Alkmaar 16 Aug. Aangevoerd 4 Koeijen f 150 0 250, 142 Kalveren f 40 0 80, 2 nucht. dito f 16, 830 Schapen f 15 a 30, 24 vette Varkens 40 a 62 et per NP. Broek in Waterland 19 Ang. Kleine kaas f 30.50, a'angetotrd 52 stapels wegende 10842 NP Hoorn 19 Aug. Klein* kaas f 31.75, aangtvofetd 230 stapels, wegende 62950 NP. Londensche Veemarkt. Schorpschuttersvereeniging West Fries land te Schagen. CORRESPONDENTIE. Burgerlijke Stand der gemeente Schaden. - te bevechten, dat werkelijk geen onaardig ge zicht opleverde, bond ik in allerijl de beide zeis- atokken aan elkander, om, en het was ook werke lijk zoo, op hon hulpgeschrei, (toen zij uitgeklopt waren) hen de stokken toe te reiken. Wilhelm pakte ze, en stak zijne andere hand uit om Hein- rich te grijpen, hetgeen gelokte, zoodat ik beide ridders op het drooge trok. Heinrich liep haastig naar zijn spezzak en haalde een veldfleach te voor schijn, goot van haar inhond zich wat in den hals en presenteerde haar toen aan Wilhelm, die er alle eer aandeed; vervolgens pakten, zij hunne bagage op den rug en vertrokken in vrede en zelfvoldoe ning met een nat pak blauwe oogen en gezwol len neuzen verder. Of zij de vondst gedeeld heb ben of niet, weet ik niet, doch ik weet wel, dat inlien ik hen niet geholpeo had, om oife hun vech tend badje te komen, zij groote kans gehtd had den, hun Vaterland niet weder te zien. Iu de vorige week werd de stad Lier in Bel gië in groole verslagenheid gebrogt. Een borduur ster, Coleta De Voeght, welke alleen op een Hamer woonde, doch voornemens was weder bg hare ouders te gaan inwonen, had reeds sedert langen tijd een vcrkcering aangeknoopt inet den gewezen Jager Jan Tibax. Deze was Donderdag uit Antwerpen derwaarts gekomen, ^dofch werd omdat hij beschon ken was, door de benedenburen herhaaldelijk belet, de kamer zijner beminde te betreden. 'Tegen het vallën vnn den avond werd hij eindelijk toegelaten, terwijl hare moeder zich daar ook bevond. Nu ttok- hij een groot mes, viel op het meisje aan en bragt haar, behalve een diepe snede in tleu hals, zes steken in de keel toe. Onmiddelijk maakte hij zich, 11a het bedrijven van de gruwelijke mis daad, uit de voeten, doch den volgenden dag heeft hij zich te Antwerpen vrijwillig in handen der politie overgegeven. BARKTBERIGTGN. Meliagcn ÏO Aazustiis 1869. Aangevoerd 2 Paarden f 50 a 70, 2 Stieren f 60 a 80, 1 1 vette gelde Koeijen f 180 0 230, 5 magere dito f 00 a 110, 6 kalfkoeijen f 150 a 200, 8 nnclit. Kalveren f 12 0 18, 300 vette Schapen f 22 0 28, 500 magere dito f 12 0 20, 100 Lammeren f 8 a li, 3 bokken en Geiten f 1 a 5, 80 magere Varkens f 18 u 25, Biggen f 11 a 14, Konijnen 15 a 75 ets.. Kippen f 0.40 0 1, Boter f 0.70 a 0.83 per kop of f 0.93j per NP., Kaas 15 0 20 ets. per NP., Kippeneijerea f 2.60, Eenden dito 3 0 3,50 per 100. Purmerende Aangevqerd Boter van f 1.06 a f 0.90 per nd. pd. Gemiddeld f 1.per ned. pd, 130 Vette KalVeren. Prijs50 0 75 ct. per ued. pd. 05 Nnchtere Kalveren, f 8 a f 20 per stuk. I lil 1 11 De voordeur ging open. Twee mannen traden binnen. De eerste was iemand van ongeveer vijftig jaren, van middelbare grootte en zijn gelaat zou welwillendheid en goedheid teekenen; indien zijne oogen van tijd tot tijd niet fonkelden. Hij was goed gekleed en zag er nit als of hij van een jaarmarkt kwam-. Een jong mensch van 16 17 jaar volgde hein. Deze kon wat zijh uitzigt aangaat, voor be diende van den eersten doorgaan. Beiden schudt den den regen en de sneeuw af voor zij buineu kwamen. V Een weer on» geen liond de deug uit te jagen, zeide de oudste. 5 v Eu bet zal nog slechter worden. Des te beter. Winter eu zomer willte scheiden tn April wil zijn regt laten g«Édea.~ De oude dief spreekt van regt, zeide de jongere Hij sprak dit uit met feA sterken joodschen tongval, hoewel men aan zijn gelaat geen joodsehe trekken kon ontdekken. De ondere gaf geen acht op dit gezegde en scheen aan het gehoon van den knaap gewoon te zijn. Hij ging met den molenaar naar bet venster en na begon een zacht gefluister. De knaap wendde zich tot het meisje dat aan de tafel wawbjiven zitten narijen* 4*^* W at mfc8t ^ptj daar, schoone Helend Dat ziet gij, antwoordde zij hem op korten, maar goedig. 11 toon; zonder van hard arbgid op tè-v.ien. De knaap bekeek haar werk. Ah! voor den jonkw. Ja. 1. tHLivf sf_z Waar is hij ik zie hem niet. Hij keek en zocht in de kamer en wilde de deur der andere kamer openen. Hier blijven! beval het meisje korten streng. Hij bleef en lachte, half Teriegen, half spottend. Ik wilde hem bewonderen, zeide hij. Het is zulk een mooi kind, maar gij zijt nog mooijer. Hij sloeg zijn arm om haar midden. Zij maakte eene heftige beweging, bedwang ach echter en duwde bedaard 46 Vette Varkens. 51 a 68 eents per ned. pd. 63 Magere Varkens f 16 0 f 28 236 Biggen f 9 0 f 13. 4 mud Appelen f 2.50 per mud. 423 mud. Peren f 1 per mud. Kip-eijeren f 3 Eend-eijeren f.de 100 stoks. 20 Aug. Klein kaas f 31.75, commissie dito f 28, middelbare dito f 28.50, laagste prijs f 23 aangevoerd 628 stapels, wegende 139129 NP. 26 mod Tarwe f 11.50, 25 mud Rogge f 9. 208 mud Gerst f 5.75 0 6.25, 41 mod llaver f 375 I a 4.26, 13 mud Koolzaad f 14, 5 mud Mosterdzaad 1 10 mud Karweizaad f 25. 21 Aug. Aangevoerd 11 Paarden f 85 0 170, 21 Koeijen f 110 a 210, 10 nocht. Kalverea f 10 0 19 210 Schapen f 7 0 32 00 Lammeren f 4.50 1 0 10, 6 Geiteo f406. 100 magere Varkens f 10 J 0 35 160 Biggen f8 0 15, Boter per kop f 0.60 0 0.70. Ter vcorwarkt ziji» aangevoerd 4780 Runderen, 23,860 Schapen en Lammehfn, 368 Kalveren, 188 Varkens. De prijzen waren; Beste Runderen 3. 2 Schapen en Lammeren 5. 8,. Kalveren 5 4, Varkens 5.8. Hoewel de leden van ons sch-rpschutterskorps die naar den wetatrijd aan de Bilt zijn afgevaardigd geworden van wege de vereeniging, niet zort geluk kig zijn geweest om eenigcu prijs te verwerven zoo mag toch met. voldoening op den uitslag hunner pogingen worden terug gezien, te meer als meti in aanmerking neemt dat het korps van de minst goede geweeren is vooizien en dat de afstand van de schietbaan, een bijna onoverkomelijk bezwaar aanbiedt tot volledige oefening. De collegiale prijs werd met 219 punten behaald door de Haaagsche scherpschutters, Ëene vereenig- behalade 97 punten en de Schager Schutters 148 punten waarvan de fonrier D. Boggeveen er 40 maakte en de vaandeldrager 38. Op den afstand van 300 pas schoot- de serg. J. Rorgavean 40 ponten, terwijl de laatste prijs met 42 ponten werd behaald. Indien bij den collegialen wetstrijd niet 4 mis schoten waren geweest, had de fourier D. Roggeveen een zilveren veldflesch als personele prijs behaald. Een schatter eener andere vereenigiog verkreeg ze met 39 punten. Mijnheer dé Redacteur! Doa mij het genoegen, onderstaande, als cor respondentie-artikel, twee maal, in atv alom ge lezen weekblad op te nemen. O.K. 24 Aug. 69. Z. Z. herinnert de feestcommissie te Schagen, dat ten vorigen jarede harddraversbaanuithoofde van de wanorde, die er heerschte, bijna niet te berijden was en vestigt daarop, voor de aanstaande feesten, bijzonder hare aandacht. Door het uitloven eener kleine douceur aan de veldwachters kan men veel gedaan krijgen; geld is de ziel van alles I Z. hou de on» ten goede dot wij, zijne opmerking slechte éénmaal planteendaar wj voor on» de overtuiging hebben, dat ze voldoende i», om de com~ missie, die niet» onbeproefd laatooi het feest luister bij te zetten, hel oog op dat punt te doen vestigen. Red. P. vraagt of de instruetie van den veerschip per op Amsterdam, eene wijziging hoeft ondergaan; vroeger moest hij des Donderdags 's morgen ten 9 ure alhier aan wal wezen, thans schijnt die tijd geheel vrij gelaten te zijn, daar hij altijd later, (niet zelden 24 uren) aankomt. Is dat zoo? dan heeft P. er vrtede mede. de heeren van den Raad moeten het weten, ofschoon het voor de burgers ceu groot ongerief is. Schagen 23 Aug. 1869. Wij gelooven niet dat de inrtmetie tan den schipper herzien is, maar dat het bovenvermelde feil lol heden aan de waakzaamheid van den bur gemeesler ontsnapt is. Red. Het stukje//Hoe schurft iger sohaap hoe meeY gëblüat" kan niet worden opgenomen. De reden waarom de geachte inzender, juist ons blad de voorkeur geeft, om een paar openbare ambtenaren aan de kaak tc stellen, vindt bij ons geen ingang. Red. de hand terug. Hij wilde haar nog eens om helzen. Niet weder! zeide zij, niet dreigend, maar op duidelijken en bevelenden toon. De knaap trok zich terng. t O genadige vrouw De baron was van daag wel hier toen uw vader uit was? Ja, ja. Zij wilde op die woorden geen acht geven. Daar merkte zij hoe de oudste man, op den knaap een dreigenden blik wierp en hoe deze daarop da delijk zweeg. Wat weet gij van den baronf vroeg zij. Niets. Zij zag hem vragend jn de oogen. Hij lachte. h, ik weet toph wat van hem. En wat dan Dat hij de vader is van Een blik van den oude was genoeg om hem andermaal het spreken over den baron te ver bieden. De molenaar en zijn oudste bezoeker zetten nog maar steeds hun geheimzinnig gesprek voort. Ik wenschte wel dat zij gedaan haddeD, zeide de knaap, ik heb honger en dorst. W at wilt jij hebben vroeg het meisje. Moft ik niet op die twee ouden wachtenMaar hoor eens! scböoüé Helena een kop warme thee zon mij wel smaken. Tjiee? Wie vju u ljedfen drjnkt thee? L»a! De schoone, trol schaden jrachtig gekleede Leo f Zij vefslhaadl de' spijs én drank van andere sterfelijke menschen. Zij drinkt geen sterken drank geen bier, geen wijn, niet eens koffij, niets anders dan water of thee en Komt Lea vroeg het meisje. Met baar Lam Wat beteekeut dat. Lea heeft een minnaar. Lea riep Heleua verwonderd nit. Ja, de trotsche scboone, de pracht, het juweel Ingeschreven van 1521 Augustus 1869. GEBOREN: 17 Augustus Gerrit zoon van Tuinis Harp en Antje Biaauboer. ONDERTROUWD: üeene. GEHUWD: 20 Augnstus Hendrik Peeters oud 27 jaren wonende te Helder en Jannetje van der Wissel j.d. ond 22 jaren, wonende alhier. OVERLEDEN: 15 Aug*. Anna Meurs, 7 digen 15 dito Cornelia Petronelh» Rike bijna 9 maanden 16 dito Willem Laugervcld, ruim 3 maanden. van den ouden Isaak Loser Griinschal de ko ningin der bende Haar hhrC is eindelijk be dwongen en gevangen en gij zult haar niet herken nen en dan zult zult gii tevens liaar tcere, weeke lammetja zien, dat haar heeft gevangen en dat nu op zijne beurt door haar bedwongen is en gevan gen gehouden wordt. Hm, lieve Helena I de men schen spreken veel van slechte joden, die Christen kinderen rooven en in hunne holen slepen en dat liegen de menschen niet; maar het zijn geen ou den die dit doen zoo heeft de blaauwe Hermine mij gevangen en Lea, de koningin, haar zoetsap- pigen Hendrik, den knappen bouwmeester, dien zij haar Ferninand noemt. Komt Lea's minnaar ook hier heen Kan zij hem, kan hij haar verlaten? En hij behoort tot uwe bende Haar hart heeft hem aan ons verhonden en van avond doet hij zijn proefstuk. Hit meisje Verzonk in diepe gedachten en vroeg toss plotselingWaar gaat Lodewijk van naeht naar toe De knaap zag haar listig aan. Wilt gij het pre cies weten Kunt gij het mij precies zegsen Ik niet, maar de bankier, de edele heer Levi Hirsch daar. ,H(j wees op zijn thedgoael, die met haar vader aan het venster stond. De beide fluisterende mannen waren op iets op merkzaam geworden. Het weder werd hoe langer zoo onstuimiger en de avond een donkeren nacht, zoodat men huitef niets meer zag. Hoor ik daar niet eeo paard zeide Levi Hirsch Luister waarachtig het komt p-\er, het komt hier heen! Als hij het eens wa- ,lenaar! Hij is nog niet terug gekomen, zegt gij? Wordt Tervolgd.

Schager Courant | 1869 | | pagina 3