ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER- TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. (Zesde Jaargang.) N®. 250. A®. 1862. DONDERDAG 10 JULIJ. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. Beknopt politiek «verzigt. li EKEMDUAKING. UU ITEMAND. ENGELAND. Londen 1 Julij. Heden te 12 ure verkondigde het ka nongebulder in St. James'a Park de huwelijksvoltrekking van prinses Aliee inet prins Ludwig van Hessen. SCHAKER II COURANT. 4ït>öBimio?aj>2iJ« TUI mi «AABXIO: Voor Schagen1.00. Franco per po«t door hot geheele Rijk. 1.15. Afionderlijke Couranten. 0.10. Verschijnt iederen Donderdagmorgen. Brieven Franco. raiaz i>ia AiTiMiirmo: Vancm lui vijf regeltf 0.75. Iedere regel meerder0.15. Ueboorle-, Huwelijkt- en lloodberieten 0 50. De 35 centt tegelregl niet medegerekend. Uroote lellen naar de ruimte die tij betlaan. De gezigtseinder is in ltuslaud nog niet heider. Volgens ontvangen berigten, is op den grootvorst Constantijn, toen hij, te Warschau uit den schouwburg komende, in zijn rij tuig wilde stappen, een revolver gelost, waardoor Z. K. H. naar men zegt, ligtelijk aan de heup gewond werd. Het mis dadige van het feit daargelaten, is zulks des te meer te be treuren, naardien men de hoop voedde, dat met de komst van den grootvorst naar Warschau, voor Polen een nieuw tijdperk van ontwikkeling en vooruitgang zoude aanbreken. Z. M. de keizer moet even als Z. K. II. de grootvorst, niet tegenstaande de misdadige aanslagen van enkele individus, toch voornemens zijn op den ingeslagen weg tot hervorming en venoening tegenover de Poleu voort te blijven gaan. De Irooswicht ia echter inmiddels in handen der justitie geraakt. l»e russische gezant te Madrid, is per telegraaph naar St. Petersburg ontboden omtrent welks komst men verschillende gevoelens koestert. Uit correspondentiën uit St. Petersburg en Warschau schijnt te blijken dat de moordaanslagen van generaal Luders en den grootvorst Constanstijn niet aan persoonlij ken wrok moeten worden toegeschreven maar dat hier aan politieke misdaad moet gedacht worden. Eenige dagen vóór den aanslag op eerstgenoemde, ontving deze een naamloozen brief, waarin hem werd te kennen gegeven, dat men den dood van een zeker aantal hoofdambtenaren, te beginnen met hein zeiven, besloteo had, terwijl als tweede slagtoffer de luitenant-generaal Kryjanowsky, militair gouverneur van Warschau, genoemd werd. Deze, zich sedert 14 dagen op bevel des keizers teSt. Petersburg bevindende, kreeg, nadat de keizer van bedoelden brief had keunis bekomenbevel, onmiddeiijk naar Warschau terug te keeren, aan welk bevel door hem ook werd voldaan. Ook de grootvorst Constan tijn aarzelde geen oogenblik, om naar Polens hoofdstad te vertrekkenniettegenstaande hij wel kon vermoeden, dat men ook hem naar het leven zou staan. Generaal Luders, noch Kryjanowsky, noch de grootvorst haddeu buitengewone voorzorgsmaatregelen genomen en mitsdien eene groote mate van moed aan den dag gelegd. Zoo als vroeger is gemeldheeft men den moordenaar van generaal Luders niet kunnen in handen krijgen; naar thans wordt medegedeeld, heeft meu den 30sten Julij aan het station den Weener spoorweg te Warschau een persoon ge- van arresteerd, die men, en niet zonder eenigen grond, voor den dader houdt. Hij is eeu afgedankt Poolsch onder-officier, Ko- walski genaamd, die op genoemden dageerst 100 roebels en la ter zijn geheel vermogen aan eenpolitie-agent aanbood, iudien hij hem zonder paspoort liet vertrekken. Kowalski had op den oogenblik zijner arrestatie 3000 roebels bij zich, die hij der.zelfdeo ochtend aan zijn vader had ontstolen. In zijn verhoor heeft hij zich reeds verscheidene malen tegengespro ken, inzonderheid vat betreft bet gebruik van zijn tijd in den ochtend van 27 Juuij, zijnde de dag waarop de moord aanslag werd gepleegd. Overigens werd hij door een officier en eenige andere personen, die den moordenaar in de ver warring hadden zien vlngteuvoor dezen erkend, Mogt zich dit alles bevestigen en het der justitie gelukken dezen zoo wel als den bedrijver van den aauslag op grootvorst Con stantijn te doen spreken, dan mag men het er voor houden, dat er belangrijke zaken zullen aan liet licht komen. Omtrent de Mezicaausche expeditie is weinig belangrijks mede te deelen. Volgens de Fransehe bladen zon het verkeer tusschen het leger bij Orizaba en N era-Crnz niet zijn afge sneden, maar geheel vrij ziin, zoodat de versterkingtroepen, de ammunitie en levensmiddelen zonder raoeijelijkbedeu kuur.en worden verzonden. De herigten der Fransehe dag bladen zijn hieromtrent echter niet veel te vertrouwen, daar zij de verontrustende tijdingen niet mogen opnemen. De berigten aangaande de erkenning van het koningrijk Italië door Pruissen zijn zeer uiteenloopend. De erkenning van het koningrijk Italië door Rusland schijnt bepaald te zijn uitgemaakt. Volgens schrijven uit Wecnen, zijn de berigten uit Italië ontvangen weder onrustwekkend. Men vertrouwt echter wel, dat de Italiaansche regering zich niet tot ondoordachte stappeu zal laten verleideu, doch vreest, dat het, ondanks de door haar getroffen maatregelen, der vooruitstrevende partij gelukken zal, hare plannen te volvoeren. Hierbij koint nog, dat de algemeene stemming zoowel in het Venetiaansche als in Zuidelijk Tvrol sedert eenigen tijd zoo zeer verergerd is, dit er geen spoor meer gevonden wordt van de vroegeie svmpatieu welke er onder de plattelands-bevolking voor de Öostcnrijksche dynastie bestond. De Times wijst op den heugelijken vooruitgang in de En- gelsche jurisprudentienaar aanleiding van het iu werking tredeu der wet, waarbij de gevangenzetting voor schulden is afgeschaft. Te regt merkt het blad aandat het volgende geslacht de letterkunde zijner ouders uiet meer zal begrijpen, wanneer men bij menig werk niet eene verklaring voegt van hetgeen men onder sgijzeling" moet verstaan. Wij nemen deze gelegenheid te haat, om onze regeriug ten deze te wijten op het, ook op het gebied van handelzoo prakti sche en verlichte Engeland, en den wensch uit te drukken dat ook in Nederland, hetwelk overigens ia humaniteit niet bij Groot-Hrittannië behoeft achter te staan, maatre gelen worden genomen, om de der menachheid onteereude gijzeling-wet af te schaffen, waarop door zoo vele uitsteken de regtsgeleerden reeds lang wordt aangedrongen. IJK E.1 IIEItlJH Sckagen, den 15 en 16 Julij 1862. Op eerst genoemden dag des morgens van 9 tot 12 ure, en des namiddag van 3 tot 6 ure. Op laatst genoemden dag alleen dea voormiddags van 9 tot 12 ure, Over alle maten en gewigten als bestaande in alle lengte maten, ellen, gevouwen ellen, kettingen enz. ijzeren en ko- peren gewigten, (de Medicinale tot het grein, de gouden en zilveren gewigten tot den halven korrel ingesloten); brand- bootsmaten of wissen, inhoudsmaten voor granen enz. met derzelver strijkels, alsmede toonematen en de zoo van hout, als blik, koper en tin vervaardigde vochtmaten. De ingezetenen dezer gemeente worden hieraan herinnerd en met passenden aandrang aangespoord om hunne verplig- tingen, in deze, naauwkenrig te vervullen. Sciage», den 2 Julij 1862. De Burgemeester ra» Sckage» H. R. DB MEÊR. De Sgdney Moruing Herald meldt, dat een herdera. hond, die eene hoeveelheid strychnine had ingeslikt, volko- men genezen is door eene dosis rattekrnid, die men het dier had ingegeven, om het des te spoediger uit zijn lijden te

Schager Courant | 1862 | | pagina 1