verloor» henaauwd door dezen droom, liet hij een zijner wijzen komenom hem den zin daarvan uit te leggen, het antwoord was: Schenr uwe kleedereno sultaneen grootc ramp zal u ge beuren gij zult alle uwe bloedverwanten verlie zen. De ongelukkige droomuitlegger werd wegge zonden met bevel om honderd stokslagen te ont vangen. Een tweede droomuitlegger kwam, deze sprakrigt een gastmaal aano sultanwant een groot geluk zal u ten deel vallengij zult alle uwe bloedverwanten overleven. De verstandige ontving honderd goudstukken tot belooning, Toen de arme novellist van God verlaten sprak werd hij door de vroomen met stokslagen naar 1 huis gejaagd, nn de lieer Keuchenius den zin heeft omgedraaidwordt hij met goud beloond. GE WOK E BEIUGTEN liet mnziek- corps van het 7e Regiment Infan-1 tarie, heeft zich gepasseerden Vrijdag avondalhier in het logement uVrede lost" naar genoegen van eene ontelbare menigte laten hooren te midder- nacht marcheerde het, met vol orchest, door de Gemeente naar het spoorweg- station om met den tot dat einde disponibel gestelden treinnaar den Helder te retourneren. j ■Wij mogen niet onopgemerkt laten voorbijgaan, J datten behoeve der gemeente Schagendie bij den aanleg van den Stsat-spoorweg door Koord- Holland naanwelijks der moeite waard i scheen om aan te doenhet loopen van een 1 extra- trein (de eerste sedert die lijn is geëxploiteerd,) is noodig geacht; noch voor Alkmaar, uooh voor den Heldermet hunne zooveel prachtiger stations, was die eer weggelegd. In de vorige week is van Weencn over den i noorder-spoorweg een extra- trein naar Herlijn vertrokken overbrengende de 20 millioen thaler i als het bedrag der oorlogskosten door Oostenrijk1 aan Pruissen te vergoeden. Tien beambren der banktwaalf bedienden en dertien man van een1 kompagnie jsgers vergezelden dit konvooi. Het geld bevond zich in groote vatenen twintig beambten hadden zes dagen werk om het te tellen. In de gemeente Mefjsen werd een landbonwer terwijl hij in het veld arbeiddedoor de cholora aangetastnit vrees voor de besmetting durfde niemand den patiënt naar zijn hnis vervoeren. Dit vernam de baron Leon dHoogvorstburgemeester van de genoemde gemeentehij begaf zich [onmid- delijk naar den lijder en bewees dezen zelf de liefde dienst welke de anderen hem weigerde. Maar ook voor den nacht was geen ziekenoppasser te vinden, niettegenstaande de geneesheer 15 fr. geboden had. Ook deze taak nam daarop de burgemeester baron d' Hoogvorst persoonlijk waar. De edele man on dervond geene nadeelige gevolgen van zijne mensch- lievende daad en de aangetaste lijder is hersteld. Onder de gemeente Soest is den 28 Ang. een schromelijk ongeluk voorgevallen. De landman Wantenaar eD 2 boerenknechts vonden een der granatenwelke de veld-artillerie uit Amersfoort dezer dagen bij hare practische oefeningen bezigt. Om te beproeven of er nog krnid in voorhanden waslegde een hunner een weinig vuur er in met het gevolg dat de granaat eerst thans uit- eensprong en alle drie door een aantal kogels deerlijk aan hoofdarmen en beenen werden getroffen. Een der knechts is reeds een arm geamputeerd terwijl de beide anderen in hoogst gevaarlijken toestand verkeeren. Een vreeselijke gebeurtenis heeft bij Pross- nitz in Oostenrijk Silezie plaats gevonden. De boer Züschmischhad bij het inrukken der Prnis- sen in Prossnitz zijne vrouw en twea kinderen van 5 en 3 jaren in een in het veld liggenden kelder geborgen waarvan hij den ingang met steenen versperde met de beloftedat zoodra hij gezien had hoe de Prnissen zich gedroegen hij hen zon afhalen of van nieuwe levensmiddelen voorzien. Maar het viel anders nit. De Pruissen reqnireerden den boeren hij moest ben volgen in spijt van aijn bidden en smeeken, dat hij eerst zijne familie wilde redden. Men hield dit voor een uitvlugt om op den loop te gaan. Drie weken moest hij met het Pruisische leger rondtrekken en reizen en i werd toen ontslagen. Toen hij te hnis kwam en 1 er zijne familie niet vond, ging hij naar den kelder en vond dien zooals hij hem verlaten had. j Een vreeselijk voorgevoel maakte zich van hem i meester. Hij ruimde de steenen wegen opende den kelder. Zijne vrouw tot een geraamte ver-1 magerd lag met verwrongen gelaatstrekken dood op den gronden naast haar met al de martelingen i van hongerdood op hnnne bleeke gezigten de beide kinderen. De ongelukkige, van goed en bloed, beroofde man moest naar een krankzinnigen ge- sticht overgebragt worden. Als eene curiositeit kan worden vermeld i dat op 23 en 24 Aug. een Oosteniijker Johann. j Klautschniggte Triest is veroordeeld tot zes maanden tuchthuisstraf wegens slavenhandel. Uit het verhoor bleek dat hij 1S3 slaven met eene bark door Egyptisch gebied beeft vervoerd. De zaak werd door deu gouverneur-generaal van Seudau, i Mursa Pacba. ontdekt. Te Sliedrecht is een brutale diefstal ontdekt ten nadeele der armenkas. l)e kus op de be-j graafplaats aanwezig, is opengebroken en daaruit, eene som van nagenoeg f100 ontvreemd. Ook' de bussen in dc kerk zijn nu en dan openge- broken en geledigd. In de afgeloopenweck heeft zich zekeren van i Mierlo, te Kampen, vroeger menage-meester bij het j instructie-bataillon door ophanging het leven be-1 nomen. Geruimen tijd liepen er reeds de zon- J derlingtete geruchten omtrent de wijze van zijn i indertijd bij dat bataillon gehouden menage beheer en was het van algemeejo bekendheid dat v. M. zeer aan den drank verslaafd was. Voor eenige dagen had hij plotseling zonder dat iemand wist waar heen zijne vrouw en kinderen verlaten en 1 naauwelijks was hij in zijne woning teruggekeerd, toen de rampzalige daad door hem verrigt werd. De regtbank te Araelo heeft bij vonnis van maandag den heer D.plattelands-heelmeester te Ambt Auielo, vrijgesproken van de tegen bem ingebragte klaglen van geneesmiddelen te hebben gclcvejd in de gemeente Stad Ameloalwaar onderscheidene apothekers gevestigd zijn. De grond der vrijspraak is deze Dat door den beklaagde de geneesmiddelen diet te Stad Amelo (itverd maar door of van wegc de zieken (nit die stad) aan de woning van den beklaagde (te Ambt Amelo) zijn afgehaald. Men twijlelt er niet aanof het O. M. zal van deze uitspraak in hooger beroep komen. De justitie beeft zich van Breda naar het gehucht Molbergen, gelegen onder de gemeente Zundert begeven, ten eiude onderzoek te doen naar eenen aidaar gepleegJen manslag. Men ver- meent dienaangaandedat de onbezoldigde rijks veldwachter J. Bolet met bet krieken van den dag op surveillance zijnde, eenige wildstroopers ontmoette; dat men van beide kanten met wapenen voorzien wasen Bolet een schot van een met hagel geladen geweer in de borst ontving waarop onmiddelijk de dood volgde De vermoedelijke dader, zekere Christiaau Antonisseuzoon van eene be ruchte wildstroopers familie, onder dat gehucht woonachtigbevindt zich in voorloopig arrest. Het onderzoek dnnrt voort. Gepasseerden Zaturdag zocht te Ootmarsum een boer met paard en wagen eene schnilplaats voor het onweder onder een lindeboom nabij deze stad. Toen hij wegens den bevigeu slagregen het nabijgelegen boerenhuis trachtte te bereiken, was hij Daanwelijks een paar passen onder den boom van daanof deze werd door den bliksem getroffen, en hij ontkwam dus gelukkig aan een anders ge- wisseu dood. De mau was wegens den zwaren slag een paar nren van zijn gehoor beroofd. Dezer dagen had te Lonoeker de gewone jaar- ljjksche keuring van paardenharddraverij en wed ren plaats, die door de Twentsche vereenigiog tot vercdeliog van het paardenras was uitgeschreven. Men merkte eenige scboone veulens opeen bewijs dat het paardenrasin de laatste jaren zeer ach ter nit gegaan verbetert. Hoewel bet aantal paarden niet groot was dat aan den ren deel nam was er veel volk op de baan aanwezig en liep de zaak zonder ongelukken af. De bevoegde magt had toestemming geweigerd tot het honden van het feestomdat toeloop van rondzwervende vreemdelingen en grove uitspattingen daarvan steeds het gevolg zijn en men zulks met het oog op den gezondheidstoestand wilde weren. Alle pogingen zijn echter afgestuit op de on- ibuigzaamheid dei commissie, die noch plaaselijke verordeningnoch vrees voor ziektenoch de af keurende stem van gemeentebesturen en gezoad- heidscommissien in aanmerking nam. Door de politie te Rotterdam is aangehouden A. S. brievenbesteller te Ticldie n*ar men verneemt zich in zijne betrekking aldaar aan dief stal van geldswaardig papier heeft schuldig gemaakt. De kinderen uit het diaconie-weeshuiste Amsterdam zijn ten getale van 269 jongens en meisjes door den Heer Theodore de Lyon in zijn locaal in de Fransche laan op beignets en poffer tjes onthaald. Achtereenvolgens heeft de lieer Theodore de Lyon de kinderen vau het burger de jongens van het R. C. weeshuis, en de meisjes uit bet Maagdenhuis op een dergelijk onthaal ver gast. De Monde ziet den staat van zaken zeer donker in. Volgens dat blad is Frankrijk in Eu ropa niet bemind en zal Pruissen wanneer het aan Frankrijk het hoofd meept te moeten bieden niet alleen staan. «Geheel Duitschlandzegt het blad zal met Pruissen zijn. Oostenrijk zal op zijne beurt onzijdig blijven. Rusland heelt Se- bastopol niet vergeteu en weet dat Frankrijk in het Oosten zijn eenige tegeustander is. Engeland maakt er ziju werk niet van om ons lief te heb- bon en onze marinesedert twiutig jaren bijna verdubbeld zit het in den weg. Spanje verkeert in revolutie. Italië baat ons met al de kracht zijner erkentelijkheid. Wij zijn geïsoleerd: ziedaar het gevaar! Wij zouden het niet zijn, indien wij drie maanden geleden ecite andere houding hadden aangenomen. Ziedaar de fout." In eene straat van Pulcrmo, welke naar de bekende bedevaartsplaats Monte Pel'.egriuo voert bevinden zich sedert onheugelijke -tijden in de zeer ruime holen der rotsen, langs welke de straat looptbuiskruidmagazijnen en buskruidlabrieken. Dezer dagen nu heeft een klein buskruiddepêt vuur gevat en zijn drie buizen in de lucht gevlogen. In bun panisclien schrik namen de bcwuuers der straat ijlings de vlugt, en verspreiddeu het berigt dat een tweedegrooter kruidmagazijn door de 1 vlammen der brandende puiuhoopen werd bedreigd. l)e straat, waarin het ongeluk had plaats gegre pen leverde een vreeselijk schouwspel op. Tusschen de rookeude puiuhoopen zag men ledematen uit steken van vermiukte lijken. Niettemin werdm maatregelen tot redding genomen en toen men den brand meester was gewordeu, kon men eerst over de gcheele uitgestrektheid vau liet gevaar oordeeleu Ongeveer 100 vaatjes buiskruid waren nabij de plaats vau den brand geborgen. Hadden deze vuur gevat dan zou de grneele stad onvermijdelijk zijn verwoest. Bij het afzenden der berigten waren reeds twiutig lijken gevouden en verscheidene in woners der straat werden rog vermist. Wij lezeu in het Journal de Bordeaux Den 10 der vorige maand heeft een afgrijslijke moedermoord plaats gehad te Décherau, gemeente Montague. A was een braaf en eerlijk man, 45 a 46 jaren ouden geacht door al de personen die bem kenden. Sedert eenigen tijd bad men zekere teekens van zinneloosheid bij hem bemerkt. Als hij sprak waren het woorden welke men niet kon aan elkander knoopen. Zonder reden spreidde hij vaak eene uitzinnige vreugde ten toon. Toen hij den 30 's avonds in zijne woning wederkeerde vond hij zijn jongste broeder met zijne moeder aan 't twisten. Aanstonds trok hij paitij voor zijnen broeder maakte zich meester van eenen stokbragt zijne moeder er verscheidene slagen mede toe op het hoofd De ongelukkige bezweek weldra aan dc bekomene wonden. A is op bet oogenblik aangehouden en heeft zijne misdaad beledeu. Hij schijnt er geen berouw over te gevoelen en zich uaauwelijks te i herinneren wat hij heeft gedaan. 1 Te Jeruzalem is onlangs niet verre van het heilige graf eene wel bewaard gebleven onderaardsche kapel ontdekt. Van liet bestaan eener zoodanige kapel, onder de regering van Karei den Grootc gesticht, maken ver- schillende onde schrijvers melding, alsmede van een i oud Benedictijner klooster, dat aan die kapel zou verbonden zijn, als een toevlucht voor vrouwelijke pelgrims vau die dagen. Reeds meermalen is er 1 naar die onde gebouwen gezochtmaar altijd zon- i der goed gevolg. De ontdekking is men nu ver- 1 schnldigd aan de onvermoeide werkzaamheid vau den directeur van het Fransche postwezen te Jeru- 1 zalem. De keik heeft drie vleugels, door even zoo veel

Schager Courant | 1866 | | pagina 2