Frankfort. 12 Ang. Fen oppasser in de menagerie te Stuttgart, was dezer dagen bij het reinigen der kooi, waarin een tijger was opgesloten, niet voorzigtig genoeg. Pe tijger sloeg met een kiaauw naar den oppasser, en verbrijzelde hem met een enkelen slag het opperarmbeen. BELGIË. Brussel, 8 Aug. Te Brugge zijn ongeveer 6000 vrouwen meer dan mannen. Er is echter niet eene enkele gemeente school voor meisjes. Hl IN K E IV L IN I). Schagen, 17 Augustus 1859. Rotterdam, 8 Aug. lieden middag ten ruim twaalf ure gebeurde hier het volgend tragisch-komisch voorval: Eene vrouw had, bij het scheppen van een emmer water uit de Pelfsclievaart, in een der gangen uitkomende in de Weste- wagenstraat, het ongeluk in het water te vallen. Een aan de overzijde voorbijgaande persoon, dit ziende, begeef zich onmiddelijk te water en heeft het geluk de vrouw te redden, waarna hij wener naar de overzijde zwemt, steeds een bran dende sigaar in den mond houdende, eene kleine verfrissching in de zich daar bevindende herberg neemt, en vervolgens bedaard zijn weg vervolgt. Welsum, 9 Aug. Dezer dagen had alhier een treurig voorval plaats. Fen jongeling bezig met ploegen, had het ongeluk onder de paarden te geraken, die met denploig over hem heen gingen, welke den ongelukkigen de regter- ziide van zijn geheel ligcharm opensneed tot aan den hals toe. s' Gravenhage, i2 Aug. Dè bat-iillons jagers, die sinds eenige dagen de miuiégi weren hebben ontvangen, begeven zich dagelijks naar Uailsdorp, ten einde zich in het schie ten met dat wapen te oefenen. Hardenberg, 9 Aug. Reeds zijn in deze omstreken eenige werklieden, die uit Holland geretourneerd zijn, na eenige dagen lijden» overledeu terwijl nog velen gevaarlijk ziek zijn, hetwelk men veelal wil toe schrijven aan het veel vuldig gebruik van verkoelende dranken tijdens zij verhit zijn, want niet alleen zijn deze mei-schen dorstig door de bnitegewone warmte, maar ook door het onmatig gebruik van voedsel; zelfs boorden wij onlangs dat zich iemand er op beroemde in 35 dagen, behalve zijn ander voedsel, 70 ou de ponden spek van het dikste soort genuttigd te hebben. Alkmaar, 13 Aug. Gisteren is alhier in den ouderdom van 76 jaren overleden de Wel E.lele heer F. C. W. Prni- destein. ond Burgemeester dezer Gemeente en Ridder van den Xederlandschen Leeuw; c-eu rnan die algemeen bemind en hooggeschat werd. 's Hertogenbosch, 10 Aug. Als een bewijs, dat de ondeugd in kinderen soms diep wortel schiet, blijkt uit het volgende; Zekere H. de R.slechts 12 jaren oud, wonen de te aspik heeft zich dezer dagen op verschillende wegen, buiten diensttijd, in de R. C. 'kerk aldaar, een weg weten te banen, vervolgens door middel van een valschen sleutel, in de bank van de kerkmeesters gekomen, maakte hij zich meester van eenige muntspeciën, totdat eene betrapping op heeterdaad eqn einde aan z'jne kwade gewoonte maakten. schouwen, zoodat men 's konings toestand nog zeer gevaar vol noemt. Pe keizerin moeder van Rusland heeft echter, op dringend aanraden harer genecsheeren, van haar voorne men afgezien, om mede herwaarts te komen. Pe voorstelling in de opera, die gisteren avond zon plaats hebben is afge zegd. Omtrent de in de jongste zitting van den gemeente raad te Haarlem, door den heer Mr. T. M. Tntieu Nolthe- ninsaangekondigdeindiening van zijn ontslag als burgemeester dier gemeente, verneemt men verder, dat de loop, welke de zaken genomen hebben ten gevolge der verkiezing van den heer Salvador, thans door de burgerij zeer wordt betreurd. In het kamp te Waalsdorp zijn proeven genomen met een getrokken kanon van zes pond, volgens de constructie vastgesteld door den majoor Le Clercq; aanvankelijk schij nen de proeven goed geslaagd te zijn. In de volgende maand zullen er proeven plaats hebben met een getrokken kanon van eene andere constructie. Het kantongeregt te Amsterdam heeft onlangs aange nomen, dat men inwonende dienstboden huurt, om ten allen tijde op redelijke wijze hun werkzaamheden op te dr3gen, en dat men bij weigering daarvan het regt heeft, de dienst boden weg te zenden, mits hun loon tot dien dag uitbeta lende. Rij gelegenheid van het omkomen van een timmerman en zijn knecht, die te Niewolda in een pet waren gegaan, herinnert de Gron. Courant aan de noodzakelijkheid, om zich toch nooit bij dusdanige werkzaamheden in diepten, putten of kuilen te begeven, zonder voorzien te zijn van eene brandende kaars of lamp; blijft de vlam wit of helder, dan kan men gerust verder gaan, maar wordt de vlam klein en bhianwachtig, dan moet men dadelijk weer naar boven klimmen. Gaat men in weerwil van de kleine en blaanwe vlam dieper, dan loopt men groot gevaar van, door de stik lucht bedwelmd, naar benedeu te stoiteD, en jammerlijk het leven te verliezen. Men meldt uit Oosterhont, dd. 12 Augustns: Pe hooihandel is in deze streken buitengewoon stil en de bouwlieden, welke andere jaren het hooi in het veld ver kochten, ziju thans genoodzaakt het onverkocht huiswaarts te voeren. Pe prijzen van dit artikel zijn dan ook dalende. Voor gewoon hooi wordt niet meer dan f 13 a 14 besteed en puik hooi geldt niet meer dan f 16 de 1000 Ned. ponden, dus J minder dan het vorige jaar. Pe uitvoer van paarden, welke in de laatste maanden onbe duidend is geweest, is weder aan het toenemen. In de laatste dagen zijn alhier weder paarden doorgevoerd., welke voor Frankrijk bestemd en in de noordelijke provinciën tegen hooge prijzen aangekocht zijn. Ook in deze streken worden hooge prijzen voor de paarden besteed. Be -Jaralode van 8 Junij meldt het volgende: Aan het lot der bij de aanslagen te Kalangen, Bang- kal, Tabanio en in de Bajanlanden omgekomene personen, valt, helaas! niet meer te twijfelen. Hieronder volgt eene nominative lijst der vermoorde en geredde gersonen: Te Bangkal zijn vermoord: Pe heeren J. Motléy, (civiel ingenieur der mijnen; belast met de leiding der werkzaamhe den binnen het gebied der concessie Ranjoe Irang;) \V. P, Boodt, hoofdopziender bij de ateliers der mijn Julia Hermi- na is te Bangkal gewond en te Kolanhan verder afgemaakt; J. G. ïlupperts, (opziener van den transportweg) met zijn kindje. Te Kalangau: de heer R. S. \Y. P. Wijnmalen, (agent en vertegenwoordiger der Maatschappij tot bevordering van mijuontginning in Ned. Indie) met zijn oudsten zoon. Pe heer C. W. L. Huijsinger, (civiel geneesheer en heelmeester op de concessie Banjoe Irang). Pe heeren E. Bouman, (boek houder bij den kassier). J. J. van Heeckeren, (elève). E. F. Eisinger, (elève). J. II. Schoor, (in de nabijheid van Marta- poera). J. P. Gerrard, P. Stolk, opzieners. J. G. Roos, (klerk) G. R. van Joost, J. C. Samuelz, (leerlingen miueurs). Mevr. Wijnmalen. Mevr. Motley, eeu zoon en twee meisjes. Te Tabanio: Pe heer Mouritz, met zijne hoogst zwangere- vrouw en kind. In de landen der groote en kleine Pajak: de zendelingen H. F. Hott. met eeu kind, F. Wigand, met zijne vrouw en kind, F. Kind met zijne vrouw, E. E. Hotfmeister,, met zijne vrouw. Voor het levensbehoud van de vier kinde ren van laatstgenoemden zendeling koestert men hoop. Ge red en te Bandjermasting in veiligheid gebragt: diie kinde ren van den heer Wijnmalen, mevrouw llnpperts met 7 kinderen, mevrouw Boodt met hare mojder en haar kindje, een kindje van den lu-er van Heeckeren; de zendelingen A. W. Beijet met vrouw en 4 kinderen J. VV. A. van Poefen met vrouw en drie kinderen, E. Penninger inet een aangenomen kind, G. Zimmer met vrouw en 2 kindereu, C. Lammer (ongehuwd) die te Pattei gevestigd was. Me.-rouw Rott met twee kinderen. Op Nordeney bevinden zich over de 800 badgasten. Men weet reeds, dat ook de koning van llaunover er weer is, doch niet in welkeen talrijk gezelschap Z. M. een groot gedeelte van de reis daarheen gemaakt, heeft. Toen het name lijk in stad Hannover was bekend geworden, dat de koning 'savonds met eeu extra trein naar Leer zon gaan, vroeg eeu millicien, die, na eenigen tijd buitentijds noodeloos de wa pens te hebben getorscht, weder met groot verlof zou gaau aan zijn kolonel, of de koning hem, millicien, die geen reis geld had, niet een plaatsje zon willen inruimen op den even bedoelden trein, wat hem de moeite zou uitwinnen van deze warmte, vier of vijf dagen zijne respectieve onderdanen te moeten gebruiken. Pe'kolonel had den inval, de boodschap inderdaad over te brengen, en de koning vond de zaak zoo kluchtig, dat hij vroeg, of er misschien nog meer zulke verlofgangers waren. En toen hij tot antwoord kreeg, dat er in het geheel ongeveer negentig waren, die dien kant uit moesten, liet Z. M. nog een paar wagens btj den extra trein aanhechten en vertrok met dat talrijke vreedzame pskorte, onder eeu luid hurrah! naar Leer, waar men 's morgens te 4 uur welbehoudeu aankwam. De tentoonstelling van de gala-equipage uit de fabriek van de heeren Hermans en O. heeft de vrij belangrijke som van /'1500 opgebragt, waarvan reeds de helft aan de armen verstrekt is. 6000 personen hebben die expositie dus bezocht. Deze jeugdige boosdoener is bereids in handen der justitie

Schager Courant | 1864 | | pagina 2