeld, dat voor eetiige dagen aldaar eene schrikkelijke misdaad is ontdekt. Aldaar hebben namelijk eene vrouw en baar volwassen zoon, linn man en vader, een grijsaard van rnim 60 jaar, zes ja ren lang in eene kamer op water en brood opgesloten gehou den. BELGIË. Brussel26 Jnnij. Uit Gent wordt het volgende ge- ineldt. Zondag j. I. was een meisje op de kermis in een dorp iu de omstreken dier stad in het drukste van het dansver- maak, toen zij eensklaps zonder beweging en als levenloos neerviel; ondanks alle haar topgebragte hulp was zij uit dezen staat van bewegingloosheid niet op te wekken, zoodat men haar eindelijk in een rijtuig naar hare woning moest over brengen, waar tot dus ver nog geene verandering in hare gesteldheid is gekomen; dat zij niet dood is, wordt alleen door de voortdurende warmte en buigzaamheid van het lig- cliaain aangetoond. ITALIË- Turijn, 26 Jnnij. Veertien geestelijken die het te Napels te benauuwd kregen, bezochten den Vesuvius en riepen van den top des bergs «leve Frans 111". Zij dwongen ook hunne beiJe gidsen, dezen kreet aan te heffen. RUSLAND. Warschau, 27 Jonij. Generaal Lüders is in de inrig- tiug voor minerale wateren, genaamd f De Saksische tuin," door een pistoolschot ligt aan de kin gewond. De pleger vau den aauslag is nog niet ontdekt." ZWITSERLAND. Lucsrn 27 Junij. Gram Chambord geeft eiken avoud in zijn hotel eene soiree. Te 7 ure begeeft hij zich naar het Scktceizerkoff, ten eiu-le aldaar te dineren, en keert te 8 ure naar ziju hotel terug. Er ontwikkelt zich alsdan eene bijzon dere levendigheid in de zalen van het hotel. De Fransche gasten iu de elegantste toiletten stroomeu van alle zijden, te voet of per rijtuig, toe. De dames zijn alle in wit satijn gehuld, rijk getooid met schitterende diademen van goud, bloemen en diamanten. Men zegt, dat bij eene receptie aau een koninklijk hof nooit iets rijkers en schitterendere is ge zien. AMERIKA. Schagen, 2 Julij 1862. niet doodelijk waren, sleepte bij zich barrevoets en slechts in zijn hemd gekleed naar de nabij celegen rivier Mümling, waar hij zich verdronk. Als aanleiding tot deze schrikkelijke daad noemt men den diepen staat van ellende, waarin dit huisgezin verkeerde. 26 Jnnij. Uit onderscheidene Duitache badplaatsen wordt gemeld, dat schier al de aldnar aanwezige Russen, bij het veriiemen der brandstichtingen te St. 1'etersburg, zich in allerid derwaarts hebben begeven. 20 Jnnij Te Bromberg zal binnen kort het zeldzaam schouwspel plaats 'nebben, dat vijf regters op de bank der beschuldigden moeten verschijnen, liet zijn namelijk vijf leden van het hof van appèl alhier, die geprotesteerd hebben tegen de bekende kiescircnlaire vnn den minister van justitie en tegen wie deswege eene criminele vervolging is ingesteld. New-York, 18 Junij. Eene groote strijdmagt, uit rui terij en artillerie bestaande, heeft de boudstroepen voor Richmond aangevallen; zij drong langs den regtervleogel van Mac Clcllan door en vernielde de telegraaphlijn en den spoorweg van West-Point, fonrage en tenten en bewerkstel ligde daarna ge-lukkiglijk hnar terngtogt. Volgens een ge rucht, zijn 65,000 man Zuidelijken te Granada aan den Mississippi geconcentreerd. Een gedeelte van Beauregards leger staat te Colombus en Okolana. In de nabijheid van Baton ltonge ln-eft een gevecht plaats gehadhet resultaat is onbekend. Ook-te James Island werd een slag geleverd, die eveuwel onbeslist bleef. Volgens een gerucht, heeft het leger van generaal Fremont (Xoord) gebrek aan provisiën, en zou zijne positie in het Shenandosh-dal gevaarlijk zijn. Generaal Jackson heelt versterking ontvangen. Men gelooft, dat het cougres de bill tot uitgifte van 150,000,000 dollars in billetten aan toonder zal aannemen. Het congres heeft de seuaaUbill aangenomen, waarbij de slavernij in alle ter- ritoriën van de Yereenigde Staten wordt verboden. B i i: x i, i\ i) Wij vernemen, dat door Z. E. den heer Commissaris des Koningsiu deze provincie, bij besluit van 27 Junij is benoemd, in de plaats van wijlen A. Pinkster, tot cipier over de kantonnale gevangenis alhier, de persoon vau Jan Ondt~ hoorn, veldwachter dezer gemeente. 15 leden van het Japausche gezantschap zijn den 21" Junij naar Amsterdam vertrokken, waar zij plegtig aan het versierde spoorwegstation ontvangen en naar het hotel iu de Doelenstraat geleid zijn. Na het dejeuner hebben zij de di amantslijperij van den heer Costerhet diakonie-weeshuis en 's rijks museum en na het diner het paleis en de oude kerk bezigtigd. Vervolgens den 25 liet entrepot-dok, de fabriek van de heeren 1). van Heel en van v. Vlissingen en de landswerf, waar zij in het rijk gedecoreerde gebouw der Handelmaat schappij deelnamen aan een door de directie gegeven luiste- rijk diner. Den 26» werden het rijks-telegraafkantoor, de steendrukkerij van Tresling en O., het blinden-instituut en de dierentuin bezigtigd en hebben vervolgens een uitstapje naar het Buiksloter Tolhuis gemaakt. Den 27" hebben zij de suikerraffinaderij op het Bikkers eilanden de tuinen van liet zoölogisch genootschap Natura Arlis Magistra be zigtigd en des avonds de feestviering in 'net park bijgewoond. Den 28" zijn het photogrnphisch etablissement van J. B. Snoek, en de magazijuen van v. Houten, SinkelBalhman, Lurasko, Haverkolte en van von der Möhlen bezocht gewor- deu, ua vervolgens het stadhuis, eu het in aanbouw zijnde paleis voor volksvlijt bezigtigd te hebben, zijn zij des na middags te 4 ure 50 minuten per gewone trein naar 's Ilage teruggekeerd. Even als te 's Gravenhage hebben zij voor hunne ramen in liet hotel zittende kleine geschenken enz. aan de voorbij gangers toegeworpen. De Prov. Gron. Cl. ineldt het volgendeAls eene bijzonderheid dient vermeld te worden, dat den 22sten Junij teSteduin eu wel des namiddags tusschen 5 en 6 ure, val lende sneeuwvlokjes zijn waargenomen. Gewis een teeken, dat het weder thans niet naar deu tijd tan het jaar is. Is dit weder voor gras en vruchten niet voordeelig, op de aard appelen werkt het echter bijzonder gunstig. Wel merkt men hier en daar geringe sporen van de ziekte in het loof, doch de knol blijft nog gezond, en zal door dit weder begunstigd, zich tot een volkomen wasdom ontwikkelen, die, indien de ziekte zich later mogt openbaren, niet zulk eene nadeelige uitwerking zal krijgen, als eenige jaren het geval was". Men verneemt dat het voornemen bestaat, om het kolo niaal militair invalidenhuis te Bronbeek eerstdaags in dienst te stellen. Immers de commandant, de gepensioneerde luite nant-kolonel Smits, moet zich reeds aldaar bevinden. Te 's Hage werd in de vorige week door een ingezetene zijn 14 jarig zoon met ƒ1,50 voor eene boodschap uitgezon den. Doch de knaap is eerst na verloop van 6 dagen weder te huis gekomen. Daar hij zich op zijn eigen houtje naar de Dordtsche kermis had begeven en niet eerder terug keerde voor dat de daalder geheel opgeteerd was, en hij zelfs geld heeft moeten vragen om naar huis terug te kuuneu keeren. De Japausche ambassade heeft bij den heer J. G. Zeiler, te Arnhem, eene belangrijke bestelling van geweren gedaan, die naar het door hem uitgevouden stelsel zijn ver vaardigd. In den spoortrein tusschen Driebergen en Utrecht heeft men een jong mensch dood in een wagon gevonden. Een on geneeslijke kwaal schijnt de oorzaak van zijnen dood te zijn geweest. Den 28sten dezer is te Nenerkircher een stoomketel gesprongen waardoor 10 menschen gedood en 6 hopeloos gewond liggen. Ie 's Hage heeft zich in de vorige week een persoon wegens godsdienstige denkbeelden verdronkenen te Delft heeft zich een student opgehangenwegens vrees voor het door hem afteleggen examen. De Nederlaudsche consul te Reykiavick, de hoofdstad van IJsland, deelt in zijne berigten eenige bijzonderheden mede over den uitvoer van paarden uit dat eilanddie in den laatsten tijd, vooral naar Engeland, meer is toegenomen. Het IJslandsche ras, zegt hij, is wel zeer klein van stuk, maar tot den zwaarsten arbeid geschikt, en vrelligt meer dan eenig ander tegen koude, vermoeijenis en ongemak gehard. De prijs van die paarden is bovendieu zeer gering, daar zij tegen f 22 tot f 33 per stak te verkrijgen zijn. De Eugelscbe paardeukoopers brengen hunne op IJsland aangekochte paar den in den regel behouden naar Engeland over in eene soort van stallengelijk aan die voor het vervoer van ossenen waarin de paarden onder het slingeren van het schip vasten stenn vinden; de schepen zijn van steenen en zand voorzieD, om een goeden vloer voor de paarden te kunnen maken. De besten lijd voor den uitvoer is de maand Julij en de eerste helft van Augustus. Uit ateringen wordt gemelddat aldaar in den voor middag van den 28sten der vorige maandbij eene zware re-

Schager Courant | 1862 | | pagina 2