GEWONE BEIUGTEN Iii de vorige week gebeurde te Zieuwent een ongeval dat ernstiger gevolgen had kannen hebben Eeu meisjecirca 6 jaren oud speelde met een mesdat zij in den mond hield. Zij viel en hel mes bleef achter in den mond steken zij trok dit er zelf weder uit waarna de mond vreeselijk be gon te bloeden. Het mes was achter door de wang gegaan. Een bewijs te meer dat het gevaar lijk is kinderen met scherpe voorwerpen te laten spelen. de bok. Vriend1 antwoordt de vos naar beneden ziende, was slimmer geweest: ik ben er uit, zie gij er ook uit te komen. Ik heb wel wat anders te doen dan u te helpenadieu I De toepassyig van deze fabel ligt voor de hand. Zoo beweert men dat de horens van den vijand de conservatieveu uit de stembus hebben gewipt, terwijl de Roomsche candidaten er in zijn gebleven. Zij hebben thans tijd het bedrog van den vos of liever eigen domheid te .betreuren. Het zal al veel zijn indien men voor het vervolg geleerd heeft. Uit de houding van het Ultramon- taansche blad «de Tijd" schijnt het twijfelachtig of het bedrog wel opgemerkt is daar de bok nog altijd op hulp van den vos schijnt te wach ten. Jl. Dingedag is gelukkig een dreigend on heil aan de spoorbaan te Goes voorgekomen. Ter wijl namelijk een trein met vrachtwagens in aantogt was, schrikten de paarden van A. Bliek, die bezig was aau de baan grind te lossen, en gingen met den wagen op holden voerman medeslepende. De wachter C. Verbrug, belast met de beveiliging der overwegenkwam onmiddelijk hef rennende span in 't gemoet en bragt het tot staan zoodat de baan veilig bleef en het met den schrik afliep. Een boer kwam dezer dagen bij een advocaat te Rotterdam om een advies te vragen. Mijnheer zeide de boer, eik beu G. te Schiedam f50 schuldigen omdat ik hem niet betaalwil hij mij vervolgen." «Zoo en waarom betaalt gij uiet «Omdat ik geen geld heb." «Laat mij uw papier eens zien." «Papier, welk papier?" «Uw contract, dal gij met hem hebt gemaakt." «Ik heb geen contract met hem gemaakt." «Zoo welnu betaal hem dan wauneer ge verkiest eu hij kan u niets er voor doen." «Zoo, mijnheer dank u." «Hola ik krijg 86 stuivers van u." «Waarvoor?" «Wel voor het onderrigtdat ik u heb gegeven." «Zoo mijnheer, waar is uw papier, gij hebt geen con tract ergo ik betaal wanneer ik wil"dit was het laatste woord vau den boeren hij verliet het huis vau den advocaat. Een weerprofeet voorspelt een langen en strengen wintereene koud en onvruchtbare leute en geene warmte voor Junij. Voorts een droogen zomer en eerst regeu op bet eiude van October. De profeet is waarschijnlijk met zijne voorspellin gen niet verder gegaan, uit vrees, dat men ze anders tegen den tijd der vervulling mogt vergeten zijn. Een letterzetter op eene conrant-drukkerij kreeg dezer dagen kopij in handen van den bur gerlijken stand. Op eenmaal staakte hij zijn ar beid. De man was verbluft. «Goede hemel! riep hij (meer verwonderd dan verschrikt), uit «mijne vrouw is dood zie ik 1" Hij had den naam zijner vrouw, die sinds eenigen tijd in het stedelijk gasthuis ziek lag toevallig onder de overledenen opgemerkt en had het toeval niet gewild dat hii jnist haar naam had moeten zetten waarschijnlijk ware zijne weerhelft begraven voordat hij met haar dood bekend was gewerden. Het is in Fraukrijkde gewoonte dat erop Al lerzielendag immortellenkroonen worden gelegd op het graf der dierbare overledenen. Eene in rouw gekleede dame trad op dien dag te Parijs in eenen winkel en vroeg eene kroon waarop de naam van baar dochtertje Emilie stond. 't Is jammer, zeide de winkeljuffer, wij hadden nog ééue kroon met dien naamen ze isjuist verkocht. Aan wien toch Aan eenen heer, die ook bloemen wildekoopen. Zie daar is hij. De dame wierp eenen blik op hem en verbleekte. De heer bezag haar op zijne beurt vol verbazing; bij kwam bij haar en zeide: Ziet ge welwe hebben beide dezelfde gedachte gehad. Wilt ge dat wij te zamen op het graf van Emilie gaan bidden In name van ons kindlaten wij het verledene vergetenbet is nog tijd. 3 De jonge dame smolt ia tranen en wierp zich in de armen van haren echtgenootwelke door huisselijk ongenoegen van haar verwijderd werd. Eenige oogenblikken nadien verlieteD beide den winkel. De liefde tot hnn kind had hen op nieuw bij elkander gebragt. Naar men verneemt znllen op 28 Nov. e.k. voor de arrondisseinents regtbank te Deventer de pleidooijen gevoerd worden in de procedure van den heer dr. Muller te Wijhecontra de gemeente Wijhe. Het geldt hier het regt van bezit van eenen weg, die sedert onheugelijke jaren door de ingezetenen dezer gemeente gebruikt is als openbare weg. Voor roiin twee jaren werd door dr. Muller eeu stuk land aangekochtwaar naast die weg loopt. Zoodra hij eigenaar van dat perceel werd, deed hij den weg afsluiteu en betwistte aan de gemeente den eigendom er vaa. De burgemeester deed de afsluitingen verbreken omdat zij aau de eigenaars van land en buizen den toegang tot hnnne akkers of woningen belettenwaaruit een proces geboren werdtegen de gemeente waarvan de uitslag met groote belangstelling door de ingezetenen wordt te gpmoet gezien. Uit Rome meldt men dat 85 soldaten van het legioen van Antibes zijn gedeserteerd. Daarvan zijn er 10 in hechtenis genomen en een het hoofd van het complot, doodgeschoten de andere 25 zijn naar Orvieto gevlugtmaar door de Ita- liaansclie regering gearresteerd en, daar zij Franscbeu zijnter beschikking van het Fransche gouver nement gesteld. De kolonel van het legioen heeft het corps vereeuigd en aan de soldaten verklaard, iudieu er onder hen waren die naar Frankrijk wilden terugkeereuhij hun gelegenheid daartoe zuil geven. Naar verzekerd wordt, is daarop terstoud een honderdtal manschappen uit de gelederen getredenom dat aan^-i aan te nemen. Nog schrijft men nit de genoemde stad dat men zich aldaar in allerlei gissingen verdiept omtrent het doel hetwelk de Heer Gladstone (die reeds twee malen eene audiëntie bij den Paus heeft gehad en herhaaldelijk bij kardiua&l Antonelli is toegelaten) zich met zijn verblijf te Rome voorstelt. Algemeen schijnt meo te gelooven, dat hij deu Paus tracht over te halen om zijn verblijf op Malta te ves tigen. In de vorige week verliet de echtgenoot van den daglooner B.wonende te Drempt, bijna van alle kleederen ontdaan, hare woning. Daar die vronw sedert eenigen tijd aan verstandsverbijstering leed, vermoedt men dat zij zich verdronken zal hebben. Tijdingen uit Pera van 2 November melden dat de Turksche regering berigt heeft ontvangen dat de opstand op Candia bijna geheel is bedwon gen. De Turksche troepen rukken steeds voor waarts. Twee honderd Christen huisgezinnen hebben zich onderworpen. Eeu Grieksch schip dat versterking aanbrsgt, is door eene Turksche stoomboot genomen. Onder de aanvoerders der opstandelingen heerscht onenigheid. De Heeren de Bont en Leyten meeoen te moeten waarschuwen tegen eene stof, die onder deu na^tn van Italiaansch meel wordt aangebo den en waarvan door enkele suikerwerkers reeds vrij aanzienlijke hoeveelheden zijn ge kocht. Dit artikel is bij - onderzoek geblekeu bijna geheel uit gips (zwavelzure kalk) te bestaar.; eene stof, die hoewel niet direct tot de vergiften behoorende, bij voortdurend gebruik toch schadelijk voor de gezondheid is. Zondag jl, is de Hervormde Kerk aflezing te Groninchem gedaan van eene gift van f 1000 voor de algemeene armenvan «iemand die op 80 October 11. tot eene eerebetrekkiDg was herkozen." Met groote zekerheid verneemt men te Har- lingen dat Mr. Thorbecke bij eveDtnële kenze tot lid van de Tweede Kamer door het district Assendat mandaat zal aannemen en voor Gro- ninehem bedanken, Van dezen grooten vader- landslievenden staatsman was ook weinig anders te verwachten. Op zich zelf heeft dit berigt weinig beteekenismaar als bijdrage tot de geschiedenis der manoeuvresdoor de conservatieven gebezigd krijgt het veel beteekenis. Die Heeren namelijk verspreidden bet gerucht dal Thorbecke zitting zal nemen voor Groningen weshalve liet vergeefache moeite zou zijn geweestin Drenthe voor hem te stemmen. In de vorige week had te Bovenknijpje een trenrig voorval plaats, dat- algemeene deelneming wekte. Een meisje vau ongeveer 3 jaren speelde bij buis. In do nabijheid liepen een paar varkens, die op haar af kwamenwaarvan liet kind zoodanig schriktedat het eeuige oogenblikken later dood was. Vrijdag 11. had te Vriezeveen een trehrig voor val plaats. Twee kinderen van den landbouwer R. Ituhof, van circa 4 en 7 jaran warenwaar schijnlijk spelendete kort bij het water gekomen en er in gevallen en waarin men ze niet eerder vondj dan nadat beide reeds verdronken waren. Dit ziju nu in zeer korten tijd drie kinderen die op deze wijze aldaar hunnen dood vondenvoorwaar wel een waarschuwend voorbeeld voor ouders om een waakzaam oog op hunne kinderen te houden. Stuurman Gijsbert Korving, teScheveningen die het ongeluk had van bij het aanzetten zijner pink over boord te vallen zou voorzeker in de golven zijn dood gevonden hebben ware bet niet, dut de zoogenaamde Klein Aukerltaalder Dirk van der Harst te paard gezeten na een zoo onvermoeid als onver schrokken streveu van naar gissing tien minuten «r iu mogt slagen zyne menschlievende pogingen met de redding vau zijn eveninensch bekroond te zien. Stuurman Korving, een braaf, ijverig huis vader, ofschoon geheel bewusteloos in zijne woning gebragt, is, na verloop vaneen nurtot zich zeiven gekomen ziju toestand schijnt uiet geheel hopeloos te zijn. Maandag avond omstreeks tien ure heeft er te Leijden in het kantoor der zeepziederij van de beeren Dros eu Tielemau een brutale inbraak eu diefstal plsats gehad. De nachtwaker die licht op het kantoor out- dfekte, begaf zich naar den beer Dros wiens wo ning door den tuin gemeeuscbap had met de fa briek. De dieven zich ontdekt ziende trachtten zich door de vlogt te redden,«doch de heer Dros, de nachtwaker en nog eeu aanwezige knecht ver volgden hen hieruit ontstond eene worsteling waarbij -zoowel de heer Dros als een der dieven weid verwoud. Bebloed en gehavend wist deze laaUten door het raam te ontkomen, doch werd op straat aangehouden en aan dc policie overgeleverd die in hein eeu bernchten gaauwdief, met name [zaak Kosterher kende. De beide andere dieven wisten inmiddels te ontkomen vermoedelijk waren dit bckeudeu die de gelegeuheid om te ontkomen beter wisteu. Op het kastoor waren alle lessenaars, kasten en laden opengebroken zelfs vau de ijzeren kist was met inspanning het deksel aan de eene zijde opgeligt doch konden de dieven nergens belang rijke waarde meester worden daar deze steeds elders in veiligheid werden gebragt. In de afgeloopen week bad te Stadskanaal een treurig ongeluk plaats. Vijf vrouwen, geza menlijk in eene schouw of boot over het diep viiiende varenom aan den overkant een schip met tnrf te laden hadden het ongelnk met dtfze schouw., die vaarschijulijk te zwaar beladen was te zinkenmet het nootlottig gevolgdat twee dezer vrouwen nl. de dochter van H. Naaijer eu de vronw van Jan Beuker, jammerlijk verdrouken. De andere drie zijn gelukkig door de hulp van een voorbijvareuden schipper gered. Het grootmoedige voorbeeld van den Heer Peabodydie onlangs bij twee verschillende gele genheden telkenmale 150,000 doll. voor weldadige doeleinden heeft geschonkenis thans te Londen gevolgd door zekeren Heer Stewartdie een millioen dollars nit zijn vermogen ten behoeve der armen beeft beschikbaar gesteld. Drie bekende eigenaars van pleizierjagten te New-Yorkhebben te zamen 90,000 dollars bij een bankier gedeponeerdom uitgekeerd te worden aan een van die driewelke van Sandy Hook het eerst in de havcu van Cowes biuneu komt. Do wedvaart wordt in het begin van December on dernomen. De tuiniers in de nabijheid ven Harlingen hebben op de harde koolsoorten vooral pp de roode kool, een rups waargenomen, gelijk zij vroe ger nog niet bebben ontmoet. Dat diertje is grooter dan de gewone rnpsheeft eene groene kleur en ia zwart gestippeldde kop loopt spits uit ea

Schager Courant | 1866 | | pagina 2