ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER- W" TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. (Zesde Jaargang.) 1\K 252. A«. 18(>2. DONDERDAG 24 JULIJ. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. It l) I T i: L A l>. ENGELAND. FRANKRIJK- Parijs 14 Julij. Uit Abyssinië wordt gemeld, dat kei zer Theodorus van Enropeërs geen raad meer wil aannemen en thans een volslageu barbaar is geworden. Hij behandelt de krijgsgevangenen op de wreedste wijze, laat ze voor de kanonnen binden en bij gebrek aan kogels, met eene lading spijkers en stukken ijzer doodschieten; soms laat hij han de huid aftrekken en die dan opblazen. DU1TSCHLAND. Berlijn 1G Julij. Uit Warschau wordt gemeld, dat de jonggeboren prins eene Poolsche boerin tot min heeft beko- men. Dit gepaard aan de omstandigheid, dat grootvorst Coustantijn den jonggeborene een Poolschen naain (Waclaw j heeft gegeven, zal de populariteit van K. II. stellig nog doen klimmen. BELGIË. Brussel, 15 Julij. Eene dépêche uit Antwerpen meldt, dat het voorstel van de heeren llaglie c. s. in de zitting der Provinciale Staten aldaar, aangenomen werd met 29 stem men voor 14 tegen en 8 onthoudingen. SCHAKER COURANT. uituaiaiiJ'fïiii]Jï TIH hun uutiDtiiu: Voor Schagenl.OO. franco per posl door het geheote Rijk. 1.15. Afionderlijke Couranten0.10. Verschijnt lederee Donderdagmorgen. Brieven Franco. 31133 UB Bl»733H3HTlia: Van ten tot vijf regel» f 0.75. Iedere regel meerder0.15 Geboorte-, Huwelijks- en Doadberigten 0 50. De 35 cent» xegelregt niet medegerekeud. Grnote letter» naar de ruimte die zij beslaan. Londen. 17 Julij. Dingsdag nacht tusschen 12 en 1 ure werd het parlementslid Pelkingtoti in Pall-mall, een der meest bezochte straten van Londen, door twee roovers aangevallen, door een slag op het hoofd ter neder geworpen en daarop van zijn horolgie en ketting beroofd. Een ander lid van het parlement, dat achter hem ging, heeft den ge wonde met hnlp van eeu paar politie-ageutcn in het nabij gelegen Reform-Clubhotise gebragt. Naar men uit de poli tie berigteu verneemt, komen zulke aanrandingen in den laatsten tijd treder veel raenigvuldiger voor dan vroeger. Het schijnt dus, dat de 4000 man sterkte politiemagt, voor de jaarlijks vermeerderende Loudensche bevolking nog niet vol doende is. Tusschen Oregon en Californië. in Siskiijon, heeft men een klomp goud gevonden» die niet minder dan 190 oneen weegt. Ilij is echter uiet geheel zuiver, doch heeft eene waar de van d. 7200 Ned. 19 Juli). Particuliere bcrigten uit Amerika hondeu o. a. indat het boiidsgoiiveruement alle pogingen in het werk stelt om zoo spoedig mogelijk een groot aantal reusachtige gepantserde schepen gereed Ie hebbtn. Behalve de 1 2 ge pantserde bodems, met wier aanbouw men nu in New-York bezig is, heeft kapitein Ericson met hit Amerikaansch gou vernement een nieuw contract gesloten om G r.ieuwe schepen, naar het model van den Monitor, te bouwen met dien ver stande, dat zij 300 voet laug zullen zijn, terwijl de Monitor slechts 170 voet is. De torens zullen 21 voet in omtrek en goed gewapeud zijn. Vier dezer reuzen-schepen zullen in Ao.'ustu* en de twee overigen iu het be^ut van September voltooid zijn. Voorts heeft het boiids-goiivernemeiit nog last ge-jeven tot hit bouwen van een nieuwe kanonneerbootge heel van ijzer en zonder eeuia houtwerk iu het ligchaam of de zijden van het schip. Uil een en ander blijkt, dat de rege ring der Unie voornemens is, den oorlog met kracht door te zetten en dat zij voorshands nog a»u geene schikking denkt. 15 Julij. Hoor één enkel snuifje heeft het volgende ougeluk plaats gehad. Zekere S., wonende in de straat Gre- nelle-Saiut-Gerinaiu, stond gisteren op eeue kolcnschuit aan deSeine tevisschen. Te 5J uur namiddags kwam zijne vrouw naar hem zien en ging iusgehjks op die schuit. S. nam een snuifje en bood zijue doos aan zijne vrouw aan, die er insge lijks een nam; daar zij er echter niet aangewend was, begon zij te niezen en wel met znlk eene kracht dat zij haar cven- wigt verloor, van de rchuit in het water viel en verdronk. Aan2»3nde het beruagtigen van een Fransen convooi door de Mexicaansche troepen verneemt men het volgende: Dit couvooi, bestaande uit 15 wagens, verliet den 9Jen Ju lij Vera-Cruz en was gëescorteerd door gedeserteerde Mexi canen en 40 Fransche soldaten. De Klexicaansche deserteurs namen dadelijk de vlugttoen zij door den vijand werdeu aangevallendoch de Fransche boden dapperen tegenstand. Twintig hunner sneuvelden; de overigen werden gevangen genomen, op een kruidwagen gebonden en daarna liet men hen in de lucht springen. Dit herinnert aan den Spaanschen bevrijdings-ootlog. Marseille18 Julij. Brieven van den 15den melden, dat er weder pogingen tot manifestatien zijn geschied, doelt dat de Fransche troepen waakzaam waren. Op verschillende punten zijn boinmen losgebarsten. De Romeinsche politie heeft eenige personen gearresteerd. 19 Julij. Het Japansche gezantschap is gisteren avond te ongeveer 10 ure, vergezeld door de commissie, die het naar Dusseldorp was te gemoet gereisd, alhier aangekomen. Het werd aan het Postdammer spoorweg-station ontvangen door den plaatscommandant, den luitenant-generaal von Alvensleben, den plaatsvervangenden president van politie von Bernnth, den geheimraad Ludeman en door den Kon. gezant graaf Euleuburg en door de Kon. wachtkamers naar de voor hen gereed staande rijtuigen geleid. Het gezantschap werd bij zijne aankomt door duizenden nieuwgierigen met een luid hoera ontvangen. De gezauten zijn aan het hotel Brandenburg afgestapt. Dit voorstel houdt in, dat er aan Z. M. den koning een vertoogschrift van wege den raad zal toegezonden worden, waarin wordt aangedrongen: lo. Op de afbraak der twee citadellen die de stad bedrei gen. 2o. Op het betalen van schadevergoeding aan de door de krijgsdienst baarheden getroffen eigenaars. Het voorstel van den heer Fris, afgevaardigde uit Meche- len, eü hetwelk bestoud om op het eerste gedeelte zielr on bevoegd te verklaren werd aldus door den rnad verstooten. Het publiek, dat in de zaal niet meer was toegelaten, wachtte op het binnenplein van het provinciaal gouverne- ments-hótel, den oilslag der beraadslaging af. Niet zoodra was de uitslag bekend, of een honderdvoudig gejubel steeg uit de menigte op, terwijl Je heer Fris, met gemor en hem vijandige kreten onthaald werd. 20 Jolij. U-. commotie voor de militaire aervilalea Ie Ant werpen heeft dd 19 deier de volgende bekendmaking gedaan: -Medeburger» De provinciale raad vaa Antwerpen heeft ia xijn- lillia» vaa 15 deter aich bij de rragee van de kamer van koop- haadel, vaa den gemeenteraad ea vaa de gaaiehe bevolking aange- tlaten. Volgen» nijae braliaamg ral er aaa Z Jt. een rerioekachritl aangeboden worden, (en einde de afbraak der beide kaïleelen Ie bckomea ea aok len etode eene billijke vergoeding vaar de krijg»- dieiclbaarhedea nna de belneghebbeadee te doea nitreikea. tere aaa den provincialen raad! »Üe bevolking onrer provincie heeft en op alle wijtra pleglig "vklaard. dat de kasleelea, die werktuigen tan Antwerpen ver- nieling. onherroepelijk mo ten verdwijnen. »De koning heefl o» herhaalde malen beloofd, oate dierbar» «lad en onae handel»gr»lichlea legea alle gevaren tan bombarde ment le beveiligen. »De koning en de provincie Antwerpen tijn hel do» eea» opii»- Uaa die afbraakI •Scharen wij oaa derhalve «et verlreawea om Z. K ea tteaaea wij op OU», bemiddeling, om de hardnekkige ea gevaarlijke togea- streviag vaa het ministerie le rien rervallea ea voor ooae regt-

Schager Courant | 1862 | | pagina 1