ALGEMEEN NIEUWS-, AD VER- TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. (Zesde Jaargang.) 0y N». 267. gfc# A°. 1802. fy- il DONDERDAG 6 NOVEMBER. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. KENNISGEVING. IHJ I TEN LAN I). FRANKRIJK. Parijs, 29 Oct. liet Journal dn Haore meldt het vol gende geval: De heer D., die eene betrekking te Parijs heeft, kwam dezer dagen bij zijn vader, een oud militair met een houten been, die bij üaillon woont, eenigen tijd doorbren gen. De zoon had zijns vaders jagtacte geleend en ging daar mede op de jagt. Aan den zoom van een bosch ontmoette hij een veldwachter, die hem naar zijn jagtacte vraagde-, zonder zich lang te bedenken haalde de heer D.. die van zijn vader te voorschijn. De veldwachter keek de acte met zeer veel aandacht en met leekenen van goedkeuring in; aan het signa lement gekomen, zeide hij echter: valles is in volkomen orde, doch aan het signalement ontbreekt cene zaak, name lijk het houten been." »Maar man was liet antwoord deukt gij dan dat ik met mijn houten been kan gaan jagen, dat zou mij met het jagen hinderen; wanneer ik op de jagt ga, dan laat ik het te huis". Dat is wat anders, zeide de veldwachter dan is alles in orde". DU1TSCHL AND. Frankfort, 29 Oct. Naar men verneemt, dreigt liet schooue kasteel van Heidclberg in te storten. Bij den aan leg van den Neckar-spoorweg werd namelijk onder dit ge bouw eeu tunuel aangelegd, tengevolge waarvan het voort durend in zijne grondslagen wordt geschokt, zoodat dan ook in een der muren reeds scheuren zigtbaar zijn, die men zoo veel mogelijk door sterke ijzeren krammen tracht te verhel pen. Ofschoon er nu geen dadelijk gevaar schijnt tc bestaan, vreest men echter zeer voor het behoud van het kasteel, daar in verschillende gedeelten daarvan eene sterke schudding wordt waargenomen telkenmale wanneer een trein den tunnel doorgaat. ITALIË. GRIEKENLAND. Athen3, 31 Oct. De voorloopige regering is overal er kend. Er is eene burgerwacht van burgers en studenten ge organiseerd tot handhaving der orde. De goederen, die aan de koninklijke familie toebebooren, zijn haar afgestaan. AMERIKA- New-York 18 Oct. Aan de telegraphische berigten nit New-York vau 22 Oct.ontleenen wij nog het volgende: De par tij der Unie heeft den heer John A. Dis tot candidaat gesteld SCHAKER 11C0DRANT. ü3tBD3iI13n53ï3iaa 731)3 3333 BJU033D: Voor SchagenJ 1.00. Franco per po»t door het gcheele Rijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verzchijnt iederen Donderdagmorgen. It r I c v e n Franco. 731JS 333 3373373071301 Vaneen tot vijf regeltf 0.75. Iedere regel meerder0.15. Geboorte-, Huwelijks- en Uoodberiglen 0,50. De 35 cents segelregt niet mcdegcrekend. Groote letters naar de ruimte die aij beslaan. Burgemeester en Wethouders der gemeente Schagen. Gelet hebbende op art. 265 der Wet van 29 Junij 1851 [Staatsblad J)85): Brengen ter openbare kennis, dat het door den Raad vast gestelde Suppletoir Kohier van den Hoofdelijken Omslag, voor het loopende dienstjaar, gedurende acht dagen, en wel van Dingsdag den 4 November tot en met Dingsdag den 11 November aanstaande, ter Secretarie dezer gemeente, voor een ieder ter lezing zal nederliggen. En is deze afgekondigd en aangeplakt, waar zulks te doen gebruikelijk is. Schagen den 3 November 1862. Burgemeester en Wethouders voornoemd, II. R. de MEER, Burgemeester. A. J. van CANTFORT, Secretaris. Le Journal du Cher berigt, dat drie personen aan een der spoorweg—stations, uaar de aankomst van een spoortrein stonden te kijken. Men sprak over de lengte van den trein, de kracht van den stoom enz. Een der personen zeide onder anderen, dat hij het zou durven wagen tusscheo de sporen te gaau liggen en den trein over zich heen te laten rijden. Er werd hierover eene weddingschap aangegaan en des avonds te 10 uur stonden de drie personen weder aan den weg. Zoo dra men den trein zag aankomen ging de eene plat op den weg liggen en de trein leed over hem heen. Hij bleef liggen nadat de trein was gepasseerd, hetgeen de getuigen van de zen dollen streek niet weinig verontrustte. Zij lilden hem op en bemerkten, dat hij slechU in flaauwte lag. Toen hij tot zich zeiven was gekomen, zeide hij, dat toen hij, oj) den grond liggende, den trein zag naderen een oogenblik in de veronderstelling was, dat de kolenwagen, die lager is dan de audere rijtuigen, hem zou raken en toen zijn bewustzijn had verloren. Twee Engelschen waren in Frankrijk aangekomen, om te duelleren. Voordat het duel plaats had, zeide de eene: »lk wil met u een weddingschap aangaandat gij mij op tien passen niet zult doodschieten." vlk neem de wedding schap aan sprak de andere en daar ik als beleedigde het eerste schot heb en beter tref dan gijhebt gij zeer veel kans uwe weddingschap te verliezen." Er werd als prijs be paald, dat de verliezer zijn vermogen aan den winner zon afstaan. De dnellanten plaatsten zich op tien pas afstands TRü elkander; de secondanten hadden de pistolen geladen; de beleedigde partij stond gereed bet pistool af te schieten, toen er eensklaps een schot werd geboord en de andere duel- lant ncdervicl; hij had zich zeiven doodgeschoten en dus do weddingschap gewonnen. Zijne kinderen zullen van den ver liezer ruim een half millioen ontvangen. 30 Oct. Een officier, die de expeditie naar China heeft gemaakt, heeft onlangs aan een vriend te Lyon een ruwen stecu ten geschenke gegeveu; deze heeft dieu laten slijpen en een juwelier heeft er thans 10,000 francs voor geboden. De officier kende de waarde niet en zijn vriend heeft daarvan geen misbruik willen maken en den steen teruggegeven. Eene schapenhoedster werd dezer dagen in de omstre ken van Lijon door een onweder overvallen en ging ouder een boom schuilen. Eensklaps werd een tak van den boom door den wind afgescheurd eu viel voor hare voeten neder, doch ook tevens had er als ware liet een regen van goudstuk ken plaats. Zij zag naar omhoog en ontdekte een gat in den boomdat vol goud was. Fr waren meer dan 20,000 aan fr. goud in. Men zoekt naar de reden, waarom die schat aldaar was verborgen, en men heriunert zich, dat dertig jaar ge leden een rijk man door zijn bediende is bestolen en ver moord. De bediende werd gearresteerd en geguillotineerd cn men veronderstelt, dat hij het gestolcne in den boom had verborgen. Turijn30 Oct. Men zegt dat Dr. Nélaton, deze stad passerende, verklaard heeft dat de kogel in den voet van Garibaldi er zonder veel moeite kan worden uitgehaald en dat de genezing aan geen twijfel onderhevig is. De voet zal slechts een weinig stijf blijven. Van de 17 geneesheeren, die bij het consult over gene raal Garibaldi aanwezig waren, stemde slechts 6 voor het afzetten van het been, de overigen waren voor het uithalen van den kogel nit de wond. De geneesheeren Nélaton eti Partridge verklaarden, dat de wond geen gevaar opleverde, doch dat de patiënt nog te zaak was, om vooreerst de ope ratie te kannen ondergaan.

Schager Courant | 1862 | | pagina 1