GEllENGDË BERICHTEN. BIJ M IJ E SCIlOOmDERS. huid van een apossum gevoegd. Te Londen bij een handelaar in vtsch is een zalm te zien die 47 weegt. Z. E. de Gonvprneur-Generaal van Neer- landsch Indië, de heer Baron Sloet van de Beele heeft eene aanzienlijke bezending vreemde ge- i dierten aan Natnra Ar lis Marstra te Amster- j dam gezonden en weltwee jonge orang-oetans i een honingbeereen beermartereen Javaansch stekelvarken, twee boschkatten, een civetkat, i een kleine tygerkat, een spookdier, een Indische hoornuil, drie jonge krokodillen, een hert van de Baviaan-eilanden, twee jonge kasuaris-vogels twee faisanthoenders, een kroonduif, een Vic- toria-kroonduif en een muskaatduif. Nabij 's Gravenhage, in de Delftsche vaart is een schuitje waarin elf personen omgeslagen met dat ongelukkig gevolg dat er acht verdron ken. Tc Rotterdam is een zevenjarig meisje van een schip gevallen en verdronken. Te Trapani (Italië) heeft een duel plaats ge had tusschen den heer Malato, redacteur van de Caprera en een officier, die zich belcedigd gevoelde door een artikel in genoemd blad; men vocht met den sabel, na 14 aanvallen had Malato zijn tegenpartij ligt gewond, eindelijk beproefde hij den officier een houw op het hoofd toe te brengen, deze werd gepareerd, doch viel met zoo groote kracht op den arm, dat de slagader en zes peezen werden doorgesne den. Het 5jnrig dochtertje van zekeren L. in de Bagynenstraat te 's Gravenhaga, dat voor hare moeder, in een test vuur haalde, heeft hare beide armen en andere lichaamsdeelen zoodanig verbrand, dat men voor het behond van het kind vreest. Men schrijf uit Drenthe dat de turf dit jaar bijzonder goedkoop en daarbij zeer droog zal zijn. In de vorige week heeft eene vrouw te Montfort (Frankrijk) getracht met een scheermes hare drie kinderen den hals af te snijden en daarna zich zelve van het leven te berooven; gelukkig hoorde iemand, die de kamer voorbij ging, waar dit moordtooneel plaats greep, een der kinderen schreeuwen, hij vond moeder en kin deren badende in hun bloed, men hoopt ze nog te kunnen redden. Uit Riga wordt gemeld dat in de badplaats Dubbein een 20jarig Poolsch meisje, mejufvrouw Slanianoff, is overleden aan de gevolge van knoetslagen, welke MurawiefT haar had laten toedienen, omdat zij rouwklee deren droeg. Van den stal van A. Houtman te Haarlem is medegenomen, een 4jarig don kerbruin paard met een wit plekje voor het hoofd, een dito paard dat veel ouder is, is daarvoor in de plaats achter gelaten. Op 25 dezer beeft de beer Koorn den eersten steen gelegd, der te Alkmaar te bouwen R. C. kerk, die voor eene som van f89,000 door den heer van Brakel te Amster dam, is aangenomen. Op 14 Augustus 1.1, werden te Warschau, binnen den tijd van een half uur, in ééne straat, 800 jongelingen in hechtenis genomende zwartharigen werden echter spoedig in vrijheid gestelddoch de blondharigen in arrest gehouden. Tusschen 's Gravenhage en Scheveningen zal een paar- denspoor worden gelegd. De Engelsche bank rekent op een buiten kansje van 5,000,000 ffi St. van de door haar sedert 1697 en 1760, uitgegeven bankbilleteu zijn er tot heden 350 ter genoemde waarde, nimmer teruggezien, de bank hoopt dat ze verloren zijn. Te Parijs is overleden, graaf de Drenx, die in 1759 geboren en dus zijn 104de jaar ingetreden was, hij beleefde 15 verschillende regeringen. Sedert 1 Januarij 1.1. zijn te New-York aangekomen 86,509 landverhuizers. In de omstreken van Leeu warden is een hevige brand uitgebarsten in eene boerenplaats toebehoorende aan den beer D. Wij» brandi die totaal afbrandde. De berichten van St. Peterburg worden van lieverlede meer vredelievend; prins Gortschakoff begint water in zijn wijn te doen. De dienst op den centraal spoorweg is thans voor het pu bliek geopend, de treinen loopen zeer gere- geld. Vetleden Zaturdag hield zich zekere van der Burg, woonachtig te 's Gravesande, in de duinen bezig, met het vangen van konijnen, hij kroop met het bovenlijf in een konijnenhol, het zand rolde toe en de ongelukkige vond er zijn graf. Blondin, de vermaarde koord danser, bevindt zich te Sevilla in Spanje; dezer dagen gaf hij eene voorstelling, waarbij hij vuurwerk op zijn hoofd en rondom zijn lichaam bevestigd had; bij het afsteken, kreeg hij zulke hevige schokken, dat hij den krui wagen dien hij voortkruide en den balanceer stok liet vallen, hij zelf daalde, ouder davereude toejuichingen, naar beneden. Van het in- structie-batniljon te Kampen zijn weder 62 corporaals-titulair naar de verschillende regi menten vertrokken, om aldaar als corporaal effectief ingedeeld te worden, zoodat er thans plaats voor nieuwe aspirauten gemaakt is. Er is in Frankrijk eene plaat uitgegeven waarop een oude soldaat staat, die met een aantal ridderorden en medailjes is gedecoreerd onderaan leest men de woorden: sEr is nog plaats voor een metlaije van Polen." Een 19jarig jongeling is te Groningen bij het baden jammerlijk omgekomen, doordien hij zich op eene gevaarlijke plaats waagde, waar reeds I menig ander het leven heeft verloren. De paalde schuldplichtigheiddat zij niet in strijd zoude zijn met onze grondwet. Op de jongstleden Donderdag alhier gehou den harddraverij is door 14 paarden naar prijs en premie gedongen, de prijs bestaande in eene fraaije pendule werd behaald door het paard de Vogel behoorende aan den heer J. de Har- tog te Purmerende, pikeur Larape en de pre mie zijnde eene fraai met goud gemonteerde zweep, door bet paard de Deugd van den heer J. Ursem, van Obdam, pikeur C. Ursem. Jammer maar dat het ongunstige weêr niet zeer tot veraangenaming van het feest bijdroeg, zoodat de verdere volksvermakelijkheden en hel vuurwerk tot later uitgesteld moesten worden, en wel zoo wij vernemen tot Donderdag den 3 September e.k. Een Engelsche photograaf, de heer Werncr, is op het denkbeeld gekomen, het oog van een os, eenige uren na diens dood, te photographe- ren-, toen hij zijn werk met het mikroskoop onderzocht zag hij, op het netvlies den steenen vloer van het slagthuis, wantin het dier was geslagt, afgebeeld; die vloer was het laatste voorwerp wat de os had gezien, toen hij met zijn hoofd omlaag gebonden, den doodslag zou ontvangen; deze uitvinding is van groot gewigt, want men zou die kunnen aanwenden op het lijk van een vermoorde, ten einde den moor denaar te ontdekken. In de eerste helft dezer maand beloopt het aautal faillissementen te Parijs 75. Bij vonnis van de arrondis- sements-rechtbank te Alkmaar, d.d. 19 Au gustus 1.1. is onze plaatsgenoot Daniël Birrius van Harlingen failliet verklaard. De bewoners van Goulbourn en Yarra (Aus tralië) hebben, door tusschenkomst van den Gouverneur Melbourne, een adres aan koningin Victoria doen toekomen, van den navolgenden inhoud: »De Zwarten van de stammen Wawu- roug, Bonurong en Tarowaragal zenden dit aan de verheven moeder, konigin Victoria; wij en andere Zwarten zijn aan de groote moeder ko ningin veel dank verschuldigd voor vele, vele zaken de Zwarten werpen thans hunne speren weg, vechten niet meer, maar leven bijna als de blanke mannen; wij vernemen dat uw oud ste zoon gehuwd is, zeer goed! wij Zwarten wer.sehen hem en u, groote moeder Victoria, alle goeds; wij Zwarten komen van Miam rn Wil- lutn om dit papier aan den goeden gouverneur te brengen, hij zal het u zeggenalle Zwarten zoo velen wij zijn, hebben dat besloten; dat is alles." Bij dit adres zijn eenige speren en een EEN LUIMIG VEBHAAL. Vervolg en slot. Bij mijne eer, het meisje had het voornemen ia onmacht te vallendoch ik was dadelyk bij de hand en gooide twee karaffen water over haar leeg zoo dat zij door natsissend eu snuivend als een krampus weder bijkwam. Tegelijk viel de gansche familie op mg aan en schold mij uit, voor allea wat leelijk was. Doch ik vertrouw mij goed verdedigd te hebben, ook vertrokde jonker Koornwormdie daar toevallig op aankwam niet onbestraft. Ik moet echter tot zijn eer bekennen dat hij met mijne handelwyze ten opzichte van Emmelina ditmaal volkomen billijkte zoo zelfs dat bij oprecht verklaardehaar nimmer te zullen trouwen zelfs niet wanneer zg hem wegens ver breking van huwelijksbelofte raogt aanklagen. Zoo beminnelijk had Emmeline zich thans gedragen. Deze keer kon ik niet dineren later echter liet lk mij in het eten niet storen en converseerde ik enkel in de tusschenpauzen. Een hongerige maag is tot niets goeds in staat, en vooral niet wan neer men steeds tot den strijd vaardig moet zijn. Bg een ander conflict struikelde de allerleelijk- ste mijner zes schoonzusters tegen Lonizever scheurde haar kleed en brandde haar hand met de kaars. Dit alles geschiedde blijkbaar met op zet; eveawcl zocht ik de zaak ten goede bij te leggen verklaarde alles voor een toeval en stiet de kaars van mijne vrouw weg. De kaars viel op den grond en stak de kleederen van het meis je in brandom de vlam te blasschen nikte ik een der prachtige nieuwe statie-gordijnen af, daardoor gelukte het mij spoedig den brand mees ter te worden doch de gordijnen waren niet tegen brandschade verzekerd en de fraaije porcelijnen luster lag verbrijzeld op den vloer. Dit was het schoonste kamergeveebtdat wij leverden; de goud- visscben -geschiedenis was daarbij vergeleken slechts kinderspel. Dadelijk werd de buisdocter gehaald. Het meisje was wel is waar zeer onthutstdoch niet gewond. Ik geloofde intusschen dat het raadzaam wasden docter te overreden dat zij een tijd lang het bed moest houden en dat eene goe de hoeveelheid bittere drankjes niet alleen heil zaam op haar gestel zouden werken maar ook ha re stemming weder noodwendig zouden herstellen. De gevolgen van deze kunr verloste ons gedurende eene gansche week van haar bijzijn. Op zekeren dag dat der zes gezusters naar het vermogen van den ouden heer werd gevraagd gaven zg niet onduidelijk te kennen dat mijne vrouw haar toekomend deel reeds bad genoten en bg gevolg daarop geen aanspraak kon maken. De Heer Klopperschmid had zijn geluk gemaakt met geldieenen dat hij tegen voldoende zekerheid en goede renten uitzette en kon aan elk zijner kin deren een aardig sommetje ter hand stellen. Toen mijne zwagerinoen hare koopmans berekeningen maaktenantwoordde ik onverschillig. „Veront rust u niet over eenige dnizende guldenswij hebben ze niet noodig en zullen bovendien over eenige dagenzelf geld op hypotheek knnnen uitleenen 1" Dit maakte haar woedend; allen vlo gen dadelijk naar papa om hem dit te vertellen. De heer Klopperschmid kwam in groote drift aan- loopen. „Mijnheer Robert" zeide hijbedenk toch waar gij zijt I Gij komt in mijn hoishuwt mijne dochter, en mishandelt de overigen. Gij steekt een mijneer dochters in brand mijnheer, ja dit doet gij en de overgordijn in de entreekamer, die gij afgescheurd hebtweet gij wel dat ik daarop vijftig gulden geleend heb en de oude heer hield zich te laat in en keerde zich zoo rood als een kalkoen om. Ter wijl ik in lachen uitbarsttebegon Louize te wee- nen. Papa had aaoleg tot beroerte en moest ook na deze geschiedenis vier dagen lang zijne ka mer houden. Toen hij mij weder zien kon zon der dat het bloed hem naar het gelaat steegver klaarde hgzijn testament veranderen te willen. „Wanneer dit gebeurt, mijnheer, dan wil ik met niemand van uwe familie meer spreken. Loui ze zal niet langer hier blijven, zoo waar ik Frita Robert heeten wy zullen ons zelfs niet lang bedenken ook!" Een krachtige vuistslag op een klein prach (tafeltje bevestigde mijn besluitmaar maakte ook, dat het zwakke meubel in stukken viel. „Bij. God dat zult gij betalen!" Waarom? Gij hebt n zelve reeds lang betaald. Papa draagt mijne zakdoeken en halsboorden de dochters de garderobe en sieraden van mijne vrouw. Dit kistjehet horologie de armband en die ketting behooren aan mijne vrouw. Uwe dochters hebben baar geplunderden ik wil deze dingenhet gaat zoo het kanterug hebben. Louize mag haar andere zenden, zoodra wij weder in onze „ver schrikkelijke Parkstraat" terug gekeerd zijn." Wij werden weder* in het bezit onzer goederen gestelddoch waren niet gek genoeg iets terug te zenden. Wij waren genoeg bestolen geworden. Langer dan veertien dagen was het niet uit te houden. Het geheele huis wederkaatste van aller lei gekyfvan het toeslaan van deurenalle schellen waren den geheelen dag in beweging, des namiddags kwam er niets dat eetbaar was op

Schager Courant | 1863 | | pagina 2