ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER- TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. (Zesde Jaargang.) 1\K 266. A". 1S62. DONDERDAG 30 OCTOBER. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. ENGELAND. Londen 21 Oct. De vechtpartijen schijnen in de mode te komen, althans te Fdinburg zijn de politic en de militai ren, zonder eenigc godsdienstige of staatkundige oorzaak met elkander slaags geweest, waarbij ernstige verwondingen zijn voorgekomen. FRANKRIJK. Parijs22 Oct. Te Havre heerscht nog steeds een aller hevigste storm; aan acn zeekant kan men zich bijna niet staande houden. Geene der stoombooten, die op de naburige havens dienst doen, heeft kunnen vertrekken. Twee of drie booten, die de reis hebben willen ondernemen, zijn terugge keerd. Men kan uit het volgende oordeelen over de kracht van den wind. Kene parapluie werd opgenomen en in een venster vau de derde verdieping van een huis geworpen. DU1TSCHLAND. Trankfort24 Oct. Berigten uit Stnttgart bevestigen, «Jat de koning vau Wurtemberg (vader van de Koningin der Nederlanden) zich eerlang, waarschijnlijk in het begin der volgende maand, naar Nizza zal begeven, om aldaar den vinter door te brengen. De geneesbeeren hebben namelijk Z. II. aangeraden, onder zachter klimaat de genezing van een BELGIË. Brussel25 Oct. Koningin Victoria is gisteren namid dag aan boord van het koninklijk jagt Victoria and A/bert naar Engeland teruggekeerd. ITALIË. Turijn, 20 Oct. Aangaande de ontvlugtig van den we gens zamenzwering tot tien jaar tuchthuisstraf veroordeelden bisschop Cenatiempo verneemt men het volgende. Cenatiem- po had om verlof gevraagd, aan zijne medegevangenen een souper te geven; dit werd toegestaan en de bisschop liet eene mand met porcelein, tafelgoed, enz. in de gevangenis brengen, liet feest werd gehouden; aan de cipiers werd wijn in over vloed gegeven, en toen deze beschonken waren, kroop de bis schop in de mand en liet zich door den persoon, die haar binnen de gevangenis had gebragt en omgekocht was, naar buiten brengen. Spoedig werd de vlugt ontdekt, doch niette genstaande alle nasporingen der politie, ia de bisschop niet gevonden. OOSTENRIJK. Triest25 Oct. Koning Otto heeft afstand gedaan vaa den troon ter gnnste van zijn broeder. De voorloopige rege ring verklaarde namens het volk en het garnizoen, dat de dynastie is afgezet. De heer Maurocordalo is tot president benoemd. TURKLJË. RUSLAND. St. Petersburg, 18 Oct. Een te Constantinopel ver schijnend blad meldt, dat de Ciicassiërs het onlangs door de Russeo bemeesterde fort Naberdscha, den ndenSept. na een gevecht van vier uren hebben ingenomen. Terwijl de Circassiees naar den begraven buskruid-voorraad zochten, kwamen Russische troepen tot ontzet aanrukken. In het hierop gevolgde gevecht vatte het kraidmagazijo vaar en sprong het fort in de lacht. Het verlies der Circaseiërs be draagt 10 dooden en 92 gekwetsten. De Ruseen zijn, naar men zegt, allen omgekomen. AMERIKA. SCHAKER COURANT. AïtBBaiaaHMrSUJB 711311233 StAAUllQ: Voor Scha-enJ 1.00. I'raaco per poit door het gebeele Rijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verachijnt iederen Donderdagmorgen. Brieven l'taieo. Ï233B 132 A1T32730713D t Van een tot njf regelaf 0.T5- Iedere regel meerder0.15- Geboorte-, Uunelijka- en Doodherigtea 0.S0. De 35 centa zegelregt niet mede'erekend. Croote lettera naar de ruimte die lij bealaaa. KUITEN LAN I). 22 Oct. Sedert den orkaan op Zondag en Maandag 11. bleef het weder ongestadig en stormachtig; heden voormid dag woedt weder een orkaan boven deze hoofdstad, vergezeld van zware regenbuijen. Volgens den Erpret* bedraagt de waarde der schenen en ladingen, door de kruisers der Vereenigde Staten sedert den aanvang van den tegenwoordigen oorlog prijs gemaakt, meer dan 20 millioen dollars. Twee derden dier prijzen wa ren onder neutrale Britsche vlag. De heer Redman, geëmploijeerde in het rijksarsenaal te Chathamheeft eene nieuwe methode ontdekt om de kiel van ijzeren schepen te koperen, ten einde hetoxydercu tegen te gaan. Naar men zegt, overtreft deze methode alles, wat men tot nu toe vau dien aard heeft gezien. De keizerin wordt in sommige departementen Madam Statu r/n« genoemd; de onthoofde koningin Marie Antoinette werd in 1791 Madame Veto genaamd. Te St. Cloud en in de omstreken zijn dezer dagen 20 personen gearresteerd, die verdacht zijn met Mazzini in be trekking te staan. Twaalf hunner zijn over de grenzen ge- hragt, daar het vermoeden tegen hen niet genoegzaam was gegrond; acht zijn er echter naar Manzas gebragt. Uit Italië werdt gemeld, dat, terwijl eeoe menigte beeldhouwers, schilders en photographisten zich in het door generaal Garibali bewoonde huis dringen om een afbeeldsel van hem te vervaardigen, ten einde, na zijn dood, daarmede eene goede speculatie te doen, door bet ministerie Ratazzi wordt beraadslaagd, welke maatregelen er te nemen zijn, om, in geval van overlijden, onrustige bewegingen te voorkomen Het emancipatie-comité le Genua zou reeds besloten hebben om Menotti Garibaldi tot president te benoemen, ingeval de treurige verwachting magt worden verwezenlijkt. liet vervoer van generaal Garibaldi uaar la Speczia, is niet zonder moeite geschied; de geueesheeiea zeggen, dat zijn toestand steeds verergert; de eetlust is opgehonden en sedert 24 nor had hij niets gebruikt. Het schijnt ook eene waarheid te zijn, dat het te laat is voor de amputatie van bet been. hardnekkig hoesten te zoeken. Men verzekert, dat de koning, ten gevolge der ver- mocijcnissen van de laatste dagen, weder ingestort is en dat zelfs eene nieuwe operatie noodzakelijk kan zijn. Constantinopel, 25 Oct. Uit Athene wordt gemeld, dat in den nacht van 23 dezer de troepen ziek vet het volk verbroederd hebben. Door het voorloopig bewind werd eene proclamatie uitgevaardigd, waarbij de dynastie van den troon vervallen verklaard, en eene nationale vergadering bijeenge roepen werd. Er heerschte eene algemceae geestdrift, en de openbare orde werd gehandhaafd. New-York, 11 Oct. Brieven nit Washington gewagen van de groote ontevredenheid, welke men aan den dag legt, wegens het niet betalen der troepen. Bij het departement der schatkist zyn niet minder dau 50,000,000 dollars tot dit doel aangevraagd. Er werd zooveel besteed aan handgeld voor recruten, dat men zich genoodzaakt zag, de oude sol daten er onder te laten lijden. In het oosteu heeft menig re giment sedert l Jurrij en in het westen hebben sommige van de beste regimenten sedert 8 maanden geen cent bezoldiging ontvangen.

Schager Courant | 1862 | | pagina 1