BEURSTIJDINGEN. BURGERLIJKE STAND- BARKTBERIGTEN. Purmerende, 30 Ang. Kleine Kaas Mid delbare f80,50. Boter f 0,95 a 1,10 per N. ff. Gemiddeld f 1,02} per N. ff. 1-40 vette Kalveren 60 a 75 ets per N. ff. 80 nucht. Kalveren f 8 a 17; 89 vette Varkeus 34 a 40 ets per N. ff. 45 magere Varkens f 8 a 12; 818 Bisrgen f 2,25 a 4,25; Krp-Eije- ren f 2,80; Eend-Eijeren f 3,40 per 100. Alkmaar 26 Aug. Kleine Kaas f 27,50 dito; Commissie f 30; dito middelb. f 30,25 laagste prijs f 17,50. Hoorn 25 Aug. Kleine Kaas f 27,50. Amsterdam, 29 Augustus. Tarwe bij ee- rijven als voren 130 8 o. en n. b. Pools, f300- ren aan boord der stoomboot Telegraaf wil» l-nde gaanmiste de loopplank en «iel in de Schelde. Alle pogingen die men aan» wendde om haar te redden waren vruchteloos. Men verzekertdat zij tot eene aanzienlijke familie behoort. Uit Frankrijk meldt men, dat zekere Armand Donat een middel ontdekt zon hebben -om electrieke dépêches zonder eenigen gelei dingsdraad langs groQte wegen te verzenden. De aarde zelve zon het medium zijn. De toestel bestaat uit bolronde platen, de eene van tin, de andere van koper. Deze worden, de bolle zijde naar elka&r gekeerd, loodregt in •de aarde gegraven, ongeveer een mijl van elkan der. Eene dépêche, met behulp van een elec- tromagnetischen toestel op de eene metalen schijf overgebragt, wordt terstond op den anderen toestel teruggegeven. Op den Mor.t Valerien en in het Bois de Vincennes, zijn reeds in tegenwoordigheid van deskundigen proeven genomen, die naar wensch moeten zijn ge slaagd. 0 Te Bastogne hebben clericalen bij gele genheid der verkiezing een moord gepleegd. Een zekere Damhert had eene herberg buiten -de barriere van genoemde stad en vond da&r -een tiental katholieke kiezers die met een geestelijke jenever dronken. Zij eischten van hem dat hij «leve van Hoorde!" zou roepen. Lambeit antwoordde, dat hij geen kiezer was, maar een liberaal van ganscher harte en riep uit: «Leven de liberalen, «leve Berger!" De -clericalen wierpen zich op hem en mishandelden hem; tien dagen later was hij een lijk. Te Posen is dezer dagen een wonder gebeurd, too beweert de volksmenigte. In de Jchutenstraat vertoont zich namelijk op den voorgevel van een huis in de bepleistering van -den muur eene figuur, ten gevolge van het doorslaan der vochtigheid, welke figunr in zeer ruwe omtrekken genomen, eenigszins op een crucifix gelijkt. Gedurende verscheidene da gen verzamelde zich van tijd tot tijd voor bedoelde woning eene talrijke menigte welke allengs duidelijker teekenen van opgewon denheid vertoonde. Toen eindelijk de mi litaire magt tusscheu beide moest treden werd deze met allerlei smaadredenen begroet, Men riep uit duirende monden: 'Weg met de -Joden Weg met de Duitschers en onmid- delijk vlogen van alle zijden straatsteenen naar de troepen; deze maakten gebruik van de bajonet •en arresteerden de oproecigsteo,waardoor de rust werd hersteld. Uit Iiucern wordt berigt, dat de commis sie belast met het inzamelen van gelden tot het stichten van een gedenkteeken ter eere van Winkelried, op de plaats waar de veldslag van -Sampach heeft plaats gehad, die beroemde plek voor eene geringe som heeft aangekocht. Als gedenkteeken zal op die plek worden gesteld een reusachtig graniet blok, ter zwaarte van ongeveer 200 centenaars voorzien van een opschrift in gulden letters. Op 11 Sept. e. k. wordt het monument ingewijd. Te Wiesbaden kwam in de elegante speelzaal een slordig gekleede handwerksman een dood eerlijke Zwaab. Aan de schitterende roulette-tafel gekomenlegde hij heel beschei den twee Sechskreuzeistucke op No. 19 «Qu'est ce qoe cela f' vroeg hem de Fransche crou- ier (uit de omstreken van Frankfort), terwijl ij zijn neus ophaalde. «Wel dat zijn twaalf k reuters." Mais on ne joue ici en bagatelle, U mise est aa moins un florin" De eerlijke handwerksman haalde daarop zijn geldbuidel voor den dagen wierp nu 60 kreozers op No. lt. D» croupier nam ze met een verachtelijken toon op van dat nummer deed ze in eene lade en zette een blanken gulden in de plaats. Het kogeltje rolde en «Dix-neuf ronge" klonk door de zaal. Vijf en dertig guldens werden op No. 19 uitbetaald. Aller oogeu vestigden zich op den Zwaab, die dat niet begreep. «Prenez votre argent," riep hem de croupier. «Maar waar ia bet dan f' vroeg de Zwaab heel verbluft. «De geheele boel is voor u fluisterde hem een Berlijner i i de ooren. Toen hij dit hoorde pakte hij al bet -geld in zijne muts en lagcher.d vloog hij de zaal Dit terwijl het gezelschap niet minder om hem lachte. Een verschrikkelijk ongeval is op den spoorweg te Angleur (Belgia) gebeurd. De wachter 1\ Nihon is door den trein naar Verviers gedood geworden. Volgens het Teglement moet de wachter zich met zijne lantaarn aan de regterzijde des konvoois bevinden. Nihon kwam dan uit zijn huis, ging over de baan een weinig voor het voorbijrijden des treinsten einde zich aan den regterkant van denzelveu te bevinden; of hij slaperig was, dan of hij gevallen is, is onbekend genoeg hij werd door de loco motief bereikt en op slag gedood. Zijn hoofd was verbrijzeld, een zijner armen en zijne voeten vermorzeld. Werkliedendie zich naar de kolenmijn van Auglenr begavenvonden den ongeluk kige in dien eibarroelijken toestand liggen. Hij laat eene weduwe en twee kleine kin deren achter. In een onzer bladen leest menVol gens eene correspondentie in de Tji was Garibaldi's voet geheel met doeken omwonden toen men hem in een draagstoel naar Caprera inscheepte. Men maakt daar de opmerking dat het niet alleen Garibaldi's voet is waaraan de «revolutionnaire* Italianen lijden, maar dat er nog een aantal andere voeten zijn die het moderne Italië doen «waggelen/- lo, de voet van den H. vader, die in hun oog maar al te spoedig genezen is-, 2o, de voel van Garibaldi, die nimmer schijnt te generen; 8o, de eene voet waarmeê Victor Emmanuel in het graf staat; 4o. de hooge voet waarop bij elke nieuwe leening de rente gesteld moet wórden-, 5o, de voet welke Napoleon eenmaal in Italië heelt gezet en die hij niet zoo gemakkelijk terug zal trekken; 6o, de goede voet waarop Oosten rijk tegenwoordig met Frankrijk en de andere mogendheden schijnt te staan, en eindelijk de vslechte" voet waarop de regering met de be volking staat. Wederom heelt eene weddingschap een menschenleven geëischt. Een jong mensch ging ter wille van 10 francs de weddingschap aan dat hij een vischje van redelijke grootte inslikken zou. Hy hield die weddingschap vol en beproefde bet eerste het beste vischje iu te slikken, dat men met den hengel had govangen. Het bleef hem evenwel in de keel steken van benaauwdheid viel hij weldra be wusteloos neder. Men trachtte toen het vischje dat men nog met de vingers bereiken kon weder naar buiten te halen maar ongelukki ger wijze had hij het diertje met den staart naar beneden willen inslikken; toen met het aan den kop beet pakte en het naar boven wilde trekken bleek betdat het met de vin- neu in da kealwanden vast zaleoedat elke poging om het te verwijderen vruchteloos was. Een te hulp geroepen chirurgijn bewerkstel ligde nog eene ketlsuede maar niets mogt batende jongeliug was weldra een lijk. GEMENGDE BEIUGTEX Op de voor eenige dagen iu Oostenrijk ge houden hofjagt zijn 131 stuks grof wild ge schoten. Naar men verneemt wordt te Turijn onderhandeld om het eiland Elba aan Frankrijk af te staan. Het feest ter eere van den koning van Spanje te Versailles, heeft 300,000 frc. gekost. Te Amsterdam is een schil- dersknecht van de ijzeren kap van. het Rijn spoorweg-station gevallen en op de plaata dood gebleven. De grootvorst van Rasland heeft voor eenige dagen te Scheveningen een groot diner gegeven. In den nacht van Jödezer heeft bet in de omstreken van Breda zoo sterk gevroren, dat de te bloei staande boekweit totaal afge vroren is. In de badplaats Nauheim bevinden zich thans buitengewoon veel Nederlanders. De koning van Pruisseo is van zijn bezoek bij den keizer van Oostenrijk teruggekeerd. De kroonprins van Italië is naar Parijs gegaan ou de hand van prinses Anna Murat te vragen.— Te Druten heeft men ean kerkdief be trapt die met een baleintje met lijm de gelden nit de offerbusseu in de R- C. Kerk aldaar baalde. In de provincie Oran in Afrika zijn nieuwe onlusten uitgebrokende Franscbe regeling beeft daarom gelast, dat er nog 6 regimenten naar toe gezonden' moeten4 VórMn. Nsbij Krakau, (Rusland) is eene schuit met 300 personen op de Weichsel omgelagen, waardoor er 100 verdronken zijn. De Noord- Ameriknnen hebben een belangrijke overwinning op de Zuidelijken behaald. De gemeenteraad van Snerk heeft besloten om vöoi f 260,000 deel tn nemen in de op te ngten maatschappij voor den Noord-Hollandsch-Frieschen spoorweg. Duivelshof een der beschuldigden van den moord op den pastoor te Rietmoien, bij Neede, is tot volledige bekentenis van zijne misdaad gekomen. Z. M. heeft benoemd tot heemraad van den Anna Paulowna polder A. Jz. Kaan, tot dijkgraaf van den polder- Westzahn J. Dekker Gz; tot waterschap van Drechterland voor den polder Binnenwijzend, S. Laan; voor Oostblok ker, A. Groot; voor Westerblokker, D. Koning; tot heemraad van den polder Oostzaan, G. de Ridder; Jr. tot outvanger der registratie en domeinen te Medemblik II. L. de Greve thans te Noordwijk; tot inspecteur der registratie en domeinen 3e kl. O. M. J. Moorrees, thans ontvanger dierzelfde middelen te Enkhuizen. Arasterd. 80 Aug. W. S. 2} PCt. 61SpC, 73 Rusland, oude 5pC. 96 5pC. 1829 99} Oostenrijk, Metaliek, 5pC. 58} idem 80} Spanje, th. 2} pCt. 44J 8pC. 50} binnen!. 48} Portugal, 8pC. 46}. BI. Grieken. 5pC. Mexicanen. 3pC. Londen, Wisselk. zigt f 11,87 2 m. 11,774 Parijs, 56} 55} Hamburg, 35} 35}. Bordeaux, 15 dagen 56} «65* Metal. Coupons f 24,95. Geboren 22 Augustus. HerminaElisa- beth dochter van Dirk Storm en Sara Basie 23 dito. tYillem Jacob, zoon van B. Sleijs- ter en Josina, Louisa van Gils; 25 dito. Corneliszoon van Simon Kuvs en Bregtje Groot. Behagen, den 19 Augustus 1901. Aangevoerd 3 Paarden f 70 a 120; 3 Stiefen ren f60 a 120; 13 magere gelde Koejjèn f60 a 120; 16 vette dito f130 a 235: 6 nuchtere Kalveren f4 a 7; 230 magere Schapen f8 a 16; 340 vette dito f 18 a 26; 18 Lammeren f 10 o 14; 16 magere Varkens f 10 a 14 23 Biggen f 3 a 5 Konijnen. 10 a 60, Kip pen 25 a 40Eenden 25 a 40Duiven 10 a 40 ets. Boter 80 ets per kop of f 1,06 per N. ff. Kaas 25 a 35 ctS. per N. ff. kippen-Eijeren f 2,60 a 2,70 per 100. 27 Aug. Aaneevoerd 3 Paarden f 60 a 100 3 Koeijen f 80 a 1801 Ezel f 50; 730 Schapen f 10 a 28; 110 Lammeren f8 al;2; 10 magere Varkens f 10 a 15; ll3 Biggen f 3 a 7; nncht. Kalveren f 10 a 12, Boteï per kop 67} a 75 ets, 29 Angr" Aangevoerd 3 Koeijen f 60 a 100 174 Kalveren f 20 s 56; 420 Schapen f lé a 29; 17 Lanmeren f8 a 10; 65 vette Varkens 38 a 42 ets per ff. 27 Ang. Aangev. 7 mud Rogge f7; ói mud Gerit f6,25; 24 mud Haver f5; 17 mud vale Erwten f 7,75op monster ver kocht 65 mud Mosterdzaad f 17 en 31 mvd Karweizaad f 15,50.

Schager Courant | 1864 | | pagina 3