ALGEMEEN NIEOWS-, ADVER- TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. (Zesde Jaargang.) N°. 254. A<>. 18l>2. DONDERDAG 7 AUGUSTUS. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. S an ten tol vijf regelaf 0.75- BEKENDMAKING. li L I T K N L A A I). FRANKRIJK. Parijs, 28 Julij. De eigenaar van het groote magazijn der vQuatre Nations" heeft boven het huis eene klok doen plaatsen, die elk kwartier eene aria nit eene opera speelt, terwijl gelijktijdig een Franschman, een Rus, een Engelsch- man en een Oostenrijker met de vaandels huns lands te voor schijn treden en voor het publiek buigen. DU1TSCHLAND- Weenen, 28 Jnlij. Uit Oslawau in Moravië wordt ge- meld, dat in den nacht van 20 dezer in eene steenkolenmijn aldaar eene ontploffing heeft plaats gehad, waardoor vier arbeiders het leven hebben verloren. Óndanks alle maatre gelen, was men er den 23sten nog niet in geslaagd, het vuur te blusschen. Berlijn 29 Julij. Ter eere van het Japansehe gezait- schap is gisteren in het nieuwe paleis een diner gegeven, waaraan de koniug, de prinsen en onderscheidene voornama personen deelnamen. Frankfort 29 Jnlij. Lodewijk Kossnth veitocft sedert eenige dagen in Zurich en is voornemens onderscheidene voorname plaatsen vau Zwitserland te bezoeken. BELGIË. Brussel, 30 Julij. Bij het hof van assises van Braband SCHAKER COURANT. Antnni'JiinïJïïraa TIIJI BUI maganu: Voor Schagenl.OO. franco per poat door het geheele Kijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verschijnt iederen Donderdagmorgen. Brieven l'raaeo, aatus XXB Iedere regel meerder0.15- Geboorte-, llunelijka- en Doodberigten 0.50' De 35 centa zegelregt niet medegerekend. Groote letter» naar de ruimte die zij bealaaa. Burgemeester en Wethouders der gemeente Schagen. Brengen naar aanleiding van art. 219, alinea 3 der Wet van den 29 Junij 1851 (Staatsblad J)j. 85) ter openbare kennis, dat de rekening van den Ontvanger dezer Gemeente over 1861, zoo als die aan den Raad der gemeente is over gelegd, op de Secretarie der gemeente, voor een ieder ter le- zinz, is nedergelegd en dat een ieder daarvan, tegeu betaling der kosten, een afschrift zal kunnen bekomen. De kosten van ieder afschrift worden gesteld op f 2.50. Schagen, den 31 Julij' 1862. Burgemeester en Wethouders room. 11. R. de MEÊR, Burgemeester. A. J. van CANTFORT, Secretaris. Een zeer bekende beursspeculant zou met mejufvrouw S. huwen. Alles was gereed, het bruidspaar, de ouders, de getuigen en andere genoodigden waren gereed naar den maire te gaan, om het hnwelijk te slnilen, toen de bruidegom den vader der bruid op zijde riep en eene vethooging van den bruidschat met 40,000 francs eischte, daar hij eene specula tie moest doen. De vader vreesde, dat bij eene weigering het huwelijk niet zou doorgaan en de naam zijner dochter daar door benadeeld zou worden, en gaf toe. Dit geval was zoo geheim toegegaan, dal slechts de brnid er iets van had be speurd. Voor den maire gekomen, werd aan den bruidegom ge vraagd, of hij Mej. S. tot zijne vrouw wilde nemen, en deze liet vreugdevol het »ja" hooren. De bruid antwoordde echter neen" en voegde er bij: »Ik zal er nooit in toestemmen, een man te huwen, die de laagheid heeft over mij handel te drijven, op den oogenblik, waarop ik mij aan hem zou ver binden". De brnidegom kon zonder vrouw vertrekken. 29 Julg. Men zegt, dat generaal Garibaldi een aantal koopvaardijschepen voor het transport van manschappen heeft gehuurd. Er schijnt dns toch eene expeditie te zul len geschieden. 30 Jnlij. De heer Alexandre Dnmas heeft aan de Italiaansche regering een nieuw voorstel gedaan tot redding van Italië, hij vraagt daarvoor slechts 30,000 francs. Dit voorstel bestaat hierinHij zal nationale liedeten schrijven en doen drukken. Een 500tal Savovarden zullen met orgels naar het Napelsche vertrekken en daar liedjes koopen en medezingen; daardoor zal het andere politieke denkbeelden krijgen en medewerken om de roovers te verdrijven. Uit Rome wordt gemeldt, dat het werpen van bommen op de voornaamste pleinen der stad dagelijks geschiedt, tot nn toe heeft dit geen ander gevolg gehad, dan dat er glazen zijn gesprongen. 1 Aug. De keizer houdt zich ernstig bezig met den toestand van Italië en zal gewigtige maatregelen nemen. Z. M. zou aan den heer Vimercati, die zich thans te Yicby bevindt, verklaard hebben dat de toestand niet langer kon Toortduren, en hem belast hebben met het ovrrbrengen van instructiën naar Turijn. De Moniteur zal stellig binnen wei nige dogen mededeclen wat keizer Napoleon heeft besloten. Uit Turijn wordt berigt, dat een Italiaansch oorlog schip van Genua was vertrokken met veroordeelden, die onder bewaking stonden van 25 soldaten. In olie zee heb ben de veroordeelden zich meester gemaakt van den kapitein der equipage en de soldaten zijn op de kust van Afrika ge land. Waar het schip is gebleven, weet men niet 2 Aug. Men verneemt, dat prinses Clotilde reeds geheel hersteld is en binnen kort eenige weken met haren gemaal op een landgoed van den prins aan het meer van Genève zal doorbrengen. Als eene bijzonderheid wordt gemeld, dat haar zoon is geboren met eene volkomen ontwikkelde kies. Met Lodewiik XIV er, Mirabean had hetzelfde plaats. De huwelijkssponde van den koning van Portugal en prinses Pia wordt alhier vervaardigd bij de firma Kreiger en zal 800,000 francs kosten. De Moniteur bevat tijdingen uit China, meldende dat de gealieerden geene nederlaag hebben geleden bij de gevech ten, die gevoerd werden vóór het sneuvelen van generaal Portret. Zij hebben steeds de zegepraal behaald. 1 Xog- Uit Duren wordt een zeer navolgenswaardig feit gemeld. Voor eenige dagen werden namelijk al de chT- derwijzers te dier stede door den burgemeester uitgenoodigd, op het stadhuis te verschijnen, waar hun eene aangename verrassing te beurt vielnaardien aan ieder hnnner, wegen» de tegenwoordige duurte, eene gratificatie van 25 Ihaler werd verstrekt. 3 Aug. Uit Posen wordt gemeld, dat in eene tot dat gewest behoorende gemeente de politie een bevel heeft uit gevaardigd tegen het dragen van crinolines door dienstboden, op grond, dat dit kleedingstuk dikwijls gebezigd wordt om belangwekkende omstandigheden, buiten huwelijk ontstaan, geheim te houden. 31 Julij. Onderscheidene Duitsche bladen deelen mede, dat dezer dagen in een klooster der «barmhartige zusters" in Limburg een kind door de abdis van dat klooster op eene barbaarsche wijze is gestraft, namelijk door het met bloote voeten op eene heete haardplaat te zettentengevolge waar- van het ernstige brandwonden moet hebben bekomen. 2 Aug. Gedurende het scherpschuttersÜeest alhier zijn, blijkens de thans met zekerheid gedane opgaven, op het schietterrein 63,211 flesschen wijn gebrnikt. wordt thans behandeld de zaak van Yictor Adolf Plisnier, bijgenaamd Pelisscnecr, dienstknecht, oud 22 jaar, geboren teAutwerpen, laatstelijk woonachtig te Vissenaken, be-

Schager Courant | 1862 | | pagina 1