bekiuten. H ERN AN DES. Eelf wel teregl zoo komen. In het paardenspel van Francois Loisset thans te Amsterdam debuteert eene-paardrijdster. die volgens het affiche de dochter is van een ko ning. H. 'K. H. is in Nnbiê geboren en genaamd Sara de Afrikaansche bijgenaamd de Gazelle der Woestijn. Volgens de aankondiging is zij niet slechts de stoutste aller bekende rijderessen maar tevens een hoogst merkwaardig persoon namelijk de dochter van een Afrikaansch vorst of koning, die te midden van een vreeslijk bloedblad en een afschuwelijk verraad kroon en leven verloorter wijl de dochter op een aan het ongeloofelijke grenzende wijze aan hare vervolgers ontkwam. Een zamenloop van onstanriigheden voerde haar eindelijk in den circus te Parijs, waar zij weldra als de stoutste amazone bekend werd. Men schrijft oit Neuzeu De onderofficier Schenet namelijk die een wrok op zijn kameraad de Bolt schijnt gehad te hebben bevond zich met dezen benevens eenige andere onderofficieren en manschappeu in eene der zalen van de kazern Op eens lei de eerste beschonken een geweer op de Bult aan u tt bedreiging [hem mdt-r te schieten. Deze n»m de vlugt. Nn keerde Schenets woede zich op den onderolfirier de Kok wien hij een kogel door den bil joeg, die in het ligchaam bleef zitten. Dadelijk laadde hij andermaal 't geweer stelde t zich zeiven op de borst en loste 't al too met den voet zoodat de kogel hem langs den rug uit, iu de zoldering te regt kwam. Beiden badende in hun bloed werden onmiddelijk naar de infirmerie vervoerd waar hui; de noodige ueeskundige hulp werd verschaft. De berouw hebbende moordenaarna zich eeni- gen tiid met den predikant der llerv, onderhouden te hebben ber.week omstreeks den middag aan zijne woud. Men vreest ook zeer voor 't behoud au zijn slagtoffer. Een later berigt meldt dat ook hij is overleden Zekere P. I. schoenmaker te Dongen was verleden Zaterdag avond bij J. v. I. te Tilbrug nan het brandewijn drinken. Daar hij niet gewoon was steken drank te gebruiken geraakte hij al spoedig in beschonken toestand zoodat hij tegen den avot.d toen hij huiswaarts wilde keerenin de Dorigensehe baan op den grond bleet liggen. Zijn broeder die bii hem was vervolgde even wel ziji.en weg en verhaalde, te huis gekomen het voorgevallene aan zijne andere broeders. Deze gingen Zondag moigen uitzien en vonden dcu an dere nog op de aangeduide plaats slaapende in het zand liggen. Ofschoon zij liern wakker wilden maken konden zii dit niet gedaan kriigen. Daar na begaven zij zich naar de kerk. Toe» de mis geëindigd was vonden zij hun broeder levenloos liggen. Zoodra de commissaris van politie hiervan kennis kreeg, heeft bij zich, vergezeld van een geneesheernaar de plaats des oulieils begeven ten einde het lijk te beschouwen. Naar men ver neemt is van dit voorval proces verbanl opgemaakt. In zekere gemeente kwam een bruidspaar op het gemeeoteliii's om zich te laten trouwen. De burgemeester was afwezigde plegtigheid zou das door een der wethouders voltrokken worden. Deze, een User-en msiinfsctourwinkel hebben de zag dst bruid en bruidegom geheel in een nienw pak gestoken waren nu was zijne vraag t»«r het goed gekocht was. De bruidegom door deze vraag verrast sprak de waarheid eu noemde deu voor- naamsteo concurent van den wethouder-mannfac- torier. De man werd daarop 100 verstoord dat hij zijn hoed nam en vertrok onder het zeggen Dan geef ik er ook den blvan om je te trouwen In zeker sladje in Zwitserland vertoonde zich twee jonge Italimen met een aap en lieten deze allerhande kunstjes verrigten ten einde in hnn onderhond te voorzien. Daar deze veitooningen geen zeldzaamheid zijn gebeurde het dat deze jonge apeleiders niet zooveel verdiend hadden dat zij hun logement konden betalen waarop de kastelein hou aap in den kelder opsloot en hem niet terug wilde geven alvorens betaling ontvangen te hebben De slimme aap gevoelde zich niet op zijn plaats en om zich te wreken opende hij de kranen van H vaten wijn en sloeg al de zich daar bevindende flesschen aan stokken. De herbergier deze wijn- overstroommg ziende, werd zoo verwoed, dat bij het dier doodsloeg d« Italianen klaagden hem echter aan bij den magistraat, die den onmeedoo- genden hospes veroordeelde tot 500 lr. schadeloos stelling. Een treurig feit heeft dezer degen te Oud Appelscha plaats gevonden. De dienstm-il scheen zich in 7.wanneren toestand te bevinden hetgeen zij echter halstarrig bleef ontkennen. Eenige dagen geleden verliet zij heimelijk des nachts het bed,1 waarin zij roet de huishoudster sliep. Deze hare afwezigheid bemerkende ging haar achterna en vond ha.tr in de or.middelijke nabijheid van het varkenshok. De tneid verontschuldigde zirh toen wegens neusbloed mg. Kort daarop gelastte haren meester haarzich naar den geneesheer dr. v. d. Sluis te Oosterwolde te begeven om zekerheid van haren toestand te verkrijgen. De docter bemerkte dra, dat zij niet zwanger, maar korten tijd te voren bevallen was, hetgeen ztj echter ten stelligste ont kende, doch later leu huize van haren vader, in tegen oordigheid vbii den preiilant. de brkendtenis aflegde dat zij, in den nacht van 5 op 6 Jan ua r ij liet bed had verlaten en in een kalverhok dat zich in de schuur naast het varkenshok bevindt, een dood kind had ter wereld gebragtdat zij onmid- ■lelijk ua de bevalling aan «Ie varkens had toegewor pen. Dr. v. d. Sluis bragt on-niddelijk het gebeurde ter kennis van den bnrgpmers'erdie na eeu lang durig ouderzoek de ongelukkige in hrchtenis heeft genomen en ter beschikking heeft gesteld van deu officier bij de arroud. regtbank te Héerenveen. Ter teregtzitting te Rotterdam stonden Don derdag voor de regtbank twee personen teregt die op den eeisten dag van dit jaar aan de b' we ners eener bouw man«wnriing in de gemeente Rlijsaiik, hunne beilwenschen kwamen brengen. De uitslag beantwoordde niet aau hunne bedoelingen, men wenschte hen evenzooterwijl zij geld voor een borrel verlangden. Zij werden ieder tot eene ge vangenisstraf van veertien dageu veroordeeld wegens bedelarij. Men schrijft uit Roermond De verminde ring van het wildbet meer en meer veld winnen der jagttstrooperij die nog aangeprikkeld wordt door de hooge prijzen van het wild de gebrek kige uitvoering van de wet op de jagtziedaar een drievoudig euvel waarover al de Limburgsche jagers bitter klagen en waaraan zij een einde wen- schen gesteld te zien. Met dat oogmerk hebben verschillende jagtliefhebbbers zich verstaanom eene vergadering van de jagers bijeen te roepen en over de te nemen maatregelen te beraadslagen. De voorloopige commissie heeft de jagers opgeroe pen tot eene vergadering op den 18 dezer. Den 13 dezer, 's avonds ongeveer 10 ure, begaf te Alkmaar zich iemand met eene branden de kaars naar het geheim gemak. Ditin het groote riool van de gedempte nieuwe sloot uitloo- pendewas zoodanig inet knalgas vervulddat dit werd ontstoken en daardoor een ontploffing ontstond die den jongeling tegen den muur wierp en op 60 el afstands het groote riool deed bar sten waardoor de toen bevrozene grond over eene beduidende lengte met groote kracht werd opge worpen. De knal, waarmede dit vergezeld ging, deed de bewoners in den omtrek hevig verschrik ken en zulks te meer daar de gaslichten over eene groote uitgestrektheid werden uitgedoofd. Men kwain er echter met den schrik af, doch wij ho pen dat dit tot waarschuwing moge strekken. II DE VERSCHIJNING. Maria slaakte een kreet hare beide kinderen vervolgens grijpende'snelde zij naar huis. Daar gekomen valt zij als levenloos voor Alphonso's voe ten neer. Men helpt haBr op j de pols en het hart kloppen naauwelijka. Toen zij eindelijk de oogen opende was zij bijna eek. Zij zag niets oui zich dan messen zij riep om hulp kende baar man eu haar vader niet meer. Het duurde lan gen tijd eer zij bedaard werd eu vau de verschrik kelijke verschijning kon spieken. Het is sleehts verbeelding liet kind zeide de onde graef. Hoe wilt gij dat een man die onder znlke strenge voorwaarden is vrijgelaten, zich bier durft vertoonec. Ik heb hem gezien zeide zij ik verzeker het n. Zij wierp zich bevende iu de arrneu van haren echtgenoot. Alpbonso voer mij van hier ik wil ver strekken Als ik hier blijf zal ik door dieu man vermoord worden. De schrik had op haar znlk een diepen indrok gemaaktdat zij menig maal des nachts wakker werd en riep Help help daar is de moordenaar. Om zijne schoondochter een weinig meer gerust te stellen liet de gouverneur zorgvuldig wacht hou den en de geheele streek doorzoeken maar te ver geefs men vond hem niet. Eeus zagen de inwoners van Sevilla een luiste- rijkeu stoet door linune straten trekken. Het was Dona Maria de Rabeira, welke zich naar de kerk begaf. Zij hield eene was kaars in de hand hare kinderen volgden haar benevens een stoet van meer dan honderd jonge, in liet wit eekleede meisjes. Het regiment, waarbij Alphcnso kolonel was, omgaf haar als eeu schitterende lijfwacht. Voor de deur der hoofdkerk gekomen werd de processie door de (feestelijkheid ontvangen met allen luisterdie de Katholieke kerk in die landen weet ten toon te spreiden. Op het oogenblik dst Maria in de kerk trad, deed het orgel de liefelijkste tronen door het ge bouw rnisschen. Twintig koorzangers en hunne leer lingen zongen op zachten toon het gewijde lied terwijl stroomen wierook in blaauwe kringen om hoog stegen. Maria had te kennen gegeven hare kinderen aan de heilige maagd op te dragen en vau daar deze plegtigheid. Zij boog zich neder voor bet beeld van Maria, en bad lang en ernstig. Toen zij eiu- deliik hare kinderen aan de bescherming der moe dermaagd had toevertrouwd zeide zij tot den priester En wat znlt gij mij geven vader om beschermd te zijn tegen de vervolgingen van dien engel dtr duisternis? Een wilden lach liet zich ia bare nabijheid hoo- ren. Zij trilde en sprong op. Zij zag om haarmaar bemerkte niets. Wat scheelt er aan vroeg haar echtgenoot. Hebt gij dan niets gehoord Volstrekt niets. Alphonso keek bedroefd hoofdschuddende zijn va der aan als wilde hij te kennen geven welk een diep medelijden hij voor zijne vroaw gevoelde en hoezeer hij zich verontruste over haar bijna zinne- Den 20 dezer had te Schagen de verkie zing plaats voor acht notabelen der hervormde gemeentede uitslag was als volgt Ingekomen briefjes 94van onwaarde geen, volstrekte meerderheid 48waarvan stemmen uit- gebragt op de heen n Jan Govers 78. Jan Schenk 56. Jan Asjes 56. Dk. Grootes 44. C. Smit 40. Jan Buis 39. Jan Stammes 38. Jan Borst Sr. 33. D. Timmerman 27. P. Meurs 27. W. T. de Jongh van Arkel 24, Jan Noë Sr. 23 KI. ltezelman 23. S. B. van Lon 23. enz. enz. Zoodat de drie eerstgemplde zijn verkoren en er tusschen de elf volgende eene herstemming moet plaats hebben De Porie heeft verlof gegeven tot het bou wen eener protestantsch-anglicaansche kerk te Na- zareth Den 20 December jl. heeft er in Mexi co eene aardbeving plaats gehadwaardoor vele schepen vergaan en vele menschen omgekomen zijn. De kamer van koophandel te Gorinchem ver langt het zegel op de dagbladen te behouden. louzrn toestand. Wij zullen u den zegen geven, zeide de priester, wees gerust stel vertrouwen in de holp, die gij der oorzienig heid ah raagt. In Gods huis hebt gij niets te vreezen. V begaf zich voor het altaar. Het gezang der priesters en meisjes het orgel met ziiue zaciite accoorde» de geur der bloemeu dat alles bragt toe om haar kalmer te stemmen. O Nièvis, mijne zuster ik zal u nooit weder zieu riep zij op snik kenden toon. Ren doffe zucht boort zij bij zich. Zij zitt op. Naast haar zag zij eeu knielend man. Zijn I Oufd was dn p gebo gen en verborgen onder een grouten mantel. Ma ria kau zijn gelaat niet zieu maar toch wat deed hij voor het altaar. Zij maakte eeue kleine be weging de vreemdeling heft liet hoofd op. Zij slaakt eeu kreet springt van haar plaatsen vliegt iu de armen van harin vader, roepende: daar is hij Men zitt, men zoekt, maar weder te vergeefs, de man is verdwenen en ook ditmaal schiijtt men haren schrik toe aan verbeelding. O! zeide zij tot Alphonso, als gij mij voor uw oogeu ziet treffen door den zelfden moordenaars dolkdie Niè'es deed sterven daa eerst zult gij zeggen; daar is de moordenaar Op eenen nacht werden de bewoners van het paleis wakker door een dikken rook en vlammen, die zich snel verbreidden. In een oogenblik waren alle dienaars op de been om in de stad holp te zoeken toen Alphonso hen te gemoet vliegt- Grienden, roept bij, eerst moet gij uwe meesteres

Schager Courant | 1869 | | pagina 2