ALGEMEEN NIEÜWS-, ADVER- TENTIE- EN LANDBODWBLA1). (Zesde Jaargang.) N°. 265. A®. 1862. DONDERDAG 23 OCTOBER. UITGEVER P. J. G. DIDERICB. Naj BEKENDMAKING. Gemeente SCHAGEN. iaars-Koemarktcii. KUITENLA N l>. ENGELAND. Londen 15 Oct. Gisteren hebben te Birhenhead weder om ernstige ongeregeldheden plaats gehad ten gevolge van eene meeting, welker leden sympathie voor Garibaldi wilde te kennen geven. De autoriteiten hadden alle mogelijke voorzorgsmaatregelen genomen, door het huis, waarin de meeting werd gehouden, door eene sterke politiemagt te om ringen. Dit belette de met stokken en messen gewapende leren evenwel niet, de Garibaldianen aan te vallen. Men zegt, dat de Ieren, ten einde de aandacht der politie af te leiden, groote vnren in de schoorsteenen hunner woningen hadden aangelegd, om de straten met rook te vullen en zoodoende een algemeencn brand te doen duchten. Een groot aantal personen werd ernstig gewond. De Ieren heb ben verscheidene winkels geplunderd en de koopwaren op straat geworpen. De ongeregelheden duurden bij het afzen den van dit berigt nog voort en de autoriteiten beraadslaag den, of zij authorisatie zouden geveu tot eene tusschenkomst door de militaire magt. FRANKRIJK. PRUISSEN. ITALIË. Turijn 19 Oct. De berigten omtrent de gezondheid van Garibaldi zijn bij voortdnrin" niet geruststellend. SCHAKER COURANT. niDuuaatiuïJïïija TUI xau mAABxan: Voor SchsgeaJ l.OO. Franco per poit door het geheele Rijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verachijnt iederen Donderdagmorgen. Brieven Franco. FÏIB ma AXTiMitrmo Van ten tol vijf regelaf 0.75 Iedere regel meerder0.15- Geboorte-, Ouwelijke- en Doodberigten v 0.50. De 35 centa zegelregt niet medegerekend. Groote lettere naar de ruimte die aij bealaan. Burgemeester en Wethouders van Schagen en Burghor», maken bij' deze bekend dat de gewone Najaarsmarkten, in dit jaar aanvang zullen nemen op Donderdag den 9den Oc- tober- dat op Donderdag den 30 October de groote Tette- en magere- Koemarkt, en op Donderdag den 27 November, Paarden- en Veulenmarkt zullen worden gehouden. Dat ten gevolge van deovergroote hoeveelheid te verwach ten vee, de op Donderdag den 30 October 1862, te houden Koemarkt een aanvang zal nemen des Woensdags bevorens des namiddags ten 3 ure. Er. noodigen de Kooplieden uit zich daarnaar te willen reguleren, en dezelve Markten met hunne tegenwoordigheid te vereeren, zullende gedurende deze Herfstmarkten ook Varkensmarkt, enz. worden gehouden. Schagenden 22 September 1862. Burgemeeeter en Wethouder» voornoemd, H. R. de MEER, Burqemeester. A. J. van CANTFORT, Seeretari». Een later berigt bevat nog het volgendeDe ongeregeld heden waren zeer ernstig; de politie werd geslagen en velen harer agenten werden gewond. De autoriteiten hebben troe pen uit Chester doen ontbieden, die intusscuen niet werden gebezigd tegen de rustverstoorders. Vrijwilligers hadden zich insgelijks aangeboden, om de sterke hand den autoritei ten te verleenen, hetgeen echter niet noodzakelijk werd ge acht. De Iereo hebben de bovenhand behouden. 16 Oct. De geleerde Qneeosley, van Cambridge, een groot bewonderaar van de Griekscbe dichters, heeft bij testa ment gelast, dat men hem na zijn dood moest ontleden, zijn vel afstroopen en looijen en daarvan perkament bereiden, waarop de Ilia» van Homerus moet worden geschreven. Het exemplaar van dit goddelijk gedicht moet op het Britsche museum worden gedeponeard. Parijs, 15 Sept. De paus heeft een prachtigen rozen krans aan den keizerlijken prins gezonden, ter gelegenheid van het beginnen van het leeren van den catechismus. 17 Oct. Uit Rome wordt gemeld, dat de paus zich ernstig heeft te beklagen over het gebrek aan krijgstucht bij de Iesche Zouaven, zoodat dit corps is ontbonden. De ex-koningin van Napels heeft vast besloten zich geheel van haar gemaal te scheiden; zij zal haar verder le ven in het Ursulvner-klooster doorbrengen. Frans II zal dus voortaan zonder vrouw en zonder kroon zijn. Aangaan de dit besloit van de jeugdige vorstin loopen zeer vele ge ruchten, de ware reden is echter niet bekend. Dit is zeker dat zij zich in haar huwelijk zeer ongelukkig gevoelde. 18 Uct. De geleerdste kenner na diamanlen ter wereld is Toorseker de ex-hertog raa Bronswijk alhier. Hij besit ongeveer voor 3 millioen dollars aan diamanten. In een catalo-ns, die hij onlangs heeft uitgegeven, vindt men de volgende kostbare en be roemde diamanten vermeld een groolen robijn, wegende II karaat en eene waarde van 120,ÜOO fr. besittende, welke vroeger had toe behoord aan keiser Bader al A-ra en keiier Dom Fedio; een dia manlen ring met de inscriptie Al. S., eens de eigendom der koningin van Schotland, de ongelukkige Mtria Slnarl; een paar oorringen, die Maria Aatoiuelte vroeger had gedragen,- een steen, die oens den hoed van een beroemden Uuitschen keurvorst versierde ent. Tegen woordig heeft hij twee diamanten te koop, waarvan de een onge veer 1,200,000 fr. de ander telfs 3,100.000 fr. moet waard tijn. Dese vgelukkige sterveling" kan lijn huis echter nooit tonder sorg of vrees verlaleu en durft nooit op eene andere plaats slapen, ofschoon sfjae schatten bijna ongenaakbaar tijn. Zrjoo woning is niet comfortable, doch teer doelmatig ingerigt om de oamelelijke schatten en kostbaarheden, die sjj bevat, Ie beveiligen. Zijn huis is namelijk door een hoogen muur omringd. Zoodra iemand daarop klimt, begint een klok, die met dexe scherpe punten ia verbinding staat, te luiden. Hete toestel kost slechts 80.000 fr. Hij heeft sijaé kleinodiën ia een kistje, dat in een dikken wand van graniet ge plaatst is en waarvan het slot slechts door een ingewijden kan worden geopend. Indien een vreemde het opent, dan ontladen tich vele geweren en dooden hem, doch tegelijkertijd begint een gehei men klok Ie luiden Het vertrek besit slechts een venster, waarvan de jalonsie ait het sterkste traliewerk beslaat. t>ok dit wordt door een kunatslot gesloten. Het bed van den hertog staat tegen den muur, waarin xijae schatten verborgen tijn en een dotijn I revolvers met tes loopen heeft hij daarbij steeds ter hand. Dt man is werkt- lijk te betreuren. Berlijn, II Oct. Den loden diende de heer v. Arnim Boylten- burg bij Eet Heerenhnis een door 59 leden onderteekend amendement ia, om de begrootiog voor 1862, too nis die door de afgevaardig den is vastgesteld, te verwerpen en daartegen het oorspronkelijk regeringsontwerp aan te nemen. I)e 2 onderdeelea van dit voorstel werden met 150 tegen 17 en 111 tegen II st. aangenomen, nadat het voorstel der ooderhaadelia- Kaae te knoopea, met 127 tegen 39 st was verwerpen. Tan de 17 en die tegen het verwerpen der vastgestelde begrooling stemden, deden 13 ia de notulen aanteekenea, dat tij de goedkeuring van het amendement niet met hunne trouw aan den Koning konden overeen brengen; het werd ook bestreden door des kanselier v. Zander, die door alle partijen als eene specialiteit ia het staatsregt beschouwd wordt. Bij de Afgevaardigdenwier vooriitter v. Grabow te kennen gaf, dat als het reglement van orde hem niet verpligte de ingekomen beslissing van het Heerenhuis mede te deelea, hij haar als strjjdig met de coastitatie tou hebben ter tijde gelegd, gaf het gebeurde aanleiding tot verschillende voorstellen. Eenparig besloot men echter den 13dea de vergadering 1 uur te schorseu, tot het bekomen van een advies der begrootisgscommissie. Dexe adviseerde daarop het bealnit van het Heerenhuis te verklaren als onwettig en van aal en geener waarde, en nadat 6 leden vertrokken waren, vereenigdea de 237 overigen sich hiermede. De beide Duiten werden alatoea tot eene vereeaigde sittiag op geroepen en daarin door den president-minister het besluit des Koaiags bekend gemaakt tol sluiting der bijeenkomsten. De ilovimento wederspreèkt de authenticiteit van den blief, dien Garibaldi aan de Zweden zon hebben gerigt. De vlagt van mgr. Couatiempo wordt bevestigd. Het gerucht, dat bet ministerie zou aftreden, is uit de ucht gegrepen.

Schager Courant | 1862 | | pagina 1