lluc men iu Londen al aan den kust komt. DU1TSCHLAND- Weenen 3 Julij. Kortelings is te Zara in Palmntië liet proces behandeld van den voormalige» kamerheer van aarts hertog Ludwig, den Luitenant-kolonel baron Ladislaus von Reisehach, beschuldigd vau zich op bed rei gelijke wijze eene som van 200,000 gulden te hebben toegeëigend. De beschul digde is veroordeeld tol zes jaren zware gevangenisstraf, in faam ontslag nit de militaire dienst en verlies van zijn adeldom. De keizer heeft echter deze straf verzacht in drie jaren ligte gevangenis, ontslag nit de militaire dienst eu verlies vnn adeldom. De veroordeelde ondergaat reeds zijne gevangenisstraf iu eene vesting. RUSLAND. St. Petersburg, 2 Julij. Sinls den tweeden Pinkster- da-,' hebben alhier geen ttii uwe brandei: plaats gehad, maar blijft eeue algemcene onrust lieersclten. Aanhoudend hebbeu inliecliteoisucmiügen plaats, terwijl reeds 22 doodvouuissen zijn voltrokken. Warschau, 1 Julij, Gisteren avond werd op grootvorst Constantijn, toen bij den schouwburg verliet en juist iu ziju helpen. Ten gevolde dezer onverwachte gelukkige uitwerking, werd de proef ook met twee andere honden, en we', met hetzelfde gevolg, genomen. 2 Julij. Te Nuwcastle heeft het misbruik van sterkelt drank aanleiding gegevendat een mau zijne vrouw heeft vermoord. 8 Julij. Iterigten van New-York dd. 28 J al ij melden, dat*er iren bloedige slag hij Charleston op den 16den heeft plaat» gehad, de verliezen aau beide kanten waren zeer groot, lle CikarUiU* Mcrcury is beangst voor de veiligheid der stad. j'j.. tieneraal fhnnregard is te Montgotncry aangekomen en rukt op naar ltichmond. -i Julij. Eeu Franschman, die de abdij van Westmins ter bezocht en bevond, dat de monumenten er vrij stofferig uitzagen heeft de twee volgende vragen aan den Times ge- vigl, die door dit blad worden openbaar gemaakt onder het vrij pikante opschrift: Vronsehe nieuwsgierigheid, lo. Weten <fe geemploijeerdeu in de abdij van Westminster wat een be- y.enais? 2o. Zoo zij het gebruik daarvan kennen mag ik dau weten, in welk tijdpeik zij er zich liet laatst van bediend hebben In den afgeloopen nacht heeft in de Old—Castle ko lenmijn, bij Flanelly, eene overstrooming plaats gehad, waardoor 6 arbeiders zijn verdronken; aau 42 werklieden is liet gelukt te ontkomen. FRANKRIJK. Parija 1 Julij. De geneesheer D. ond ongeveer 50 jaar, stond eergisteren voor het bed van een zeer ernstig zieke, op wicn" herstek bijna geene hoop meer bestond. Toen hij de |wils van zijn patiënt voelde, viel de heer 1). ceusklaps dood neder; hij was door eene beroerte getroffen. De zieke werd door dit geval zoo getroffen, dat er eene grlirele verandering in zijn gestel plaats greep, die echter eene goede tut werking had, daar alle gevaar is geweken. Volgens de hegrooting van inkomsten zijn gedurende hel jaar 1 "*01 in Frankrijk gerookt zeven duizend millitten sigaren, terwijl de opbrengst van den tabak 2»ti millioen francs geweest is. 8 Julij. Te Versailles zal dezer dagen een zeegevecht op het zoogenaamde »Lac des Suisses" worden uitgevoerd. T-wqr schepen, gebouwd naar de modellen van tleu Merrimuc eu den Monitor, zullen daarbij de hoofdrol spelen. lle Moniteur Tan I Julij barrat het officiële rapport van gene raal Loreact gedag teekend Ti Hei. liet geelt een veralag in de la Londen bevinden zich straten ouder de stratendoor gangen onder de doorgangeneeue stad onder de stad. Dit oiidi-raardschc Londen is op geene kaart afgebeeld, in geen enkele Londeusche guide vermeld: het is een berucht, en ver giftigende damp uitwasemend onbewoond gedeelte der stad. Daarin vloeit onophoudelijk al het onreine water af, valt alles wat geene gedaante meer in de natuur heeft, waaraan geen naam meer te geven ia. De Londeusche riolen, ofschoon in vele deelen niet geheel voldoende, zijn echter volgens een zeer iinpossaut systeem gebouwdzoo dat men ze met de catakomben van het oude Rome kan vergelijken. De Londenache riolen strekken zich in onbekende rigtingen uit. Van nit ver van de Teems vevwijderde deelen der stad ontlasten zich kleine riolen iu de groot ere en deze laatste ontlasten zich na groote om wegen in die rivier. Wanneer er kaarten van deze verspreide, elkander doorkuisende onderaardsche stroomen bestonden, stroo men die zieh met meer of minder juistheidzoo door elkan der kronkelen, als dc aderen van het menschelijk ligchaam zoo zoude zulk een werk veelligt een even zoo hoog idee van ike Kngel-che beschaving, geven, als de prachtige Loodensche straten. De meeste onderaardsche leidingen zjju nit gebakken steeuen gebouwden zijn van verschillende diepten in den groud. De bouwkosten van deze onderaardsche gewelven wor den op 1 j a 2 millioen ponden sterling gescliat. Wanneer een der Loodensche boofdriolee herstelling vereischt en de Uootgvavingen toelaten een blik naar binnen te werpen, dan ziet men tnet verwondering hoe diep dezelve liggen, en Ivoevcle gazpjjptu eu waterleiding men oj «graven moet alvoreut ain de gewelven van het onderaarsche kanaal te konten. Vroe ger, vóór Londen nog deze reuzenatad was, vloeiden de on reinheden in beekeu en kleine vloeden langs de oppervlakte der straten, inrn kan zich dus gemakkelijk een denkbeeld *or- inèn van de verbeteringen die door deze riolen aan de I.on- denscbe straten aangebragt zijn. In deze donkere, stille holen, zoekt de riooljager zijne buit. Owdvr de/e stad. waar alles lacht, bromtrumoer maakt, en waardoorin het licht der zon ven vloed van mcnschen en tijtuigen kruist; gaat of meestal sluipt de riooljager treurig, onrustig eu gebukt rund zoekend of hij niets kan vinden, drUils vat den aanval Ie (luadelonpe. Daarbij erken! het dal de vijandelijke aildleiie een le.endig en veel gerigt vuur onderhield; en er vvanlt -«zegd dat men misleid vrat omlrenl de belangrijk heid van Guadelutlpe, dal nu alt eene positie van weinig belang vioidt voorgesteld. De troepen hebben blijk gegeven Tan eene be- vvonderingswaardige krachtsiiiapaimiug en ongeschbkleu moed. lies piettemiii was men gedrongeu te retireren, liet verlies aan doodeu is 15 officieren eu 102 soldalen, aan gekwetste 20 officieren en 283 snldsten. De verkregen inlichtingen begroeten het Terlies des vfj- aads op 1000. Tot den 11 had men op het plateau Tan Anozoc gewacht op de Terbouden lltxican-'0 die, volgens berigt zich met de l'raaschen ■nnesleu Tereenigen maar Ie rergeefs. lo den ochtend Tan den 5" bad /.uologa eeue schikking met Juairi getroffen en zich Terbon den liet leger Tan Marqiiez Ie neutraliseren, gedureo de aanwezig heid des t'ranscben legert voor Fuebladit Trrdreef onze illoticu. Ite lerngtugt is zonder hrnsoeijelijking geschiedt. Generaal de borencez bevestigt in zijn rapport de zegepraal op den 18 Mei behaald, waarbij de vijand een vaandel verloor, ter wijl er 1.r.0 man snciircldcn 2ü0 gewond en 1200 krijgagerangen g-maakl werden De gezondheidstoestand en de geest hij het leger zijn uitmuntend. In bet regeringsblad leest men, dat rle misdadige pogin gen van sommige boosdoeners, om onrust en verdeeldheid te verwekken, den Keizer niet zullen doen wankelen in zijne vaderlandslievende taak, om de noodige hervormingen inte- voeren. dat uit het oord der levenden in dit graf i* gevallen, in dit graf waarvan men noch begin nocli einde kent. Tegenwoordig nu de ingang verboden is, geraakt dit bedrijf in verval, vra ger bloeide hetzelve zeer. Sedert eenige jaren is de ingang der, in de Teem. uitloo- pende riolen door een steenen muur afgeschut, eu in dezen muur bevindt zich eeue door eeue ijzeren deur afgeslotene ope ning, die gedureude de ebbe door de kracht van den stroom van binnen geopend wordt ten einde zijnen inhoud in de Teems te ontlasten. Treedt daarentegen de vloed naar binnen, zoo sluit door de druk van het van oogenblik tot oogenblik hooger stijgende water, de onverbiddelijke deur zich vast digt iu weerwil van dit scherpzinnig mechanisme, en niettegenstaande het uitgevaardigde gebod en de strenge straf (eene geldboete van vijf ponden sterling) vinden «s-nige door het lokaas, de hoop op wmst aangespoorde lieden steeds nog middel in deze donkere riolen binnen te dringen, onderling vormen zij eenen zekeren band, en dulden volstrekt geen vreemdeling in hun midden. In den laatsten tijd zjjn de vreeselijkste berigten, omtrent de gevaren waaraan deze lieden bloot «taanaan den dag ge komen, die hun gedurende hna oponthoud in die nachtelijke gewesten bedreigen. oor ongeveer vijftien jaren verdween een grijsaard, die, zonder iemand zulks wist, de Londensche riolen bezocht, plotselings nit het gezelschap. Het kleine getal per sonen dat hem kende, en voornamelijk zijne vrouw en kin deren, deden aan elk polieiebureau onderzoek naar hem, zon der iets naders omtrent zijn lot te vernemen. Maanden waren reeds vervlogen, en ziju naam bijna vergeten, toen een jonge riooljager, die met een fakkel in die holen rond dwaald?, tot zijwen schrik de regtopstaande gedaante van eenen man in de duisternis ontwaarde. Hij stond in den hoek eener beek, die een verbindingspunt met den hoofdstroom vormde, ongeveer eene Engelsche mijl verwijderd van de plaats waar deze on deraardsche vloed zich in de Teems stort. De jonge avontu rier schreeuwde, riep; doch ontving geen antwoord, hij trad moedig vooruit, belichte met zijnen fakkel de menscbelijke ge daante, en zag dat hy voor een geraamte stond. Door schrik overmeesterd, verloor hy zijue bezinning, struikelde en viel, waardoor zijn licht uitdoofde. De toestand van dezen persoon was verschrikkelijk; alleen zijne tegenwoordigheid van geest

Schager Courant | 1862 | | pagina 2