ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER- TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. (Zesde Jaargang.) N®. 255. AtfL* A®. 1862. DONDERDAG 14 AUGUSTUS. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. 15 L ITENL A N l>. ENGELAND. FRANKRIJK- Parijs 6 Aug. De pauselijke regering heeft liet vermoe den, dat keizer Napoleou, koning Victor Emmanuel en generaal Garibaldi niets dan eeue politieke couiedie spelen en de verdeeldheid tnsschen de twee eerstgenoemden en den generaal slechts is om Europa zand in de oogen te strooijen. Als het waar is, dat koning Victor Emmanuel geld aan Ga ribaldi heeft gezonden, dan zou het wel mogelijk zijn, dat dit gevoelen van de Romeinsche regering waar is ten opzigte van de verhouding tnsschen Victor Emmanuel en Garibaldi; wij gclooven echter niet, dat Garibaldi het met keizer Napo leon eens kan zijn en met bewustzijn diens werktuig zou wezen. Wel werken de drie personen, aan welke het lot van Italië zoo innig is verbonden, tot hetzelfde doel, doch Gari baldi is te veel vijand van het despotismus, dan dat hij met den keizer zou te zamen handelen. DU1TSCHLAND- ITALIË- SCHAKER COURANT. nïtvinsazn waua tuis xiis qaaosio: Voor SchagenJ I.OO. Franco per poet door het geheele Rijk. 1.15. Afxonderlijke Conranten0.10. Verachijot iederen Donderdagmorgen. Brieven Franco. ïiias ui AB7aa?3U3i3B Vaneen tol vijf rogelaf 0.75- Iedere regel meerder0.15 Geboorte-, Huwelijks- en Uoodberigten 0 50. De 35 cents aegelregt niet medegerekeod. Groote letten naar de ruimte die sy beslaan. Londen, 4 Aug. Volgens den Londen Revieic is het den scheikundige Ganual te Toulon eindelijk gelnkt, echte diamauten uit kool te vervaardigen en derhalve het vraag stuk der nieuwere scheikunde optelossen, en wel op die wijze, dat hij phosphor, water, zwavel en kool eenige maan den lang tegen elkander laat reageren. Het product bestond uit 20 kleine kristallen, die alle eigenschappen van den di amant vertoonden; zij waren namelijk doorschijnend, beza ten groolen glans, scheurden het staal en waren hetgeen ze ais echte diamanten kenmerkte in den vorm van den natuurlijken diamant gecristalliceerd. Overigens weet men, dat reeds vroeger kleine diamanten op kunstmatige wijze zijn voortgebragt zijn geworden. Te llollywel (Fliushire) vertoonde zich onlangs bij ge legenheid van een schuttersfeest het eigenaardige schouwspel, dat zes dames uit die plaats mede naar den prijs dongenzij schoten met Eufielbuksen op een afstand van 100 el met groote vaardigheid. Het merkwaardigste was dat een harcr, namelijk Mrs. Ashwin, den prijs behaalde. 8 Aug. Uit de berigten uit Italië schijnt te blijkeo, dat Garibaldi meester van den tegenwoordigeu toestand is. Het 45ste regiment Italiaansche linietroepen is te Palermo ontscheept onder den kreet#Leve Garibaldi!" De comman dant van eene maritieme divisie, welke belast is de kust van Sicilië te bewaken, heeft aan het ministerie Ratazzi aange kondigd, dat hij niet geheel op zijne equipage kan rekenen, daar deze bijna geheel nil Genuezeu en Napolitanen is sa mengesteld. Te Parma hebben de troepen geweigerd te schie ten op de personen, die eene mauifestatie tegen Rome had den georganiseerd, en werd in eene kerk, gednrende de mis en bij de opheffing van het Christusbeeld, geroepen: vRome of de dood 1" De beweging op het pauselijk grondgebied is zeer groot en graaf de Moutebello heeft naar Parijs getele- grapheerd, dat de grenzen van den Kerkelijken Staat niet genoeg bewaakt werden. Vu Uritu (stad van F.uropisch Turkijehoofdplaats der pro vincie Thesaalixt wordt dd. 18 JulQ het volgende gemeld: Uet dorp Livadia, gelegen aan den voet van den berg Ulympus, lunchen Alasoaia en Sylfidia, was het tnoneel van een verschrik- kelyk feit, waardig den tijden toen dn twakkeren ongeatraft door dei sterkeren werden onderdrukt, toen de barbaren, overal schrik en angst verspreidendehet land afliepen. Den I3den Julij in den ochtend rukte eene bende GriekenAlba- nesen of Turken het dorp binnen. Cenigea gingen slapen, anderen verspreidden tieh door het dorp. De inwoners asnschouwden dese personen niet tonder sorg, te meer daar een aantal landlieden aan bel werk waren met den oogst en er slechts vrouwen, kinderen en grijsaards overig waren. Er bleef geen twijfel meer over, toen eenige lieden deter bende tich tot de bacals [winkeliers] rigtlrn en van desen tabak, kaas, olyven ent. eitebteu. Hen gaf hun dit, in de hoop, dal het dorp weldra door hen aou worden verlaten. Op een toeken van hnn opperhoofd begaf tich een tantal der ben de naar eene achoolwaar ongeveer 150 kinderen aauweaig waren. Hen eiachte daar van den meester, onder bedreiging hem te tallen dooden, al het geld, dat hij beaat. Aangetiea alle tegenstand vruch teloos tou tijngaf de meester 8000 piasters en aijn borologie. Do reovers bevolen daarop den kinderen hnn Ie volgen, eeuigea ver vetten tieh daartegendoch dit hielp nieti; de roorert omringden hen spoedig. Hel opperhoofd gaf daarop te kennen, dat hij de kla deren alt gijtclaars toude roedenemen en dat, wanneer er binnen 3 uur geene turn vtn 100,000 piaalera op eeoe bepaalde plnnta wat gestort, de kinderen aouden worden rermoord. De bende trok daarop weg. Acht gendarmes verrolgdea de roovers, doch moesten na een ge vecht aftrekken, ofschoon een Albanees sneuvelde. De bandieten hadden echter aijo gelaat met bnnne yatagana toodaoig verminkt, dat hij niet wat Ie herkennen. De plnnta. welke door de roovers tol nederlegging van het los geld was bepaald, wat niet ver van Liradia gelegcu Toen tij al daar waren aangekomen, begonnen tij te tiogen en te drink-n, doch bewaakten ook lerens torgvuldig de medegevoerde kinderen Sommigen der kleinere gevangenen legden tich ter rott, daar lij teer vermoeid waren van de reis, doch de ouderen, die hnn toe stand beter begrepen, ia-en met angat hunne bewakers aan. Mi nuten waren voor hen uren en teen de drie oren ongeveer voorbij waren, was hun angst ten toppunt geslegen. Eensklaps riep het opperhoofd uil: -liet uur ia daar' Dedrieuren tiju voorbij!" Hij gaftijuer onderhoorigea bevel om met het moor den der kinderen een aanvang Ie nemen cn toen deae uit medelijden, nog een kwartier uitstel vei tucht, teide hy: «Dat ia onnnodig; er is veel te doen. want er tijn er honderd vyftig en wanneer de oudera komen, dau kunnen tij de overblijvende medenamen "al toen voorviel ia niet tonder een geroet van medelijden, af schuw (D verontwaardiging mede te deelen. Een der roovers nam een kind bij de haren beet ra alorg het met een alng bet hoofd nf, daarna uam hij een tweede rn toeo een derde. De arme kleinen smeekten allen om genade, doch tij hadden even goed hunne gebe den tot de hen omringende rotsen kannen wenden. De beol maakte tich jnist gereed een meisje van tien jaren te vermoordea. toen de schildwacht het leekea gaf, dat er een troep meatchen naderde. Uel waren de bewoners van hel dorp met het rantsoen bestaande in 50.000 piasters ea voor de overige 50,000 bragten tij alle kostbaarbedee die sij besalea l)e arme lieden hadden aan de hua opgedwongrn verpligting vol daan, maar sij tagen bloed, tij vagen afgeslagen kindeihoofdea Wie beschrijft hun angst» Geen hunner dorfde sieo. of een der lijken een tjjaer kinderen was. De in leven tijade kinderen drongen sich om hunne redders heen ea vonden spoedig hunne ouders terug. Toen de roovers waren vertrokken, gingen de van alles beroofde landlieden haiswaarts ra namen de drie lijkjes mede. De autoriteiten van Alaaouia. Sylfidia en Larisaahebben de roo vers ia het gebergte doen achtervolgen en na eenige dagen soek rus en verschillende schermutselingen gelakte het hnn 4 der roorers gevangen te nemen lloaoe hoofden werden ar-ehonwea en gednrende verscheiden da gen op iaasca ten toongesteld. Berlijn 7 Ang. In de kreits Ple«chen (Posen) zal den 9 dezer eene groote wolvenjagt worden gehouden. Van de uitgestrektheid daarvan kan men zich een begrip vormen, wauneer men weet, dat 3096 personen zijn ontboden, alleen om het gedierte op te jagen. Turijn9 Ang. De Opittione maakt meldiug van eene ontmoeting te St. Etienne op den weg van Girgentie tusschen Garibaldisten, 1200 mao sterk, en de koninklijke troepen, 100 man sterk. Na het wisselen van eenige geweerschoten zijn laatstgenoemden teruggetrokken, met achterlating van ongeveer 70 geweren. De kolonne, waarover Garibaldi bevel voert, rukt op in de rigting van Messina. 10 Aug. Het grootste gedeelte des lands keott het gedrag van den es-dictator af, en is overtuigd, dat de rede ring in het belang van Italië handelt.

Schager Courant | 1862 | | pagina 1