fft»tr^|ftmi«ie en tan den hoofdonderwijzer aal alles zeer ordelijk ging behoeven wij niet fe vei melden. In den loop der vorige week rijn te^.Ham- poolniet ve» van Birkenhcad in Bottelend de vermaalde stieren en koeijen van wi|lrri den uerr Hrgan in het openbaar verkocht geworden. Deze zeventien dieren hebben te zameo mim f100,000 opgebragt. Een stier ia door den hertog van Devonahire gekocht voor f 7500 voor de koeijeu twaalf in getal, is gemiddeld f6750 besteed. Den 19den werd te Zijpede feestviering van den slag van Waterloo opgeluisterd door goed ingeriete gecostumeerde optogten te paard welke van de SchagerbrugOnde Sluis, Bur- gerbmg en Sintmaartensbrng elkander grregeld afwisselden. De leerlingen der onderscheidene openbaar scholen hielden gecostumeerde op togten waarbij zij afwisselend toepasselijke gevangen aanhievenzij werden daarna ont haald in de daartoe bestemde gebouwen. Des avonds waren goed aangebragte triomfbogen benevens de geitouwen van vele particulieren prachtig verlicht. De commissaris des Konings in het hertogdom Limburg beeft op 16 dezer aan de gemeentebesturen de navolgende circulaire gerigt Ter gelegenheid der briefwisseling gevoerd tnsschrn haniie exell. de minister van Binnenl. Zaken en van Finantien, ten aanzien van de benoemingdoor gem. bestoren in dit gewest gedaan van tegeiischatters ala bedoeld worden in art. 29 2 en art. 32 2 der wet van den 29 Maart 1 833 (Staatsblad No. 4), iade aandacht gevallen op eene gemeente in dit hertogdom waar de burgemeester tot tegen- schatten benoemd en als zoodanig opgetreden is. Daar de burgemeester reeds als lid der in art. 31 1 der wet van 1 *<33 genoemde commissie een oordeel over de aangifte van den belastingschuldige uitgesproken kan hebben kan de benoeming van den burgemeester tot tegenschatter niet geacht worden met de bedoeling der wet over esa te stemmen. Naar aanleiding van den op mij verstrekten last heb ik de eer op liet vorenstaande de aandacht van de gem. besturen te vestigen en hen uit te uoodigen zich in het vervolg van dergelijke roet de bedoeling der wet strijdige eu min voegzame benoemingen te onthouden. Door de Arr. Rcgtb. te Middelburg is een lid van het diaconie-armbestuur te Gazinge veroordeeld tot 3 geldboeten van fit) en de kosten van het procesals hebbende last ge geven tot het sluiten der kist van een in het diaconie-armhuis aldaar overleden meisje op den dag van het overlijden ronder verlof der politieen tot het begraven op den volgenden dag, zonder toestemming van den ambtenaar van den burgerlijken stand. De veroordeelde verkeerde in den waande bevoegdheid daartoe te hebben en zijne onwetendheid heeft hem dit vonnis op den bals gehaald. In de Nieuwe Courant van den Helder leest men het volgende Ten aanzien van het barkschip Bataviakapt. van Doller, waarvan wij in een vorig nommer hebben gemeld dat liet weder in het Nieowe Diep was terogge- Leerdnit vrees voor braoddewijl men op sommige plaatsen tnsschen de vulling van het schip rook zag opstijgen kannen wij nader meldendat hoewel de rook spoedig weder verminderde en ophield uoodig is geoordeeld door daartoe benoemde erperta, de lading te doen lossen ten einde eeu beter onderzogk te kwnuen instellen. Toen men daarmede eenige dagen bezig was geweest eu lager in bet schip de vnlfingplanken sloopte, vond men daar eene opeenhooping van brandbare stoffen die ge deeltelijk met petroleum waren doortrokken daar dit aanleiding gaf oio kwade trouw te onderstellen oordeelde èn kapt. èn experts het raadzaam om daarvan den waterschouttevens commissaris van polieie alhierkennis ie geven die daarop Dingsdag jl. zich met ren persoon lijk onderzoek heeft bezig gehooden van des morgens 9 tot namiddags 3 ore zich daarna onmiddelijk naar Alkmaar heeft begeven om den officier van justitie in kennis te stellen van zijne bevinding. Daarop zijn rtoda Woens dag alhier aangekomen de officier van justitie de regter-commissaris en de griffier die zich aan boord van liet schip hebben begeven «n geailsieferrd door den commissaris van politie op nienw een zeer strengen aller naanwkeurfust onderzoek Hebben jigestelrL, waarmede 7i\ Zich onafgebroken ontaTg hebbek gehouden, van des namiddags 4 tot des nachts 2 ure. Hen uitslag daarvan hebben wy niet kunnen veinetneu, daar alles deze Zaak botrefft rjde, met de «eewtg geheimhouding wordt behandeld. Dat hier poging bestaat tot biandstichting van schip en lading, is echter naar onze meening batten allen twijfel. Bij gelegenheid van eene lijkschouwing over een pasgeboren kind dat in Farririgdon- ruad ('Engeland) gevonden en gebleken is door de moeder van het leven te zijn beroofd heeft de coroner dr. Lancaster, verklaard, dat het hoog tijd werd dal strenge wettelijke bepalingen door het Parlement ter dezer zake werden vast gesteld want dat bii de zekerheid had d»t in de stad Londen zich wel 12000 vrouwen bevinden die kindermoord gepleegd hebben. Dezer dagen vond men in bet Dorn- bacher Park (l)nitscliland) het lijk van een jongen man die naar zijne kleeding te oor deelen tot de voornamere klasse behoorde. In zijne portefeuille trof men niets anders dan een kaartje, waarop eeu hier onbekende naam stond benevens deze woorden: Mijnheergij hebt de zwarte boon getrokkengij weet derhalve het geen gij doen moet." Men ondersteltdat men hier het slagtoffer van een zoogenaamd Ameri- kuansc'h duel heeft aangetroffen. Men meldt nit Peteisburg dat met niet groote bevreemding aldaar werd waargenomen dat bij de verbazende pracht ter gelegenheid van de ter asrde bestelling van wijlen den grootvorst-troonopvolger aan den dag gelegd de hoofdkerk niet met ronwlaken enz. was behangen. De oorzaak hiervan w«s als volgt. Kort voor de plegtigheid beval de Keizer dal hein zouden worden voorgelegd de plannen met de raming van onkosten en nn bleek dat de kosten waren begroot op 4UO.OOO zilv. roebels hetgeen zonder schromelijke bedriegerij niet het geval kon zijn. He keizer verklaarde, dat hij liever niet wilde bedrogen worden eu het be hangen der kerk had niet plaats. Volgens berigt uit New-York van 10 dezer is het nog onzeker of Jefferson Davis naar een krijgsraad of naar een bcrgerlijke regtbank zal worden verwezen ook is men het nog niet eens in welke stad hij zal teregt staan. Te Nashville heeft een hevige brand gewoed welke eene schade van 10 millioen dollars beelt veroorzaakt. De vereeniging van Fransche dames tot ondersteuning van vrijgemaakte Amerikaansrhe slaven heefthoewel zij eerst sedert 2 maan den bestaat, ruim 15000 fr. bijeeugebragt. Binnen eenige dagen worden weder 450 a 50(J complete pakken kleederen naar New-York verzonden. Een aantal winkeliers en fabrie kanten heeft daartoe kosteloos de stoffen ge schonken Naar aanleiding eener opmerking gemaakt door den voorzitter van een der militieraden dat er zich wel eens plaatsvervangers aanmelden roet bewijzen van goed gedrag, wier dagrekening soms twee maanden en meer oud is in welk tijdsverloop deze personen zich ligtelijk aan eetiig misdrijf hebben knnneu schuldig maken, heeft de minister van binnenl. zaken voorge schreven Hat geene plaatsvervangers mogen worden aangenomen wanneer tnsschen de dag- teekening van het getoigrehrift van goed gedrag en den dag der aanbieding bij den militieraad meer dan eene maand is verloopen. Als eene bijzonderheid wordt nit Hartin- gen gemeld dat niet alleen de Engelsche schepen welke in die baven verblijf hielden maar ook de Fransche bij gelegenheid der Wa terloo—festiviteiten deel namen aan de algemeene vreugdebedrijven door lostigde vlaggen te laten wawijen en dar ook de gezagvoerders en verdere opvarenden blijkbaar met genoegen de optogten en «olksverraaketijkheden hebben Bijgewoond ja zich zelf» zonder aansporing van anderenmet oranjelinten hadden ge tooid. Blijkens nadere bijzonderheden omtrent de kruidootploffing te Mobile ztjn aldaar van eenige straten niets meer dan de pninhoiTpen te vinden terwijl bovendien de bij deze ramp ontstane brand eeue aaHinerkriijke -ckade heeft aaugerigt.- Acht groote 'blokken;, hidzen zijn geheel weg ,r:>00 personen uit def burgerij zijn gedood gewond oH onder dé puinlfQopen' be. dolven, 12.01HJ b. katoen zijn onder water geraakt en drie stoombooten zijn verbrand, teru jjf aan detachement van 45 negersoldaten geheal .is omgekomen. Heiigteu uit New-York van 10 dezer melden dat eene neger-deputatie uit Kêntucky bij den president Johnson heeft geklaagd dat de blanken aan de npgets allen arbeid weigeren. Zij hebben eene petitie ingediendwaarin zij om de bescherming der regering en om instand houding der krijgsraden in Kêntucky verzoeken. Te Washington is de stemming tegen de negers ook geenzins gnnstig. De negerscholpu zijn te Richmond gesloten, omdat de negerkinderen er mishandeld werden. De nood in Virgiuie is zeer groot: de regering verschaft er onder stand aan 200,000 noodlijdenden. i;ËMi (int: itf iiK. ri;\. Naar wij vernemen zal a.s.-Donderdag, alhier eene harddraverij van mannen plaats hebben. Te VVieriugerwaard ia op den I9den het Wa- terloofeest door volkspelet» ett door het alsttken van een vuurwerk gevierd geworden. De heer Vircbow te Berlijn ontvangt dagelijks eene menigte adressen uit alle oorden van Pruissen waarin hem de levendigste dank wordt betuigd voor zijn mannelijk gedrag jegens den lieer von Bisinarck eu door het hardnekkig weigeren van een duel met hem. In Jutland is op 17 jl. het stadje Nö- vresnoby door brand zwaar geteisterd; 58 woonhuizen met schuren en andere nevenge bouwen zijn eene prooi der vlammen geworden ook ia een gedeelte der stad Groduo in Wit— Rusland door brand vernield waardoor ruim 500U inwoners van have en dak berooid zijn. Te Amsterdam zal een wedstrijd van scherpschutters gebonden worden. De be roemde Belgische schilder Wieits is te Brussel overleden, ten gevolge van roos, welke zich eerst aan den voet had geopenbaard inaar weldra zich over het geheele ligchaam ver spreidde. Naar men verneemtleven thans nog ongeveer 2800 pe'souen die aan de veldtogten 1813—1815 hebben deelgenomen. Al deze personen hebben aanspraak op het eereleeken, dat thans ingesteld is. Op het eiland L'rk zijn in de laatste dagen 17 personen a»n de kinderziekte overleden. Te Parijs hebben teil gevolge van de staking der werkzaamheden der huurkoetsiers ongeregeldheden plaats ge daan. Er zij u vetscheidriie arrestatieu ge daan. De Spaansche generaal Prin die gebonden wordt voor de bewerker der jongste onlusten te Valencia heeft zich daar hij zich in Spanje niet veilig achtte naar buitenlands begeven. De genl. Kirby Smith der zuidelijke Amerikanen, heelt zicb met eene groote som gonda nasr Mexico begeven. Te Nashville, in Tenuesseis een militair magazijn verbrand dat een zeer groote voorraad kriigsinateiieel bevatte. In Ueorgia beerscht nijpend gebrek aan levensmid delen. De negers plegen er roovefijen en geweidanigheden. De 22 eerste voorstellingen van Meijer- beer's Africaine hebben te Parijs 25H,000 fr. opgebragt. Te Antwerpen is in het kanaal der Bras«eurs aan boord van een schip brand ontstaan welke zich spoedig aan de omliggende vaartuigen mededeelde, waarvan H verbrand zijn. De keizerin van Frankrijk heett een bezoek gebragt aan de jeugdige misdadigers die in la Rrqnette zijn opgesloten. De corpsen jongelieden die in de voiige week bij de Waterloo-feesten te Rotterdam optogten hebbeu gehouden zijn uitgenoodigd te Vlaar- dingen en 's Hage zulks ook te doen. De Zuid-Roll. maatschappij tot redding *»n schepelingen te Rotterdam heelt het toestel ter reflding der bemanning van gestrande schepen door den heer H. A, Slink te Har- lingen uitgevonden voor zeer doelmatig ver klaard. Prins Napoleon is naar Zwitserland

Schager Courant | 1865 | | pagina 2