Eene scène uit het Parijsche leven. tafel, bedekt met een dik linnen bekleedsel. In het midden der tafel zet men eene platte schaal waar op de chloroform liuten welke zorgvuldig bedekt is (net digt gevlochten iizerdraad ti.-n eene te naanwe aanraking met de bijen te vermijden. Daarna neemt men den kotf van de plaala waar hij staat en plaatst hem over den chloroform. Io minder dan 20 minuten slapen de bijen en gren enkele zit meer op den honigkoek mahf hllen lig gen op de tafel verstscoid. Men neemt de honig weg, zet de korf weder op zijn plaats, draagt ook de chloroform weg, en de bijen ontwaken en vlie gen weder naar hare korven. De Zoologische Tuin te Londen heelt f I 2.000 betaald voor een dezer daglft aangekomen dier. I)it is de hoogste prijs die oo t door eenige verzameling van levende dieren voor een exemplaar werd bestted. Het exemplaar van zijn kant is dan ook bet eerste, dat levend in eene dergelijke verzameling in Euro pa is overgebrngt. liet is een Alrikaar.sche neus hoorn met twen hoorns. Het is afkomstig uit Op per—Nubië en door den eet.er reiziger (Ji-sanova overgebragt naar Hamburg en verkocht aan het bois ('art llagebeek in wilde dieren. V«n hem heeft de Lonöenschê Zoölogische Tuin het dier ge kocht. Uit Meppel meldt menDe in de vorige week op no. 7473 gevallen prijs van f 20,000 der staatsloterij heeft tot een zonderling incident aanleiding gegeven. De heer W. Suraert« As sen collecteurgaf bii ontvangst van hi t tele gram dienaangaande oumiddelijk kennis nnn den debitant J. v. d. Horst, te Hoogeveen die nog in 't bezit van vier twintigsten was; doch daar reeds bij den debitant te dezer stededie een vijfde lot had gedebiteerd een telegram van ge lukwensching nit 'sGiavenhage was ontvangen en enkelen hiervan kennis droegen bragt de toe vallige inzage van 't opschrift der kennisgeving aan van der Horst, laatstbedoelden op den inval, dat ook deze tot de gelukkigen behoorde. In allerijl begaf zich een twietr.1 hunner per extra rijtuig naar Hoogeveen; doch daar de debitant, die tevens als marskramer in petten handelt, zich te Dedemsvaart bevond reed men veider en zag zich bij de uitgestrektheid dier plaats en 't inval len van den avondin de onmogelijkheid hem op te sporen. Goede raad was dnnrmen truk een derden persoon aldaar in 't geheim deze zou alle moeite doen om hera te ontdekken cn alsdan zou de wiust onderling worden gedeeld. Deze Een der vrolijkste balswelke in den laatsten tijd van bet carnaval te Parijs werden gegeven, was dat hetwelk bij mijnheer en mevrouw v. X. plaats had. Het was de eerste maaldat zij in dien winter gezelschap hadden. Zij haddtn een huwbare dochter en gingen dus veel uit. Een jongman die op dit bal veel had gedanst, de heer Eerdinand D. ging het laatst van allen huiswaarts. Op den dorpel bleef hij ontsteld staan. De sneeuw viel in digte vlokken en er was gteu rijtuig meer te zien. Wat te doen Een treurige waodeling het verlies van zijn hoed en een duchtige verkoudheid was zijn vooruitzigt. De heer Eerdinand is moedig doch zeer bezorgd voor zijn gezondheid. Het onaangename van znlk een wandeling en het verlies van zijn hoed daar bekommert hij zich niet over, maar zijn gezond heid die te wagen neen dat niet Als ik eens weer in huis ging vroeg hij zich zeiven. In een kleine zijkamer hier of daar zal ik nog wel renige kaartspelers vinden, daar kan ik dan wachten. Later sneeuwt Let welligt niet meer; misschien heeft een dier heeren een rijtuig en staat mij een plaatsje af, dus naar binnen. Hij komt in de balzaalde voorkamer is leeg hij gaat in de speelkamerook deze is leeg en hij is dos de eenig achtergeblevene. De waskaarsen zijn reeds uitgedaan en alleen door de openstaande denr ziet bij eenig licht. Een bediende sluit eindelijk ook deze en onze heer Ferdinand zit in de duisternis. "Wanneer ik nn rondborstig de deur open doe en heen ga dacht hij hoe zal men dan mijne late aanwezigheid in dezen salon uitleggen Hij viel mistroostig op een sopba Beer en na eenige oogenbiikken nagedacht te hebben begon hij weder Op mijn woord het beste wat ik doen kan, is te wachten. Zonder twijfel zal er wel iemand persoon slaagde naar wensch de vier twtntigsten werden door hem of zijne handlangers aangekocht en slechts twintig minuten later werd den debitant het nagezonden berigt van den heer Somef o*tr htndigd waarop hij tot zijn schrik ontwaarde, op we.k eene ontzettende wijze men hem bad beet gehad. Toch verneemt men thans, dat de eerste be werkers dezer daad alle onkosten en po-zingen om in 't bezit van den gedeeltelijken piijs f 3400, te geraken te vergeefs hebben aangewend daar de deelgenoot te Dedemsvaart nergens van wil we- trn en zich houdt alsof er niets gebeurd is. Keizer Napoleon heeft zich zijne overtogt van CIiAIoiis naar het bij die plaats gelegen kamp ten nutte gemaakt tot het bijwonen eener proefneming van de aanwending der petroleum als brandstof voor locomotieven eene zaak die door den keizer sedert anderhalfjaar sterk aangemoedigd is geworden. Bij zijne aankomst te Ch&lons was voor den ge reed staanden trein eene locomotief geplaatst die door petroleum werd gestookt. Om de proef goed te kunnen volgen heelt Napoleon met den direc teur en den ïngeneur van den weg het geheele traject (28 kilometers) op den locomotief zelve af gelegd. Reeds in de inaar.d Junij is de keizer tegenwoor dig geweest bij eene proef, welke op de stoomboot Peubla genomen is, om de steenkolen door.petro- lenm te doen vervangen. De op den spoorweg van Ghulona genomen proef is He eerste geweest welk- iii Frankrijk heeft plaats gehad. In de vorige week is in de gemeente Oudelande eene bende dieven ontdekt die zich reeds jaren achtereen aan verschillende Diefstallen schuldig maak te zonder dat het der politie gelukte haar in handen te krijgen. Acht personen hoofden van huisgezinnen, ulhn behoorende tot den arbeidenden stand zijn achtereenvolgen» daar de een den an der verraden heeltnaar de cellulaire gevangenis te Goes gebragt. Men meldt uit Namen, d.d. 8 September: Ziehier eenige bijzonderheden omtrent den moord dezer dagen gepleegd op den boschwachter van baron Dusart Deze ambtenaar was met zijn broeder op de ronde om naar de vildstroopers te zoeken, die, naar het schijnt, in groot getal de streek doorloopen toen zij op eenigen af.-tand van het bosch van Péiicux twee dezer kerels bespeurden die zij wil den vervolgen een hunner gaf aan de wachters bevel terug te keeren. Deze liepen integendeel straks dezen salon doorkomen en bij den uitroep van schrik van den persoon die mij hier ont dekt zal ik doen alsof ik ontwaak. Men zal dus gelouven dat ik gedurende het bal hier ben inge slapen. Men zal om mij lagchen ik zal mij ver ontschulriigen en maken op een fatsoenlijke wijze weg te komen. Na dit besluit genomen te hebben, ging hij lig gen in afwachting van de dingen die komen zouden bet viel echter anders uit dan hij gejacht had. De salon hal aan de eene zijde een deur naar de voorkamertegen over die deur een venster en kort bij dat ven-ter twee deuren vlak tegenover elkander die toegang verleenden tot de kamers van mijnheer en mevruu* v. X. Eerdinand lag een kwartier op de sopha toen een der deuren open ging en mijnheer uit de kamer van zijne vronw kwam eH zich naar de zijne begafterwijl hij beide deuren open liet. Geen licht meegenomen hebbende bemerkte hij den jongen man niet die op de so pha lag. Door de beide openstaande deuren kon den de beide echtgenooten vrij goed met elkander spreken zonder liuune stem bovenmatig te verheffen. De heer v. X. zeide toen hij zich in zijne kamer bevond, tot zijne dochter, welke nog bij hare moeder was: Lieve Armaode, mij dunkt dat gij genoeg met moeder hebt gesproken gij moest nu gaan slapen. Ja vadertje ik laat Therese mijn japon losmaken en begeef mij dan dadelijk ter rust. Bedenk kind dat ge morgen weer een bal voor u hebt zeide mevronw. Wees maar gerust mama ik zal wel goed uitrns ten en kan best alle dagen eeo bal bijwonen. Goede nacht mama. Ferdinand hoorde den moederlijken kus dien het meisje kreeg. Zou zij met een losgemaakte japon door deze kamer komeB peinsde hij en sloot de oogen terwijl hij niet zonder onrust dscht aan den schrik van Jufvrouw Armande als zij hem zou zien li"- lig. Dat zal eeo zeer dramatische seèoe woideö, naar de wilddieven, maar op 't oogenblik dat een dezer zou gevat worden schoot hij op vier meters afstand den wachter Eouret in het hartzoodat deze dood neêtviel. Op 't oogenblik dat hij viel, kwam zijn broeder hem helpen en eene worste ling lijf om lijf ontstond tosschen den moordenaar en den broeder van het slagtof.er welke laatste een hevigen beet in den duim kreeg. Met behulp van eenige toegestelde personen, uitgelokt'door de noodseinen van een hoorn, werd de moordenaar Qniévreux gebonden et: naar het kasteel van Pétieux geslenrd. Er gebeurde eeo hartroerend tooneel toen de ongeluk k ige wachterdie het lijk niet opgemerkt had, bespeurde dat zijn bioeder dood was. De moorde naar, een onverbeterlijke wildstrooper ,is wagenmaker te Montroeul alwaar hii de algemeene achting geniet en in zekere welvaart verkeert. Hij is weduwnaar en vader van 5 kinderen waaronder twee nog zeer jong. Toen de vrederegter van Leuze ter plaatse kwam, poogde de moordenaar zich om het leven te brengen en gaf zich verscheidene ste ken in de keel met een zakmes. Zijne wonden schijnen niet doodelijk te zijn. Volgens een ander verhaal wordt vezekerddat Qniévreux alleen op den loer lag toen hij eensklaps de twee veldwachters ontwaardde en op de vlugt ging. Nabij zijne woning werd hij door drie veld wachters omringd, en niet kunnende vlugten, legde Qniévreux aan op Frans Fouret, hem beve lende hein door te laten de wachters naderden echter en Foaret werd doodgeschoten. liet volgend allertreurigst ongeluk wekte Ie 's Hertogenbosch algemeen deelneming. De echt- genoote van den heer M. zou Donderdag met haar kinderen den middag in het naburige dorpje den Dtingeii gaan doorbrengen, hoofdzakelijk ter viering van den verjaardag van haar jongste zoontje. Daartoe werd zij met een Mrijerijsch voeituig afgehaald. Door een beweging die het knaapje met de parasol zijner mama maaktegeraakte het paard op hol, met het ijzingwekkende gevolg dat eerst de voerman die van't rijtuig sproi.g om het paard tegen te houden onder de wielen geraakte, vervolgens de 8 jarige knaap van het riituig werd geworpen en de radeloost; moeder haar kind na- springendeeveneens een wiel over Int rigterheen kreeg dat daardoor verbriizeld werd, terwijl «e andere twee kinderen en een vriendin der moeder., nog een eind weegs door 't hollende p«iard voort1 gesleeptdoor onverwachte hulp gered werden. Het zeide de jongman tot zich zeken en hoe wel hij op de sopha zeer gemakkelijk lag wenschtc hij zich toch op dit oogenblik buiten ouder een fikschen sneeuwhui. De k amer van Armande was eeliter aan de an dere zijde en dit voorval had dus niet plaats. Verduiveld waar is toch mijn jonrnal. Ik kan het onmogelijk vinden Wat is dat verschrikkelijk, nu zal ik niet kunnen slapen, zeide heer v. X. terwijl hij in zijn bed stapte. Aan de andere zijde liet mevrouw zich door hare kamenier uitkienden en fluisterde Leg mijn kam eu mijn halsketting daar neder. Ja, mevrouw. De kapper had mijne vlechten niet goed vast gemaakt toen ik met murheer v. P. walste vrees de ik dat zij zouden afvallen. Als dat eeDS ge beurd ware. Ik beef als ik er aan denk. I*-rdinand besloot uit dit gesprek dat mevrouw v. X zeer coquet was doch hij dacht er ook bij :als zij bemerkt dat ik haar gesprek heb gehoord, vergeeft zij mij nooit. Mevrouw zag er ook allergunstigst uit zeide de kamenier. Uwe blanke kleur was zoo keurig dat niemand kon bespeuren dat het blanketsel was. En wat zeide men wel op het bal Dat gij de schoonste van allen waart en ik heb verscheidene heeren hooren zeggen toen zij heeo gingen maar dat mag ik met zeggen. Kom meisje spreek op, ik wil het weten. Zij zeiden. Dat was een heerlijk bal eö een goede gastvrouw. Zij was aanbiddingswaardig. Nu het is waar dat ik nog al gezocht werd* Ik ben over mij zelf te vreden. Mevrouw scheen werkelijk de zester van de jonge jufvrouw te zyn. N leister I Het is evenwel waar dat ik zeerjoug bliif. En mevrouw heeft zulk een goed postuur. Men heeft mij steeds bewonderd om de sierlijkheid van mijne taille. Gij rijgt u veel te veel in; riep de heerv. X*

Schager Courant | 1868 | | pagina 2