N°. 259. (Zesde Jaargang.) ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER- TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. DONDERDAG 11 SEPTEMBER. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. BEKENDMAKING. AFKONDIGING- UÏTl T E L A 31 i>. ENGELAND, Londen 4 Sept. De gezamenlijke ontvangsten der ten toonstelling van den dag der opening (1 Mei) tot 23 Aug. 11. worden geraamd op 347,749 ft. St. In hetzelfde tijdperk tijdens de tentoonstelling in 1851 bedroegen de ontvangsten 387,936 ft. St. Stelt men nu van £3 Aug. tot 18 Oct.; zijn de de laatste de dag, waarop de tentoonstelling vermoedelijk Cal gesloten worden, de gemiddelde ontvangst per dsg op 3000, dan levert dit den commissarissen nog een bedrag van 144,000, makende met bovengenoemde 347,749 ft. St, of, in ronde cijfers, 34S.000, eene totaal-ontvangst van 492,000. De heeren Kelk and Lucas, aannemers van het gebouw, er langen, volgens contract, boven do bedongen ïobi nog de FRANKRIJK. Parijs4 Sept. Uit Madrid wordt berigt, dat er, na het houden van een stierengevecht, in de nabijheid van het ho tel der Fransche ambassade en ook op andere plaatsen bom men zijn losgebarsten. DU1TSCHLAND. Weenen, 4 Sept. De gezondheidstoestand der keizerin is thans zoo gunstig, dat H. M. goeue geneesmiddelen meer behoeft te gebruiken. De geneesheeren verzekeren, dat er geene vrees voor wedeiinstorting meer bestaat. 0 \o. 1S92. SCHAKER COURANT. TCSA 1H3I S1AADX3Q: Voor SchageaJ l.OO. Franco per poit door het geheels Rijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verachijnt iederen Donderdagmorgen. Brieven Franco. ïiijjs Dis üiTiü'ïja'mn; Van een tot vijf regelt0.75. Iedere regel meerder0.15. (jehoorte-, iluvrelijkt- en Doodberigten 0.50 De 35 centt zegelregt niet roedegerekend. Uroote lettert naar de ruimte die ijj betlaan. Burgemeester en Wethouders van Schagen brengen bij deze ter kennisse van de belanghebbenden, dat de Patenten over het dienstjaar 1862, aan de patcntpligtigen, tegen in trekking van het bewijs voor den ontvang van het biljet van aangifte afgegeven, zullen worden uitgereikt van Woensdag, den 10 September tot Woensdag, den 17 September des morgens van 10 tot 2 ure. Wordende patcntpligtigen herinnerd, dat de Patenten in persoon behooren te worden afgehaald, ten einde dezelve volgens art. 25 der Wet door hen kunnen worden geteekend doch dat, ingevolge Z. M. besluit van den 17den October 1820 Staatsblad .1» 22), aan degenen, die na den afloop van opgemelden tijd hunne Patentbladen niet zullen hebben afgehaald, dezelve aan hunne huizen door den Deurwaarder der directie belastingen zullen worden bezorgd, in wiens te genwoordigheid het Patent door den Patentpligtige zal moeten worden geteekend, en welke bezorger daarvoor zal mogen vorderen tien cent* voor ieder Patentblad. Aldus vastgesteld en van het Raadhuis te Schagen afge kondigd den 9 September 1862. Burgemeester en Wethouder* voornoemd H. R. t»e MEÊR Burgemeester. A. J. vax CANTFORT, Secretaris. De Burgemeester van Schagen. Brengt bij deze ter kennisse van de Ingezetenen, dat het 1c kwartaal* kohier van het Patentregt dienst 1862/3 op den 2 September 1862, door den Staatsraad, Commissaris des Konings in de Provincie Noord-Holland, is executoir verklaard; En herinnert alzoo een iegelijk, dat geene reclamatien te gen den aanslag, ingevolge de Wet, zullen worden aangeno men, dan die binnen drie maanden, na de bekendmaking van het executoir verklaren der Kohieren, en dus vóór of op den 6 December aanstaande, znllen zijn ingeleverd; wordende mitsdien een ieder aangomaand, ter voorkoming van zijne schade, binnen den gemeldcn tijd zijne reclamatie in te le veren hij den Controleur der Divisie, met overlegging van eene Duplicaat-Kwitantie, wegens de voldoening van het geen hij tot don dag zijoer reclame schuldig is. En opdat niemand hieromtrent eenige onwetenheid voor wende, is deze afgekondigd en aangeplakt, waar zulks be hoort. Gedaan te Schagen, den 6 September 1862. L* Burgemeester voornoemd, H. R. de MEÊR. opbrengst tusschcn 400,000 en 500,000 ft. St, derhalve 92,000, zoodat de commissarissen 400,000 netto overhou den. Daarvan moeten zij uitkeeren, aan de heeren Kelk and Lucas 200,000 ft. St. voor bet gebruik van het gebouw 70,000 ft. St, voor extra-gebouwen; algeuiccnc onkosten 175,000 ft. St, dus totaal uitgaven 415,000, ft. St, zoodat ccno som van 45,000 door de borgen moet worden bijgepast, tenzij de tentoonstelling nog eene maand langer, dan voor- loopig is bepaald, geopend blij ve. 5 Sept. De paus lijdt nog bij voortduring aan de voet- roos. De berigten van Sicilië zijn slecht, de arrestatie van Garibaldi heeft overal groote ontevredenheid en spanning veroorzaakt. Er vormen zich benden in de gebergten. Te Ca- tania hebben de troepen vuur moeten geven. Te Napels heett generaal Lamarmora krachtige maatregelen genomen. Om de bevolking te beletten de politieke gevan genen te ontzetten, heeft hij ze aan boord van de lle Galan- tuomo geïnterneerd. 6 Sept. Verscheidene beroemde advocaten, en onder hen de wegens zijn zoo oratorisch bekende Brofferio, hebben zich ter verdediging van Garibaldi aangeboden. Een schrijven van la Spezzia berigtdat dc Garibal disten bij Asperamonte eerst vuur behben gegoven, toen zij hun generaal zagen vallei. Over het algemeen wordt het verraderlijke gedrag van ko lonel Pallavini sterk afgekenrd, daar het van verschillende kanten blijkt, dat hij op Garibaldi en zijn zoon heelt doei; schieten, toen deze als parlementairs optraden. Deze han deling is des te minder te begrijpen, daar, wanneer zijne 1800 man niet genoegzaam naren, hij nog ongeveer 12,000 man te zijner beschikking had, om den aanval te hernieuwen, Rusland dringt er thans zeer ernstig bij Fraukrijk op aanom een stap voorwaarts te doen in de Romeinsche kwestie. 7 Sept. Aan La Trance wordt uit Turijn gemelddat Dr. Dedegri, vriend van Garibaldi de wond aan zijn regter- been heeft gesondeerd doch den kogel nog niet beeft kunnen nithalen en een consult heeft verzocht. Inmiddels heeft hij, ter voorkoming van gangreen (kond vuur), ijs van Genua doen komen en op de wond gelegd. De cavale divisie te Spezzia is met het stoomfre/at Vieto- rio-Emmanuele versterkt, dat in den nacht van den 5den op den 6den Sept. is aangekomen. Aan boord des oorlogsbo dems bevinden zich nog 500 Garibaldische krijgsgevangenen behalve die te Palermo zijn geïnterneerd. De kleine stad Spezzia, vroeger zoo vrolijk, beeft thans een treurig aanzien. I)e door dc Italiaansche dames zoo ge liefkoosde avond-wandeling geschiedt niet meer. Men ziet hier en daar slechts groepen politieagentendie uit Genua en Turijn zijn aangekomen om de rnst te verzekeren. De hier verschijnende Bolschafter wil weten, dat keizer Napoleonbij het ontvangen van het berigt, dat

Schager Courant | 1862 | | pagina 1