ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER- TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. (Zevende Jaargang.) N°. 276. A°. 1863. DONDERDAG 8 JANUARIJ. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. BEKENDMAKING. POLITIEK OYERZIGT. 1* U I T EIV L A N I). ENGELAND. Londen, 1 Jan. Als eeue zeldzaamheid wordt gemeld dat op den jongsten kersdag ten gevolge van het buitenge woon zachte wedereen zwerm bijen van een ijmker te Sut- ton is uitgevlogen. FRANKRIJK. Faxijs 1 Jan. Uit Athene wordt gemeld dat de Griek- sche natie of prins Alfred of geen kouing verlangt. De meer derheid schijnt bereid tc ziju het laud tijd te laten zich geheel te organiseren eo de voorloopige regering te vervangen door een voor een jaar te benoemen triumviraat. De caudida- tuur van een Duitschen prins vindt weiuig opgang bij de regering. SCHAKER COURANT. AstuvumiDHïaiia 7in i maausso: Voor SchageaJ I.OO. Franco per poat door het gehecle Rijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verschijnt iederen Donderdagmorgen. Brieven Franc e. FSiaa U3S AXTIBÏJB'HIB t Van een tot vyf regelsf 0.75- Iedere regel meerder0.15- Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigtea 0.50* De 35 ceats segelregt aiet medegerekend. Groute letters naar de ruimte die sij beslaan. Burgemeester er. Wethouders der Gemeente Schagen Gelet hebbende op art. £64 der Wet van 29 Juuij 1851 {Staatsblad JS?. 85); Brengenteropenbarekennis.dat het door hen voorloo- pig vastgestelde kohier van den Hoofdelijken Omslag en dat van de belasting op de hondenvoor het loopende dienstjaar gedurende veertien dagen en wel van Dingsdag den 6 Januarij tot en met Woensdag den 22 Januarij aan staande ter Secretarie dezer Gemeentevoor een ieder ter lezing zal nedcrliggen. En is deze afgekondigd en aangeplaktwaar zulks te doen gebruikelijk is. Schagen, den 5 Januarij 1863. Burgemeester en Wethouders voornoemd, II. R. de MEER Burgemeester. A. J. van CANTFORT, Secretaris. De nicuwjaarsaanspraak van keizer Napoleon is dit maal goed afgeloopen de keizer heeft kort en bondig gezegd dat voor zoover Frankrijk betreftde Europesche vrede in 1863 niet zal gestoord worden. Hoe hardnekkig ook Rome, Italië opgewonden of Oostenrijk uittartend mogen zijnzoo zal toch van des keizers zijde geen ergerlijk autwoord volgen. Zijne bevredigde eerzucht, verworven krijgsroem, zijne ge- vorde jaren en de hem van alle kanten bewezen hoogachting, schijnen, hoewel niet, dat hij geheel van militaire onderne mingen geheel afziet, zijnen geest meer vredelievend testem- men. Koning Victor Emanuel heeft aan de kamer der afgevaar digden gezegddat de wenschen der natie in het afgeloopen jaar niet zijn vervuld geworden, hij verzocht de kamer steeds eeudragtig en hem toegenegen te blijven en eindigde zijne aanspraak met »heb vertrouwen op mijzoo als ik in u." De Paus heeft in eene lange rede aan de Fransche offic- cieren het vertrouwen te kennen gegeven, dat het berouw volle Piëmont voor den heiligen zetel op dekniën zou vallen, even als Jacobdie na den geheelen nacht zonder hem te kennen met den engel geworsteld te hebbenvol beronw aan zijne voeten nederviel. De Pruissische regering schijnt weinig geneigd te zijn, om bij de opening van den landdag op 14 dezer met verzoenende voorstellen voor den dag te komen. Er bestaat alle grond om te vermoedendal zij er niet tegen opziet zoo lang moge lijk zonder budget te regeren. Het gerucht dat de Engelsche regering Gibraltar aan Spanje zou afstaan blijkt ongegrond te zijn. De berigten uit Weeueu melden ongunstige tijdingen uit Servië en men vreest voor nieuwe conflicten. De versterkingen die Frankrijk tc Civita- Vechia maakt, is een bewijs, dat Frankrijk zich in Italië wil blijven vestigen. De benoeming van generaal van Willisen tot Pruissisch gezant bij het hof van Turijn moet aldaar eenen ongunsti- gen indruk gemaakt hebben. Het aantal caudidaten voor den Griekschen troon schijnt weder te verminderen. Men wil dat koning Leopold, alle pogingen aanwent, koning Don Ferdinand van Portugal te overwegen, om den Griekschen troon te aanvaarden. Waartoe hij onderscheidene zendingen heeft afgevaardigddoch waar van de uitkomsten niet aan de verwachtingen hebben beant woord. In Rusland moet de wanorde in de Kankasische aangele genheden alle perken te buiten gaanen zijn er voor de ambtenaren zeer comptomitercnde feiten aan den dag geko men, waardoor zeer aanzienlijke personen gecompromitecrd zijn. De bekende kruiser der Zuid-confederatie, de Sumter, is te Gibraltar voor 16,500 dollars verkocht. Maandag 11. heeft in eene kolenmijn te Priors's Lee, Shropshire, een verschrikkelijk ongeluk plaats gehad. Twaalf arbeiders (9 mannen en 3 jongens) hadden in de zoogenaamde kooi plaats genomen, om door den koker te worden neêrge- laten, toen de ijzeren pen, die de kooi aan de ketting be vestigde, in tweeëu brak en de kooi ter diepte van 300 voet in de mijn nederstortte, waardoor alle zich daarin bevinden de personen letterlijk werden verpletterd. De lijken waren zoo verminkt, dat zij niet konden herkend wordeu. Door die ramp zijn 8 vrouwen weduwen en 27 kinderen vaderloos ge worden. De New-Yorker bladen maken melding van eene nieuwe uitvinding, waardoor gepantserde schepen, zelfs die, welke men tot nu toe voor onverwinbaar hield, met de grootste gemakkelijkheid zouden kunnen vernield worden. De uitviuder is de ingenieur James W. Whittaker en de re gering heeft reeds een thans in aanbouw zijnd gepantserd schip te zijner beschikking gesteld, om daarop proeven te nemen. Bij de gasontploffing in het casino in straat Cadet welke in het vorige jaar plaats had werd onder anderen een voorbijgaande beambte van de batik gedood. Zijne we duwe welke door diens dood in volslagen armoede geraakte heeft een eisch tot schadeloosstelling tegen den bezitter van het casino en de directie van hel gasfabriek ingediend. Dezer dagen zijn de gedaagden veroordeeld aan de weduwe Desiua- zes te betalen 5000 francs benevens eene jaarlijksche rente van 1800 francs en aan hare dochter tot aan hare meerder jarigheid eene rente van 600 francs eningeval van deu dood der moedereene rente van 1200 francs. Eergister avond te 11 uur doorliep eeu zeer net ge- kleede dame de boulevards onder het geroep i Doet boete Bekeert u Het einde der wereld nadert! Vóór 1 Jannarij 1863 zal de aarde niet meer bestaan!" De politie hield haar aan zij was geheel bebloed, daar zij met een pennemes haar borst openreet. Men deelt zeer naauwkeurige bijzonderheden over de laatste oogenblikken van deu kardinaal Morlot mede Zijn lijden liet bem niet toe te liggen hij zat op een armstoel en uitte bij herhaling smartelijke kreten als de bcnaauwdheid hem dreigde te doen stikken. Hij verviel driemaal in den doodstrijd en telkens werden de gebeden der stervenden bij hem opgezegd. De priesterdie de dienst deed sprak in zijne

Schager Courant | 1863 | | pagina 1