11U I T E N L A N l>. ENGELAND. FRANKRIJK. DU1 TSCHL AND. BELGIË. Brussel, 22 Jan. Lit Charleroi meldt men bet volgende Londen 23 Jan.In den afgeloopen nacht heeft zekere miss. Burdeit op zeer noodlottige wijze het leven verloren. Aan een bal ten huize haars vaders deelnemende kwam haar balkleed met den haard in aanraking en vatte vunr, zoodat zij in een oogenblik in lichtelaaije vlam stond. Of schoon men er eindelijk in slaagde de vlam te blusschen, had zij toch zulke ernstige brandwonden bekomen dat zij kort daarna onder de hevigste pijnen een geest gaf. Dc storm, die in de laatste dagen op liet vasteland heeft gewoed, heeft zich ook in Engeland doen gevoelen. Behal ve de schade en ongelukken in de hoofdstad daardoor aange- rigt vemecint men daaromtrent nog het volgende. Te Li ver- pool rees het water zoo hoog, dat vele koopwareu in de dokken daardoor werden beschadigd. De omliggende streken stonden blank en de schepen op de kust hebben veel geleden. De gemeen schap met dc provinciën was gedurende eenigcn tjjd geheel ge stoord. Gedurende den nacht heeft men noodseinen uit zee opge merkt en men vreest dat er in die streken vele scheepsrampen hebben plaats gehad. Te Dover heeft de storm gedurende drie achtereenvolgende dagen gewoed en het getij eene buitenge wone hoogte bereikt. In den nacht van Maandag op Dingsdag hebben vele havenwerken aanmerkelijke averijen bekomen, ter wijl ook verscheidene schepen zeer veel schade leden. Tijdingen lift Great Ynrmouth meldendat een schip met vier man equipage in het gezigt der kust totaal ia vergaan en dat een reddingsboot met 17 mail aan boord, die het vaartnig wilde te hulp komendoor de zee werd verzwolgen. In het matro- zeii-avrl werden Dingsdag 21 varenslieden opgenomen, behoo- rende tot kleiner bodema, welke in die streken zijn verongelukt Uit Preston meldt mendat de Ribble buiten hare oevers is getreden en de omstreken over eene groote uitgestrektheid heeft blank gezet. Alle communicatie wegen met de omstreken, «Ie spoorwegen er onder begrepen, staan ter hoogte van ver scheidene voeten onder water. Dingsdag voer men met schuitjes door de straten, nis het eenigc middel van communicatie in de stad. Een huis is er iugestort, terwijl in de haven 5 acliooners van hunne ankers zijn geslagen. Te Fleedwood werd mede veel tchnde nangerigt. Te 1'ortscawl bemerkte men iu den nacht van Maandag op Dingsdag op vrij groote afstand in v.ee een nood vuur, vermoedelijk een brandenden teerton. Eeue reddingsboot begaf zich derwaarts, doch kon niets ontdekken. Des ochtends werden eenige stukken wrak op de kust gewor pen. De berigten uit Poitsmoulh, Bristol, Cardiff, Weston super-Mare, Kingroad, Peaarth-Roads en van vele auder- plaaUrn zijn even bedroevend en bewijzen dat de storm met buitengewone lievigheid langs de geheele kust heeft gewoed. Iu de vorige week werd te York een Ediübucger koop man tot eeue boete vau 100 tl' St. veroordeeld, wegens bet binnensmokkelen van 4421 ft sigaren en 1781 ft tabak, ter gezametijke waarde van 1578 8 St. Het bleek, dat de be doelde koopwaren, in 17 sofa's gepakt, in de haven van 11 uil aangekomen en, naar den niletlijken schijn als meubels gelost waren, zonder dat daarvan aan bet tolbnrean mede- decling was gedaan. Sommige Engeltche bladen derlen staaltjes roede ran de ipil- zocht tan wijlen Said Pacha eenerzijds en van de bedriegerijen zijner i'ranache *unatelin»en en agenten anderzijds. Zoo liet men dien onderkoning eeas 704)00 ÜC St. [10000 .St. per stuk] betalen roor 7 groole met prachtige lijsten voorziene spiegels uit la rijs die pri mitief niet meer dan 250 H? St per stuk hadden gekost. Dezelfde persoon, die dit enorme profijt [minus de fooijen tot omkooping ran Saids bed jenden-personeel besteed] opstak, had de leverantie van kooopen aangenomen bij gelegenheid eener verandering van uniform bij het leger. De onderkouiog wist ten naastenbij den prijs van mi litaire kooopen, zoodat hij. de ontzetteod hooge rekening daarvoor ontvangende, den Kranschman terstond liet ontbieden en hem met verontwaardiging zijne rekening in het gezigt wierp, terwijl hij er op verachtenden toon bijvoegde: eest un rat infame et je me paie- rax pat! [het is een schandelgke diefstal, en ik zal niet betalen!]. De Kransrhman hernam hierop met de grootste koelbloedigheid: Si je me rote pas rot re jéltcttcqui diabU route z rotst que je vale |Als ik uwe Hoogheid niet besteel, wieo drommels zal ik dau bestelen!]. De onderkoning was zóó ingenomen met de onbeschaamdheid en den humor van den spitsboef, dat hg terstond de rekening voldeed. Parijs 19 Jan. Ge luiende een paar weken merkten de tolbeambten aan eene der barrières van deze stad eene jonge vrouw op, die geregeld twee lot drie malen daags iu den langs dien weg rijdenden onnibus zat en ook steeds op het zelfde uur haren zuigeling de borst reikte. De ambtenaren begonnen lust te krijgen het lieve schootkiudje eens meer van nabij te bezien en verzochten derhalve de dame eens in het bnrean te komen. Niet gaarne scheen de dame aan dat verzoek te voldoen en toen tij nog daartegen haspelde, vroeg men haar beleefdelijk aden kleine zuigeling eens te mogeu zien". Zij had er dan trouwens ook reden voor, want bij het onf pakken der kleine ontdekte men, dat lieve kindje uit 15 flacons brandewijn was gevormd. De tolbeambten belastten zich met de verdere opvoeding van den lieveling en gaven de bedroefde moeder gratis kost en inwoning in het gebouw van Themis. 21 Jan. Volgens een staat, dezer dagen opgemaakt, van bet aantal veroordeelden tot dwangarbeid deelt de Sièc le roede, dat het totale cijfer beloopt 7690. Hiervan zijn 1965 veroordeeld levenslang, 3070 voorden tjjd van 5 tot 10 jaren, 2259 voor dien van 11 tot 20, 282 van 21 tot 30, 41 van 31 tot 40, 23 van 41 tot 50, 9 van 51 en daarboven. 4750 zijn veroordeeld voor diefstal, 1027 wegens moord452 voor aanslag op de eerbaarheid 233 voor brandstichting, 168 voor manslag, 162 voor slagen en kwetsuren van ernstigen aard, 150 voor valschheden140 voor valseh munten, 24 voor bedriegelijke bankbreuk, 26 voor vadermoord. De manneu van 20 tot 40 jaren maken de helft dezer gevangenisbevolking uit. Voorts telt men 123 jon gelieden van 16 tot 20 jaren cn 270 grijsaards van 60- of 70 jarigen leeftijd. Het platte land levert de helft van het aantal veroordeelden. 4595 zijn op het land en 2452 in d« steden geboren, 645 van buitenlandsche afkomst. 3992 kunnen lezen noch schrijven2990 niet dan gebrekkig, en slechts 91 hebben een meer uitgebreid lager onderwijs ont vangen. Dorschera landbouwers tuiniers maken het zesde ge deelte der veroordeelden ufl namelijk 1278. Daglooners en aard- werkers komen op den staat voor tot een cijfer van 1078 metselaars en stukadoors 467 wevers 345 dienstboden 244 kleedermakers 175 spijkermakers, smids en slotenmakers 185. Het departement der Seine levert het grootste contingent. Daar op volgen in de eerste plaats de departementen Cötes-du-Nord Norden, Ainse. De departementen Basses-Alpes, Ariège en Vendèe leverden het minste aantal veroordeelden. 22 Jan. Prins von Metternich laat groote toebereidse len maken voor een bal op 11 Februarij. Zeven jongedames zullen eene dans uitvoeren, waarbij iedere harer eene letter van den naam Pauline, den naam der prinses van Metter nich, beschrijft. Niettegenstaande le Paty» het tegendeel verzekert heeft hertog Ernst van Saksen-Coburg-Gotha den troon onder eenige voorwaarden aangenomendoch het is onzeker of er in die voorwaarden zal worden toegegeven. Eene voor al is vrij zonderling. De hertog wil namelijk het regentschap over zijn hertogdom Saksen-Cobnrg behouden. 23 Jan. Het hof van Colmar heeft beslistdat eene ad vertentie in een dagblad waarin de eene echtgenoot verklaart dat hij de schulden van zijn echtgenoot niet zal betalen ee- ne zware beleediging daarsteltdie grond tot scheiding van tafel en bed kan opleveren. Berlijn 19 Jan. Op een dezer dagen te Keulen door eene celebriteit gegeven groot concertwerd de aandacht van het publiek zeer afgeleid door een heer en eene datne die gedu rig zaten te fluisteren. Dit gefluister werd alleen afgebroken, wanneer de eene op deu wand en de andere naar het plafond tnnrde. Gedurende de uitvoering vau eene prachtige compo sitie van Haydu hieldeu beiden zich echter dood stilalthans met den mond. De oogen werkten daarentegen onophoude lijk nu echter met dat onderscheiddat de heer den «and en de dame de zoldering voor haar onderzoek koos. Niemand begreep er iets van lot dat eindelijk de dame zeer snibbig zeide: »ik zeg n dat er 822 zijn". Gij vergist u antwoordde haar galantter zijn er 823 gij hebt die eene daar iu den hoek vergeten." Toen was het raadsel opgelost. De beiden hadden op een concertdat t 10 entree kostteuit tijdverdrijf de gaspitten in de zaal geteld 25 Jan. Htt volgende is een resumé van de hier ont vangen correspondentiën uit Polen: »Het garnizoen van Warschau is tot 40,000 man versterktde soldaten zijn van scherpe patronen voorzien 2000 geligte reernten zijn weder ontvlugtin hunne plaats heeft men gijzelaars geno men de studenten en eenige gehuwde personen werden we der vrijgelaten. Het studentencorps heeft geweigerd aan den tegenstand deel te nemen. Vijf priesters ^die revolutionaire geachnflen colporteerdenzijn gevangen genomen. Graaf ii.opolski heeft arschau niet verlaten. Er hebben zaïnen- scholingen plaats van gevlogte recruteu dit is ook het geval in de provinciën. Bij Bouic werden zij door de troepen ver strooid terwijl zij bij Serozk door een militair cordon zijn ingesloten en de toevoer hen afgesneden is. Te Kalisch heb- n huiszoekingen en arrestatiën plaats gehad. Te Posen waren in den nacht van 21 dezer twee compagniën kavallerie en artillerie geconsigneerd.

Schager Courant | 1863 | | pagina 2