RUSLAND. Warschau 26 Aug. Heden ochtend werd op het glacis der citadel de doodstraf voltrokken aau RyII en Rzonca, beiden, zoo als mén weet, wegens moordaanslag op den markies Wielopolski daartoe veroordeeld. Meer dan 50,000 personen uit alle standen waren bij de strafoefening tegen woordig. TURKIJË. Scutari28 Aug. Een legerbulletin van Omer-pacha AMERIKA. New-York18 Aug. Mac Clellan beeft Harrison's Landing outruimd en is zonder botsing te Williamsburg aangekomen. De 'Zuidelijke hebben Baton Rouge aaugetast, doch werden met verlies terug geslagen. De bondsgeneraal Williams is gesneuveld. In Arkansas is een veldslag gele verd, waarin de Zuidelijken werden geslagen. I E r\' Ij A IXI). Schagen, 3 September 1862. Bergen op Zoom29 Aug. Bij het maken der aarde- haan voor den staatsspoorweg alhier, heeft meu op de gla cis, buiten de Wouwpoort, driekruidkelders ontdekt, iu een waarvau zich nog eeu vaatje buskruid bevond. Door den ouderdom is dit echter onbruikbaar. *2 i »stc S/Ii TS-L O TE li IJ. rio cn miss White zijn gearresteerd Uit Milaan wordt gemeld, dat de heeren Nicotcra en Mi- celli zich onder de gevangenen bevinden. De gevangen de serteurs zijn gefusilleerd. De Fransche regering heeft per telegram de Italiaansche regering geluk gewenscht met het gebeurde bij Aspramonte. bevat het volgende. Zondag jJ. hebben de Tarkscbe troepen den vijand nit fijne vferdnbbek verschansingen nabij Rjeka verjaagd. Maandag had er een herhaalde aanval plaats, waartoe de Montenegrijuen al hunne krachten bijeengetrok ken hadden. Er ontstond een hardnekkig gevecht, dat ein digde met de nederlaag der Montenegrijuen en de inneming van llika, hetwelk door de bewoners gedeeltelijk werd ver brand. Het leger rukte vervolgens tegen Cettiuje op en be zette de hoogten, welke deze plaats bestrijken. l)e inwoners namen de vlugt na hunne huizen in braud te hebben gesto ken. Men beschouwt den toestand thans als gunstiger voor de Noordelijken. De wervingen leveren goede resultaten op. De Zuidelijken hebben verscheidene nieuwe punten in Keu- tuckj bezet. Eeu deel van Mac Clellaus leger zal mat dat van geueraal 1'ope zamenwerken. 19 Aug. l'resident Lincoln geeft in eene proclamatie kennis, dat hij in centraal-Amerika eene landstreek heeft uilgekozeo, die zeer goed geschikt is voor kolonisatie van Negers, want aangezien liet eene onmogelijkheid is, dat vrije kleurlingen of negerslaven in Noord-Amerika gelijke regten met de blanken erlangen, dient aan de emigratie de lieven op te sporen Ikom de Marchesa uit te huwen en wanneer zij eens niet wil De graaf trok een gezigt vol minachting, glimlachte bjj zich zei ven en zeide onverschillig: Gelooft gij dan, dat de Marchesa den moed zal hebben, tich in deze zaak tegen dec wil der propaganda te verzettendie niet minder magt heelt dan de raad van Drieën in Venetie. Ik gelooi het niet, SiorI De Marchesa weet zeer goed, dat leren en dood der ingewij den iu onze magt is. Afvalligen en wederstrerenden straffen wij streng! Ik las in het gelaat des gastheersdiepe ernst en Tolle overtuiging spiegelde zich daarin af, Mij overviel eene huive ring. Hoe zal ik de doodacte bekomen Gy bezit belangrijke betrekkingen in Turijn, staat goed met de clerikale partij, waarmede wij juist gebroken hebben. Het tal u gemakkelijk zijnoös of eene doodacte of de dispen satie van den aardsbisschop tot het aau gaan van een tweede huwelijk te verschaffen. In Turijn ia thans alles mogelijk 1 Ik zal zien. Gij zult a den dank der vereeniging en van alle zonen der vrijheid verwerven, Sior 1 Alzoo kannen wij ons op u verlaten Ik zal doen, wat mogelyk is, doch ik beloof niets. O gij, looze tos! riep de graaf lagebende. Begeven vrij ons naar het gezelschap. Wij scheidden om weder ia de zalen terug te keeren. Te vergeefs monsterde ik alle groepen, liet mijn oog over de colone der dansenden gaandoch geen domino met gouden sterren was te ontdekken. Mijn ongeduld werd met elke minuut sterker. Zou mijne gevaarvolle onderneming vruchteloos zijn Kondloopende hief ik de zware damasten gordijnen op, die toegang gaven tot het binnenste eener aangrenzende kamer, en ik staarde in een kleinachtkantigrijk gemeubeld kabinet, aan welks wanden groote, lange spiegels hingen, prachtige girandoles verspreiden er een zacht licht. In een fauteuil, met voorkeur gegeven te worden. Uit Delft wordt thans gemeld, dat het aldaar eergisteren uit de stadsgracht opgehaalde lijk geblekeu is dat te zijn ecner jeugdige dame, die, na eenigen tijd in het krankzinni gen gesticht verpleegd te ziju geweest, wegens toeoemcude beterschap meer vrijheid ger,oot en vergunning had bekomen om haren verjaardag, Zondag 11., benevens dien nacht bij eene liarer vriendinnen door te brengen en 's namiddags naar het gesticht terug te keeren. Gedurende den nacht schijnt zij zich echter door een boven schuifraam heimelijk verwijderd te hebben, en op die wijze verongelukt te ziju. Te Einden is voor eenige dagen een arbeider en erkende dronkaard in arrest genomen, verdacht van zijne wettige vrouw te hebben om hals gebragt. Ook wil men, dat hij zijn kind met opzet heeft laten verhongeren, om zoo veel meer jenever te kunnen kooprn. Maandagavond 25 dezer omtrent 6 ure is nabij 's Hage een zeldzaam voorkomend luchtverschijnsel waargenomen. Bij een overigeus bijna geheel onbewolkten hemel vertoonde zich op eenigen afstandaan de noordzijde vaudezon, in eene wolk het beeld der zonwaarvan de diameter tweemaal die van dat hemellicht zal hebben bedragen. De vorm was volkomen roud en vertoonde alle klenren van den regenboog, met bet rood naar de zonzijde. Omstreeks een kwartier uurs bleef het zigtbaar. De wetenschap en de maatschappij lijden weder een groot verlies, doordien de heer Dr. II. E. Vinke, hoogleer- aariade godgeleerdheid te Utrecht, 28 Aug..j.l. aldaar in den ouderdom van 58 jaren is overledenaan de gevolge der beroerte, waardoor hij, eenige dagen geleden was ge troffen. Prijzen van ƒ100 eu daar boven. 5deklasse, 13de, 14de, en 15'de, 16deetiI7de Lijst 11529, f2000; 7680, 7555, 8223, 8237,8822,9120, 13056, f 1000; 3243, 4738, 11359, 16941, 17565, 19961, f400; 3036, 16230, 18787, f200; 1101, 5358, 5749,8661, - - - esa den rug naar mij toe gekeerdzat iemand in een zwart kleed; de apiegel zeide mij dat het Angela was Haar halve masker, was uaast haar op deu grond gevallen. Zij zat ineengezonkeu in den fauteuil en liet haar albast wit voorhoofd in hare hand rusten. De glinsterende zwarte haren hingen in lange lokken op haren boezem neder. Hare donkere, andera zoo vorig schit terende oogen lagen diep ingezonken en door lange wimpers bedekt Even als of zjj het krampachtig bruischen van bare borst wilde stillen, drukte zij hare linker band vast tegen haar hart. Zoo zat zij daar, in houding en kleeding als een beeld van de diepste smart. Angelariep ikdoor den hevigen indruk en de on uitsprekelijke vreugde des wederziens overweldigd, en hate hand vattende, zonk ik in aan hare voeten neder. Gelijk de zon die na een langenkonden winternacht hare stralen door de donkere wolken schiet en plotseling daarop in eigen persoon met verheven glorielicht en warmte versprei dende, te voorschijn treedt, zoo verhief de schoone vrouw haar hoofd. Heilige God riep zij verschrikt, gij hier, Emilio Gis teren die vreesselijke gebeurtenis, die ik van voor mijn raam ge zien heb, toen vreesde ik voor uw leven en heden begeeft gij u in het hol eens tijgers Wees niet bevreesd voor myik ben niet herkenddier bare Angela, mijne liefde voert mij, door alle gevaren heen, aan nwe voeten Zij was opgestaan en spreidde als of zij mij zegende hare armen over mij uit. Met betraande oogen zag zij op mij neder en scheen Gods be scherming over mij af te smeken. Angela, nwe tranen verraden een diep innerlijk lijden, zaide ik deelnemend. Gij xijt ongelukkig Ik was ongelukkig, Emilio, hijgde zij, Ibans ben ik het niet meer Zij reikte mij hare hand, die ik hartstoglelijk vast greep en met kussen bedekte. (Wordt rervtfdj

Schager Courant | 1862 | | pagina 3