GEMENGDE BEItlGTEN. Burgerlijke stand der gemeente Schagen. Burgerl. Stand der gemeente Barsingerlioru c. a* BEURSTIJDINGEN. Amsterd. 14 Mei. W. S. 2} pC. 54 Rusland, oude 6pC. 92} 5pC. 1829 97 Oostenrijk, Metaliek, 5pC. 46 idem A 68} Spanje, th. 2} pCt. 31 3pC. binunl. 31 Portugal, 3pC. 38 BI. Grieken. 5pC12 Mexicanen. 3pC. 14,1 Londen, Wiaselk. zigt f 11,88 2 m. 11,77 Parijs, 56} 56 Hamburg, Wisselk. zigt f 85$ 84} Bordeaux, 15 daaen 56 55} toept hem slechts na, maar naar een aangewezen] punt ts zwemmen terwijl hij onverschillig voort- vrandelde en toen hij bespeurde dat zijn makker niet zeer haastig den wal bereikte, eindelijk aan den daar liggeoden schipper bekend maakte dat er iemand in'het water lag. #Dat weet hij zeker I" Voorzien van lantaarns gaat men zoeken enna eenigen tyd te vergeefs te hebben gehaakt en ge- vischtvindt men gelijk te verwachten was het lijk een offer te meer bij de duizende offers der jenevergod reeds gewijd. Naar wij stellig vernemen zal het nieuwe orgel in de kerk der hervormden te Barsingerhornbij de voormiddag-godsdienstoefening van Zondag 19 dezer, worden in dienst gesteld en zal des namiddags van dien dag, ten 2 ure, orgelconcert plaats heb ben. Het bespelen des orgels zal geschieden door den begaafden organist Kwast van Purmerende. Zoo als wij vernemen moet dit orgel een schoon stuk zijn, dat de vervaardigers, de firma Flaes en Biün- jes te Amsterdam, alle eer aandoet. Te Hazerwoude zijn verkocht 25 van veetyphos herstelde koeijen voor f5825, 6 pinken voor f 596, en 8 kalveren voor f178; in Groningen leverde een veeboer 21 vette koeijen tegen f 288 per stuk. Te Harlingen zijn in dit jaarreeds 550 land verhuizers naar Amerikascheep gegaan. De heer G. Larink onlangs te Enschedé overledenen heeft zijn geheele vermogeamen zegt, f60,000 aan het Roomsch Catholyk armbestuur vermaakt. In de afgeloopen week werden te Londen 1150 menscheu meer geboren, dan er stierven. Het oudste dagblad van geheel Engeland de »Ca- ledonian Mercurij" in 1662 in het licht versche nen is aan verval van krachten overleden. In den staat Wiscousin (Amerika) is het stemregt aan de vrouwen toegestaan. De Prins van Oranje heeft den 6en dezer, nabij Velzen, de kanaalwerken bezigtigd. J. Withoed te Roer mond in twist geraakt met twee schrijnwerkers nit Kesse)die bij zijn vader kwamen werken, heeft beiden met messtekenzoodanig in den buik verwond dat een honner is overleden de dader i« door de politie ingerukt. De Koning heeft het beschermheerschap over den Nedetlandschen Weer zoodra de eigenaar optrad om zijn aanspraken te doen gelden beieid was de papieren nit te leveren,1 die de zwarte Jack deu matroos had afgeuomen. De advocaat nam in mijn naam dit aanbod aan;1 maar hij moest eerst de papieren zien. Kapitein Bill herinnerde den advocaat dat hij hem bij eene Vroegere gelegenheid zekere brieven had onthouden. Woodward gaf hem de veizekering dat wanneer de echtheid hem niet bevredigde zij hem oogen- blikkelijk zouden worden terugegeveo doch thans had hij het te druk om de echtheid dier bewijzen te toetsen kapitein Bill moest den volgenden dag maar eens wederkomen om het geld in ontvangst te nemen. Woodward maakte mij bekend dat mij ne tegenwoordigheid noodzakelijk zou zijn en toen de spitsbroeder van den zwarten Jack binnen kwam, waren wij bereid hem te ontvangen. De kapitein verscbeeu ia een elegant jagt kos tuum, gedroeg zich zeer ridderlijk en lag de zorgvul- dg ingepakte papieren koelbloedig op de tafel. De advocaat begon het gesprek. Wij wenschenmijnheer Langdon, dat gij in geen geval even als vroeger weg zult loopen zelfs dan niet als de papiereneven als nwe vorige brieven, vervalscht bevondeu worden. Wilt gij ons weder bedriegen, dan noodzaakt gij ons andere maatregelen te nemen ten einde de echte bewijzen in handen te krijgen. Belooft gij ons dat gij o niet voortvlugtig zult maken dan geef ik u mijn woord dat gij noch aangebonden noch lastig gevallen zult worden. Ofschoon verstomd en ongernstlachte de ver- valscher toch over dezen plotselingen aanval. Hij beloofdeniet te zullen wegloopen en zette eeD zeer ooversclnllig gezigt. Alvorens wij deze papieren onderzoeken miinheer Listen, ging Woodward voort, zult gij wel zoo goed willen zijn mij te zeggen, van welken aard zij zijn Het perkament, begon ik langzaam, terwijl ik den omslag open deed is een testamentdatnaar men zegteen zekere S. P. Livingston, Alias Mar ton, ten gnnste van zijne moeder, vrouw Marston van Hampstead heeft opgemaakt. De begeleidiogs brief is van denzelyea S. P. Livingston, Alias baarheidsboud aangenomen. Te Alkmaar is te koop onvervaUcll Beiiersch bier Nederlandsch fabriekant, (zie Alkm. courant van 12 Mei.). De tolpachtster aan de vink bij Leidenis door een hollend paard voor eene tilborij op den grond geworpen doordien de boom tegen haar borst werd geatooteo op het oogenblik dat zij dien wilde openen zij verkeert in zeer be- denkelijken toestand. In weerwil van het verbod tot het houden van markten worden te Purmerende scheeps ladingen met friesche koeijen gelost en op gestapeld in de lage stallen rond het marktplein om aldaar verkocht te worden. Te Tiel hebben in vier dagen tijds vier ge vallen van verdrinken plaats gehad zaturdag vond een 8 jarig jongentje den dood in eene sloot maandag werd het lijk van een man uit de gracht opgehaald en dingsdag werden twee jeugdige kin deren levenloos in eene sloot gevonden. Gari baldi is nog altijd lijdende niet alleen aan ligchamelijke smarten naar men vermoedt. l)e kosten van het politie-wezen te Londen .hebben verleden jaar bedragen de som van f622,696 eu dan is men in de achteibuurten nog niet veilig. GEBOREN 8 Mei. Kaatjedochter van Hendrik London eu Caroliua Haan. 10 dito. Pielertjedoch ter van Meijert Metirs en Hillelje Wit. ONDERTROUWD": 10 Mei Paulus Swnrt jm. te Schagen met Guurtje Biersteker jd. te Zijpe. 10 dito, Jacob Jongejan jm. te Zijpe met Dieuwerije Moer beek jd. in de Zijpe onlangs te Sckageo. GETROUWD Geene. OVERLEDEN9 Mei. Johanna Margaretha Bleeker, oud 6 wekeu.12 dito. Jacob Meurs, oud S3 jaren Ingeschreven van 7 11 Mei 1867. GEBOREN: 10 Mei. Geertjedochter van Pieter Rezelraan en van Guurtje Butter 12 d'.to. Jan, zoon van Pieter Breed en van Aaltje Meurs 13 dito. lleijer, zoon van Pieter Schritken en van Johan na Wilhelmina Westenberg; 13 dito. Gerrit zoon van Jacob van der Oord en van Anna Catharina Nagelhout. ONDERTOUWD: Geene. GEHUWD: 9 Mei. Aiie Zwakman, jm. oud 25 Marston aan die zelfde vrouw Marston uit Am sterdam geschreven. Van den inhoud ben ik niet zeker, maar ik kan «el denkeu dat bij handelt over den eigendom, die dnor de gonst van dezen vriend in mijne handen kwain, eu verder over ze keren John. Smith. Met deze woorden vouwde ik het perkament en den brief open zij beantwoordden eelieel aan inijne be schrijving. Hunne strekking lag geheel voor de hand. Een gedeelte der bedriegerij kwam er door aan het licht. De lippen van den vtrvalscher beefden en zijne oogen vonkelde van woede eu spijt. 11 ij «as an dermaal geslageu doch thans verloor hij zijue tegenwoordigheid van geest niet. Ik behoef u niet te vragen op welke wijze gij alles zoo naauwkeurig te weteu zijt gekomen zeide hij tot mij de papieren zijn echt en zoo gij toevallig de daarin bedoelde personen kentis dat zoo veel te beter. Ik heb mijne vijfhonderd pond verdiend. Niet zoo gezwind, niet zoo gezwind, hernam Woodward die vronw Marston is de zon bernchte vrouw Bandij welke ik voor eenige jaren bij een regtsgediug heb leereu kennen eu haar zoon 8. P. Livingston bestaat slechts in hare verbeelding. De mislukking van deze tweede schurkenstreek zal haar misschien tot nadenken brengen. Het is even dom als nutteloos zoo met ons den gek te willen steken. Daar hebt gij de papieren terog breng ze weder bij uwen kameraad en zeg hem dat ik hem de keus laat, tusschen bet tuchthuis of het terug brengen der echte papieren. De vervalscher was meer verstomd dan ontmoe digd over de ontdekking van zijn schelmstuk en w'ist naaowelijks, wat hij antwoorden zou. Hebt gij lust, begon Woodward weder, nadat hij hem eenigen tijd tot beraad had gelaten hebt oij lnst ons" de "bedoelde papieren te brengen of wilt gij ons uoodzaken den weg des geweld» in te slaan. Hier is een bewijs dat gij de be- dongene som er voor znlt erlangen en gij kant verzekerd zijn, dit geld, hoewel niet eerlijk ver- diend te ontvangen zoodra gij ze hier brengt. Kapitein Bill bleef nog sprakeloos en zag be- jaren en Reinouwtje Kweldam jd. oud 26 ju en, bei de wonende te Barsingerhorn; 12 dito. Pieter Dekker, weduwenaar van Maarije van Breedsroode oud 29 jaren en Maartje Hora jd- oud 33 jaren beide wonende te BarsingerborB. OVERLEDEN Geene. AFKONDIGING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der ge- meeiite SCHAGEN Herinneren de ingezetenrn aan de bepaling van art. 67 van het politie reglement luidende: 'Ieder bruiker van een pand hnistuin of ander perceel jis verpligt de straat vóór en langs het perceel liggendebehoorlijk schoon te houden van gras ruigte en vuilnis als mede om wanneer dat door Rurge meester en Wethouders is afgekon digd te zorgen dat binnen den tijd bij die af kondiging bepaald de straten gewied en schoon geveegd of geschrobt worden alles voor zoo verre zijn pand strekt; de straf op deze overtreding gesteld is bepaald bij artikel 471 vau het wetboek van strafregt." #Tnge*al eenig pand geen gebruiker heeft of daarover geschil ontstaatzal de Eigenaar op dezelfde straf, tot de "naleving van bovenstaande bepaling verpligt zijn;" Zij geven wijders te kennen datnaar aanleiding van genoemd art. 67 de daarbij bedoelde schouw zal plaats hebben op Za- turdag den 18 Mei 1867. Scliageu den 13 Mei 1867. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Burgemeester, H. R. de Mkèr. De Secretaris, A. J. van Cantkort. Metal. Coupons f 22,47}. denkelijk voor zich plotseling sprong hij op en zeide morgen kom ik weder om u antwoord te brengen. Ik had mij lang in het kantoor van den advo caat opgehouden zoodat ik eerst des avonds laat te huis kwam. Alice verwachtte mij met ongedold en in de grootste ongerustheid. In de schemering had zij een welgekleeden heer in de woning van vrouw Marston zien gaan en een oogenblik daarna had zij bij haar buurvrouw een verschrikkelijk leien gehoord, wen alsol de meubels met geweld door de kamer weiden geslingerd. Een nnr voor mijne terugkomst was ook John Marston dronken te hnis gekomen en had reeds dadelijk twist met de oude gemaakt. In het krakeel der beiden mengde zich nog een derde stem en bet gekijf hield een ceruimen tijd aan, toen hoorde mijne vrouw een leiden kreet en alles werd stil. Kort daarop zag zij John met den heer uitgaan zij naineu een koffer mede die zeer zwaar scheen te zijn. Ik twijfelde niet of dc strijd was ontstaan over het geld dat voor de papieren betaald zon worden en daarom begaf ik mij onverwijld naar inijne ba ren. Dewijl ik de voordeur open voud g ng ik regt door uaar de voorkamer daar zag ik de onde met loshangende haren en bloedende wonden aan het voorhoofl op den grond zitten, zij scheen pas uit hare ouinagt te zijn bijgekomen. De menbels der kamer lagen op- en door elkan der geworpen en alles doidde aan dat er een strijd had plaats gehad waarin zij een werkzaam aandeel bad genomen. Door baie verscheorde kleederen zag men op verscheidene plaatsen haar bloote ligchaam. Wat is dat vronw Marston zeide ik bet schijnt dat gij met uwen zoon eu kapitein Bill aardig aan den gang zijt geweest. Neen niet mijn zoon niet mijn zoon riep de ocde woedend maar een moordzieke galgenbrok een bond Ik waag het niet de verwenschingen te herhalen die no volgden. Nooit had ik gedacht dat een vronw zoo woedend kon worden. Slot volgt.

Schager Courant | 1867 | | pagina 3