ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER- TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. (Zevende Jaargang.) N°. 280. A». 1S63. Loting VRIJWILLIGERS - DONDERDAG 5 FEBRUARIJ. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. KENNISGEVING yatioyale niiati k. POLITIEK OVEEZIGT. SCHAKER COURANT. aizumwivrjsï'juja 7SIRman maaaDia: Voor Schagen1.00. Franco per poat door het geheele Kijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verachijnt iederen Donderdagmorgen. Brieven Franco. *>2L3*fi llü ilDT3H7lAl72J^: Van een tot vijf regels f 0.75. Iedere regel meerder 015. Geboorte-, Huwelijkt- en Doodberigten 0.50. De 35 cents zegelregt niet mede^erekend. Groote letters naar de ruimte die zij beslaan. Burgemeester en Wethouders der gemeente Schagen; Gelet hebbende op art. 265 der Wet van 29 Junij 1851 Staatsblad J\}. 85); Brengen ter openbare kennis, dat het door den Raad vast gestelde kohier van den Hoofdelijken Omslag, voor het loopende dienstjaargedurende acht dagenen wel van Woensdag den 4 Februarij tot en met Donderdag den 12 Februarij aanstaande, ter Secretarie dezer gemeente, voor een ieder ter lezing zal nederliggen. En is deze afgekondigd en aangeplaktwaar zulks te doen gebruikelijk is. Schagen, den 3 Februarij 1863. Burgemeester en Wethouders voornoemd, II. R. de MEfiR, Burgemeester. A. J. van CANTFORTSecretaris. voor de Burgemeester en Wethouders van Schagen maken bekend dat de loti ntr der in het vorige jaar voor de militie ingeschre venen door den beer Commissaris des Konings in deze pro vincie, bij besluit van den 14 Januarij 1863 .Ai? 8/86 is bepaald op Maandag den 16den Februarij 1863, aativan- geude des voormiddags ten 9{ ure. De belanghebbenden worden mitsdien opgeroepen om op gemelden dag te verschijnen in het gemeentebuis, alwaar de loting zal worden gehouden. Gedurende vijf dagen, te rekenen van den dag waarop de loting beeft plaats gehad knnnen tegeu de wijze waarop zij is geschied bij Gedeputeerde Staten bezwaren worden inge- bragt door belanghebbende lotelingen of door hnn vader of voogdbij verzoekschrift op ongezegeld papier ondertee- ker.d door hem die het bezwaar inbrengt. Dat vêrzoekschrift moet worden bezoTgd bij den Burge meester dezer gemeente. Voorts wordt ter hunner kennis gebragtdat op Woens dag', den 18 Februarij 1863, des voormiddags van 10 tpt 2 uur, in eender lokalen van het gemeentehuis zitting zal worden gehouden tot het opmaken van de getuigschriften ter bekoming van vrijstelling wegens broederdienst of op giond van te zijn eenige vettige zoon, bedoeld in de 2e en 3e zinsneden van art. 53 der wet op de nationale militievan den 19 Augustus 1861 (Stbl. J\£ 72). Indien zij vermeenen aanspraak te knnnen maken op zoo danige vrijstelling, zullen zij op gemelden tijd in het ge meentehuis moeten verschijnen vergezeld van twee bij den Burgemeester bekende en ter goeder naam en faam staande meerderjarige ingezetenen. Die op broederdienst reclameren zullen bovendien moeten medenemen de bewijzen van geboor te van henzelven en van aihnune nog en leven zijnde broe ders. Ingeval die bewijzen, bij de geboorte afgegeven ver lorenzijn getaakt, zullen zij bij tijds,door de belanghebbenden moeten worden aangevraagd aan het bnrean van den burger lijken stand der gemeente, waar de aangifte van geboorte is geschied en waar die bewijzen gratis worden afgegeven. Bovendien zijn de ingeschrevenen verpligt, vóór den 19den Februarij 1863, bij den Burgemeester in te leveren de bewijzen ra* werke/jke dienst of rolbragte dienst hun ner broeders, op wier dienst zij hunne reclame gronden. Indien echter eene aanvrage van zoodanige bewijzen van dienst door de belanghebbenden zeiven, voor hen raoeijelijk- heden zou knnnen opleveren, dienen zij zich binnen drie da gen na de loting, des voormiddags tusscheu 11 en 1 uur, ter Secretarie dezer gemeente te vervoegen, voorzien van de bewijzen van ontslag van de gediend hebbende broeders of van de zakboekjes der broeders, die alsnog in dienst zijn, zullende alsdan, door tusschenkomst van den Burgemeester, die bewijzen van dienst voor hen worden aangevraagd. Schagen, den 4den Februarij 1863. Burgemeester en Wethouders voornoemd. H. R. de MEER, Burgemeester. A. J. van CANTFORT, Secretaris. VOOR DE NA T ION AL E UIL ITIE. Ingezetenen, welke genegen mogten zijn vrijwillig te dienen bij de Nationale Militie, worden bij deze opgeroepen, om zich in de maand Februarij, op een werkdag, des voormidd.igs van 10 tot 2 uur, te vervoegen ter Secretarie dezer gemeente, vergezeld van twee ter goeder naam en faam slaande meer derjarige ingezetenendie de vereischte verklaring kunnen aileggen en bet op te maken getuigschrift ouderteekenen. De vrijwilligers voor de militie moeten zijn: ongehuwd of kinderloos weduwnaar en ingezeten, ligcliHaiulijk voor de dienst geschikt, ten minste 1,56 el lang en op deu 1 Januarij van het jaar der optreding als vrijwilliger het 20ste jaar ingetreden zyn en bet 35ste jaar niet hebben volbragt. Zy worden, voor zoover zij daartoe geschikt bevonden zijn en er gelegenheid bestaat, ingelijfd, bij het korps hunner keuze. Behalve het boven bedoelde getuigschrift zullen zy moeten overleggen lo. bet bewijs, dat zij aan de pligten der militie, voor zoo ver die te vervullen waren, hebben voldaan: 2o. indien zy gediend hebbeneen bewijs van ontslag en een getuigschrift van goed gedrag, afgegeven bij den kommandaut van het korps, waarbij zij laatstelijk heb ben gediend. (Dit getuigschrift kan by dien komraandant worden aangevraagd). 3o. indien zij minderjarig zijneen bewijs van toestemmiug van huunen vader of voogd. Die voor de militie is ingeschreven wordt slechts als vrij williger toegelaten voor de gemeente, in welke hij ingeschre ven is, tenzij bij geene verpligtingen ten aanzien van de militie meer te vervulleu hebbe. Schagen, den 4 Februarij 1SC3. Burgemeester en Wethouders. 11. R. de MEÊR, Burgemeester. A. J. van CANTFORT, Secretaris. Volgens melding uit Parijs moet de stemming vau prins Napoleon tegen het adres eenig opzien gebaard hebben, daar hij namelijk de eenige is, die er tegen gestemd heeft. Het adres van antwoord zal heden in het wetgevend lig- chaam worden behandeld. De staatkundige berigten nit Italië zijn van geen belang, en het zou niet onwaarschijnlijk zijn, dat de Italiaanache ambassadeur te Parijs zal teruggeroepen vrorden, omdat er eenige Napolitanen, die tot de Bourbonsche partij behooren, op het bal van de keizerin genoodigd zijn. Uit Athene wordt gemeld, dat de Engelsche gezant, Sir Elliot aldaar, reeds verkondigd heeft, dat de hertog van Saksen-Coburg de candidatuur voor den Griekschen troon aanvaard heeft, en dat diens neef, prins August van Saksen- Cobnrg-Kohary, de vermoedelijke erfgenaam van den Griek schen troon, het Grieksche geloof zal omhelzen. In Kenr-IIessen is de eene ministeriële crisis nog niet ge-

Schager Courant | 1863 | | pagina 1