ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER- TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. (Zesde Jaargang.) N». 263. A°. 1862. DONDERDAG 9 OCTOBER. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. BEKENDMAKING. Gemeente SCHAGEN. Naj aars-Koemarkten. AFKONDIGING- 15 L ITENLAN l>. ENGELAND. Londen30 Sept. Men verzekertdat alhier eerstdaags een plan zal worden openbaar gemaakt tot den aanbouw en de inrigting eener reusachtige spoorboot tusschen Dover en Calais. Het gevaarte zou, volgens het plan, 8000 voet lang en 100 voet breed moeten zijn, bij een diepgang van niet meer dan 5 voeten. Het dek zal voorzien zijn van een over dekten ijzeren tunnel, waar de in beide genoemde plaatsen aankomende spoortreinen met passagiers en goederen zonder oponthoud binnenstoomenom alsdan met eene snelheid zonder wederga over het kanaal te worden getransporteerd. Het monster vaartuig, met eene buitengewone kracht door roeiriemen bewogenzou even goed voor- als achteruit kun nen gaanzoodat het nimmer behoeft te worden omgekeerd. FRANKRIJK. Parijs3 Oct. Het is thans zeker, dat de komst des keizers is uitgesteld, Z. M. wil niets van politieke zaken hooren, zoolang hij te Biarritz zal zijn en heeft den markies te Lavaletle zelfs doeu verzoeken, niet naar Biarritz te ko men, maar zich later te St. Cloud bij hem te vervoegen. Bij deze omstandigheid is het dus mocijelijk te zeggen, of de markies aldan niet naar zijn post zal terugkeereu. DU1TSCHLAND. Weenen, 3 Oct. Uit de badplaats Teplitz schrijft men, dat een Berlijnsche bierbrouwer, die den zomer aldaar door- bragt, er door zijne excentriciteiten niet weinig opzien heeft gewekt. Onder anderen wierp hij op zekeren dag al zijn beddegoed nit het raam van zijn logement, alleen omdat meu hem gezegd had, dat de kenrvort van Hessen in het zelfde bed had geslapen. SCHAKER COURANT. asmuiiiiaiJïJïïïija TZIÜ HU BAÜUUH: Voor SchagenJ l.OO. Franco per poat door het geheele Rijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verachijnt iederen Donderdagmorgen. Brieven Franco. Mttja DIS üa»T3B?3BtHlH S Van frn tol ei// regel»0.75" Iedere regel meerder0.15. Geboorte-, Huwelijk»- en Doodberigtca 0.50. De35 rent» zegelregt niet medegerekend. Groote letter» naar de ruimte die aij be»laan. Burgemeester en Wethouders van Schagen en Burghom, maken bij deze bekend dat de gewone Najaarsmarktcn, in dit jaar aanvang zullen nemen op Donderdag den 9den Oc- tober- dat op Donderdag den 30 October de groote vette en magere- Koemarkt, en op Donderdag den 27 November, Paarden- en Veulenmarkt zullen worden gehouden. Dat ten gevolge van de overgroote hoeveelheid te verwach ten vee, de op Donderdag deu 30 October 1862, te honden Koemarkt een aanvang zal nemen des Woensdags bevorens des namiddags ten 3 ure. Kr. noodigen de Kooplieden uit zich daarnaar te willen reguleren, en dezelve Markten met hunne tegenwoordigheid te vereeren, zullende gedurende deze Herfstmarkten ook Varkensmarkt, enz. worden gehouden. Sehagen den 22 September 1862. Burgemeester en Wethouders voornoemd, II. li. de M EER, Burgemeester. A. J. van CANTFORT, Secretaris. Burgemeester en Wethouders der gemeente Schagen. Gelet hebbende op art. 261 der Wet vau 29 Juuij 1851 {Staatsblad M 85); Brengen ter openbare kennis, dat het door hen voorloo- pig vastgestelde Suppletoir kohier vau den Iloofdelijken- Omslag en honden belastiug voor het loopende dienstjaar, gedurende veertien dagen, en wel van Dingsdag den 7 Octo ber tot en met Woensdag den 22 October aanstaande ter Secretarie dezer gemeente, voor een ieder ter lezing zal ne- derliggen. En is deze afgekondigd en aangeplakt, waar zulks te doen gebruikelijk is. Schagen, den 6 October 1862. Burgemeester en Wethouders voornoemd, II. R. de MEÊR Burgemeester. A. J. van CANTFORT, Secretaris. 1 Oct. De onderaardsche spoorweg alhier is thansop eenig decoratief der stations na, voltooid. Morgen zal de regerings-commiisie een proeftogt er op doen en als deze bevredigend uitvalt, dan zal de opening der geheele lijn (van Paddington iu Westland tot Farrington street in de Citv) eerstdaags voor het verkeer worden geopend. 6 Oct. Gisteren hebben in Hyde Park wederom ern stige vechtpartijen tusschen Garibaldianen en Ieren plaats gehad. Onder de strijdenden bevonden zich ook soldaten. Vele personen hebben wonden bekomen. Door de tusschcn- komst der politie, die eenige belhamels arresteerde, kwam aan den strijd een einde. De dagbladen laken liet, dat de politie niet eerder tusschen beiden kwam. Dezer dagen heeft een kunstdraaijer vergunning ge vraagd, om zich voortaan te mogen noemenvFabriekant van houten beenen van Z. K. H. den prins van Wallis". Men verhaalt, dat eene jonge dame te Biarritz drin gend gehoor bij den keizer verzocht, om hem een ernstiger» wensch der Fransche dames mede te deelcn. Toen zij was toe gelaten, zeidc zijaSire het is in uwe magt eene hccrschen- de ondeugd, den schrik van alle vrouwen te doen ophouden!" Toen de keizer vraagde, welke ondeugd dit was, noemde zij het tabaksrooken der mannen, alk stem u toe, geachte dame, zeide de keizer dat het iooken eene leelijke ondeugd is, en ik ben dadelijk bereid een verbod daartegen uit te vaardigen, indien gij mij ééne deugd aanwijst, die jaarlijks 120 millioen francs aan de schatkist opbrengt". 1 Oct. Dr. Palasciano, een beroemd geneesheer te Napels, is Parijs door getrokken op zijne reis naar Londen, waar hij een consnlt van Dr. Partridge gaat nemen. Hij komt van Varignano eu heeft aldaar generaal Garibaldi be zocht; zijn gevoelen over den beroemden gevangene is min der gunstig. Dr. Zannetti, een zeer beroemd geneesheer van Florence, had eenige dagen te voren de wond op nienw on derzocht en, iu strijd met Dr. Partridge en de overige ge- neesheeren, verklaarddat de kogel nog in de wond was; ook Dr. Palasciano is van dit gevoelen. Berlijn, 3 Oct. Te Barmen is eergisteren het volgende ongeluk voorgevallen. Twee koetsiers hadden om eene Uesch wijn gewed, wie van beiden het eerst te Schelm zon aanko men. Er ving nu een wedren aan, met het ongelnkkig ge volg, dat een jongman die het eerste rijtuig had uitgewe ken door het tweede werd overredenzoodat de wielen hem over het hoofd gingen en hij op de plaats dood bleef. De beide koetsiers zijn in hechtenis genomen. 5 Oct. De Kladder adatsch bevat in zijn nommer van heden, onder het opschrift v Ito me Italiës hoofdstad, is nog slechts een qnaestie van tijd." eene plaat voorstellende een circus, waarin een clown, met de bekende gelaatstrekken van Iionis Napoleon, bezig is, de pauselijke tiara op zijn neus te balanceren, een andere clown, Victor Emmaunel gelijkende, staat, met een scepter in de band, in afwachten de houding, en vraagt: »Zal ik thans, of kunt gij nog,

Schager Courant | 1862 | | pagina 1