ADVERTENTIES. Gebrs. Zür Muhlen. Gezondheids Pillen. Slijm- en Maag pillen Aan het Nederlandsche Volk. SCHE0EEST00MB00TDIENST Engelsche Engelsche Gal- REVALENTA ARABICA. Du Rarry's Revalenta Arabica Broek in Waterland, 11 Jolij. Kleine ka»s f20,2), aaogevoerd 51 stapels, wegende 11430 N. Hoorn, 13 Jnlij. Aangevoerd 19 mud Gerst f8,8 mud Haver f6,9 mud bruine Boonen f12, 3 mud grodbe Erwten f 14. Amsterdam, 15 Junij Tarwe onveranderd: Witb. Pools f430; Bonte dito f410, mindere dito f400, geringe dito f380, alles per 2400 kilo. Petroleumf 21 a 22. Bekend onder den naam van 1 n f25 a 75 5 5 nncht. dito f4,25 a 5,50; 81 vette Varkens 38 a 40 ets. het W. 11 Jolij. Kleine kaas f29,75 aangevoerd 326 stapelsweeende 88203 N. tf. RoggeNoclsjeff f 3 hoogerandere soorten prijshoadend tuide Pruische f 260 Belgische f 250 eowt, «onder korting, Amerik. f 250 n. Nieolajeff (240 v. boord n. Petersb. f 238, 240 per 2100 kilo. Op levering in deze maand f 1 najaar f 2 a 8 hooger, in deze maand f 219, 220 Oct. f199. Boekweit in de zware soorten schaars en door benoodigden hooger betaald, als per 2100 kilo 120, 121 Holst, f260 118, 119 W dito f «W. Lijnkoeken fll a 14. Londcnsclie Veemarkt. Ter Veemarkt waren aangevoerd 3390 Runderen, 23,000 Schapeu en Lammeren, 314 Kalveren 290 Varkens. De prijzen waren Runderen 5, Schapen en Lammeren 5.2 Kalveren 5,6 Varkens 4.2. Reeds sedert lang is het door deskundigen en «iet-deskundigen openlijk verklaard dat onze strijdmagtzooals zij door leger en schutterij ge vormd wordtniet meer voldoet aan de eischen des tijds. Het leger is te weinig talrijk. De schutterij te weinig geoefend. Die overtuiging, die in de laatste jaren vooral ■eene volksovertuiging geworden is, deed de Rege ring de handen slaan aan eene nieuwe schutterij- wet. In het begin van dit jaar werd door de Rege ring een ontwerp van wet tot regel'ng der schut terijen bij de Tweede Kamer ingediend. Na dagen lange discussiën werd dit door de Kamer goedge keurd en aangenomen. Die wetdie geroepen was om in de bestaande en door de Regering zelve erkende leemte in ■onze strijdkrachten te voorzienis intusschen den 9den Julij 11. door de Eerste Kamer verworpen. Daardoor is de Regering vooreerst buiten magte in deu bestaande» toestand verbetering te bren gen* r Alleen het Nederlandsche volk zelf kan zulks nog. Het kan datdoor zich allerwege tot het hou den van gemeenschappelijke oefeningen in den wapenhandel te vereenigen. Door zich uit eigen beweginguit vrije wil die strijdvaardigheid eigen te maken die het an ders door de kracht der wet verkregen zoude Hebben. Daardoor zal het toouendat het bij voortdu- ving prijs stelt op het behoud van die onafhanke lijkheid van die vrijheiddie het nu reeds zoo veel eeuwen geniet en die het tochzoo menige naburige staat kan bet getuigenin één dag kan verliezen. En men meene nietdat het genoeg is indien men op het laatste oogenblikwanneer de vijand reeds voor de poorten isnaar de wapenen g«jf>t. Dat moge vroegertoen er noch spoorweg, noch telegraaf bestond en een vijand zes weken tijds noodig hadom een leger op onze grenzen bij een te brengen, tijds genoeg geweest zijntegen woordig is het dan te laat! Te meer daar het bij de vooruitgangdie er ook in de vuurwapenen heeft plaats gehadniet meeT gelijk vroeger, om een goed soldaat te zijn voldoende isdat men de kracht bezit om zijn geweer te dragen. Neentegenwoor dig moet men dat geweer niet alleen kunnen dragenmen moet het ook weten te gebruiken En de daarvoor noodige kennis kan men alleen door langdurige oefeuing verkrijgen. Eene oefening die u tevens dat zoo onmisbare zelfvertrouwen zal geven dat u alleen wanneer ons volksbestaan ('t geen God verhoede)ooit daadwerkelijk bedreigd wordtde overwinning kan verschaffen. Meent nietdat wij van U vragen dat gij U uniformen aanschaftdat gij U officieren kiest dat gij parade's bij woont. Dat alles zijn slechts bijzakendiewaar men er tijd en geld genoeg voor bezithaar nut kunnen hebbenmaar die even veilig achterwege kunnen blijven. De hoofd zaak isdat gij U tot goede scherpschutters vormt. Want wat zal het U baten wanneer gij voor den vijand staatof gij parade op parade hebt medegemaakt, of gij de schitterendste uniform aan hebt, indien gij U van uw wapen niet met zekerheid weet te bedienen Landgenooten nog is het rustigde Parijsche wereldtentoonstelling heeft als eene schitterende zonnede zwaar beladen onweers wolken die den politieken hemel dreigden te verduisterenuitéén gejaagd. Zij ziju daarom echter niet verdwenen; en wie staat u borgdatals die zonue eenmaal is ondergegaan als de tentoonstelling is afgeloo- pen die wolken niet op nieuw zullen opdagen en waar is dan de zondie ze ten tweede male uitéénjaagt Bedenkt dat ook al is het op het oogenblik schijnbaar kalm, het daarom niet aan onrustbarende teekenen ontbreektof is er een staat in geheel Europadie een enkel soldaat meer als vroeger heeft afgedankt Wapent men zich niet over al in alle landen behalve in Nederlandvan top tot teen Jongelingen die den leeftijd van 25 jaren nog niet bereikt hebt, mannen die uwen diensttijd bij de schutterij volbragt hebt of daarvan vrijge steld zijt, bedenkt dat ook op U allen de dure verpligting rustom den dierbaren vaderlandschen grond die uwe vaderen U vrij en onafhankelijk hebben overgegeven op uwe beurt ongeschonden en ongedeerd aan uwe nakomelingen over te dra- gen. Eu dat zult gij alleen dan kuunen indien gij U reeds nu in staat stelt, dien grond tegen eiken vijand die het wagen mogt dien te betreden te verdedigen. Talmt dan niet langerslaat dadelijk de handen aan het werk Oefent U in den wapenhandelen vooral in het schijfschieten Treedt daar, waar er reeds vereenigingen tot bevordering vau 's lands weerbaarheid bestaan daartoe in grooten getale toe 1 Rigtwaar zij nog niet bestaan nieuwe opDat er in elke stad in elk dorp minsteus eene zij. En verlangt gij omtrent de wijzewaarop gij zulks kunt doen meerdere inlichtingenrigt U dan tot ons wij zijn bereid ze U ten allen tijde en zoo ruim mogelijk te verstrekken. De permanente Afdeeling van het Centraal Comité van den Nederlandschen Weerbaarheids-Bond Namens haar J. W. 8CHUBART, President. A. J. RETHAAN MACARÉ, Secretaris. Behalve des ZONDAGS zullen ook des VRIJ DAGS en ZaTüRDAGS ten gerieve der bezoe kers van de markt te ALKMAAR op de dienst. an NIETJWEDIEP des morgens 7 uur. Goedkoope RETOURBLLLETTEN worden afge gevengeldig één dag. (3288) Eerste kajuit f 0,75. Tweede 0,50. ertrek van ALKMAAR des namiddags 1 uur en 's avonds 8 uur. Alsmede voor dezelfde vracht op al de tus- schenstations langs het Groot Noord-Iïollaudsch Kanaal tot Alkmaar. De PASSAGE van den ZIJP- ffiJ^Bj^^SCHENDIJK naar den DROOMER- DIJK, zal van den 1 AUGUSTUS e. k. tot nadere aankondiging voor PAARDEN en RIJTUIGEN GESTREMD zijn. (3287) De roem aan deze pillen gedurende 25 jaren in EUROPA en AMERIKA ten deel gevallen is reeds genoegzaam ter hunner aanbeveling. Zij zijn ver maard door hunne zachte en toch veel vermogende werking. Zij reinigen het ligchaamwerken op de huid wekken de eetlust op bevordere den spijs vertering, versterken het geheele gestel en houden de gezondheid in den gunstigsten staat. Als huis. houdelijk middel zijn deze pillen ten hoogste aan- bevelings waardig. (3286) Doosjes van 25 ets. en van 40 ets. bij W. A. HazeuApoth. te Schagen Amsterdam H. H. UlothZeedijk Alkmaar H. J. Ansing. Enkhuizen Rienderbof. Medsmblik R. Suel. Rijp A. K. Wineke. Purmerend A. J. van Lirabeek. Zaamdam H. J. Trautwein. De heer P. C. K. die reedt twee kinderen aan de ge volgen van het zuur'verlorenhad. gebruikte op roiin aanraden bij het derde kind tegen dezelfde kwaal de Kcvalenta en wel met het gunstigst gevoljg. Uet kind herstelde spoe- digbegon goed te groeijen en kan thans reeds ander ▼oedsel er bij gebruiken. Belangstellenden kunnen mondelings bij mij nadere inlich tingen bekomen. Enkhuizen. 20 Maart 1667.. lget.1 J. R1ENDEBHÜFF G«. overtreft door hare heilzame eigenschappen alle (an dere middelen duizende en duizende herstelde lij ders getuigen hare verwonderlijke geneeskracht. Het Teroordeel tegen de Revalenta wijkt meer en meer en dertelrer gebruik onder de meer beschaafden eu gegoe den neemt dagelijks toe. De Revalenta herstelt de spijsvertering versterkt de tenuwen en loogeosuirert het bloed, brengt nieren en longen ingetonden slsat, bevordert de geregelde werking derorganen en geneest volkomen silo maaglijden van welken aard ook, beoeveos verslijming en onderbuikskwalen, ter wijl tij het gebruik van pillen, poeders of mixturen geheel noodeloos maakt. Zwakke peraooendie de Revalenta als ontbijt en avondeten geregeld gebruiken, zullen er tich uitermate wel bij bevinden kinderen die de moedermelk moesten missen en alleen met de Revalenta werden opgevoed, werden sterk en tierig. De Revalenta is ook een goedkoop genees- en voedings middel omdat tij de Medicijnen overbodig maakt en 100 geconcentreerd ia dat een lepel vol Inaauwelijka eena waarde van ten boogate 10 cenla representerende een ge heel bord soep oplevert voldoende voor eenen maaltijd. De prijs de Keralenta is: kleine bussen 871/2 cents. 1 8 f 2 ;J e 3.50 5 f 812 f 16. Men lette er vooral op dat iedere bus tot waarborg der echtheid, met de Handieekeuing F. VON WINDHEIM Co. VERKOOPHUIS voorsien is. Amsterdam Verkoophuis. Schagen, tf. A Baten. Alkmaar, J, Brongeri G*- Bevenwijk, D. JUijtderg. Enkhuiten, J. Rienderhoff. Haarlem, J. P Karthaui wed. de Lange tn van Hoogwoud. B. Storm. Hoorn. P. J. Ruitenberg. Koog a/d Zaan, B. de Jager Krommenie, wed. K. Jv Treichel. Medemblik, K. B. Idema. Monnickendam, K Slot' Nieuwediep, tV. F Bruinvis, CareA. Jv. Pur merende. S. J. F een Uitgeest, wed. J. Raat. Zaandam, K. Aieuwenhuit. B. G. van Jken. (32851 En in de bekende Dépöts in de andere steden. Gedrukt bij de Wed. P. J.G. Didcrich te Scb3gen,j

Schager Courant | 1867 | | pagina 4