FERTENTIEJV. NIEUW VERKOOPHUIS? DE BAZAR. J. ïmOAGLKS, Gl Nachtklokken. Lijsten voor Portretten in alle grootten. Photographie Albums. Stercoscopen en Platen. Porceleinen en andere Theeserviesen. Kristal en Glaswerk. omdat het zooveel plants beslaat, maar om den zonder lingen inhoud, waarmede ook de Redactie verklaart niet in te stemmen. Ik heb in langen tijd in uw blad geen stuk aangetroffen't welk zulk een zot figuur maakt als dit. Wat wordt er in gezegd le. Dat de kamer tde Rootop 9 October j.1. hare eerste buitengewone vergadering hield. Dit wist immers de Redactie wel Zoo nietdan ware zij al zeer slecht op de hoogte van 't geen in hare woonplaats voorvalt. 2C. Dat de aanwezigen in het algemeen voldaan waren. Dit laat ik gelden, hoewel ik den schrijver, van zulk een armzalig stuk als dit, niet bevoegd acht, om den indruk der gemelde uitvoeringbij een beschaafd publiek, te be- oordeelen. 8e. Dat een lid dier kamer een stuk meesterlijk, ja on verbeterlijk heeft voorgedragen. Deze loftuiting is veel te grof om welgemeend te zijn. Zij is eene flaauwe geestigheid. Is zij echter welgemeenddan is de schrijver, even als vele niets beduidende wezens, verba zend trotsch en aanmatigend. Verbeeld u Hij stelt zich aan als iemand die oneindig veel kennis heeft van voordragt, en verklaart dood bedaarden op bespottelijk waanwijzen toon, dat de voordragt van het bedoelde lid, meesterlijk, ja I on verbeterlijk geweest is. (Sic Resumeren we nu het geschrevene, dan blijk daaruit: Dat het eerste deel van het Ingezonden Stuk iets is't geen de Redactie reeds wist, en dus zelf wel vermelden kon; dat in het tweede deel een oordeel geveld wordt over iets, waartoe een prul-schrijver niet bevoegd is; dat in het derde deel er van, iemand beleedigd wordt, die, ook om zijne betrekking, in zijne woonplaats algemeen geacht is. Is echter het gunstig oordeel over de voordragt gemeend, en dus geeue satire, dan raad ik den schrijver zeer aanom zich uog eenigen tijd te oefenen in de wijze om op beschaaf- dereu toon aan iemand zijne goedkeuring te kennen te geven, opdat wanneer hij zich weer opwerpt tot criticus van letter kundige voordragten, zijne toejuiching de kieschheid niet kwetse. Ik geloof echter dat hij zich het verdienstelijkst zal maken door zich voortaan maar van het inzenden van stukken te onthouden. Een ezel leert nimmer op de fluit spelen. Dit stuk althans heeft alleeu de negatieve verdienste dat men er uit leeren kan hoe men niet moet schrijven. Zijn début (want daarvoor boude ik het) als stuk-inzender is dus jammerlijk mislukt. Gij zult mij zeer verpligten, Mijnheer de Redacteur! mijne aanmerkingen in uw blad op te nemen. Zijn ze een weinigje scherp, wijt het daaraandat ze voor iemand bestemd zijn wieus zedelijk gevoel nog in de kindschheid is, en tot wien men dus duidelijk en verstaanbaar behoort te spreken. Met de meeste hoogachting, ben ik: Scbagen, 26 October 1862. l'Ed.'t Dien. Radamantbus. Mijnheer de Redacteur, Gun mij een klein plaatsje in Uw veel gelezen wordend weekblad, dat dienen moet tot een kleine teregt wijzin" voor die heeren die aan alles een bespottelijk aanzien zoeken te geven, iedere nuttige onderneming, ieder genootschap tot mikpunt maken, om zoogenaamd aardig te wezen, weet dan dat ik Oranje-Jager ben, mij bij dat gezelschap heb aange sloten, en daar doen cal, wat mijne hand vindt om te doen, Vaderlandsehe gevoelens aan te kweken door het houden van gepaste voordragten wit onze zoo rijke geschiedenis, tot bet defensie wezen mede te werkenorde en veiligheid te verzekeren, en alles wat een nuttig burger der maatschappij zich tot een eere rekent, ik weet bet, onze krachten zijn klein en zwak, want bet gaat niet uit van de hoog ere stan den, er staan geen Jonkheers aan het hoofd, want de eeoig- ste in onze gemeeute is tot aller leedwezen vertrokken maar wij schenken ons vertrouwen aan die mannea die zieh aan het bestaar hebben gewijden ik geloof dat onze President, Secretaris, Penningmeester, ten volle voor hun taak bere kend zijn, en als het len volle tot stand komt, de dank der burgerij te Schagen zal verwerven, die ons hare medewerking niet onthouden zal; en misschien dat een later nageslacht, oog met bewondering op onze zwakke poging neder ziet. Plaatst s. v. p. het u toegezondenen verkondig van Are tot Bofteta wat wij voornemens zijn te doen tot eer der Natie en tot roem van allen die zich Nederlanders noemen. Schagen, Uw Dienaar S. 27 October 1*62. Aan P. Geendichter van«de fiere zon" Eu, van het, «wat ook nake" Ii ('k Geloof nietdat het mooijer kon Dat ik n kenbaar make, Al 't goede en schoon', door u verrigt, Met uw' ellendig prulgedicht. Gij hebt getracht, door spotternij. Een wakk'rc schaar te hoonen, Doch kondt, met uwe rijmlarij, Uw leegte in 't hoofd slechts toonen En maaktetzoo door stijl als taal U zelv' een welverdiend schandaal. Toch stijgt mijn drift, en kookt mij 't bloed, Bedenk ik, hoe die braven, Die 'k naar ik hoop, eenmaal begroet, Met de eernaam, Schager Zouaten," Door zulk een kwast, zoo'n onverstand, Iu hunne eer zijn aangerand. Ja, waar* 'k niet voor een moord vervaard, (Alleen dat doet mii dralen,) Ik smeedde van myn pen een zwaard, En, 'k zou 't u doen betalen Met bloed, dat gy dien dapp'reu stoet, Op zulk een wijze hebt begroet. Eens, als de donder van 't kanon, Des vijaudsu doet beven Eu zijo dichter van de zon" Ook voorU, 't leven geven, Roemt gij die mannen hemelhoog. Na slechts belagch'lijk in uw oog. Eens, als de woeste oproerkreet, U uit nw' rust komt wekken (Ileei anders dan 't uw melkboer deed,) Eu ze ons ten schuts verstrekken Voor diefstal, moord, geweld eu brand, Kust gij de nu verachte hand. Genoeg o dichter van 't jaar Nul (Ik ken u, schoon ge u P. noemt,) 't Verheugt inij, dat ge met uw prul, U zelv' ten doel des spots doemt, Wie weet, of Meer-eu-Berg zelfs niet Eenmaal u nog een woonplaats biedt. Schagen, 29 October 1862. D De ondergeteekende wegens den korten tijddie hem vóór zijn vertrek van hier overbleef, niet iu de gelegeuheid geweest zijnde van al zijne vrienden en bekenden afscheid te nemen, roept hen bij deze een hartelijk vaarwel toe. Schagen, 25 October 1862. (1312) J"K. W. F. AX.EWU1ST. Gedurende den Winter zal ten huize van den kaste lein A. KNIKKER te Scha gen, 2 maal des weeks eene DANSSCHOOL ge houden worden. Bij Abon nement of bij de Les. Aanvang Zondag avond den 2 Xeveaiber 1462, ten 7 ure. £1319) ALK MAAS* Houd hoofd en voeten warm enz. Jacob Cats. Ontvangen eene groote sortering warme Vilten Ge zondheids Pantoffels, van de kleinste tot de grootste nummers met lederen of vilten zolen. Fijne Regenjassendie niet kleven, Regenbroe ken ent. Whist-, Lhombre- en Pandoer kaarten va ar ou der de zoogezochte Nationale. Beste Overschoenen. Rijtuigdekens, nieuwe Ko lenbakken, Turfmanden. (1820) Smaakvolle Pendules, van 18 en 20 Gulden. De nieuwste Porceleinen, «n Bronzen Lampen, Lampenkappen enz.

Schager Courant | 1862 | | pagina 3