i mem;de iu:s;igten. §gs Hf m! A BCDE FG H Wit speelt en geeft in 7 zetten mat. Zwart G8 op ne F5 H7 H3 G8 WAARSCHUWING. BEKENDMAKING. JAGT. Burgerlijke stand der gemeente schagen. Correspondentie. den Heer B. aan den Noorlendijk te Dordrecht ingebroken. 11 ei trok de aandacht van eene in de bnurt wonende vronw op zoo een ongewoon uur licht op het kantoor te zien waarom zij den ewenaar ging wekken de dienen maakten zich daarop spoedig uit da voeten zon ler eenige tioe menswaardige waarde mede te nemen en slechts eenige verwarring op liet kantoor achterlatende. In de afgeloopen week werd de pelmolen van de gebroeders IJ messen op Zevenhuizen nabij Fra- neker twee achtereenvolgende keeren door den bliksem getroffen. De oudste der broeders op het eerste treffen naar boven in den molen snellendewerd bij den tweeden slag ook zelf getroffen zoo iat bij in bewusteloozen staat eu aan zijnen regterarin gekwest door anderen aldaar werd gevonden. Met spoedig ingeroepen geneeskundige hulp mogt bet na eenige nren gelukken hem in bet leven terug te roepen. Het vuur dat zicb aan tace zijden van den molen in het dekriet vertoonde werd gelukkig spoedig onderdrukt. Eene wiek was gedeeltelijk gespleten en twee ijzeren beugels daar van weggeslagen. In de Heerheimanshuisstsaat te Dordrecht heeft een vreeselijk ongeluk plaats gehad. Een tm-isje is uit liet raam eener tweede verdieping gevallen eu op eene binnnenplaats op eenige bloempotten neergekomen die met loinstokjes voorzien waren, waarvan er haar in den buik zijn gedrongen ten gevolge waarvan zij gevaarlijk verwond werd en in zorgwekkeuden toestand verkeert. Door de ondragelijke hitte is gepasseerden Zatur- dag te Voorschoten een man 'iu bet veld be zweken. De Keizer van Oostenrijk heeft toen bij vernam dat zijn leger geslagen was, van schrik een zenuwaandoening gekregen. De stemming van het publiek is te Parijs zeer vijandig tegen de Pruisseu zoodat wanneer de Keizer tegen die mogendheid mogt optreden hij zeer zeker de publieke opinie voor zich zoo hebben. Van alle kanten meldt uien dat siuts vele jareu er niet 700 veel hooi gewonnen werd als dit jaar. En geland heeft de uitnoodiging aangenomen om met Frankrijk en Rusland bemiddelend werkzaam te zijn ter schorsing v«o de vijandelijkheden iu Duitsch- land. flet glazen paleis te Londen is in de vorige week op één dag door 22,708 personen bezocht. De collecte te Enschedé voor den brand te Ilaaften liteft ruim f500 opgebragt. Her- manns Tollenaar die den commissaris van polirie te Zolle met een steen op het hoofd beeft gegooid is voor krankzinnig verklaard. Uit EugelaoJ schrijft men dat de runderpest aanmerkelijk afneemt. Koning Victor Emanuel heeft een groot gedeelte van zijn linnengoed tot ver pleging van de gekwelseu afgestaan. Met de vischvangst iiet het er te Hoorn allertreurigst uit. Te Deventer heeft de polic'e hsie handen volmet het in de rivier werpen van Onrijpe ter markt aangevoerde kersen. De derde haring jager ia te Helvoetslois binnen gekomen met 134 ton. Te Amsteidain zijn 220 personen aan de cholera overledeo. Het liihograpliiesch portret van Dr. Sarphati is te Amsterdam vetktijgbaar bij de Ileeren Moriën en Arnand. Voor de vacante betrekking van hoofdonder wijzers aao de Bildt hebben zich 75 sollicitanten aangegeven het blijkt dus dat er aan onderwijzers geeu gebrek is en de examens niet te zwaar zijn. De spoorweg Deventer Zwolle zal niet vóór Oet. worden geopend. Ais de cholera ver dwenen zal zijn zullen de pontonuiers van Zutpben naar Dordrecht vertrekken. VERGADERING van den GEMEENTERAAD te Scbagen gehouden de 9 Julij 1866 TOormiddags 10 ure. Afwezig de Heer J. Ligthart wegens ziekie. De Vergaderiog wordt geopend eu voorgezeten door Burgemeester door de Secretaris worden gelezen de notulen van bet verhandelde in de vergaderingen van den 4 en 14 Junij jL die na eene bijvoeging worden goedgekeurd en gearresteerd. Mededeeling van den uitslag van het pabliek bestede werk voor kennis geving aangenomen. De Voorzitter geeft mededeeling Tan den gunstigen afloop der kermisdat de gezondheidstoestand der ingezetenen niets te wenschen overlaat dat er in die week slechts ten sterfgeval van een zeer jong kind en gedurende de geheele maand Junij niet meer dan drie sterfgevallen hebbeo plaats gehad. De Voorzitter geeft mededeeling dat de kweekeling Simon Baart zijn examen voor de normaal school met gunstig gevolg heeft gedaan en eerdaags denkt Ie vertrekken, zoodat er eeu ander zal moeten wor- den torgclalen. j Dat naar aanleiding van Art. IS der wet op het lager onderwijs de aanstelling geschiedt door den Hoofdon derwijzer in overleg met den Schoolopziener dat hij dus all«-en wenscht te weten of de te beooemrne op dezelfde conditiën, dat is tegen genot van vrij onder wijs en schoolbehoeften zal kunnen worden aangesteld, met algemeene stemmen aangenomen. De Voorzitter geeftvolgens belofte in de vorige vergaderingeen breedvoerig rappart betreffende het maken vaa een kanaal of waterweg nit de kom dezer gemeente naar de groote sloot in de Zjjpe waarbij hij de beslissing van den Raad vraagt en wel omtrent de volgende punten. 1 Zal er een kanaal worden gegraven 2 Zal er subsidie worden gevraagd Waarover beraadslaagd wordt. De heer Dorbeck meent dat het kanaal langs het Noord veel korter zoude zijn dan langs de Loet. De heer Timmerman heeft bedeokiug of de doorgra ving van den Wesfriescbendijk wel zal worden toegestaan waar omtrent de Voorzitter opheldering geeft. Do heer de Pater heeft bedenking om nu reeds te bepalen om het kanaal te graven alvorens te weten of men eenige subsidie zal bekomen. Als f 100,000 voor het kanaal uit de gemeente moet betaald worden zonder subsidie is dc heer Timmerman er tegen. De Voorzitter stelt voor dat het kanaal zal gegraven worden mits er één vijfde subsidie verkregen worde, aangenomen met 4 tegen 2 stemmen. Ten slotte goed gevonden dat er twee vijfden sub- cidie zal worden aangevtaagd. Waatua de vergadering is gesloten. SCHA IKüPKL OPU.IAF No. 29. ZWART. C D E F G v k m VA y/y .y ïiï<S//.A Oplossing van de Schaakspel-opgaaf No. 26. "Wit Zwart F1 op lilt G2 op H2 B7 117+ H2 H7 G6 G7f en mat. Hiervan hebben wij betere oplossingen ont vangen van C. M. D. te Amsterdam Gebr. F. te St. ilaarten. te weten Wit Fi op Hlf Hl 116f H6 H7+ B7 G7f en mat. GEHEE\TE-AFkO\DIiil>GE.\. De burgemeester der gemeente Schagen Brengt in herinuenne de navolgende bepalingen van het algemeen poltc e reglement, voor deze ge meente Art. 2. Ieder gebouw in deze Gemeentemoet voorzien zijn vau een aanwijzeud nummerdeze nummers moeten naar volgorde aan de gebouwen voorko- men. Art. 3. Het nummer van ieder gebouw moet op eene goed zigtbare plaats en zooveel mogelijk langs de openbare wegen straten of paden duidelijk met zwarte otieverw geschilderd worden op straffe eener geldboete van drie golden. En ter algemeeue keuuia dat iu het begin der volgende week, over de numme- ring der butrco scbonw zal worden gehouden. Scbagen den 17 Jnlij 1866. De Bnrgemee3ter voornoemd II. R. de Mkêr. BEKENDMAKING. De burgemeester der gemeente Schagen Brengt ter kennis van de Ingezetenen dat op Maandag en Digsdag den 23e en 24e dezer maand aan hnnne woningen eene collecte zal worden ge- hondenter inzameling van liefdegiften voor de, door den brand te Haaften ongelukkig geworden personen; en rekentbij die gelegenheid op hnnne gewone milddadigheid. Schagen, den 18 Julij 1866. De Burgemeester voornoemd. H. R. Dx Mêek Burgemeester en Wethouders dei Gemeente Scha gen maken hiermede bekend Dat, ingevolge het bepaalde bij Art. 108 van liét politie Reglement dezer gemeente, luidende Indien zulks door Burgemeester eu Wethouders, iu het algemeen wordt voorgeschreven zullen kjppen eenden, ganzen en ander gevogelte moeten worden vastgo- houden of opgesloten, op eene geldboete van drie gulden bij iedere overtreding vsu dit voorschrift; alle houders van «enden gelast worden hunne eendenvan den 20sten. dezer tot den eersten September aanstaande, opgesloten te houdeti. En dat de bij genoemd Artikel bepaalde botte, zonder oogluiking zal worden toegepast. Scbagen den 18 Julij 1866. Burgemeester eu Wethouders voornoemd II. R. de M eêr Burgemeester A. J. van Cantfout Secretaris. De Commissaris des Koniugs in de Provincie Noord-Holland. Gelet op dc resolutie van Gedeputeerde Statou d l 2 Julij 1866 no. 8 Gelet op art. 11 der wet vau' 13 Junjj 1857 (Staatsblad na 87) Brengt onder verwijzing naar het provinciaal regle ment op de uitoefening der jagt en visschetij in deze provincie van 4 November lS58(provincie blad nolOS) ter kennis van belanghebbenden .dit Gedeputeerde Sta ten bij de aangehaalde resolutie hebben bepaald lo dat de opening der jagt of waterwild in Noord bolland voor dit jaar zal plaata hebben als volgt a. op het eiland Texel op Woensdag den 15 Aogus lus 1866 b" in het overige gedeelte der provincie cp Woensdag den 1 ste Augustus 1866 2o. dat de kooii eden hunne kooieenden opgesloten of gehokt moeten houd-n van den laten Augustus tot den lslen. September 1866 En zal deze in hel provincbal blad worden geplaatst en bovendien in alle gemeente der provincie worden aangeplakt. Haarlem, 10 Julij 1866. De Commissaris des Konings voornoemd BOELL. GEBOREN11 Julij Maartje, dochter van Ja u Akkerman en Elisabeth de Boer. ON'1 RTBOUWD Geene. GETROUWD: Geeoe. OVERLEDEN Geene. X. Keurt het af, dat ouders hunne kinderen vrg- beid geven om gedurende de godsdienstoefening op de straatmet bvkten- en e.elwagens te tyden vooral om en bij bet kerkgebouw hetgeen gepasseerde»

Schager Courant | 1866 | | pagina 3