BURGERLIJKE STAND- Geboren 6 Maart. Gerritzoon van Dirk Ondertrouwd: 12 Maart. Cornelis van Sclioorl weduwnaar van Neeltje Kok wonende te Zijpe, laatst te Schagen en Trijntje Bnij weduwe van Cornelis Boswonende te Zijpe. Getrouwd: 11 Maart. Gerrit Kossen jm. en Martje Jongerling jd. Overleden8 Maart. Jan Kos in den ooderdom van 41 jaren Sleijster betuigde. Treffend was inderdaad liet oogenblik toen alle leerlingenbijna veertig in aantal van hunne zitplaatsen oprezen en, begeleid door piano-muzijk het laatste couplet van genoemd gedicht hnnuen geliefden onder* wijzer toezongen. En toen daarop nog bij monde van den Burgemeestereen gedicht voor was gedragen, door den jongsten der leerlingen, J. de Vries, ter dankbetuiging aan den üeer Sleijster toegezonden nam deze laatste, diep getroffen, het woord, en betuigde zijnen dank aan den Gemeenteraad van Schagen en aan allen die hem hadden i in staat gesteld om nuttig werkzaam te zijn, j met dringend verzoek om hem gedurende de i zes maanden die hij door zijne betrekking nog in Schagen zou moeten doorbrengen i weder lokaal en wat meer noodig waste verschaffen opdat de teekenschool zou kunnen blijven bestaan waarna hij met een regt har telijk woord aan zijne leerlingen besloot. Tot groot genoegen van allen die bij de plegtig- heid tegenwoordig waren beantwoordde de Bur gemeester deze woorden in dier voege dat hij de verzekering gaf van zijne krachten in te zullen spannen om die vergunning te verkrij gen en dat ernaar zijn inzien veel kans op wèl slagen bestond. En nadat op verzoek van den Presidentde heer R. Brouwer nog een kort woord ten slotte gesproken had waarin hij de ouders aanspoorde om, indien aller wensch werd vervuld en de teekenschool bleef bestaan hunne zonen daarvan een trouw gebruik te doen makenging menten half elf ure ongeveer uit een dankbaar voor het genot van den avonden met de beste wen- schen in het hart voor het voortbestaan en den bloei van Schagen 's bouwkundige tee kenschool. Dezer dagen ia te Nieuwediep door de po litie gearresteerd een persoon die zich schuldig had gemaakt aan diefstal. Hij was naar aldaar gekomen om dienst te nemen bij de marine, en had zijn intrek genomen bij den logementhouder C. v. d. S., aan de binnenhaven. Des 's morgens miste eene der vrouwelijke huisgenooten hals-, oor-, en andere gouden sieraden later bleek dat bedoelde logé des avonds bespioneerd had waar die sieraden werden geborgen en ze zich gedurende den nacht moet hebben toegeëigend. De dader had reeds enkele stukken verkocht of verpand toen hij gearresteerd werd, hij heeft zijn misdaad bekend, en is heden morgen naar Alkmaar getransporteerd. Het aantal zelfmoorden is binnen eene maand in de prov. Friesland tot 5 geklommen. Drie persouen hebben zich in dien korteu tijd door ophanging, een door keelafsnijding en een door verdrinking van 't leven beroofd. Te Lens in Belgie is in de vorige week tegen den avond eene kerkklok tijdens ze aan het luiden waslosgerukt en met een ontzettend geraas neergevallen op de vloersteenen van het kerkportaal. Door dien val werden mede gesleept de gewelven van den toren mitsgaders drie klokluiderswaarvan een on- middelijk overleden is en de beide andere ge vaarlijk gewond zijn. In Engeland is onlangs eene dronken vrouw door eene locomotief verbrijzeld. Dien tengevolge vorderde haar man schadevergoeding van de spoorwezraaatschappij. De jury heeft hem toegekend één shilling (twaalf stuivers) onder voorwaarde dat geld onder al zijne kinderen te verdeelen. - In Amerika is eene Duitsche vrouw van vier welgeschapen dochters bevallen. Uit wanhoop heeft de man onmiddelijk zijne vrouw, zijne kinderen en zijn land verlaten. Wat moet nu die arme moeder met hare vier dochters op de armen beginnen In de vorige week is te Amsterdam eene lijkkoetsdoor twee mannen getrokken wordende, bij het afrijden van de brug bij het Diaconie-weeshuis met eene handkar in aanraking gekomen, waardoor Jan Rus, woon achtig in de Heintjehoeksteegaan de borst Barend Koedam woonachtig in de Karnemelk- ®teegaan de beide beenen en Mozes Rip- meester woonachtig op Markenaan het linkerbeen is verwond geraakt. De twee eerst- genoemden zijn naar het gasthuis gebragt. rij algemeen bestaat in Engeland het plan om in dc maand Jnoij aanstaande een zeldzaam feest te vieren, namelijk het 50-jarige tijdvak van vrede tusschen Engeland cn Frankrijk. Ten bewijze van de buitengewone be krompenheid van geest en domheid op het platteland in Frankrijk heerschendedeelt de Köln. Zei/u ng het volgende berigt nit Parijs medeAlgemeen is men ten plattclande inge nomen met de mcdedeeling, dat de heer Mathien de la Drome in hoogst bedenkelijken toestand verkeert. Is hij eenmaal doodzoo wordt gezegd, dan mag men gunstiger weergesteldheid verwachten want in de jongst verloopen jaren heeft hij die willens en wetens bedorven. Zijne berigten daaromtrent gegeven leeren dit op de overtuigendste wijze, Bij het provinciaal bestaar is bij in schrijving aanbesteed het jagen van schepen vaartuigen vlotten enz. in het Noord-Hol- landsch Kanaal van de slnizen Willem I en Willem III tot de koopvaardijsluis aan het Nieuwediep, tot 80 April 1871 in twee per- ceelen. Voor het eerste perceel is geen billet ingekomen voor het tweede een billet van J. P. de Wit aan het Zand in de Zijpe inhou- d ende GS cents per paard en uur de massa is toegewezen aan J, Kruijer te Zijpe tegen 80 ceuts per paard en nur. Véór eenige dagen is een knechtje van 13 a 11 jaar, George A., in de keuken van een hotel der Rue Vaugirard te Parijsbijna geheel door ratten verscheurd. Gewoon eiken ochtend op die dieren jngt te maken, kwam hij op zekeren dag op de gedachte om de keu ken af te sluiten en dapper de ratten aan te vallen die zich achter den haard verscholen haddenhij vond echter een geduchten te genstand de ratten wierpen zich op de ge- meenschappelijken vijand en beten hem waar hunne tanden hem vatten konden. De knaap slaakte smartelijke kreten men kwam ter zijner hulp toeschieten en niet zonder moeite gelokte hethem te bevrijden. De ratten hadden zich aan bet ligchaara van den knaap vastgeklemd en vormden als het ware een levenden pels. De ter hulp opgekomen be dienden van het hotelbehoorlijk gewapend hebben niet minder dan zeven en dertig van die dieren gedood. In de residentie is bet gerucht in omloop dat volgens de niterste wilsbeschikking 'van H. M. de Koningin-moeder, het buiten verblijf Zorgvliet en de daartoe behoorende gronden in eigendom zonden komen aan II. K. H. mevrouw de groothertogin van Saksen-Weimar Eisenach dochter der overleden vorstin en het lustslot Soestdijk aan Z. K. H. piins Hendrik. In hoever dit gerncht waarheid behelstzal later moeten blijken. Naar men verneemt genoten niet miuder dan 12 scholen of iurigtingen on dersteuning van wijlen U. M. de Koningin moeder. De doodkist van H. M. de Koningin- Moeder is een meesterstuk van arbeid. Drie kisten sluiten in elkander. De binnenste is van lood de binnenwandeo bedekt met ge stikte matrassen en zwaar wit satijn en her metisch door middel van soldering gesloten met een deksel, dat gedeeltelijk asn het hoofdeinde van glas is. Dasrover heen slnit een eikenhonten kist van buitengewone zwaarte waarvan het omhulsel nit zwaar en prachtig ma- honyhont is vervaardigd, georneerd op het deksel met een gouden kruis omzet met edelgesteen ten en paarlen terwijl zestien zware nitmnn- tend bewerkte handvatsels, met de zinnebeelden des doods voorzien, de vier bniteuwanten be zetten. Het geheel rost op twaalf massiet bewerkte leenwenklaanwen en wordt door een groot getal bearbeide zilveren schroeven in den vorm van doodshoofden gesloten. Men verneemt dat tot den 1 Mei aan staande niets in de hofhouding van wijlen H. M. de Koningin-Moeder zal gewijzigd worden, Naarmate de uitbarstingen van de Vesu- vins verminderennemen die van de Etna weder toede stroom van uitgeworpen lava vordert in elke etmaal 72 ellen. Den 5 is de goederentrein van Rotterdam naar Utrecht bij Harmeien nit het spoor ge- i raakt en een der conducteurs ernstig gekneusd. De laatste trein den 6 van Emmerik vertrok ken is bij Yeenendaal tegeu een goederentrein gereden waardoor 6 rijtuigen gebroken zijn en de reizigers een langdurig oponthoud hebben gehad. GEMENGDE BER 1GTEN. De heer Mathien (de la Dröme) ligt sedert eenige dagen in hopeloozen toestand. Bij de begraving van de Koningin-wednwe zal het Ned. Ind. leger worden vertegenwoordigd door den kolonel-commandant een onder-officier een korporaal en ren invalide van het koloni aal militaire invalidenhuis op Bronbeek. Te Maagdenbrug beeft z ich een jongeling op den spoorweg geworpen op het oogenblik dat een trein voortsnelde. Hij werd oogenblikkelijk ge dood. Te Parijs wordt een Chinesche reus verwacht, die ongeveer 10 voet lang is. Jacob Forraer te Rotterdam heeft den 8sten dezer zijne 107 verjaardag gevierd. In een koffijliuis te Moutpellier heelt een professor op het billard achtereenvolgens 1028 caramboles gemaakt en moest toen ophouden nithoofde van vermoeijenis. De keizer der Franschen heeft twee prachti ge Sèvres-vazen aan de geestelijken van Ar- magh in Ierland gezonden ten behoeve van de aldaar te honden bazar. Te Miliaan is eene bende valsche munters ontdekt, die zoo bekwaam in hun handwerk waren dat het valsche geld en de mnntbilletten door hen vervaardigd bijna niet van de echten kunnen onderscheiden worden. Keizerin F.ugenie heeft een brief aan de vorstinnen van Europa gerigtwaarbij zij hare medewerking inroept ten behoeve van den herbouw der kerk van het heilig graf. Wilmington is thans door de Noord-Amerikanen ingenomen. De verjaar dag van den koning van Wurtemburg is op den 6 dezer met buitengewone plegtigbeid ge vierd geworden. Renan zal binnen eenige maanden een werk uitgeven over het leven der apostelen. Te Middelburg zijn twee personen wegens het afleggen eener valsche getuigenis gearresteerd. Verscheidene burgers van Flensburg die aan keizer Napoleon verzocht hadden dat Noord- Sleeswijk weder bij Denemarken zonde gevoegd wordeu zijn gearresteerd geworden. In het afgeloopen jaar heeft Koord-Amerika voor eene waarde van f 75,000,000 aan petrolenm naar Europa uitgevoerd. In Londen heeft een overleden-schniten voerder f 108,000 vermaakt aan verschillende instellingen van liefdadigheid en f 1200 aan elk der 13 politie-bureanx dier stad. Zoowel de hooge Raad der Nederlan den als de raad van State hebben als staats- ligchameu den ronw aangenomen zoodat alle stokken van die beide collegien uitgaande met rouwranden voorzien zijn. De hertog de Morny is te Parijs den 10 dezer overleden. Te Amsterdam zijn een ijzergieter in de gieterij van F. Rincher de beide voeten door gesmolten ijzer verbrand. Door de turken te Konstantinopel worden jaarljjka 10,000 kin deren van Circassischen afkomst als slaven naar Egijpte uitgevoerd. Op den 13 dezer heeft de Ingenieur Conradop nitnoodiging van H. H. Ged. Staten alhier met Burgemeester en Wethouders eene bijeenkomst gehad be trekkelijk den voor deze gemeente te maken waterwegwij hebben reden van die compa ritie alles goeds te verwachten. van Bnnren en Grietje Bonwens; Elisabeth dochter van Gerrit Meurs en Albertina Sel derbeek. 2öÜstc STAATS -LOTERIJ. 5de klasse 1ste en 2de lijst. M 14S4, 18656 f1000-, 9028, f 10,000, 16773 f2000, 11145 f1000.

Schager Courant | 1865 | | pagina 3