II11 T i: IX L A I). ENGELAND. Londen, '26 l)ec. Laatstleden Dingsdag avond kwam eene FRANKRIJK. Parijs 25 Dec. Er wordt weder veel over zamenzwerin- een tegen het leven des keizers gesproken. De Franschc po litie zou waarschnwingen uit Londen hebben ontvangen. DU1TSCHLAND. Weenen 26 Dec. Uit de officiële lFcincr Zeilung blijkt, dat dp ex-koning van Napels nog altijd voortgaat met rid derorden uit te deelen. Het blad meldt namelijk, dat de kei zer aan de heeren von Bach en von Messhengen het aanne men en dragen van zoodanige orden vergund heeft. Berlijn27 Dec. Een hooggeplaatste Rus, die korte lings hier vertoefde, verhaalde de volgende anecdotc. Bij een gesprek.dat hij met keizer Napoleon hield over de ont vangst van den czaar iu Nischnei-Nowgorod en Moskau vraagde Napoleon of de boeren werkelijk het weldadige be seften van hetgeen de c/.aar voor heu gedaan had. De Rus deelde nu den keizer medewat hij gezien had hoe de boe ren den czaar als een heilige beschouwden en zich bij zijn aanblik kruisten. Napoleon vond dit zeer begrijpelijk en zei- de: «Wanneer men Frankrijk doorreistkan men dergelijke dingen zien". Frankfort, 27 Dec. Gisteren avond werd le Wiesbaden in een logement een bal gegeven. Tegen middernacht kwa men twee mannen en verlangde binnengelaten le worden. Toen de logementhouder dit weigerde, bragt een der mannen hem een messteek toe, waardoor hij oumiddelijk dood ne- derviel. RUSLAND- Petersburg 25 Dec. Alhier is de koude zoo gestreng als in velcjarcu het geval niet geweest is den 12 stond de thermometer op 20 giaden ouder 0. AMERIKA- New-York 17 Dec Generaal Bnrnside heeft met zijn geheele leger Erederichsburg ontruimd en is over den Rapa- liannoch teruggetrokken. De veldslag van den ISden was algemeen en eindigde met de nederlaag der Noordelijken. om «oor wijlen den Heetog Beenfiaru van' Saxen* Wkimab Eizen'acii, een Nationaal gedenkteeken te stichten, Dat de ingezetenen dezer gemeenten in de gelegenheid worden ge steld daaraan deel te nemen en dat de betrckkclgkc intec- kenings lijsten, voor een ieder op de Secretarie dezer ge meente, zijn opengesteld. Schagen den 29 December 1862. De Burgemeester. H. R. de MEER, goed gckleede gehuwde vrouw van ongeveer 38 jaar oud in het Uuiversity-College-hospitaal in de Gowerstraat en zeide aan den portier, dat zij zich had gesneden en heelkundige hulp verlangde. Zij werd voor den professor cn eenige aanwe zige studenten gebragt en ontblootte haar arm, dien zij in een doek hield.' Het bleek, dat de linkerhand even boven de vuist met een scherp werktuig was afgesneden. Het bleek dat deze vrouw zich in den laatsten tijd aan den drank had ver slaafd en in eene vlaag van door dronkenschap veroorzaak te ijlhoofdigheid zich met een slagersbijl de hand had afge houwen waarop zijna den arm in een doek te hebben gewikkeld zich naar het hospitaal had begeven ouder weg had zij nog ecu glas brandewijn gebruikt. Zij verklaarde, dat het haar zeer speet de hand te huis te hebben gelaten daar men die misschien nog wel aan den arm had kunnen zetten. Een gedeelte van den arm is tot voorkoming van kondvuur moeten worden afgezetde ongelukkige bevindt zich zeer wel. Op den Oostelijken spoorweg te Lissabon heeft een ver schrikkelijk ongeluk plaats gehad. Een trein met materialen en ongeveer 200 arbeiders liep over de brug van Sortoen deze ineeuzakte en de geheele trein in de rivier neerplofte. Naar men zegt, hebben 100 arbeiders daarbij het leven ver loren. Te Dublin heeft men weder gepoogd het South-Dublin- arincnwcrkhuis in brand te steken. Zes personen, die van deze euveldaad verdacht worden zijn reeds verhoord en uit alles blijktdat zij de schuldigen zijn en het feit hebben ge pleegd om uit het werkhuis bevrijd cu tot tuchthuisstraf of deportatie veroordeeld worden. De verwurgings-epidemie is reeds lot aan genen kant van liet lersche kanaal overgeslagen en van de eerste roof- aanslsgcu naar de Londensche methode wordt reeds in de Dublinsche dagbladen melding gemaakt. De Londensche vereeniging tot verzorging van broode- looze keukenmeiden heeft voor de arbeiders van Lancashire een pudding doen bakken die op Nieuwjaarsdag naar Man chester zal worden gezonden. Deze is vervaardigd uit 130 rozijnen 130 Malaga druiveu 130 vet80 suiker 80 citroen 1040 eijerdoren cn 5 aan verschilleudc kruiderijen de geheele pudding weegt 900 8. s- SCHETSEN HIT ZP-A.IEtIJ"S. V. Al deze figuren in hunne duizende nuancen bewegen zich ligt en vlug door elkander; bier heerscht noch de ronde hoed of frak, noch de uniformnoch de blaauwe kiel of de nationale kleederdragt des landsmans zij hebben alle gelijke regten, zij gaan alle als 't ware arm iu arm voorbij en de zgden en kanten robe ruischt tegen de baaijen rok en hel fladderende katoenen kleed. En even als het schuim op de golven der zee, zoo zweeft over de massa van het Fransche volk eene ongehoorde menigte vreemdelingen, vreemd en verschil lend in uitdruk, haudelwijze en kleeding. In de groote verscheidenheid bestaat juist bet eigendommelgke der wereldstad; van eene wereldstad zoo als Londen of Parijs Het meest in het oog vallende van het karaklcrrislieke van Parijs is echter de elegante buigzaamheid en de vrolijke vlugheid, die over het onafzienbare raderwerk verspreid ligt. Het is juist deze won derbare, geheimvolle sluger, die als eene warme geur, uit verwij derde bergen ontsnapt, vastketent, omhult enverdwijnt, om den volgenden dag op nienw en steeds weder vol aantrekkelijkheid en betoovering te verschijnen. Tegen vijf uur des namiddags heeft het getal der rgtuigen zijne grootste hoogte bereikt. Het rijdt over den boulevard naar de elijscscbe velden en naar het Bois de Boulogne; op de breede rijwegen van dat schoone park wordt om het hardst Uit Turijn wordt bcrigt, dat koning Yictor-Emmanucl een zeer hartelijken brief aan generaal Garibaldi heeft ge zonden, waarin hij hem met zijn herstel heeft geluk gewenscht; ook zou Z. M. de geneeshccrcn, die den generaal hebben behandeld, met geschenken hebben begiftigd. Garibaldi is den 20stcn Dec. te Livorno met groote geestdrift onder de kreten: Leve GaribaldiLeve Italië! Met Garibaldi naar het Kapitool I" ontvangen. Hij was vergezeld van zijn zoon Menotti, zijn vriend Basso, dc geneesheeren Basile cn Alba nese en eenige andere personen. 26 Dec. Prins Nicolaas van Nassau zou, naar men zegt, zich bereid hebbcu verklaard den Griekschen troon aan te nemen, mits de beschermende mogendheden hem het bezit daarvan gedurende 20 jaar door eene gemengde be zetting waarborgen. Uit Lcitomils wordt aan de Ostd. Post gemeld, dat bij eene aldaar woonachtige 95jarige vrouw, die al hare tan den had verloren, weder, even als een kind, nieuwe tanden opschieten, zoodat zij er weder een groot aantal bezit, waar onder ook hondstanden. De veldslag bij Fredericksburg begon in den ochtend van 13 dezer. De Noordelijken rukten voorwaarts en vielen de infanterie der Zuidelijken aan. De artillerie der laatsteu stuitte de voorwaartsche beweging der Noordelijken, die tot eas—s—s— geredensoms wagen aan wagenvan het eene einde der laan tot het andere. Elegante equipagiëu door krachtige schoone rossen getrokkenmet schitterende liverij bedienden phaètons, tilbery's, victoria's en chaisen, kruisen zich onophoudelijk, zij overtreffen in aantal de huurrijtuigen, voitures de places en de remises. De eersten zgu gewoonlijk droschky's of fiakers, die op bepaalde plaatsen hunne stand plaats hebben, de laatsten staan in remisen en zijn slechts par 1'beure te huren, zij zijn meestal met twee paarden bespannen, eleganter, doch ook duurder. De rijtuigen met wapenschilden versierd, zijn bezet door spruiten van oude legitimistische geslachten, of hertogen van zeer jougen datum, uit het eerste keizerrijkenz. De allerliefste ligt en doorzigtig gebouwde tilbery's, met den Engelschen bok heet naar Parij- zer uitdrukking demi-fortnne; terwijl de equipage met twee vurige rossen, waarin de echtgenoot, den liverijbediende nevens zich, met zijne dame uitrijdt, vermogen beduidt. De keizerlijke hof equipage wordt door een in groen en carmosiu gekleede Jockey van het zadel gereden, hoewel zij slecht» door twee paarden getrokken wordt Prachtig uitgedoste dame» en heeren te paard slingeren onophoudelijk door de menigte rijtuigen heen, geheele kostscholen met den rijmeester aan het hoofd maken te paard hnn wandelnden alles ijlt in langeu draf, soms in galop elkander voorbij; zelfs de ordonans- huzaren, en gens d'armen draven in haastigen spoed door de gemacadammisseerde straten. Alles wil zien, gezien, en b«-

Schager Courant | 1863 | | pagina 2