2a9sle STAATS-LOTERIJ. burige gemeente Waarde overleed op bet laatst der voorgaande week de molenaar 11. d. W. Het schijnt dat er omstandigheden bestonden welke aan eenen geweldadigen dood deden denken de niet zeer gunstige verhouding tusschen man en vrouw bragt laatstgenoemde in verdenking. Hij een voorfoo'pig onderzoek op 11. Zondag bleek niets naders daags daaraanvolgeude werd het lijk door 2 geneesheerea geschouwd en den volgenden dag is de verdachte vrouw verhoord door den be voegden regter. Naar men verneemt moet zij bekend hebben haren man te hebben vergiftigd zij werd onmiddelijk naar Goes overgebragt. Den 21 Haart is het lijk van een landbou wer in de gemeente ZwoLlerkerspel ter aarde be steld bij die gelegenheid waren ouder gewoonte, meer dan 100 raenschen genoodigdbehalve eene verbazende menigte rookvleeschsterken drank suiker, kandij en zoetemelk, werden er 15 ft koffij7 zoetemelksche kaasjes et) 2 Ned. mudden tarwe met melk in brooden verbakken gebruikt. Voor de rookers had men 10 ft tabak en een mandje Gondsche pijpen noodig. Wij vernemen dat op de Limburgsche lijnen onzer Staatsspoorwegen een nieuw model bagage wagens is in gebruik gesteld waarin de hoofd- oonducteur gezeten is in eene soort van bureautje waarin hij gedurende het rijden zijne administrative werkzaamheden kan verrigten het uilzigt heeft vóór zich uit over den weg over de locomotief heen achter zich over den ganscheu trein op den afgelegdeu weg en ter weerszijden langs de portiers van al de rijtuigenterwijl hij den machinist onmiddelijk kennis kan geven van hetgeen hij deze heeft mede te declen en de hand slechts heeft nit te strekken om het remtoestel in werking te bren gen alles zonder van zjjue zitplaats op te staan of zelfs het hoofd om te wenden. De Russische regering heelt aan een groot aantal bewoners vau het Noord-oostelijk gedeelte van Finland landerijen in den Kttukasus geschonken benevens vrijdommen van andereu aard. Dit ge schiedt om de landverhuizing vau daar naar Noorwegen te keereu. Men lierigt uit Geradat de geneesheer Weisse beschuldigd dat hij den zoon vau den vorst van Schwarzburg Rodolstadt beeft willeo rooven ten einde gelijk uit de procedure is ge bleken eene som vau 20.001) th. voor dieus uitlevering af te perseu is veroordeeld tot 3} jaren tuchthuisstraf. Te Antrira in het noorden van Ierland is in het begin der vorige week onder leiding van Proteatantsche geestelijkeneene vereeniging tot onderlinge verdediging van have en leven gevormd. Het plan was die vereeniging verder uit te breiden dewijl het gevaarlijk geacht werd dat de rustige ingezeteneu afzonderlijk en verdeeld bleven staan tegenover de Feniauscha broederschap. Bij het onderzoek van de aan runderpest gestorvene dieren heeft meu thans in Engeland eene bijzonderheid gevonden die tot verklaring der ziekte misschien van het hoogste gewigt zal worden waarvan in elk geval het nader onderzoek hoogst belangrijk moet geacht worden. In het spierweefsel zijn namelijk een groot aantal spier- wormtjes gevouden welke even als de bekende trichinen in het varkensvleesch zich aldaar in tailooze wijze vermeerderen. Den 31 Maart zal er eene bijzondere eclips plaats hebben van s' morgens ten 3 ure, 54 min. tot 5 u. 32 min. zal de maan geheel door de aarde worden overschaduwd en eerst nadat zij geheel ondergegaan is (ten 5 u. 44 min.) zal die schaduw weder verdwijuen- Daar no de zon ten 5 n. 42 min. zal op komen, zal men, by helder weder, de beide hemelligchamen aan den gezigteinder kan nen waarnemen het eene ten Oosten het andere ten Westen met eene schijf waarop gedeeltelijk de schaduw der aarde zal worden afgeworpen. Men schrijft nit Aedeghem Een ontzettend ongelnk is in deze gemeente gebeurd. De zoon van den molenaar Standdaert had voor eenige oogeoblikken den molen verlaten. Hij moet bemerkt hebben dat eene koord van het zeil was losgegaan. Om de herstelling die bij noo dig achtte aan den molenwiek te brengen had hij den molen oogenblikkelijk stilgelegd was be neden gekomen en laugs het hek op de wieken geklauterd. Op dezen oogenblik was zijn vaderStandaert bezigt met eene levering van graan te doen bij P. de Yliegher, in de herberg de Roos, in de nabijheid. Op eenmaal zag zijn vader Standaert dat zijn molen stil stond. Misnoegd daarover wijl hij zeide overladen te zijn met werk liep hij met drift naar den molen cn zette hem weder in beweging. Een ontzettend noodgeschreeuw deed zich booren. August Standaertdie op de molenwiek zatging er mede in de hoogteop het keerpunt viel hij neder; zijn ligchaam botste tegen de as en met verbrijzelde ledematen plofte hij op den grond. Hij was dood op den slag -. geestelijken en ligchame- 1 ij ken hulp waren overbodig. De noodlottige omstandigheid die de oorzaak is van het ongeluk wordt als volgt uitgelegd de opgang van den molen is Noord-Oost; dewijl nu de wind Zuid-West zat was het aau vader Stan daert onmogelijk zijnen zoon te bemerken; in die tegen elkander gestelde rigtingen was deze door den molen ten eenemaal aan zijn gezigt onttrokken. Den 24 dezer des voormiddags ten onge veer elf ure overleedop den hnize Claremcnt in Engeland, Marie Amelie, weduwe van Lodewijk Philips, gewezen koning van Frankrijk. Zij was eene dochter vau Ferdinand Ikoning der beide Sicilië» (of als koning van Napels Ferdinand IV). Den 26sten April 1782 geboren, bereikte zij alzoo den ouderdom van bijna 84 jaren. Den 5den No vember 1809 was zij gehuwd met genoemden vorst, die destijds als hertog van Orleans in ballingschap was. Men weet hoe haar gemaalna de gebeurte nissen in 1814 te Parijs terug gekomen en in het bezit der uitgestrekte goederen zijns vaders gesteld, in Julij 1830 tot den troon werd verheven. Vol gens sommigen zag Marie Amelie tegen deze hooge waardigheid opwegens de daaraan verbonden inoeijelijkheden en gevaren die een te groot con trast vormden met een Tustigen levenskringdie door haar meer op prijs werd gesteld hoewel zij later, bij de gebeurtenissen in 1848, bij haren gemaal er op aandrong om niet toe te geven aan den dwang tot abdicatie. Het is overigens bekend hoe Lodewijk Philips ten gevolge der omstandig heden genoodzaakt was te vlngten en met de zijnen de wijk nam naar Engeland, alwaar hij den 20e Angastns te Claremont overleedwelk kasteel door H. M. Koningin Victoria, voor de gevlugte ko ninklijke familie werd ingeruimd. De overledene vorstin heeft zeven kinderen gehad (5 zoons en 2 dochters als hertog van Orleans die bij een val uit zijn rijtuig het leven terloor hertog van Ne moursprins van Joinville, hertog van Montpen- sierhertog van AnmaleLouise (gehuwd met wijlen den koning der Belgen) en Clementina (ge huwd met den prins van Saksen-Coburg-Gotha. GEMENGDE BEKIGTEN. De metselaar die te Berlijn het huis gebouwd heeftdat ingestort is eu waarbij zoo vale men- schen omgekomen zijn is door de regtbank tot 18 maanden gevangeuisstiaf veroordeeld en tevens gedureude vijf jaren oubevoegd verklaard tot het zelfstandig uitoefenen van zijn vak. In het gouvernement Warschau is de veepest uitgebroken. Volgens berigten uit Mexico is te Tontoyn- quitta een transport koopmansgoederen ter waarde van een half millioen dollarsdat naar San Louis de Patosie bestemd wasdoor 600 juBristen te paard overvallen. Het militair escorte werd in de rivier gejaagd en kwam jammerlijk ommet uit zondering van 13 man. Iu Frankrijk worden maatregelen van voorzorg genomen tegen de trichinen en de trichiDose verschillende stukken vleesch van varkens worden microscopisch onderzocht. Vol gens berigten uit Londen is de invoer van vee in Engeland nit Nederland verboden. De aanvoer van eene lading ziek vee uit Holland op de En- gelsche marktenheeft tot dien maatregel aanlei ding gegeven. Volgens de Arnh. Courant zijn drie personen die als verdachtvan den diefstal op den hnize Beau-Lieu in hechtenis waren genomen weder op vrije voeten gesteld. De geruchten omtrent de vijandige houding tusschen Oostenrijk en Proissen waren in de laatste dagen meer gerust stellend. Nabij Tippetny heeft eeo Fenian een pistoolschot gelost op een agent van policieterwijl deze trachtte hem gevangen te nemende kogel trof den lederen gordel zonder den agent te schaden die er in slaagde den moordenaar te vatten. De Noord-Hollandsche staatsspoorweg (Hel der-Alkmaar) heeft opgebrsgt in December 1865 f 2-347,18; in Januarij 1866 f 3905,81 en in Februarij 1866 f 3599 ,12 j. Zoo wij vernemen is op eene hofstede op Texel de veepest uitgebroken. Te Rotterdam worden ijverige pogingen aange wend om in het midden der stad een grooten schouwburg op te rigten. De gemeenteraad van Amsterdam heeft het rapport zijner commissie, strekkende tot het onder eenige voorwaarden aan nemen van het regeringsplan om het spoorweg station in het open havenfront te plaatsen met 30 tegen 5 stemmen verworpen. Het overschot van den Franschen generaal Jussuf zal volgens zijn verlangen in Algiers worden begraven. Te New-York is een man gevat die beweerde van den hemel in last te hebben den president te dooden. Hij is voorzigtigheidshalve in een krankzinnigenhuis opgesloten. De eerste Kamer der Staten-Generaal is tot de hervatting der werkzaamheden bijeengeroepen tegen woensdag 4 April ek.H. H. M. M. de koning en koningin worden 10 April e.k. te Amsterdam verwacht. De kastanjeboom van de Tuilerien te Parijs de bekende boom van 20 Maartheeft zijn ouden roem gehandhaafd hij staat in vollen bloei. In de gemeente Oostzaan en te Warder is de veeziekte weder uitgebrokeninweerwil van al de maatregelen die tot wering genomen zijn. In het begin dezer maand heeft men in de omstre ken van Smetina en Velita hevige aard- en zee bevingen waargenomen. Beide plaatsen hebben zeer veel geleden. Te Zante hebben ernstige rustver storingen plaats gehad bii gelegenheid van de jong ste verkiezingen van leden voor den gemeenteraad. Een der voorstanders van den heer Lombarda tot lid van den raad gekozen werd door middel van een pistoolschot zwaar gekwetst. Uit Konstan- tinopel meldt men dat de bekende tooneelspeler Ira Alridge aldaar nit Odessa werd verwacht. Hij had eene reis door Rusland gedaan en zou in ver scheidene Turksche steden optreden. SCHAAKSPEL OPGAAF No. 12. B ZWART. C D E F G H ABCDEFGH Wit speelt en geeft in 5 zetten mat. Oplossing van de Schaakspel—opgaaf No. 11. Wit Zwart 1 H6 op H8f 1 G8 op H8 2 E3 H6f 2 E7 H7 3 F1 F8f 3 Có FS 4 H6 F8f 4 D5 G8 5 H4 G6f en mat Hiervan hebben wij zeer goede oplossing ont vangen van Gebr. F. te 8t. Maarten, Ph. d. H; A. J. V. DF. C. G. J. Hen W. A. H. alle te ScJiagen. 5de klasse, 9de, 10de, 11de en 12de lijst. 8198, 11210, 15691, 16335, 19571 f1000; 2066, 19578 f400; 4892, 8795, 12618, 14194, 14643, 16297 f 200; 270, 3663, 3952, 4682,4979 5528, 13680, 14397, 15387,16550,16570,17781 18230, 19026,19238 f100; 17024f50,000; 16159 f1500; 13577 f 1000; 467, 4432, 8936, 16335 f 400; 1553, 2175, 3115, 7441, 10096, 10624, 17697 f 200; 2894, 3664, 5902, 6495,6521, 11069, 12782, 14156, 15096, 18291, 19827 f 100; 938

Schager Courant | 1866 | | pagina 2