GEMENGDE BERIGTEN. Burgerlijke stand der gemeente Schagen. Burgcrl. Stand der gemeente Harsingcrliorn c. a. BEURSTIJDINGEN. GEMEEMEAFkONDIGING. !HF\GFLWERk. MARKTBERIGTEN. De man raasde als een bezetene en beloonde zijne redders met bijten en schoppen. De toespraak van een aldaar wandelend officier der marine had op hem niet den minsten invloed. Hij had alle schijn van krankzinnigheid te zijn of dronken en moge lijk was hij op dat ougenblik wel beiden. Men heeft hem daarna gebonden en met assistentie van eenige militairen naar de politiewacht der artillerie kazerne gebragt. Keizer Maximiliaan heeft voor een geheimen krijgsraad te regt gestaan. Uit Konstaritniopel wordt gemeld dat Omer Paclia een Her sterkste pnnten op Candia gelegen in het district Lazetteheeft aangetastna her haalde ^ergeefsche aanvallen heeft hij zich van die positie meester gemaakt. De insnrgenten hebben daarbij 500 man verloren de Turken slechts een 60tal. De Patrie weerspreekt het gerucht, dat Kei zerin Charlotte in eene vlaag van waanzin in het water is gesprongen en dat de Aartshertogin Sophia moeder van Keizer Franz Joseph, aan verstands verbijstering lijdt. De kapt. v. d. Q. van het 8ste regement infanterie te Groniugeii heeft zich door een pistool schot van het leven beroofd. - In het niet ver van Maastricht gelegen dorp Charn had bij gelegenheid van de kermis, een droevig voarval plaats. Er ontstond twist tusscheu eenige jongelieden »an genoemd dorp welke spoe dig tot eene vechtpartij oversloegwaarbij zekere V. een ander jong mensch eene zware verwouding aan liet hoofd toebragt. De gewonde is aan de gtvolgen overledenterwijl de dader voortvlugtig is. Maandag werd inde rivier de Waal tegenover de stad Tielhet lijk opgewscht van den Heet W. kapelmeester van het 1ste reg. inf. te Nijmegen welke persoon, sedert Vrijdag jl. vermist, door verdrinking een einde aan zijn leven schijnt gemaakt te hebben. De Dorf-Zeitung een blad dat te Gotha wordt uitgegeven deelt het volgende mede als een staaltje voor de handelsvrijheid, welke in sommige streken van Duitschland heerscht. Eenige kooplie den uit Gotha, ofschoon in het bezit van een patent, dat hun 16 thaler kostte en waardoor zij vrijheid haddeu om op Pruisisch grondgebied han del te drijven werden door den gouverneur van Erfurt belet hun waren te verkoopenop grond dat er ecu genoegzaam aantal koopliedeu aldaar zijn oin iu de behoeften te voorzien. Men leest tegenwoordig veel van werkstakin gen. Kleermakers, schoenmakers, huurkoetsiers, als ze meeneu niet genoeg te verdienen 'steken lavei". Dit voorbeeld is zoo besmettelijk, dat men bet in onzeu tijd ziet doen waarvan wij het niet gewacht zouden hebben, namelijk de advokaten. Ziehier eene werkstaking vau eene nieuwe soort, zegt de Gazette du Midi eu vervolgt, dat er een conflict ontstaan is tusschen den voorzitter vau de liandelsregt- bank en de balie van Toulon en de advokaten en avooés geweigerd bebbeu de .verhooren bij te wo nen. Den 6den dezer moet bij Neuzen weder eene belangrijke oeverafschuiving hebben plaats gehad ter lengte van 280 en breedte van 70 elmeu vreestdat de uieuw Nenzenpolder met zijne 8 boerderijen op die wijs spoedig weder aan de zee zal moeten worden prijs gegeven. Sommigen mee- nen, dat de zeewerken, aan de vesting Neuzen gedaanden toestand van den polder zoo verer geren. De "Weener Presse verhaalt de navolgende verschrikkelijke misdaad. In den loop van den vorigen zomer werden te Homburg al de leden van de familie Timin Tode vermoord. Een der leden bleef alleen over en deze werd ernstig verdacht die moorden te hebben bedrevendoch sedert hoorde men weinig of niets er van. Thans eerst verneemt mendat een geestelijke er in ge slaagd is den verdachtedie in arrest was geno men tot bekentenis te brengen. Na eene hart roerende toespraak van den geestelijke riep de gedetineerde uit: Ja ik heb het gedaan Maar zoodra hij die woorden uitgesproken had viel de ongelukkige in eene bezwijmingzoodat hij er niets bij kon voegen. Zijn toestand werd zelfs zoo onrustbarenddat de zitting der regtbank waarin deze zaak zou worden behandeld, uitgesteld ?ioest worden. Sedert is er eenige beterschap gekomen in den Jct.-'.aiiu van den schuldigezoodat men heui weder in verhoor kon nemen. Hij verhaalde daarbij ongelooflelijke en ongehoorde feitende verschrik kelijkste welligt, die ooit bedreven worden. Hij heeft openhartig bekend, in koelen bloede het plan te hebben ontworpen om zijne geheele familie te vermoorden ten einde zoo doende eenige erfgenaam te worden. Den 7den Augustus bevond hij zich in het ou derlijk huis met de meid en de naaister. Zijne beide broeders waren op een balzijne ouders op visite. Zijn derde broeder, die in de stad werktekwam het eerst te buis en legde zich onmiddelijk in den stal neder, waarop hij in een diepen slaap viel. Zoodra 1'imm hiervan de over tuiging had vermoordde hij ziju broeder door een slag met een bijl en verborg het lijk onder het stroo. Daarna kwamen de ouders te huisals mede de overige broedersen weldra legden zij allen zich te slapen, met uitzondering van de moe der en de zuster. De onverlaat begeeft zich naar den stal en maakt een geraas als ware er een paard op stal gekomen hierdoor werd zijn broe der wakkerdiein de meening dat een paard van 't land was gekomennaar den stal snelt waar Timm hem doodt. Op dezelfde wijze han delde hij met een anderen broeder. Daarna be geeft hij zich naar de slaapkamer zijner ouders en vermoordt zijn vader en den nog eenig over gebleven broederdie veertien jaar oud was. Zijne moeder en zuster leefden thans nogen terwijl hij peinsde op welke wijze hij haar van kant zou makenkwamen zijwaarschijnlijk op het hooren van het geraasin het slaapvertrek waar zij Timm vonden met de bijl in de hand. Beiden slaakten een verschrikkelijken kreet en wierpen zich iu zijne armendoch Tiuim stiet haar van zich en doodde eerst zijne moeder en vervolgensna eene vreesselijke worstelingzijne zuster die daarbij vier-en-dertig wonden bekwam. Daarna viel de ellendeling de meid aan die hij mede om 't leven bragt ledigde de zakken der lijkenomzoo als hij zegt //zich niet te kort te doen legde ze daarna weder in liet bed en stak ten slotte het gebouw iu brand. Even als vroeger was in dit jaar weder veel Pinkster-drukte te Scheveningen. Het aantal rij tuigen die met personen geladen de zeestraat pas seerden van- en naar het zeedorp beliep van 's morgeus 10 tot 's avond 10 nre 3197 dat is ruim 4 per minuut. De koningin van Spanje zal zich Daar Rome begeven om het honderdjari ge herinneringsfeest vau den marteldood vau Petrus bij te wonen. De kerkeraad der hervormde gemeente te Utrecht beeft eeo adres aan den gemeenteraad aldaar gerigt om de kermis niet te doen plaats heb ben, terwijl een ander adres ter teekening onder de burgerij rondgaat ten einde de kermis te doen doorgaau. Te Willemsdorp is in het visschersgat een jongeling zich willende baden verdronken. Door de Hollandsche spoorwegmaatschappij zijn op de Pinksterdagen 52000 reizigers vervoerd. L)e Sultan van Turkije beeft een prachtige pairure vau diamanten bij eeo' fiauschen juwelier besteld die, hij voornemens is aan de fransche keizerin als cadeau aan te bieden. In Zwitserland hebben voortdurend groote aardschuivingen plaats. Fraaije landgoederen en bosschen zijn reddeloos verloren terwijl verschrik* kelijke hagelbuijen deze ramp nog kwamen ver- grooten. I)e ÏDwoners van Gorinchem werden zondag avond den 11 Junij verontrust door het geroep van brand op den toren. Een brandmees ter en verscheidene beambten klommen kordaat naar boven en werden bijna op het bedoelde punt verwelkomt door een lerrioen muggen, die ren wolk of damp vormden zoodat allen gerustgesteld en verwonderd huiswaarts konden keeren. Garibaldi heeft aan Juarez geschreven om hem io naam der vrijheid welke zij beide dienen, te verzoeken het leven van Maximiliaan onaangetast te laten. GEBOREN: 15 Junij. Trijntje, dochter van Arie Dekker en van Mijntje Smit. ONDERTROUW DGeeue. GETROUWD: 13 Junij. Henry Robert de Mtêr jm. oud 60 jaren met Johannn Maria Liacaljet weduwe oud 47 jaren beide wonende alhier. OVERLEDEN: 10 Junij. Eeke Johanna Waardhui zen ond 7 maanden 2 weken. 14 dito. Neeltje Groenveld oud bijna 20 jaren. 16 dito. Cornelis Nicoians Slrop oud 3 weken. Insesclireven van 11 18 Junij 1 867. GEBOREN 1 2 Junij. Siinon toon van Simon Otsen en van Aaeje Keesman. ONDERTROUWD Geene. GEHUWD; Grene. OVERLEDEN: 14 Junij. Geertje Winkel, 42 ja ren. Am8terd. 18 Junij. W. S. 2J pC. 55 Rusland, oude 5pC. 95} J»pC. 1829 97 Oostenrijk, Aletaliek, 5pO 47 Spanje, tn. 2! pC». 34 SpC. bihnnL 35 Portugal, 8pC. 41 BI. Grieken. 5pC 13 J Mexicanen. 3 pCt«. Londen, VVisselk. zigt f 11,88 2 m. 11,77 Parijs, 56} 50 Hamburg, Wisseik. zigt f 35 Bordeaux, 15 daten 56 55 J Metal. Coupons f 22,95. LiLI —LU- - - BEKENDMAKING. De BURGEMEESTER der gemeente Scha- 8en Brengt ter kennis van belanghebbenden dat de exercitiën met de brandspuiten zullen plaats hebben op VRIJDAG DEN 21 JUNIJ 1367 des avonds ten 6 ure en niet op Donderdag-avond bevorens zoo als reeds is afgekondigd. Schagenden 12 Junij 1867. De Burgemeester voornoemd. H. R. DE MEER. In een gezelschap werd dc vraag g-daan, waarom het den boekdrukkers niet zoo voorspoedig gaat als drU boeren. Iemand beantwoordde deze vraag op de volgende wijze l>e boekdrukkers arbeiden voor bet hoold en de boereu voor de inaag van de twintig menschen echter die eene maag hebben, is er hoogstens één met een hoold. Schagen den 13 Junij 186 7. Aangevoerd 132 Schapen (overhouders) f24 a f40; 36 vette Schapen f20 a 24,75 960 Lam meren f3 a 12,50; 6 Bokken en Geiten fl a 5; 26 magere Varkeus f10 a 18; 142 Biggen f3,50 a 5 7 Konijnen 10 a 70 ets. Kippen 35 50 ets. Eenden 30 a 60 ets. Duiven 10 <j 40 ets. Boter 72 ets. per kop of 0,90 per N. ft. Kaas 25 a 45 ets. per N. ft. Kip-Eijeren f 2,40, Eeud dito f2,40 per 100. Purmerende 18 Junij. Boter 0,90 a f 1, Gemiddeld f 0,95 per N. ft. 108 vette Varkens 38 a 44 ets. per N. ft. 5 magere dito f 11 a 22, 318 Biggen f3 a 5,50; Kip-Eijeren f2,50 Eend dito f2,50 per 100. Alkmaar 14 Junij. Kleine kaas f 32,50 com missie dito f 32 middelbare dito f 33,50 laagste prijs f 17,25 aaDgevoerd 223 stapelswegende 113960 N. ft.

Schager Courant | 1867 | | pagina 3