'Berlijn, 25 Nov. De bladen bevatten liet volgend kluch tig staaltje van de wijze, waarop de conservatieven onder tekeningen voor hunne loyauteitsadressrn aan den koning werven. De eigenaar van hel landgoed Grosswaldau in de Neumark zag niet veel kans, om de liberaalgezindc inwo ners van zijn dorp tot de on lerteekeninü te nopen Hij ver voegde zich dus tot den kastelein der dorpsherberg en traoh- te deze to overredenzelf te teekenen en de dorpelingen mede daartoe te bewegen. De kastelein wilde er eerst niets van wetendoch toonde zich eindelijk bereid doch onder voorwaarde, dat hij verlof zou verkrijgen, om élken Zondag muziek en danspartij in zijne herberg te honden. Weinige minuten later was dit schriftelijk verlof daartoe in banden van den kastelein, en kort daarop bragt deze het adres, door alle dorpelingen onderteekend aan den genidigen lieer over. Aldus was de affaire tot wederzijds genoegen afgedaan. GRIEKENLAND. OOSTENRIJK. Triest26 Nov. De Keizer heeft de militaire regtbanken voor staatkundige misdrijven in Hongarije opgeheven en de daardoor veroordeelde personen, de vlugtelingen daaronder begrepen onvoorwaardelijk kwijtschelding van straf verleend en gelast, dat de nog hangende aanklagten als vervallen zul len worden beschouwd. Z. M. is tot dezen maatregel overge gaan tot belooning der door de Hongaren betoonde deelne ming in de herstelling der Keizerin. Heemstede1 Dec. In den afgeloopen nacht heeft hier iubiaak plaats gehad in de R. K. kerk. AMERIKA. New-York, 19 Nov. Op bevel van generaal Burnside is het leger van den Potomac in drie corpsen verdeeld onder de generaals Sumner, Franklin en Hooker. De Noordelijken hebben Warienton ontruimd en rukken naar Fredericksburg op. Volgens een gerucht heeft Jeffersou Davis, president der Zuid-Confederatie, het aanbod gedaan om een millioen balen katoen a 7 ets. (17J ets. Ned, )per pond te verkoo- pen. De bondsregering organiseert een plan, om Europa bin nen korl van katoen te voorzien. Men zegt,dat Europesche kapitalisten te Richmond vier millioen schatkistbons der ge- confedereerden tegen den cours van 90 hebben aangekocht. Berigten uit Vera Cruz van 1 dezer melden, dat de Mexi canen groote toebereidselen maken, om Puebla en de hoofd stad te verdedigen. De gele koorts is aan het afnemen. Een orkaan heelt veel schade veroorzaakt aan de schepen te Ve ra Cruz en Sacrificios. Twee Fransehe transportschepen hebben schipbreuk geledenwaarbij veel menscheulevenszijn verloren gegaan. IS i X i\ L A KI) Schagen, 3 December 1862. brief uil >ew-Url««nj v«u den volgende mhoud «Hierbij eend iBwu CO doller», als hel welverdiende honoieriuin voor uwe pleitred#'. De brief we» onderleekend door den voormel"gen tnare- kr.mer, Sie Ihan» den rang rau officier bij hel leger der Unie be- Corfu, 28 Nov. Te Athene en Piraeus hebben op nieuw demonstratién plaats gehad. De kreten Leve Alfred koning der Hellenen deden zich hooren. De portretten van prins Alfred, koningin Victoria, keizer Napoleon en den czar werden met gejuich begroet Toen de menigte voor bij het hótel van den Engelscher. gezant kwam, verscheen de heer Scarlett on het balcon en gaf zijne erkentelijkheid voor dit huldebewijs aan Engeland te kennen, er bij voegende, dat hij thans niet kategorisch zou antwoorden, maar dat hij de wenschen der bevolking naar Londen zou overbrengen. Hij beval voorts aan om met gematigdheid het besluit der nati onale vergadering af te wachten en drukte den wensch uit voor de grootheid en den voorspoed van Griekenland. Te Lainia, op de Turksche grenzen, hebben de bevolking, liet leger en de autoriteiten prins Alfred tot koning van Griekenland geproclameerd en daarbij 101 saluutschoten ge lost. ting der naamloozc vennootschap: Noord-Hollandsche maatschappij voor de bereiding van geconserveerde kazen, Hoornleys genaamd. Thans vernemen wij van goederhand, dat door de Fransche oorlogsmarine, welke het gebruik van dit voortbrengsel reeds heeft ingevoerd, daarvan weder eene zeer aanzienlijke bestelling is gedaan, hetgeen ongetwijfeld den bijval slechts kan vermeerderen, dien deze onderneming reeds geniet, en dit te meer, wanneer ook bij andere Europe- sche zeemagten, inzonderheid hier te lande, het door Frank rijk gegeven voorbeeld navolging vindt. In eene vergadering, den 26 Nov. te Amsterdam gehou den, hebben de heeren IVonrta, lid der Staten van Friesland en Burgemeester van Sueek Jr. v. Swinderen lid der le Ka mer te Rijs, Jr. Vegelin v. Claerbergenlid der Staten van Friesland, te Joure, Brilzel, lid der Staten van Friesland, te Makkum, Jr. Opperdoes Alew'jnlid der Staten van N. Holland te Hoorn Jr. Mr. v. Akerlakenlid der Staten van N. Holland en president der regtbank te Hoorn, de Konivgh, dijkgraaf van Drechterlandte Enkhuizen, de Leeuw, dijkgraaf van den A. P. polder ,Linseciviel-ingeni- eur te Hoorn en Cohen Stuart, procureur te Alkmaar, zich eeconstitueerd tot een comité voor den Noord-Uollaudsch Frieschen spoorweg en besloten voorloopige concessie aan te vragen voor eene lijn van Leeuwarden over Sueek naar Sta voren of Hindeloopen en van Enkhuizen over Hoorn naar den staats-spoorweg in Noord-Holland, indien die over de Zaanstreken naar Amsterdam wordt gelegd .zullendede over- togt van de Zuiderzee per stoomboot geschiedeu. Woensdag 19 Nov., des morgens vroeg, heeft op de rivier de Maas voor Rotterdam een droevig ongeluk plaats gehad. Voor Feijeuoord lag een kolenschip genaamd Pius IX, schipper Luiker, om te lossen. Omstreeks 6J uur wilde schipper Luiker den stuurman de Graaf door zijn löjarige zoou en zijn knecht met eene sloep naar de Keul- sche stoomboot Königin laten brengen, welke daar gestopt lag. Terwijl dit geschiedde kwam de Middelburgsche stoom boot opstoomen en liep met den steven de boot omver, waarbij zoon en knecht jammerlijk omkwamen, terwijl stuurman de Graaf zich aanvankelijk aan een der radereu van de Mid delburgsche boot, welke toen stil lag, vast greep maar be grijpende dat deze inbeweging komende, hem verpletteren zon trachtte hij het roer der boot te bereiken en klemde zich daar aan vast, tot hem hulp werd verleend. Men haal de hem aan boord en van daar bragt men hein terug naar Pius IX. Hij de Tweede Kamer is ingekomen een wetsontwerp tot onteigening van perceelen, ten behoeve van den spoorweg van het Niedorperverlaat naar Alkmaar. Naar men verneemt, zal de staatsspoorwegbaan van Tilburg naar Breda niet, zoo als vroeger was bepaald, met een enkel maar met een dubbel spoor worden belegd; de re gering schijnt met den aannemer reeds deswege te zijn over eengekomen, en er zal daarmede eerstdaags een begin wor den gemaakt. Haarlem, 24 Nov. Naar men verneemt, wordt de heer Mr. S. griffier bij het kantongeregt te Beverwijkreeds se dert een paar weken van naar gemist, zonder dat het tot hiertoe is mogen gelukken zijn verblijf op te sporen of hier aan zelfmoord te denken valt, is nog onzeker. Genoemde ambtenaar was algemeen gunstig bekend en nam met ijver zijne betrekking waar. (D. v, Grav.) Alkmaar, 28 Nov. Gisteren heeft in de nabijheid dezer stad een vreesselijk ongeluk plaats gehad. Een Hollandsche schoener ontmoette in het Noord-Hollandsche Kanaal de stoomboot, en deze willende laten passeren, werden twee matrozen in een bootje afgezonden om de tros te laten zak ken; door de snelle nadering der boot echter, kantelde het booije om, en beide manuen moesten bun dood in het Ka naal vinden. Zij werden na aangewende pogingen opgehaald, en ofschoon meu bij den eene nog leven bespeurde, waren alle aangewende geneeskundige middelen geheel vruchteloos. De beide lijken zijn naar bet gasthois vervoerd. De kapellaan heeft door zijne buitengewone cordaatheid diefstal weten te voorkomen. Schermerlieht in de kerk be speurende, begaf hij zich met scherp geladen geweer der waarts en had het geluk den dief te vatten, die daarop 8®" vangen is genomen, nadat inmiddels de hulp der gemeen'5 politie was ingeroepen. VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD Zitting van 1 December 1862. Afwezig de Heer C. de Pater. De vergadering wordt door den Burgemeester geopend e® voorgezetendoor den Secretaris worden de notulen vaB he verhandelde in de voorgaande, van den 3den November j- 1 gelezen en goedgekeurd, Den 24 Nov. des namiddags zag men boven de ge meente Zevenbergen een roofvogel zweven. Plotseling schoot hij naar beneden, greep op een boerenerf een haan in zijne klaauwen en wilde zich even snel verwijderen. In zijne vlugt sloeg hij tegen een boom en viel daardoor met zijne bnit op den grond. Twee arbeiders maakten zich daarop van hem meester. Het was een groote arendschoon gevederd, met een vlugt van 7 a 8 voet. In den nacht van den 20 Nov. heeft een strooper te Eer beek een landbouwerin de meening dat het een jagtopziener was doodgeschoten. Voor eenigen tijd is er gewag gemaakt ran de oprig-

Schager Courant | 1862 | | pagina 2