GEMENGDE BERICHTEN. EENE VROUWELIJKE DJEHON. Petersbu/g gtrfrocst en den tweeden pinkster dag van daar teruggekeerd. Den volgenden dag liet ^hij de magistraat, de oudsten en de voornaamste kooplieden bij zich noodigen en Bprak hen in het Fransch aan in de volgende bewoordingen. „Het doel zijner reizc was geweest om eenige inlichtingen te vrageus nopens het al of niet uitbreken van den oorlogten einde den Fin- achen reeders bij tijds daarvan kennis te geven. Z* M. de keizer, wien hij het genoegen en de eer bad zijne inzichtcns persoonlijk kenbaar te maken, gaf hem tot antwoord, dat de poli tieke betrekkingen van dien aard waren, dat men moeijelijk over oorlog of vrede kon be slissen de toerustingen waren slechts voor zorgsmaatregelen om op alles bij tijds voorbe reid te zijn. De gevoelen van Z. M. voor Finland waren nog altijd even liefdelijk als vroeger, cn het deed hem genoegen dit tevens te kunnen bewijzen door de verzekering, dat de landdag in September bijeen geroepen zou worden. Voorts had hij opgemaakt, dat de berichten van buitenlandsche bladen, die de Finnen voorstellen als zeer geneigd, om bij een vijandelijkcn inval verraders van bunnen souverein te worden, zeer onaangenaam op Z. M. hadden gewerkt." De generaal wees daarna nog als privaat persoon op de doelmatigheid van een adres van toegenegenheid. Dien zelfden dag verscheen in de officieuse Altjemeene Courant een lfa ding artikel, waarin de noodzakelijkheid betoogd werddoor zoodaning adres de beweringen van buitenlandsche dagbladen te logenstraffen; dit kon volgens genoemd blad geschieden „zonder een laffe verloochening in zich te be vatten van de deelneming, die Finland koestert in het ongelukkige lot der Polen." Den volgenden dag werden de burgers bij een geroepen, en hun werd voorgesteld een adres naar Petersburg te zenden. Na eenige oogenblikken in een ander vertrek vergaderd te zijn geweest namen deze het volgende be sluit: vin overweging nemende, dat de burgerij zich niet bewust is eenige aanleiding gegeven te hebben tot de beschuldigingen, die volgens den Generaal-gouverneur voorkomen in bui tenlandsche bladen van welke men hier niet in staat is kennis te nemen, gevoelt deburge- lij geen behoefte om op nieuw haren monarch van hare trouw en gehechtheid te verzekeren, maar verzoekt het stadsbestuur van dit besluit in zijne notalcn aanteekening te houden." Zonder twijfel zal dit voorbeeld der Hoofd stad even als altijd algemeen gevolgd worden. De Poolsche oorlog blijft even als vroeger zonder beslissenden uitslag. Dan eens winnen de insurgenten, dan weêr worden zij verslagen. Zooveel is zeker, dat als de officieele be richten der Russen geene officieele leugens waren, al de Polen al dood geschoten waren. Uit Amerika is het bericht overgekomen dat de Noordelijken Vicksburg hebben inge nomen. Dit feit dient nog bevestigd te wor den. De sub-commissie voor het gedenkteeken van 1813 bestaat, zooals wij reeds vroeger melden, nit 23 leden. Het element Hennequin is daarin door zes peronen vertegenwoordigd. Het Sluissche weekblad, vroeger een kleine schuit, die achter het schip van het 's Gra- veuhaagsche dagblad voer, is van een reactio naire in handen van een liberale redactie ge- kooien. Napoleon I op de Vendórae kolom te Parijs zal den 15 Aug. e. k. zijn uniform niltrekken om een toga ii la Céear te gaan dragen. Parijs wordt gesnpermilitairiseerd. 18 Boulevards krijgen de namen van 18 Maar schalken L'empire e'eit la paixEen grijsaart, die dronken thuis kwam en zijne vrouw en dochter in 't holste van den nacht naliep en dreigde te vermoorden is door zijn schoonzoondie meende dat het een schelm was, doodgeschoten. Frans van Achter een fabriekarbeider te Gent heeft zijn meisje na haar een tafelvork in 't hoofd gestoken te heb ben, letterlijk den hals afgesneden. Hij heeft zich zeiven bij de policie aangegeven. In de vorige week wandelden twee dames op de Place Verte te Valenciennes; toen zij op eene bank wilden gaan zitten, riep een schildwacht, die op eenigen afstand stond, dat het verboden was, die plaats te bezetten; eene der dames, ging echter zitten, de an dere begaf zich naar den schildwacht om hem, ezne geschiedenis uit de lijfstuaffelijke bechtsplegi.no. Veertiende Vervolg. VL Haar broeder en de professer brachten haar al lerlei dingen, die haar verstrooiing konden bieden tij lette nergers op, zy bleef eene ter neergeslagene. Inweerwil tij slechts het hoogst noodige voedsel gebruikte, nam haar uiterlijke in welstand toe, tij werd sterk en gezet, zoo als vroeger; slechts de kleur van baar gelaat bleef doodsbleek. Vruchteloos echter bieren de pogingen der bei de geneesheerenhet nachtelijk donker van haren geest wilde niet wijken. Rosalia's broeder raakte na en dan in vertwij feling doch werd steeds door den ouden professer met nieuwe hoop bemoedigd. Op deze wijze verstreken bijna twee jaren. Op zekeren dag het was weder zomer, even als bij den aanvang van dit verbaal trad de professer driftig het vertrek van zijnen adsistent binnen. Er is iets gebeurd, zeide hjj, dat wij geen van beiden vermoedden! Nu, antwoordde Rosalia's broeder. De gravin Malström is teruggekeerd en heeft haar paleis betrokken. De jonge man sloegTan verwondering de han den in een. Is bet mogelijk? Zij waagt het aan alle herin neringen het hoofd te bieden 1 Wy verwonderden ons dat zij zichreeds voor langen tydniet van het paleis ontdeed en nu keert zy terug Hebt gij dan nog nimmer gehoorddat mis dadigers door eene geheime macht steeds naar de plaatswaar ay de misdaad pleegden terug getrokken wordentot dat de straf hen achterhaald Jaja I Doch wie zou baar kunnen ontmas keren En hoe denkt gjj d a men haar in de residentie ontvangen zal Numet open armen dat verstaat zich I Zij is niet alleen van baar echtgenoot gescheiden zij is ook weduwezoo als ik van haren hof meester vernomen heb. De graaf ia, in een duel, gevallen waartoe een aanbidder der gravin een fransch markies denkelijk een afgezant van haar hem te Stokholmuitdaagde. Welk eene vrouwIk twijfel geenszins aan eene nieuwe misdaad I En denkt gij nietdat menwanneer zulke geruchten omtrent baar in omloop zijnzich vol afschuw van haar zal af wenden Men zal haar integendeel met vriendschapsbe tuigingen overladen haar gelukwenschen I Wat kan men baar bewijzen Gij kent de wereld mijn vriend zij houdt zich slechts aan datgene, wat werkelijk waar is, wat tastbaar is. In de hedendaagsche tijden is men niet misdadig zoo lang men uit de handen van de justitie weet te blijvenEu de gravin is bovendien rijk, eene schitterende partij I Alle salons zullen zich voor baar openen ik verzeker u zulks I Zij is alzoo in stilte aangekomen Volstrekt niet, met édat I Zij kent hare lieden Vele bedienden schitterende équipagiën als eene parijsche mode-dame. En mijne arme zuster levend begraven 1 De jonge man klaagde hard op. Bedaar, mijne vriendzeide de oude professer met eene ernstige uitdrukking. Dat de gravin uit de duizelende wereldstad hierheen is gedreven hier naar de plaats harer zwarte misdaad, is mij een geheimvol vooiteeken de Voorzienigheid geeft dikwijls op tijden, dat wij er het minst aan denken, zulke wenken; misschien ontwikkelt zich spoedig, voor ons, het laatste be drijf v*n dit donkere treurspel 1 De beide mannen keken elkander weemoedig aan, en schudden elkander zwijgend de hand. naar de oorzaak van dat verbod te vragen, vermits zij vroeger, steeds onverhinderd, van die bank had mogen gebruik maken, rzeer wel mogelijk, Mevrouw," antwoordde de sol daat, dood bedaard, »het is heden verboden omdat de bank van morgen geverwd is." Te Perignac (Frankrijk) is eene oude vrouw door haar vader, moeder en zoon vermoord, om in het bezit te geraken van 1500 fr. die, zij meenden bij de ongelukkige te zullen vin den; zij vonden er slechts 50. Een Parij- zenaar heeft aan het Poolsche comité, door hem uitgevonden hommen aangebodendie, nog nadat ze een uur onder water hebben gelegen ontploffen. In de laatste dagen, bevindt zich in den spoortrein tusschen Keulen en Hauover, bijna dagelijks, een reiziger die een prachtig album bij zich heeft; deze reiziger is een huwelijks makelaar en zijn album bevat eene menigte photogTaphische portretten VBn trouwlustige jongelieden; hij vertoont het aan de dames die hij ontmoet, en men zegt, dat hij op die wijze reeds menigeen gevangen heeft. Pue- bla is ingenomen. Onze Prins van Oranje schijnt een oogje op prinses Anna Murat, te hebben. Zekere Marsh-Allen, wonende te Willoughton moest zich naar Hall begeven, om zich daar onder behandeling eens geneesheers te stellen, hij liet eene kat van welke hij zeer veel hield, te huis; na eenige weken te Huil vertoefd te hebben, kwam zijne kat daar aan; zij had 60 mijlen afgelegd, hare nagels waren door liet loopen geheel afgesleten, hoe zij over de Hum- ber-rivier is gekomen, blijft eene raadsel. In Spanje zijn, in zeer korten tijd, op de Vel den van Jerez de la Frontera, 22,828 ponden sprinkhanen gedood. Admiraal Bonard heeft een groot aautal geschenken van den keizer van Annam voor keizer Napoleon medege bracht, onder anderen een zeer prachtigen geheel volledig costuum van een Cochin-Chi- neschen mandarijn; wij wenschen van harte dat het, den keizer past, wat zal Z. M. mooi zijn I Op den 4e dezer maand heeft het in Oostenrijk sterk gevroren: men zegt, dat op stilstaande wateren een ijskorst van duiin dikte werd gevonden. Door den heer van der Laar te Gorcum is aan de diaconie der Hervgemeente vermaakt f1000; benevens twee woningen. Een laudboower uit de omstreken van Amiens De gravin had zich inderdaad, op schitterenden voet in haar paleis gevestigd. Er verliep geen dag waarop zij niet in de residentie van zich deed spreken. In de eerste oogenblikken, na haar terugkomst had men zich, hier en daar, de vroegere gebeur tenis herinnerd doek door het vaste optreden der wereld-dame. verdween deze herinnering al» de nevel voor het zonlicht. Na verloop van eenige dagen, werd het gezegde van den profes ser bewaarheid, de gTarin was het trekpunt van alle ledigloopende cavaliers, en werd wegens haar onberispelijken smaak, door de dames der residentie, als koningin der mode bewonderd en gezocht. Eindelyk verscheen de dag, waar op voor twee jaren die vreesselijke gebeurtenis voorvieldie wij in het derde hoofdstuk van dit verhaal hebben gepoogd af te schilderen. Eene zeldzame onrust vervulde de gravin het zelfde onzekere gevoel, dat haar voor weinige we ken onwederstaanbaar gekweld hadtoen zij het woelige Parijsche leven, voor het eenzame verblijf op haar kasteel, zou verwisselen. Zij had sedert hare terugkomst in de residentie, bijna dagelijks een groot gezelschap om zich heen vergaderd, en met zekere haast en ODgestar digheid alle verstrooiingen gezocht. Haar uiterlijk was in die twee jarenveel ver anderd zij was niet meer die norsche dame met terugstootende houding en strengen blik, in te gendeel zij scheen thans eene eigenaardige, bijna zenuwachtige levendigheidte bezitten. De avond viel in, en zij zou, voor geen geld der wereld alleen gebleven zijn. Er was dan ook een talrijk gezelschap genoo- digd. au lieverlede vulden zich de salons der eerste verdieping met gasten. De gravin zag zich spoedig, door verscheidene scboone dames en galante heeren, omringd.

Schager Courant | 1863 | | pagina 2