Ostende, 9 Sept. Dezen namiddag, omstreeks 2 ure, is er in de spoorwegstatie een brand uitgebarstenwelke op korte oogenblikken een dreigend aanzien nam. Het vuur is aan het dak van het gebonw begonnen. Gedurende meer dan een half uur sloegen de vlammen hemelhoog en de rook was zoo dik, dat men bij poozen het bovengedeelte van de statie niet meer ontwaren kon. ITALIË. Turijn 8 Sept. Aangaande de vervolging van generaal Garibaldi is nog geen besluit genomen. In den ministerraad van den 6den was, met 5 tegen 4 stemmen besloten, hem voor den senaat te doen te regt staan; den 7den echter werd de zaak op nieuw behandeld en werd met 7 tegen 1 stem besloten, hem te amnestié'ren, doch voor de gewone regtbauk te dagvaarden. Wanneer thans de genadige vrouw te Biarritz niet al te ongenadig is, dan zal er eene amnestie cu anders «ene vervolgiug tot stand komen, welke zeer geschikt is den haat tegen de Fransche regering bij het Italiaansche volk tot het hoogste punt te brengen en bij de nieuwe verkiezin gen mannen in het parlement te voeren, die tot leus hebben «Weg met de Fransche!" Wanneer Garibaldi sterft, dan is het leed van Italië niet te voorzien. RUSLAND- Warschau 8 Sept. Donderdag jl. zijn hier twee jonge lieden gearresteerd, bij wie men zoogenaamde brandkogels en brandplaten, op dezelfde wijze als die, welke men bij de brandstichters te St. Petersburg heeft ontdekt, had gevon den. Bij een ingesteld onderzoek is gebleken, dat de kogels reeds op een zekeren afstand van het vuur ontbrandden, terwijl de met eene soort teer bestreken platen reeds door de bloote werking der zonnehitte in brand geraakten. Buitendien hebben er nog eenige arrestatiën plaats gehad, die met deze zaak in verband schijnen te staan. St. Petersburg 9 Sept. De keizer en de keizerin zijn van hnnne reis naar Twer en Moskou in deze hoofdstad te ruggekeerd. De ontvangst, die het keizerpaar op zijne reis ten deel viel, was allerhartelijkst. Te Moskou had de koop mansstand een monster-bauket van 12,000 couverts voor de militaire bezetting georgamseeerd, ter eere van de tegen woordigheid des keizers. Elk soldaat kreeg vier geregten, een glas brandewijn, 2 flesschen bier en eene flesch van den schuimenden nationaal-drank Kischlitsche. De keizer was bij dit bauket in de open lacht tegenwoordigen de in massa toegestroomde bevolking paarde hare vivats aan die der brassende troepen. AMERIKA. zeer plcizierig, maar met liet geweer voorzigtig wezen is, hoogst noodzakelijk, want buskruid en lood vellen zoowel menschen als dieren ter neer. Een jagen van Gcet-Bctz schoot verleden week eenen baas, en daar het een buitengewone, groote, dikke en vette was, hield hij hem in (le hoogte om hem aan zijnen medegezel te toonen. De vierpooter was nog niet geheel dood en door liet spartelen dat hij deedtrok hij 's jagers geweer af, met het ongelukkig gevolg dat het schot eeu deel van 's jagers oor wegrukte. Een weinig meer links en een geschoten haas zou een mensch gedood hebben Dit voorval strekt tot voorbeeld aan elk een, die met wapens han delt, vooral aan de jonge jagers. Omstreeks 3 ore was alle gevaar verdwenen. Priesters, burgers, soldaten en matrozen, met den burgemeester, M. Van Iseghem, aan hun hoofd, wedijverden om het vuur meester te worden. Er werden drie visschers, een matroos en een werkman gekwetst. In de haast om alles te bergen, werd meest al den huisraad van M. Abbasstatie-overste verbrijzeld. 9 Sept. De rooverijen in het Napelsche wordeu hoe langer hoe geringer; van alle kanten worden de roovers verslagen. Bij Nola heeft de 9de comp. van het 22ste regiment eene bende roovers te paard op de vlugt gejaagdwaarbij 7 roovers sneu velden. Te Nicastro zijn 5 roovers gevat en gefusileerd. In de provincie Benevento vervolgt kapitein Castacci met de 4de compagnie Bersaglieri de roovers. Na een hevig gevecht heeft hij eene bende roovers bij Corsano verslagenwaarbij 15 sneuvelden en zeer velen gekwetst wevden. Te Javignano r.ijn den 3den Sept. 4 roovers met de wapenen in de hand EEU SPIOIT. Veriual van een artillerist uit den jongsten Italiaan- schen OOKLOG. (liegende vervolg.) VL Bij alle Heiligen 1 riep Gentile van zijnen stoel opspringen de, toen hij mij zag binnenkomen. Wat ziet gij er, woest oit EinilioSpreekbid ik uIk zag er werkelijk verwaar loosd uit. Druipende van water, tot ver over de knieën met het groene kroos van de Lagune en wijders, geheel met zwar ten modder bedekt. Nu eerst deed ik het masker van voor het gelaat af. Ik was niet in staat antwoord op de vraag van mijnen vriend te geven. De gebeurtenis op het gemaskerde balhet bad in de Lagune, het harde loopen door de straten, dat alles was de oorzaak dat ik plotselings buiten mijne zin nen geraakte en zonder een woord te spreken van mijnen stoel gleed. Ik moet zeer lang buiten kennis gebleven zijn, want toen ik weder tot bewustzijn kwam, lag ik ontkleed op het bed van mijnen vrienden vond hem zelve druk be zig, eeDen omslag met koud water op mijn koortsheet hoofd te leggen. Eindelijk! riep Gentile, toen hij zag, dat ik de oogen opende, terwijl ik poogde bem vriendelijk toe te lag- chen en de hand van dien deelnemenden en getrouwen vriend te grijpen. Ik vreesde zulks reeds, ging hij voort, uwe on bezonnenheid om op het bal van den graaf M te gaan, heelt u bittere vruchten opgeleverdarme vriend Getrouw verhaalde ik hem mijn wedervarengedurende de weinige uren die ik op het bal had doorgebragt, alsmede mijne gelukkige outkoming uit het paleis. Gentile schudde sprakeloos bet hoofd met de uitdrukking op het gelaat, van iemand, die volstrekt niet begrijpen kau, hoe men zich in zulk een gevaar begeven kan. Gij zijt een dwaaszeide hij na eene poos. De zaak zou slim hebben kunnen afloopen Ik weet hetmompelde ik nadenkend. gearresterd en door de nationale garde gefusileerd. Den vorigen dag hadden zij den postbode uitgeplunderd. Frans II, die zeer veel hoop heeft op zijn terugkeer naar Napels heeft zich een raad gevormd, bestaande uit de heeren Ulloa, generaal del Re, kardinaal Riario Sforza en den prins di Nontemileto. De hertog di Civitella is secreta*- ris daarvan. 11 Sept. De Nalionalilès berigtdat de toestand van generaal Garibaldi, steeds dezelfde is, de pijn aan de wond is zeer hevig en aanhoudendzoodat de geneesheeren nog steeds bezorgd zijn. Gisteren zijn de vrijwilligers beneden de 18 jaar, die ongeveer 4/5 van de bij Asperemonte gevangen genomenen uitmaken, op vrije voeten gesteld en naar hunne familiër. terug gezonden. Binnen eenige dagen geschiedt hetzelfde met hen, die nog geen 21 jaar oud zijn. Bij de amnestie, welke zal worden uitgevaardigd, zijn niet begrepen, de deser teurs van het koninklijk leger; deze zullen voor een krijgs raad teregt staan. New-lork, 30 An». Het officiële rapport van generaal Pode nopens den alag bij Bulls Run luidt als rolgl Hoofdkwartier op het slagveld, (JroTelown bij Uainrille, 20 Ang. Wij hebben hier gisteren tegen de rereenigde strijdkrschlen van den vijand een vreeaelijken slag geleverd, die rau het aanbreken van den dag lot den nacht onophoudelijk voortduurde. Nadat hel donker geworden was, werd de vijand van het slagveld verdreven, Thans hebt gijzeide Gentile voor alles rust noodig, gij moet nog eenige uren hier blijven; een vertrouwd, stilzwij gend bediende werd om andere kleederen uitgezonden; terwijl hij zich weder tot mij rigttende, vervolgde: Morgen ochtend met klokslag zes ure begeeft gij u nanr huis en zoo ge beurde het ook. Het was pikdonker nacht toen Francesco's bark om den hoek van de Giordino reale voer, om mij naar Angela's huis te brengen. Woest huilde de wind door straten en kanalen. De anders zoo rustige, spiegelgladde vlakte der Lagune wierp buitengewone golven op, die plasseDd en klotseud tegen de kaden der oevers braken. Vreesselyk steunden en zuchtten de masten en ra's van de voor anker liggende schepen, terwijl de scheepswanden kraakten, als wildcu zij uit hunne voegen springen. Dan eens hemelhoogdan weder als in eenen bodem- loozen afgrond sleurde de woedende zee de ankerboeijen. Krassend vlogen de meeuwen heen en weder, met hare lange vleugelen de golven bijna rakende en buiten aan de Lido, stieten de stormvogels hunne korte, schelle toonen, als voor bode van een naderend ongeluk, uit. De lichten der schepen flikkerden rusteloos als dwaallichten. Buiten io de haven hoor de men, tusschen het geruisch en geklots der golven door het geroep der aan het werk zijnde matrozen. Nog on- rustwekkender was hetwanneer de volle maandoor de klei ne openingen der zwarte wolken enkele gedeelten gedurende eenige minnten verlichtte. Een dof kanonschot klonk als een treurige hulpkreet over de Lido heende nood der arme zeelieden verkondigende. Francesco bekruiste zich godsdienstig en bad een stil Vader Onze voor hunne redding en zielenheil. Met de grootste behoedzaamheid landde Francesco aan de poort van het huis aan, zachtjes steeg ik uit de goDdel; het licht der maan drong tusschen de wolken door en verlichtte op dien oogenblik het kanaal. Daidelijk ontwaarde ik iemand in een zwarten mantel gehuldaan den hoek der aangren zende straat, die oogenschijnlijk onbezorgd tegen den muur

Schager Courant | 1862 | | pagina 2