DÜ1TSCHLAND. Frankfort, 1 Jan. Ongeveer 600 burgers van Leipzig behooiende lot de deaiokratische partij hebben aan (iari- baldi een zilveren lauwerkrans als kersgeachenk toegezonden. BELGIË. Brussel 1 Jan. Uit Brugge schrijft men, dat de lieer de Groof nldaat bij de Engelsche regering aanvrage heeft gedaan om onderstand, tot liet in toepassing brengen van een door hem uitgevonden middel ofli door de lucht te vliegen. Hij verzekert, dat hij na ecne lljarige studie dat middel heeft gevonden, en dat hij slechts geld nnodig heeft om het te bewijzeu liet daartoe bcnoodigde toestel is, naar hij verzekert, zeer klein en zal den inensch in staat stellen, zich naar goedvinden in alle rigtingen door de lucht te be wegen met de snelheid vsn de zwaluw en de kracht van den areud, ITALIË. Turijn29 Dec. Dn Movimento berigt, dat het schip II Sardagna, aan boord waarvan generaal Garibaldi zich bevond, te Caprera is aangekomen. De geueraal is op zijn bed met enne boot aan wal gebragt, hij had gedurende deu overtogt volstrekt gecne pijnen en zag met vreugde ziju rots achtig eiland terug. De twee geneeshecren bragteu den gene raal naar zijne woning. Na iets genuttigd te hebben, verzocht de beroemde zieke, dat men hem naar buiten zou brengen en hem in zijn draagstoel door zijn tuin voeren. Thans wordt die wandeling twee maal daags gedaan, belzeen op zijne gezondheid een uitmunteaden invloed heeft. Zijne voet is bij na niet meer gezwollen. GRIE KELAND. Athene80 Dec. Eene groote mnnifestatie heeft hier SCHETSEN TTIT PARIJS. Tegt i: 11\ E I\T L A NI). Schagen, 7 Januarij 1863. *8 Gravenhage, 1 Jan. Gisteren avond en heden nacht heeft eene ongewone drukte op de straten geheerscht. Aan de hoofdwacht was een detachement dragonders geposteerd. Gelukkig werd de orde nergens gestoord. Oss, 30 Dec. Gepasseerde Vrijdag avond heeft in de na burige gemeente Alphen (aan de Maas) het volgende droevig afgetrokkenheid zelfs de woorden nil Jleqneitcat in pact (hij ruste in vrede), waarop de aartsbisschop, als ware hij rceda dood\ met cene bewonderenswaardige l:alm)e antwoordé Amen. Het stelsel der gasverlichting van spoortreinen, waar mede in Engeland en Frankrijk reeds onderscheiden welge slaagde proeven zijn genomen, is thans ook bi* do spoorwe gen van het hertogdom Bruasveijk in toepassing .gebragt. Terwijl echter in Engeland slechts één gaskuip yoor den gelieelen trein in zwang is, is bij de Prunswijksche spoor wegen in eiken wagzon een gaskuip aangebragt. Bar lij a 1 Jan. Te Weael is zekere luitenant 1'. tot 15 jaren vesting-arrest veroordeeld, omdat hij een soldaat, dien hij slapend op zijn post aantrof, door cenigéfiksche muilpee- ren wekte. Een boer werd bij den landstorm benoemd tot korpo raal. Zijne vrouw was niet weinig ingenomen met die bevor dering en meende dat bare kinderen nu niet meer met buur- manskiiidereii mogten spelen. Niet waar, vader? vroeg daarop een der boerenzoontjesnu zijn wij allemaal korpo raals Houd je snater iongen viel zijne moeder hem in de reden hier in huis fs niemand korporaalbehalve je vader en ik. VI. (Vervolg en Slot) Deze verfijnde bedelarij, waarmede men den vreemdeling op verschillende wijzen en vormen lastig valt, wordt door de sergeants de ville niet opgemerkt, en daarom zal men zeer wijsselijk handelen deze indringers kort en goed aflewijzen. Nog zijn er die u iets vereeren willendie u kaarten, briefjes en lithographien in de band drukken, zonder eeu merci mon sieur! te verlangen; op den boulevard Montmartre staat zulk een persoon, die eiken voorbijganger een briefje in de hand stopt. Doch niemand blijft staande meesten laten het papier weder ongelezen vallenzoodat het trottoir aldaarer geheel met jiapier bedekt is, sommige lezen omler het loopen eenige zinnen er van en gaan de Daaste restauratie binnen. Het zijn spijskaarten of aanprijzingen van restauratien over het op heden voorhanden zijnde van eeu of ander lievelings ge- Daar het nu juist zes uur is, en wij eenen bijzonderen trek, naar een saumon a la génoise hebben, treden wij een op die wijze aanbevolen locaal binnen. Deze affiches hebben betrekking op verschillende soorten van levensmiddelen en worden uitgegeven op de volkrijkste punten, en meestal op tijden, dat de behoefte uaar het bezit waar zij verkrijgbaar zijn, zich doorgaans het sterkste doet gevoelen. Het algemeene etens-uur is daar, en wij bevinden ons juist in de restauratie. De elegance is er doorgaans zeer uitgezocht; marmer, bronzen vazen, spiegels, verguldsel, roode trijp, dat plaats gevonden, waarbij prins Alfred tot koning der Helle nen we.d uitgeroepen. De heer Elliot herhaalde dc vroegere weigering, doch verzekerde de Grieksche bevolking van de sympathie en welgeziudheid van Engeland. De jongste storm heeft aan de zeeweringen van het ei land Walcheren belangrijke schade toegebragtdie men op f 60 i f 70,000 schat. Naar men verneemt, zal op Donderdag 15 dezer voor het Prov. Geregtshof van Gelderland worden behandeld de zaak van Bultman, beschuldigd van den moord te hebben gepleegd op den beer Tulleken te Heerde. Men verneemt tevensdat de heer Mr. de Ilaas de verdediging voor den beschuldigde zal voeren. Als eene bijzonderheid verdient vermelding, dat P. J. Decliauips, geboren in 1763, en dus thans 99 jaar oud, en die bij Waterloo een schampschot aan het voorhoofd beko- man heeft, Zaturdag den 20sten Dec. jl., in den zware storm die toen woedde, den weg van Nijmegen tot Arnhem te voet heeft afgelegd en zich van daar per spoortrein naar Amster dam begeven heeft, waar hij in welstand aangekomen is en zich op dit oogenblik nog bcviudt. Deze bijna lOOjarige mati heeft zich in het genot eenet volkomene gezondheid te ver heugen. Hij heeft reeds een zoon van ruim 60 jaar, en zat op zijn 67ste jaar nog aan de wieg van zijn jongste kind. Te Ondeschild op Texel is het visscberschuitje verkocht, waarmede de luitenant ter zee Rijkin 1813 (destijds ad miraal Verhuelt), met den schipper F. Oom. den bekenden en moedigen togt van het Nieuwedicp naar Frankrijk heeft gedaan om gewigtige dépêches naar Napoleon over te bren gen en te halen. Dat het schuitje zeer klein was voor zulk eene reisblijkt uit den verkoopdaar het slechts f 57 heeft opgebragl. Eeu barbier te Napels liet zijn vermogen ten bedrage van 100,000 ducaten bij testamentaire beschikking aan een klooster na onder bepaling dat de kloosterlingen aan zijn eenigeii zoon Ij zjne meerderjarig verklaring zooveel zonden geven als zj Spilden. Toen nu de zoon ticti na zijn meerder jarig verklaring tot de kloosterlingen wendde wilden deze hem 1000 ducaten geven. De jongeling wees dat aanbod van de hand en ving eene procedure aan die door de Garibaldi- aansche regtbank zeer ten nadeele van de kloosterlinge!) werd beslist, daar zij deu jongeling 99,000 ducaten toeken de en aan het klooster slechts 1000; grondende zich dit vonnis op den letter en den geest van het testament zelf, luidende»dat de kloosterlingen den jougeling datgeen moesten geven wat zij Kilden' en het was ten processe gebleken dat zij 99,000 ducateu wilden daar zij den jon geling slechts 1000 hadden aangeboden. alles is genoegzaam aangewend, om het oog te verblinden en het verlangde gemak aan te bieden. De tafels zijn doorgaans niet met damast maar eenvoudig met helder wit linaeu, zinde lijk gedekt, en zoodra men plaats neemt, staat het couvert klaar, en de garfon biedt u dadelijk de spijskaart aan. Eene spijskaart in ons land kan men zeer spoedig overziendoch de spijskaart in Parijs raogt men liever spijsregister noemen, daar aeze meestal verscheidene pagina's beslaat. De restaura tien van de eerste klasse bieden dagelijks over de twee hon derd geregten aan. De grootste rooeijelijkheid is om op de spijskaarten te vinden wat men zoekt, want begeert men b. v. bouillon, zoo vraagt men potage consommé, pastijen heetcn er vol au vent, enz. De meeste namen zijn voor een vreemdeling zoo goed als Chinees, want zoo men het een of ander van de spijskaart opnoemt, krijgt men meestal een geheel ander geregt dan men verlangtdaar de meeste spijzen hunne benamingen van de genialen kookkunstenaars ontvangen hebbenen men zal alzoo het best doen denroet het arran gement van het diner, belasten garcon een goed drinkgeld te belovenom zeker te rijn goed bediend te zullen worden. In de meeste eethuizen wordt a lacarte gespijst, doch men vindt er ook waar men tegen vaste prijzen kan dineren, werkelijke tables d'hote bestaau slechts in de voornaamste hotels, doch men kan ev zich niet abonneren. De kleine eettafels zijn meestal voor vier tot zes personen iügerigt en het verstandigst is gezamelijk te etendoordien alsdan meer verschillende spijzen worden opge- discht, zonder den prijs te zien verhoogen. De bediening is uiterst prompt en spoedig; de garens vlie-

Schager Courant | 1863 | | pagina 2