De Retourbilletten zijn geldig alleen op den dag der uitgiftevoor heen en te rug door denzelfden persoon. gebragt cent verhoogiug aangevende die nu ooit van toepasing is op de retourtreinen op den Zondag, het tarief ia alsnu als volgt Yan Scliagcn Enkele reis. Rctourbillctten. naar Amsterdam Halfweg Haarlem Vogelenzang Veeneuburg le kl. 2e kl. Se kl. lekl. 2e kl. 3.— 3.10 2.75 3.16 3.40 2.40 2.50 2.20 2,50 2.70 2.95 3.20 3.35 3.55 3,95 4.10 4.30 4.70 4.90 2.— 1.70 1.45 1.30 0.80 0.55 0.35 0.35 0.85 1.50 1.55 1.35 1.55 1.70 1.85 2.— 2.10 2.20 2.45 2.65 2.65 2.95 3.05 1.25 1.10 0.90 0.80 0.50 0.35 0.20 0.25 0.50 3.60 2.00 3.75 3.— 3,30 2.65 3.80 3.— 4.10 3.25 4.45 8.55 4,80 3.85 5.— 4.05 6.35 4.30 5.95 4.75 6.15 4.95 6.45 C.20 7.05 5.65 7.35 5.90 3.— 2.40 2.60 2.05 2.25 1.75 2 1.30 1.60 1.— 0.85 0.70 0.55 0.45 0.55 0.45 1.30 1.05 3e kl. 1.80 1.90 1.C5 1.90 2.05 2.25 2.a0 2.55 2.65 2.95 3.10 8.20 3.55 8.70 1.50 1.85 1.10 1.— 0.60 0.45 0.25 0.30 0.60 de 1ste klasse een plaats 2de de 2de klasse een plaats 3de Piet-üijzenbrng. 3.70 "Warmond 4. Leiden 4.15 Yoorechoten 4.45 den Haag 4.95 Rijswijk 6.10 Delft 5.35 Schiedam 5.85 Rotterdam 6.10 Zandpoort 2.60 Beverwijk 2.15 Uitgeest 1.85 Castricum 1.65 Alkmaar 1.05 llugowaard 0.70 Noordscharwou 0.43 Anna Paulowua 0.45 Helder. 1,05 Plaatskaartjes, door opkoopers aangeboden kun- neu niet geldig zijn eu dus de gebruikers bloot» stellen aan bekeuring. Kindereu beneden 2 jaar mits geen afzonderlijke plaats innemeude zijn vrij. Kinderen van 2 tot 10 jaar onder geleide be talen als volgt Een kind in klasse. Een kind in klasse. Een kind in de 3de klasse met bijbehoorend persoon te zamen één plaats 2de klasse. Twee kinderen in de 3de klasse te zamen één plaats 3de klasse. Kinderen boven 10 jaar betalen volle vracht. De bepalingen voor kinderen zijn ook toepasselijk op de Kctourbilletten. De Reizigers mogen niet zonder behoorlijke plaats kaartjes in de treinen plaats nemen. Betalingen aan Conducteurs mogeu niet geschie den. Reizigers die tot eene hoogcre klassen willen overgaan moeten aau liet Station van vertrek bun kaartje verwisselen, of op dc verdere Stations een kaartje bijkoopen. Om van dc derde in de tweede of van de tweede in dc eerste klasse over te gaan een kaartje derde klasse, en om van de derde in de eerste klasse over te gaan een kaartje tweede kl«sae. Verwisseling van een plaatskaartje van eene hoo- gere klasse tegen een plaatskaartje van eene lagere klasse wordt niet toegestaan. Bij haar streveu om een geregelden treinen-loop te verzekeren stelt echter de Maatschappij zich niet aansprakelijk voor schaden die uit vertraging kunnen onstaan ook niet bij afgifte van doorloo- ptnde billettcn. De dagbladen van Canada vermelden eene moedige en edele daad van een machinist op een der Britsch- Amerikaansche spoorwegen. Op den 26 Mei naderde een goederen trein met vrij grooten spoed bet station St. Hpcinthe, toen de machinist een kind van ongeveer 4 jaren zeer bedaard op de rails zag wandelen hij trachtte den trein te doen stoppen maar te vergeefs de afstand was te kort en het kind reddeloos verloren zoo niet de man een kloek besluit had genomen zich naar voren op zijne machine spoedende ging hij op de loop plaat op eene knie liggen en bield zich met de band aan de handrail vast op het oogeoblik dat de ma chine het kind zon verpletteren werd het door de krachtige hand van den machinist omhoog getild, bij zich op de loopplaat genomen en het kind was gered. Het kind was zeer ontsteld, maar ongedeerd en werd een paar nur later aan de verschrikte ou ders teruggeven. Dezer dagen had te Hellevoetslnis bij de Kwak een droevig ongeval plaats. Zekere J. de Gast slampamper, huisvader van 6 kinderen, had bet ODgelnk te verdrinken door dat hij de sloep welke met laag water voor het werp gelegd was bij hoog water niet meer kon bereiken cn dit met zwemmen poogde te doen. Zijne beide makkers welke mede bij de sloep behoorden, hebben liet lijk opgehaald eu binnengebragt. Bij den heer Flipse in de Oeverstraat te Arn hem heeft eene wilde kanarie in den tnin een nest gebouwd en daarin zes eijeren gelegd waarvan er nu vier zijn uitgebroeid. De jongeu worden door de ouden gevoed. Dat kanaries hier te lande in het wild broeijen meent men dat tot de groote zeldzaamheden behoort. Als een vootbeeld hoezeer de prijzen der le vensmiddelen in de laatste jaren gerezeu zijn haalt de Asser-Courant eene opgave aanvoor komende iu de 1 ronijk van Delfzijl en betrekking hebbende op het jaar 1822. De prijzen der le vensmiddelen worden voor dat jaar opgegeven als volgt: Een roggebrood van 8 oude ponden 17 cent, 5 ons tarwemeel 10 cent, 5 ons gerstemeel 4 cent, een zak beste aardappelen 40 ceuteen stuk boter li pond 10 cent en 20 eijeren 10 cent. Uit Trente wordt liet volgende geschreven Ilier heeft eene verschrikkelijke misdaad welke te 1'ergine gepleegd is een diepen indruk gemaakt. In het voorjaar bezocht een Italiaansch officier van gezondheid eene familie te Fergine welke hij tij dens den veldtogt van 1866 had leeren kennen. Aldaar nam hij nachtverblijf in eene herberg. Hier bevond zich eene liederlijke vrouwwelke door den waard werd overgehaald om voor 80 flor, den geneesheer terwijl hij sliep te vermoorden. Werke lijk trad zij des nachts in het slaapvertrek en stiet een dolk in het ligchaam van den gast. Ver schrikt keerde zij echterna dien stoot gedaan te hebben naar den waard terug cn verklaarde niet in staat te zijn den vreemdeling geheel om te brengen. De waard snelde naar het bed, stak den zwaar gewondo de oogenuit, om hem daarna letterlijk in stukken te snijden. Zoover de ver klaring der deerne, die zij eenigen tijd geleden vrijwillig heeft afgelegd. Het geheele gezin van den waard is geboeid naar Trente overgebragt. De Cliarivarie levert eene carricatuur welke treffender dan het langste hoofdartikel dit zou kunnen den tegenwoordigen staat van zaken schetst. Mars is bezig zijnen winkel te sluiten in welken alle soorten van oorlogs- en vernielings werktuigen zijn ten loon gesteldop de deur staat geschreven vgesloten wegens reparatie." Ik houd mij overtuigd dat men er gaarne had bijgevoegd .- teerstdaags heropeningwaarschijnlijk durfde men dit niet wagen. Uit New-York wordt gemeld dat te Mon treal op 1 dezer door de autoriteiten drie kleine Amerik. stoombooten zijn in beslag genomen, als verdacht van in betrekking te staan tot een ont- worpcu inval der Fenians op het gebied van Ca nada. De arbeiders eener steenkolenmijn nabij Sun- derland ten gttale van 1000 mannen en jongens, hebben het werk gestaaktomdat de opzigters de naar boven gezonden minder goede steenkool niet voor goede wilden aannemen en hnn zelfs, bij wijze van geldboeteeen gedeelte van het weekloon onthielden. Een gepensioneerd majoor van het Belgische leger had op Java, in Nederlandscbe dienst eene leverziekte opgedaan. Die ongesteldheidgevoegd bij een volslagen gemis aan bloedverwanten hadden zulk eene groote mismoedigheid bij hem doen ontstaan dat bij onlangs aan een bediende van het koffij- huis hetwelk hij gewoon was te bezoeken het verzoek deed hem voor 2000 frs. dood te sehieten. De man weigerde. De majoor heeft zich thans zelf door middel van een pistoolschot van het leven beroofdna vooraf een testament te hebben opgemaaktwaarbij bij zijn oppasser tot zijn universelen erfgenaam benoemt. Bij bet in de vorige week door het geregts- hof te Groningen uitgesproken arrest in de crimi nele zaak tegen J. V. vrouw van G. R. B. en J. H. wed. V. is de eerste schuldig verklaard aan de haar ten laste gelegde misdaad van diefstal gepleegd met geweldoefeningwelke sporen van kwetsing en kneuzing heeft achter gelaten, en te dier zake veroordeeld tot tnchthnisstraf voor deu tijd van zeven jaren en in de kostenterwijl de schold van de tweede beschuldigde niet bewezen is verklaard en zii mitsdien is vrijgesproken. N rijdag jl. bad te Koostertille eene ver schrikkelijke gebeurtenis plaats, P. H. v. d. L. vroeger korenmolenaar, leerlooijer, enz. kenmerkte zich steeds door zijne buisgenooten te plagen te mishandelenhen met stok en messen gewapend, uit de woning te verdrijven hunne goederen te vernielen en te dreigen met moord. Zoo scheurde hij dien morgen cenige vrouwenkleederen ver wondde een zijner zonen aan den arm met een scheermes en de andere nnn been en voeten met een ketel kokend water. Dien ten gevolge bevond zich des middags aldaar de brigadier der rijks— veldwachl van der Wonde van Bcrgum om op gedane klagteonderzoek te doenhetwelk tot bijna zonsondergang aanhield waarna hij v. d. L nog moest sprekendie zich op de oostelijke grens van zijn grasland bevond, gewapend inet een broodmes hetwelk hij had weten te bemagti- gen nadat genoemde brigadier hem bij zijne aan komsteen scheermes en een knipmes had afge nomen. Van der Woude, dat laud door het :hek binnentredende, werd zeker door v. d. L. gezien, althans deze rees overeind en sneed terwijl hij op den brigadier aanliep, zich den hals af. Vau der Wonde ziet dit. schiet toe, grijpt zijne eene hand ontneemt hem daaruit het mes en stelt met verwonderlijke koelbloedigheid en vastberadenheid pogingen in het werk om den ongelukkige in het leven te behouden maar te vergeefsdaar de keel bijna dwars doorgesneden was en het bloed zoo geweldig uit de gapende wonde gudstedat hij binnen weinige oogenblikken den laatsten adem uitblies. Wiesbaden en zijne omstreken werden in de vorige week door een geweldig onweder bezocht. De regen viel in zoo digte stroomen nederdat men aan eene wolk break dacht. Er werd groote schade aaugerigt. Te Wiesbaden viel zulk eene groote hoeveelheid water, dat de kursaal en de speelzalen van het badhuis 2 voet hoog overstroomd werden. De heerlijke aanleg achter het badhuis is zeer beschadigd; twee huizen heeft men moeten stut ten. liet volgende antwoord des Keizers trekt to Parijs de aandacht. Op de vraag namelijk van den prefect der Seine, op welke wijze de Onder koning van Egypte moest worden outvangen ant woordde Z. M.: op dezelfde wijze als de koning der Belgen. De belooniimeii, welke op 1 Julij zijn uitge reikt, beloopen 5400, waarvan 5000 medailles en 400 benoemingen of bevorderingeu bij liet Legioen vau Eer. Uit Madrid wordt gcmtld, dat een 200-tal personen, goed gewapend, op' den 20 der vorige maand zich uit die stad verwijderd beeft en de rails op den spoorweg van die plaats naar Getafe (in de rigting naar Aranjuez) ln-bben opgebroken, de te legraafdraden stuk gesneden en in de omliggende landstreken schatting van de bevolking geheven. Toen de bende, welke inmiddels was aaugegroeid, hiermede gereed was, begaf zij zich naar liet ge bergte vau Toledo. Men weet niet of de regering al dan niet er in geslaagd is de bende magtig te worden of uiteen te jagen. V. d. V. een sjouerman, op de Ammunitie- haven te 's Graveuliage, die zich dikwijls aan mis bruik van sterken drank schuldig maakte kwam dezer dagen weder beschonken te buis en geraakte met zijne vrouw in twistdeze laatste liep al spoe dig hare woning uit om de hulp der politie in te roepen, doch bij hare terngkomst was het te laat, de man had zich op den zolder vau zijne woning opgehangen. Onder Oestgeest is in de Leijdsche yaart drijvende gevonden het lijk van een meisje, oud Daar gissing omstreeks 22 jaren niet groot van gestalte en donker van uitzigt. Hare klteding be- staat uit bruine stoffen japon, donkerkleurige stof- 1 fen mantilte, zwarten stroohoed met blaauw lint gegarneerd zwart stoffen rijglaarzen witte kousen diemet witte rok en broek flanellen onderrok geel corsetgebreiden wollen borstrok en hemd gemerkt C. H. 8* Een der adjudanten des konings van Belgie is het slagtoffer van een vrij zonderling voorval geworden. Die officier was namelijk met de betaling van kleine dagelijksche uitgaven aan het hot be last, waartpe eene zekere som gelds onder zijne berustihg was gesteld. Vau die fondsen welke hij in eene secretaire bewaarde, werden sedert eenigen tijd herhaaldelijk sommen gemist. De adjudant wendde daarop een oud middel aan, tot opsporing van den dader. Hij plaatste namelijk een pistool in de secretaire, zoodanig dat het wapen zich bij de opening moest ontladen. Ongelukkiger wijze opende hij het meubel kort daarop en vergat de door .hem genomen voorzorg. De pistool ontlaadde zich en de kogel kwetste een zijner beenen. Geluk kig is de wond niet gevaarlijk. Sedert de uitbreidingwelke Prnissen ten vorigeu jare heeft verkregen bevat die Staat thans

Schager Courant | 1867 | | pagina 2