werd afgéseheatd. Bene andere vróuw met haren zuigeling te bed liggende op de eerste verdieping van het ingestorte haïs, viel met haat bed zoodanig tusschen de nedervallende balken, dat zij a!s door een wonder bewaard bleef; haar kind leed evenmin eenig letsel bij den val, Uit Parijs meldt men het volgende het schijnt dht de keizer het leéen te danken heeft aan de zorgeloosheid- der zaamgezworenen zeiven die met het geld dat Mazzini hun voor de ex peditie toevertrouwd had, een ongebonden leven leidden en daar dit daar meer geld vordert dan elders, was hunne kas spoediger uitgeput dan zij het dachten. Zij moesten toen den aanslag op het leven des keizers uitstellen, tot dat Mazzini, op hun schriftelijk verzoek, uit Lon den het geld gezonden had dat zij noodig had den om, na het welgelukken van den aanslag, hunne vlugt te verzekeren. Dat geld is thans aan het adres van Greco aangekomen en door de policie op het postkantoor in beslag genomen. Hadden de eedgenooten, in plaats van hun geld te Vergillen aan diners eh dans partijen, spoediger doorgetast, dan waren de gevolgen niet te overzien geweest, want nadat zij eerst acht zwaar geladen granaten van ge- stageu ijzer (ieder met een twintigtal pistons) op en ortdet het rijtuig des keizers hadden doen ontploffen, zouden zij zich te midden van de daaruit te ontstane verwarring met pistolen en dolken op den keizer geworpen hebben om hem verder af te maken. Volgens de verklaring van Greco, zijn al de dolken, die bij hem gevonden zijn, vergiftigd, iets dat geloof ver dient. daar men met liet bloote oog kan zien dat die wapens met de punt in eenig bijtend vocht gedoopt moeten zijn. Men leest in de nieuwe Heldersche cou rant van lödezer, ongeveer 50 Ifidische mi li tare die wegens volbragten diensttijd of ligchaams- gebreken te Helder gerepatrieerd zijn en te Harder wijk uit de dienst worden ontslagen, zijn gisteren morgen van daar over land derwaarts vertrokken ouder geleide van den luitenant Sachse en eenige onderofficieren. Van die lieden die meer op een bamletooze troep gelijken dan op gedici- lineerde militairen, vreezen wij dat de dorp ewoners alwaar ze ingekwartierd zullen wordeu zeèr veel onaangena.imhe len te wachten hébben. Onbegrijpelijk veel moeite en geduld heeft de geleidende officieè en zijne onderhebbenden reeds hier gehad om ze buiten de gemeente te krijgen. Toen de voorop gaande tamboer aan het uiteinde der gemeente kwam had hij nie mand méér achter zich, ze hadden zich allen veroorloofd uit het gelid te loopen en de zich op hunnen weg beviadeude kroegen aan te doen. Zeer veel van dergelijke schandalen die den militairen stand in oueere brengén en de rustige landbewoners beangsten, zouden kannen worden vermedeu indien de Hooge Regering kon be sluiten, om het werfdepot voor de Indien niet in eene binnenstad als Harderwijk, maarte Helder te vestigen, alwaar eene zoo uitmuntende gele genheid bestaat in het fort Kijkduin, hetwelk sedert jaren doelloos staat. Te Seveneecken (Belgïe) heeft dezer dagen een schrikkelijk moordtooneel plaats gehad. Zekere van den Bossche zat 11. Woensdag nacht in eene herberg aldaar; dronken zijnde, poogde hij op een harmonium eenige deuntjes te spelen toen drie personen binnentraden, die hem over zijn spel uitlachten, zeggende dat hij er niets van kende. Daardoor ontstond twist, de drie personen verlieten eindelijk de herberg, maar dit kon de woede van van den Bossche niet doen bedaren; hij liep ben achterna en rigtte met zijn mes een ijsselijk bloedbad aan. Eea honnér de broodbakker J. de Wille, bleef op de plaats dood; de kleermaker A. de Gelder werd doodelijk gekwest en de. derde bekwam insgelijks ernstige wonden. Van den Bossche is naar Gent overgebragt. De moordenaar, in Tegenwoordigheid van het lijk gebragt toonde veel onverschilligheid, zeide dronken geweest en niet te geiooven dat hij de daad had gepleegd, Eenigen tijd geleden werd een in het krankzinnigen gesticht te Richmood verpleegde lijder, door een ander patiënt gedood, die men tot nog toe voor niet gevaarlijk had gehouden. De weduwe van den verslagene diende eene klagt tegen den directeur van het gesticht in, waarbij zij schadevergoeding eisclite. Na eene beraadslaging van twee dagen werd de direc teur door de regtbank van alle regtsvervolging ontslagenen wel op grond dat de eischeres door den dood van een krankzinnigen echtge noot geene schade had geleden. Het Kersfeest heeft te Londen aanleiding gegeven tot vele ongelukken. Behalve een groot aantal dronkemanstooneelen en vechtpartij en, hebben ook verscheidene personen uit den geringen stand zich derwijze in gastreren te buiten gegaan, dat zij hunne zeer jonge kinde ren, die zij bij zich te bed hadden genomen, hebben gesmoord, door in den slaap op hen te gaan liggen, in eene enkele wijk dezer hoofdstad zijn 33 lijkschouwingen gehouden over kinderen, welke door hunue ouders op deze wijze waren gesmoord. De spoorweg van Charing Cross, die den 11 den dezer voor het verkeer geopend werd, maar langs welken de treinen vooreerst slechts tot Greenwich loopen zullen, is vooral wegens zijne kostbaarheid merkwaardig, naardien geene andere spoorbaan tot heden toe betrekkelijk zoo veel gekost heeft, want ofschoon de wég niet langer is dan drie mijlen, bedragen de uitgaven ongeveer drie millioeu ponden sterling Wel is waar zijn de midden in de hoofdstad gedane onteigeningen de voornaamste oorzaak daarvan,- maar nogtans heeft ook het maken van den wég zelf buitengewone krachtsinspanning gevorderd, onder anderen tot het leggen van eene groote ijzeren brug over den Thèeras, een 404 voeten lange ijzeren viaduet over de Boronghmarkt, en 16 ijzeren bruggen over verschillende straten. Op den zeearm nabij Stirliug, heeft II. Zaturdag een angstwekkend voorval plaats gehad. Terwijl namelijk tusschen de 6 en 700 personen zich op het ijs vermaakten, scheurde het door de werking van het ebtij af en dreef naar zee, tot niet geringe ontsteltenis zoo van hen die zich er op als van hen die zich aan den wal bevonden; van alle kanten schoten redders toedie met behulp van schuiten, touwen ladders en planken de geïm proviseerde eilanders weldra aan land bragten. In eene steenkolenmijn nabij Bromley heeft in de vorige week een verschrikkelijk ongeluk plaats gegrepen. Reeds waren twee afdeelingen werkvolk behouden nedergelaten toen, juist terwijl eene derde partij een eind weg* was afgedaald, een paard uit een naburigen stal losbrak, in de mijnschacht sprong en op de ongelukkigen arbeiders nederkomende, met hen in de diepte stortte, waar menscben en paard verplétterd werden. De Publicist deelt het volgende mede: Dezer dagen wendde zich een zeer behoeftig handwerksman tot de vereenigiug ter onder steuning van kraamvrouwen, dewijl zijne vrouw kort te voren van tweelingen was be vallen eu zoowel de kraamvrouw als de jong geborenen van al het noodige waren verstoken De dames-bestuurderessen deden ingevolge de statuten eerst onderzoekniet of de nood werkelijk bestond en hulp dringend werd gevotdérd; maar naar bet tijdstip waarop de bedoelde petsöon ita hét huwelijk was getreden want de statuten bepalen, dat de vereeniging aan niemand hulp mag verlecnen, dan nadat de petitionaris 12 maanden is gehuwd. Het ongeluk wilde, dat de man in kwestie slechts ruim 10 maanden met zijne vrouv door het huwelijk was verbonden; er ontbraken derhalve 2 maanden. Dit gemis poogde de behoeftige man te verhelpen door den nijpenden toestand te schilderen, waarin zijne vrouw en zijn kroost zich bevonden, maar niets mogt baten. Toen de ongelukkige huisvader na lang verwijl eindelijk te huis kwam waren beide zuigelingen door gebrek overleden. Dezer dagen heeft in de riolen te Parijs eene zonderlinge klopjagt plaats gehad. Gebrnik makende van de strenge vorst, hadden liefhebbers van rattengevechten millioenen ratten naar een hoofdriool gedreven en terwijl deze als tijgers onder elkander voch ten, liet men bij de brug van Ansnières 40 woëstfe honden in het riool neder, die 45 uren met de ratten streden, na verloop van welken tijd men bevond, dat 4 honden het leven hadden verloren en verscheiden anderen blind gebeten waren, terwijl niet minder dan 110,000 ratten dood op het onderaardsche slagveld légen. Te Augeza nabij Boskowitz in Bohemen is op den 6<ïen jl. een grijsaard vati 117 jareh ter aarde besteld. Weinige weken voor rijn overlijden veriigtte hij nog den gèwönen veld arbeid of hield zich met hoatkloven en attdét dergelijk huiswerk bezig. Uit Freiburg wordt berigt, dat voor ëéti paar dagen aldaar een vreeseHjke móórd is begaan. Een jongman, vroeger in het semina rium te Scheeodi in de theologie studerende maar om zijn ligtzinnig gedrag van daar ver wijderd, was voor geruimen tijd te Freiburg aangekomen, om zijne stadiën Voott ts zetten. Hij was aldaar in kennis gekomen met eerfe bceldschoone, hoogst begaafde jonge dame, die hij op den 4den dezer, gelijk hij later ver klaarde, «uit liefde" heeft vermoord The Japan Herald deelt het volgende voor den handel hoogst belangrijke berigt mede De bevoegde magt heeft bepaalde orders uitgevaardigd dat drie vierden van alle zijde tonnetjes of poppen, die in het rijk aanwezig zijn moeten worden vernietigd." Het blad zegtdat berigt aan eene bion te hebben ontleend welke geen twijfel overlaat aangaande de juistheid, Van Hoog-Keppel meldt men het vol gende In den morgen van 11 dezer had onze active rijks-veldwachteropziener der jagt en visscherij G. W. Geritsen eene ont moeting van ernstigen aard met een wildstroo- per. Gekomen zijnde in het bosch het Hee- kenbroek onder den huize Uler.pastrof hij daar aan de persoon van F. C. te Didam woonachtig, die met zijne twee gestrikte hazen op de vlugt ging. Door den opziener ach terhaald zijnde ving de strooper eene worsteling met hém aan waarbij de opziener eenige blessuren en een trap op de boTst ontving, tot dat eindelijk de laatstgenoemde bijgestaan door eenige in de nabijheid werkende arbeiders den strooper die later bleek een gevaarlijk sujet te zijn in arrest nam eu daarna orerbragt naar het huis van arrest te Zutphen. In de vorige week heeft te Amsterdam een jammerlijk ongeluk plaats gegrepeD. Mej. B., 20 jaren oud, bij haar oom inwonende, raakte bij het thee schenken met haar kleed aan de gloeijende kagchel, en stond weldra in brand, haar oom wilde de vlam blusschen door middel van een looper, maar het onge lukkige meisje ontworstelde zich en vloog de straat op, welligt om in 't water te springen dat redmiddel ontbrak ook, daar alles digt gevroren was; eer iemand toen ter hulp snelde was zij zoo deerlijk verbrand, dat zij weldra den geest gaf. In de vorige week geraakte te Zaandam op de Binnen-Zaan een paard met narreelede aan het hollen; eene menigte volgde het op schaatsen, doch hunne vlugheid was outoerei- keudj eindelijk eeu boer mede op schaatsen, spande zijne krachten in, en weldra gelukte het bem het moedige dier te beteugelcu, en in statigen tred terug te brengen. Gelukkig dat op zoo eeu druk bezochte plaats geen onge vallen daardoor sijn veroorzaakt. Volgens een berigtgever van het Journal de St. TeUrtbourg te Warschau ia in de vorige maand weder een voornaam lid der nationale regering gearresteerd, namelijk Eras- mos Swiejczewski, gewezen afgevaardigde bij den ex-dictator Langiewicz, in wiens kamp hij eene gewigtige rol speelde, en wien het gelukte na de nederlaag van Laijgiewicz naar Warschau te ontkomen, waar hij zich tot dusver ouder een valschen naam opgebon den heeft. De nationale regering heeft in bem een groot verlies geleden. Acht-en-veertig burgers hebben den ste dehouder verzocht, dat hij den keizer verzoeke een adres van getrouwheid van hen aauueme. GEMENGDE BEK1GTEN. J, 1. Dingsdag heeft te Amsterdam eene hardrijderij op schaatsen plaats gehadom prijzen van f 100, f 30 en f5. In de vorige week is in Engeland weder eene vergadering van afgedwaalde meisjes gehouden -i van-een 00 tal die opgekomen waren verklaarden verschei- denen het zedelooze leven vaarwel t« zeggen

Schager Courant | 1864 | | pagina 3