GEMEEMIJTOMIGINGENEIt Hm WMSjjg-g..??,., MARKTBERIüTEN. bespannen met vrouwenhaar. Te Scheveningen is een 14 jarige jongen door een rijtuig bespan nen met twee paarden overreden de beide wielen gingen hem dwars over het lijf en toch o wonder boven wonder hij kwam met den schrik vrij want hij stond op en ging aan de loop of er niets gebeurd was. Een aap de huisvriend eener onlangs uit Martinique naar Parijs teruggekeerde familieheeft dezer dagen al het tafelgereedschap nit het venster geworpen nadat bij eerst het overschot eener flesch wijn op de gezondheid zijns meesters geledigd had. De nieuwe wet op de schutterij is thans in de maak. In Friesland en Groningen worden vele paarden voor fransche rekening opgekocht. Bij de directie vau den Belgischen spoorweg be staat het voornemen omtegen veel verminderde prijzen treinen te laten loopeu tusschcu Rotterdam en Parijs. Te Amsterdam is een man werkzaam aan de fabriek van den heer Wijtboff, ter hoogte, van de vijfde verdieping door een trechter geval len en zwaar gewond naar het gasthuis vervoerd. De heer G. Groen van Prinstererzal te Leeuwarden als eere-voorzitter der algemeene ver gadering der vereeniging voor christelijk uationaal onderwijs presideren daar zal bij op zijn stokpaardje zijn. Op den 13e Mei heeft het in Denemarken zoo geweldig gesneeuwd dat de spoortreinen niet kou- den vertrekken in den avond van dien dag vroor het er bard. De toestand vau deu franscheu kroon prins is verre van gunstig zijn geneesheer bezoekt hem twee maal daags. Uit een klooster te Glos- sop (Engeland) zijn zes jonge meisjes ontvlugt. Men zegt dat von Bismark vredelievend wordt. De gewezeu koning van Napels verkeert in hoogst ongunstige finantiele omstandigheden voor waar een troost voor velen dat zelfs koningen gebrek aan geld kannen hebben. De peren- booinen belooveu veelde appel boomeu daaientegen zeer weinig. Uit de militaire strafgevangenis bij Leidenzijn twee gevangenen op de loop gegaan. Alle ge kroonde hoofden zullen in den loop van dezen zoiner een bezoek aan Parijs brengen. Jack en Hill ze niet meegenomen hebben Zij glimlachte en zeidezij zijn op eeue plaats waar noch Jack, noch Bill ze kunnen vinden zelfs gij niet al bragt gij al de politie agenten mede. Die zotten meenden dat zij in den koffer waren die zij hebben meegeuoinen, dewijl Jack gisteren zag dat ik ze er in lag, maar zij zullen er niets dan prullen en vodden in vinden. De komedie die wij gespeeld hebben moet nu eindigenen ik wil dadelijk opregt met u om gaan. Weet gij watgeef mij de helft van den schat voor de papieren. Ofschoon gij slechts een gering handwerksman zijt bevalt gij mij toch. Gij küDt dan de audere helit behouden en zijt dan nog rijk genoeg. Gij dwaalt wanneer gij meent dat ik uit eigenbelang handel. an het geld zal den regtmatigen eigenaar geen stuiver onthouden worden en ik zal slechts mijne advertentien en tijdverlies in rekening brengen. De oude lachte en wiegelde op haar stoei heen en weder. Dat zou kostlijk zijn, zeide zij. Neen neen, Lis- ton gij zult mij niet misleiden geef mij de helft en ik verbrand de papieren. Vrouw Bandij gij maakt mij boos. O zooen dan wordt gij wild, he hernam zij, terwijl zij mij van het hoofd tot de voeten opnam. Hoe gij wilt dat geld weikelijk terug geven Ik zon niet zoo veel moeite gedaan hebben, wan neer ik iets snders in den zin had. Gij waagdet het niet het geld te gebruiken voor dat de papieren vernietigd waren. Ik wil de helft er van hebben. Gij zijt moeijelijk te overtoigen vrouw Bandij. Intnsschen stond ik op en wilde heen gaan. Blijf zittenbuurman I ga weder zitten. Geef mij dan het vierde. Ik betaal u vierhonderd of niets. Onder de vijf doe ik het niet dat is een klei nigheid, slechts het twaalfde gedeelte van den schat. Ik stoDd verstomdzij kende dos de waarde van het kistje. Wat zet gij een gezigt buurman om dat ik uw geheim heb verraden. Weten zij het ook Wie? Ja k en Bill? meent gij dat ik zulk een D2 B8f mat. Met nog meer variatiën. Goede oplossing ontvangen van A. S. te Gra- venhageP. d. L. te Alkmaar en J. P. te Ab- bekerk. Wit speelt en geeft in 3 zetteu mat. Oplossing van de Schaakspel-opgaaf No 69. Wit. C4 op D2 E5 Eöf D6 1)4 D2 B3f mat. C4 D2 D6 D7 E5 EGt F6 Dlf mat. C4 D2 115 114 H4 G4 G4 C4f mat. C4 op D2 E5 E6f D6 D4 of uf of Zwart. G1 op G4 G4 G5 onverschillig 116 G4 F7 G6 onverschillig Fl G2 116 G4 onverschillig 117 G6 G6 H6 onverschillig snapster ben Bill en Jack weten niets meer dan hetgeen ik u gezegd heb. Jack bragt mij de papieren in den nacht in wel ken het kistje bij u staan bleef; geen vau beiden hebben ze gelezen of gezien. Ik had mijne reden daarvoor; terwijl zij er op bedacht waren den schat door bedriegerij weder meester te worden. Jack begon met mij te kijven en verliet mij. Ka pitein Hill vroeger advocaats klerk hield zoo lang bij mij aan tot ik er in bewiltigdsbij zijnen brief van Lwernaqne eene rol te spelen. Zoo zijt gij alzoo de weduwe Danton Ja. Eu Jack weet niets hiervan Wel een weinig hii is wreder bij mij gekomen en toonde berouw. Uwe advertentien verschenen telkens weder en ik had er niets tegen dat mijn jongen u in aijn net wenschen te krgen maar de papieren behield ik zelvedewijl ik met deu wa ren eigenaar weoscht te onderhandelen. Gij hebt hem wellligt dezeu avond dat laten mer ken. Ja zot genoeg van mij. Daarover ontstond de twist, en Jack sloeg uiij met den pool vau een stoel tegen den grond. Om nu deze geschiedenis ten einde te brengen vronw Bandri wenschte ik wel te weten of gij mijne aanbieding aanneemt of niet. Ja ja! riep zij uit, ik wil niet te hard tegen n aijn. Dan komt gij morgen te 9 onr op het kantoor van den advocaat Woodward. Wanneer gij de pa pieren meebrengtontvangt gij dadelijk het geld. Is dat goed Js. Dangoeden nacht en aangensme droomen. Den anderen morgen was zij prompt op haar tijd bij den advocaat. Zij zag er nit als een bedelaarster, zij wachtte met spreken tot de deur gesloten en ge grendeld wastoen trok zij een lederen buidel uit den zak en lag dien op haren schoot. De advo caat lag een pakje banknoten voor haar op de ta fel. Zij zag er niet naar maar vestigde koel hare volle opmerkzaamheid op mij. Heet gij niet Paul Listoo begon zij. SCHUTTERIJ. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SCHAGEN brengen ter kennis van de belang hebbenden dat de inschrijving voor de schutterij zal plaats hebhen dagelijks, des morgens van 11 2 ore, van 15 tot en met 31 Mei aaustaande ter gemeente secretarie aldaar. Dat tot het doen van aangifte verpligt zijn de personen; die in het jaar 1842 zijn geboren, of wel in voorafgaande jaren bijaldien zij na 31 Mei 1866 hun paspoort van de militaire-dienst hebben bekomen en in deze gemeente woonachtig zijn. Schageu deu 13 Mei 1867. Burgemeester en Wethouders voornoemd, 11. R. DE MEÊR. Burgemeester A. J. VAN C'AN FORT. Secretaris l)e BURGEMEESTER der gemeente SCHAGEN brengt in voldoening aan eene daartoe gedane uitnoodiging van den Heer Commissaris des Konings in deze provincie ter kennis der veehouders dat hetten einde de verspreiding vsn besmetting door gevallen van veeziekte in weiden zoo veel mogelijk te voorkomen raadzaad geacht wordtslechts een gering aantal roderen, in de zelfde weide bij elkander te plaatsen en groote weiden door afrastering of op eene andere wijze in stnkken te verdeelen zoodat 'het vee in het eene stok met dat van het andere geen gemeenschap kunne hebben. Schapen, 20 Mei 1867. De Burgemeester voornoemd. H. R. DE MÊER. Behagen den lti Jlel 1887, Aangevoerd 5 Paarden f 30 a 100; 586 Scha pen (Overhonders) f IS a 26; 180 Oonschapen f10 a 16; 1242 Lammeren f5 a 14,50; 10 Ja. Hebt gij een bloedverwant een oom of broeder in Indie. Neen ik had een broeder die in zijne jeugd stierf en van vader of moederszijde heb ik geen ooms meer. Dan zal het misschien een uwer kameraden zijn. Kent gij eenen Potter Ja de arme Sam Potter ging met mij ter school, wij deelden altijd alles met elkander wat wy hadden. Potter was een vondeling en dewijl onze meesters hem zeer hard behandelden liep hij weg. Hebt gij later nieta meer van hem gehoord F Neen. Dan zult gij in dezen zeebrief allea vinden wat gij weten wilt. Met bevende hand nam ik den brief, doch was zoo aangedaan dat de letters voor mijne oogen dansten. Woodward nam mij het papier nit de band en nadat hij het vlngtig had doorgelezen zeide bij Nu htl testament vronw Bandij dan knut gij uw geld nemen en heengaan. De onde overhandigde mij na een perkament. Het was het testament van Sam Potterdie op zijn terugreis van Batavia naar Amsterdam ziek werd en voor zijn dood mij tot zijn erfgenaam maakte. John Smit was tot executeur benoemd. Toen volgde nog een brief van John Smit met een re- uister over den inhoud van het kistje dat met diamanten op zes duizend pond was geschat. Hier mede hadden wij een echt wijs. Terwijl wij de papieren lazen maakte de onde zich met het geld nit de voeten. Toen ik tknis kwam, vond ik dat zy vóór mij daar was geweest om mijne vrouw van haar geluk kennis te geven daarna was zij vertrokken baar hnis en meubelen in den steek latende. Sedert heb ik niets meer van moeder Bandij en de beide inbrekers gehooid. uit het Dnitsch. d. B.

Schager Courant | 1867 | | pagina 3