ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER- TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. (Zesde Jaargang.) N®. *200. A°. 1S62. DONDERDAG 18 SEPTEMBER. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. UUITENLAN I>. ENGELAND. Londen, 11 Sept. De Times raamt het cijfer der offers ia geld en menschenlevens, in de ttgenwoordigen oorlog door de Noord-Ametikaansche Unie (de Noordelijken) gebragt, op 200 millioen St. (2100 milliocn gulden Ned.) en op 250,000 personen. FRANKRIJK. Parijs10 Sept. Le Loiret verhaalt het volgende. Een rijk grondeigenaar, die zich sedert geruimen tijd verschrik kelijk verveelde, besloot er cenige maandeu geleden toe, om een einde aan zijne verveling en aan zijn leven te maken; hij kocht een stuk touw en hing zich in zijn kelder op. Eene jeugdige dienstbode, die in een naburigen kelder wijn af tapte, hoorde zijne zuchten, luisterde aandachtig toe, deed den kelder van haar bnurman open en zag hem hangen. Zonder zich te bedenken en, zoo als zoo menigeen gedaan zou hebben, hulp te gaan roepen, sneed zij hem met een hakmes af en bragt hem weder bij. DUITSCHL AND- Weenen, 7 Sept. De grootste bierbrouwerijniet slechts, in Oostenrijk, maar waarschijnlijk op het geheele vasteland, die namelijk van den beer Dreher, te Klein-Schwecbat, nabij Berlijn, 11 Sept. Gisteren avond werd een heer te Keu len op straat aangesproken door drie zeer deftig gekleede dames, die hem verzochten haar te beschermen tegen de beleedigingen van eenige mannen, die haar vervolgden. Hij deed dit met de meeste bereidwilligheid, doch merkte later, toen de dames zich een voor een van hem trachtten te ver wijderen, dat hij zijne welgevulde beurs kwijt was. Onmid- lijk begreep hij het slagtoffer van bedriegsters te zijn geweest, en hield twee der schoone dames vast, terwijl de derde er reeds in geslaagd w^as, zich uit de voeten te maken. De twee dames leverde hij in handen der politie over, doch de beurs was niet meer te vinden. Frankfort, 13 Sept. Uit Offenbach wordt gemeldt, dat selert eenigen tijd eenjengdig Israëliet aldaar spoorloos ver dwenen is, en dat men van eene nieuwe Mortara-geschiede- nis spreekt, welke te Seligenstand zou zijn aangevangen. Nadere bijzonderheden zijn nog niet bekend. Men verzekert echter, dat de zaak in handen der bevoegde autoriteiten is gesteld. BELGIË. Leuven10 Sept. Op jagt gaan en hazen schieten is SCHAGER COURANT. AStaiI3m3D93ï£139 iilJJ SHAABïSB; Voor SchagenJ 1.00. Franco per poit door het geheele Rijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verachijnt iederen Donderdagmorgen. Brieven Franco. 32339 1)32 &X732T30313D: Van een tot vijf regela .-0.75. Iedere regel meerder0.15. Geboorte-, llunelijka- en Doodberigten 0 50. De 35 centa zegelregt niet medegerekend. Groote lettera naar de ruimte aie sij bealaao. 12Sept. Professor Patridge, een beroemd heelkundige, is naar Spezzia vertrokken, om zijne diensten aan Garibaldi oan te bieden. Er is eene inschrijving door eenige Engelsche heeren geopend, om de kosten der reis enz. te dekken. De directeuren van de dokken te Liverpool hebben be sloten te Birkenhead eene afzonderlijke bergplaats voor petroleum (steenolij) op te rigtende kosten zijn op 631b St. geraamd. Te Liverpool is eeu armengestiebt verbrandwaarbij 23 meest jeugdige personen den dood hebben gevonden. 13 Sept. Een brief van bet Garibaldi-comité alhier, aan den Times gerigt, meldt, dat lordt Palmerston per tele- graaph Sir James Hndson, Britsch gezant te Turijn, heeft belast, Dr Patridge behulpzaam te zijn in het erlangen van toegang tot Garibaldi. Op den 23sten heeft te New-York iu de caserne der Empirebrigade een oproer plaats gehad, omdat aan hen; die in de vorige week in dienst waren gekomen, handgeld was verstrekt, terwijl zij, die reeds vóór langeren tijd in dienst waren gekomen, nog niets hadden ontvangen. Verscheidene officieren zijn gedood, de caserne en een daarover gelegen gebonw zijn verwoest. Met moeite is men den opstand mees ter geworden. De man kwam tot betere denkbeelden; hij begon zich be zigheid te verschaffen en werd weder zoo levenslustig dat hij dezer dagen de dienstbode, die hem bet leven had gered, aansprak, haar zijne dankbaarheid betuigde en als een be wijs daarvan zijne hand en zijn vermogens aanbood. Het meisje bedankte voor die eer en zeide: Het mogt u eens we der in het hoofd komen u op te hangen en misschien zou ik n dan niet afsnijden. 13 Sept. De aanhangers van Garibaldi hebben eene gravure laten maken, die hem met den martelaars-palm voorstelt. Deze gravure, waarvan een aanzienlijk getal exem plaren zijn getrokken, wordt in alle steden en dorpen ver spreid, waar zij het fanatismus der bevolking ten zeerste opwekt voor hem, die haar wordt Toorgesteld als de nieuwe martelaar van het Italiaansche patriotismus. deze hoofdstad, is kortelings voor 3} millioen aan eeu En gelsche Maatschappij verkocht. 8 Sept. De Donau-Zeitung verhaalt de volgende anec- dote; Een zee—officier wandelde voor cenigen tijd in het ge bergte van Ischl en daar hij den weg niet kende, liep hij eene hut binnen en vraagde aan eene vrouw, die daar woonde, hem haar zoontje tot gids te geven. De moeder bewilligde in dit verzoek en het jongetje bragt den officier op den regten weg. Toen deze hem voor de bewezen dienst wilde bclooncn, weigerde het kind dit, zeggende; «Soldaten hebben geen geld". «Zoo hernam de officier, «hoe weet gij dat?" lk heb een broeder", was het antwoord, «die soldaat is en nooit geld heeft. Heden nog heeft mijne moeder hare laatste gans verkocht en de opbrengst daarvan aan hem gezouden". Bewogen keerde de officier naar de hut terug, schonk aan de arme vrouw het driedubbele der waarde van hare gans en beloofde oor haar zoon te zorgen, indien deze zich wel ge droeg. De officier hield woord en kon dit ook doen, want het was aartshertog Ferdinand Max. 12 Sept. De Berl. Allg. Ztg. logenstraft ten stelligste eene door de B. vnd Bztg. medegedeelde bewering, volgens welke de geestvermogens der koningin van Engeland ernstig zouden zijn aangetast. De volgende gebeurtenis, zegt het blad, welke thans hare familie en het hof verschrikt, zal door het volk niet als een kenteeken van verzwakte geest vermogens beschouwd worden. Prins Alfred, de vermoedelij ke troonsopvolger van Coburg-Gotha, had, in Engelsche zeedienst staande, de vrijheid genomen, een nur langer dan zijn verloftijd afwezig te blijven. De bevelhebber gaf hiervan kennis en vroeg, hoe hiermede te behandelen, waarop de ko ningin gelastte, de strengste straf, welke de wet voorschreef, toe te passen. De wet bedreigt tegen deze overtreding 2 maanden gevangenisstraf en een half jaar achteruitzetting in avancement. De prins moest dan ook, naauwelijks te Rein- hardtsbrunn aangekomenonmiddelijk weder vertrekken, om zijne straf te ondergaan. In de hofkringen schijnt zoo danige handelwijze grilziek en onverdragelijk, doch het volk noemt ze regtvaardig en verstandig. Uit Stokholm wordt gemeld, dat de Mormoonsche ge meente aldaar eerlang het bezoek verwacht van den neef Joë Smith, den propheet der Mormonen, die zich derwaarts begeeft, om zich nopens de gesteldheid dezer gemeente te overtoigen.

Schager Courant | 1862 | | pagina 1