de persoonlijkheid des duivels, hadden zo ontken nend geantwoord Men verzekertdat ze nu in eene naburige gemeente tot lidmaten zullen aan genomen worden. Dezer dagen werd te Milaan een havelooze bedelaar, die zich naanwelijka staande kon houden van straat opgenomen om naar een liefdadigheids gesticht te worden overgebragt. Doch de man, die Catanua werd genoemd, verklaarde een dergelijke schande niet te zullen ondergaan; dat dergelijke plaatsen goed waren voor armen, maar volstrekt niet voor hem, die zich onder de rijken mogt rangschikken. En werkelijk vond men bij hem meer dan 100.000 fr. aan goud en bankbiljetten. Drie deserteurs van de kolonie Veenhaisen zaten zamen in eene der herbergen tnsschen Diever en Wapse, toen plotseling de rijksveldwachter P. van Leeuwen, vergezeld van een rijksveldwachter, binnen- trad. Op de vraag van den eerste, wie zij waren en van waar zij kwamen, vertoonde een der kolonisten een ontslagbrief, blijkbaar een valscbeo, want hij was voornit gedateerd, nl. op 15 April 1870. Aan stonds begreep de rijksveldwachter dat hun zaak niet in orde was, en verzocht huu hem te willen volgen naar den burgemeester, bet welk zij weigerden; toen greep er een schermutseling plaats, waarbij een bnnner riep, liever te willen sterven, dan weder een gevangen man te worden. Hij greep een mes van de talel en begon daarmede te dreigeu: doch aan de politie mogt het gelukken hem het mes te ont- uemen. De twee anderen gaven zich gewillig over. Gezamentlijk naar Veenhnizen teruggebragt, is daar van het voorgevallene proces-verbaal opgemaakt. Kort geleden is in een plattelandsgemeente eene weduwe overleden, die reeds jaren lang door het burgerlijk armbestuur werd bedeeld. Zij laat een zoon na van 15 jaren die als boereknecht den kost verdient. Bij het doorsnuffelen later van eenige papieren die zich in den boedel bevonden, vond hij niets minder dan een bewija, dat zij bij zeker kassierkantoor een som van f 400 had gedeponeerd. Het armbestuur heeft thans plan den verstrekten onderstand, ingevolge art- 52 der armenwet, op den zoon te verhalen. De koopman Zeger Schouten te Utrecht, ver loor onlangs 5 bankjes van f 25 die hij in zijn tabaksdoos geborgen had. Hij werd door dit on geval zoo aangedaan, dat hij ongesteld geworden en overleden is. Hij was een algemeen geacht koopman, die voor anderen handel in koeijen dreef. Dezer dagen wilde een landbouwer in de omstreken van Hardetiberg aan een slager een kalf verkoopeo, doch kon het over den prijs niet eens worden, vermits de verkooper het kalt veel zwaarder schatte dan de kooper. Na lang talmen en bieden zeide de slager 45 kilogr. voor niets te willen hebben en voor elk kilogr. meergewigt f6 te willen betalen. Dit aanbod beviel den boerhij nam het aan, het kalf werd direct geslagt en gewogen, en bad de zwaarte van 41 kilogr., zoodat de slager het kalf voor niets medenam. Te Oisterwijk beviel vrouw var, Bommel dezer dagen van haar zevenden zoon. Deze familie vormt een zonderling dwergengeslachtvader en moeder, die thans jnist 7 jaar gehuwd zijn; kunnen met hunne zeven zonen gemakkelijk in een wijnmand gepakt worden. Indien dit huwelijk op dezelfde wijze ge zegend blijft, zal men daar een geheel escadron lilli putters krijgen. Op de tentoonstelling van vee en pluimgedierte van wege de afdeeling «Rotterdam, Schiedam en omstreken" der Holl, Maatschappij van Landbouw, Dingsdag 5 dezer te Rotterdam gehouden zijn o. a. prijien behaald: Gemest vee. Ossen, uitsluitend met hard voeder gemest: eerste prijs f 75, de wed. G Blaauboer te Waard en Groet; tweede prijs f 50, dezelfde; derde prijs f 30 W. D. Geus te Schermermeer. Koeijen, uitsluitend met hard voeder gemesteerste prijs f 50, Arie Klaasz. Schenk Wieringerwaard: tweede prijs f 30, D. Schenk Jr. te Barsingerhorn derde prijs f 20 Cornelis Brak te Schermermeer, Niet gemest vee. Ossen, ond 3 jaareerste prijs f 20, W. Schermerhom te St. Maarten; tweede prijs f 10, dezelfde. Varenkoeijeneerste prijs f 20 S. Spaans te Barsingerhorn. Schotten, oud 3 jaren, eerste prijs f 20 dezelfde; tweede prijs f 10 dezelfde. Aaufokvee. Bijstieren, oud 1 jaar eerste prijs f 20, J. Spaans Jan Jnniorsz., te Barsingerhorn: Prijzen van het Bestuur. Een prijs f 15, J. Janz. Kaan te Wieringerwaard, voor een Os; een prijs van f 10. C. Benjam.n te Beemster, voor een Os; e-n prijs van f 15, J. Cornelisz. Blaauboer te Wie ringerwaard, voor een Koe. Dezer dagen dwaalde een armoedig gezin te Antwerpen rond op een karretje, dat getrokken werd door den vader en geduwd door een kind van 11 a 12 jaren, terwijl de moeder met twee kleine kinderen er op zat. Twee jongens van 5 7 jaren bedelden er bij. Een dronken Engel- ache matroos bij wien de sporen van een gevecht zigtbaar warenkwam dit gezelschap voorbij en zijn benrs nit den zak balende gaf hij dïe aan de vronw er bijvoegende: «Ziedaar, als ik geldbezit, dan heb ik den duivel in 't lijf, maar heb ik niets, dan ben ik zoo als ik wezen moet." Zonder eenige dankzegging af te wachten verwijderde hij tich. De beurs bevatte ongeveer 140 francs, die de nomaJiesche familie niet weinig te stade kwam. - Te Schagen is benoemd tot gemeente vroed- vtouwmtjofvrotj» A. A. van der Scbonw. Uit Napels meldt men dat dezer dagen daar in den omtrek, nabij het dorp Cotione, een ue- genjarig kind is gevonden met 40 wonden aan het hoofd of gelaat. De moordenaar is ren ander kind van 12 jaren naauwelijks die zijn kameraad om het leven bragtdewijl deze hem een viertal stuivers schnldig was. Om zijne misdaad te vol voeren heeft de jonge moordenaarJean Potto genaamd, slijk genomen en daarmede den mond van zijn slagtoffer gevuld ten einde deszelfs kreten te smorenvervolgens heeft hij hem met een steeu gewapend geslagenzoolang tot hij hem sterven de zng, Toen heeft hij aan eene nabnrige fontein zijne handen gewasschen en is vervolgens met liet meest onverschillige gelaat der wereld huiswaarts gekeerd. Bij zijne arrestatie ontkende hij de mis daad maar zijn met bloed bevlekt hemd getuigde tegen hem. Dit is reeds de tweede moord van dit jonge monster. Een paar jaar geleden heeft hij nog een meisje in een vollen waterput ge worpen. Jl Donderdag werd op het St. Pietersplein te Gent een persoon smoordronken nit den modder waarin hij w,is gevallen, door zijne vrouw opgeholpen mpt de volgende woorden: «Hoe is het toch mo gelijk zich zoo te bedrinken j" „Vrouwlief," stotterde de dronkaard, „in de herberg zeide de baas, dat de jenever opslaat, van daag gaf hij ze nog tegen denzelldtn prijs, en om dus profijt te doen, heb ik 12 boneltjes naar binnen gelapt. De heer R Sikkema onder Zuidhorn, heeft eene melkkoe, die in twee jaren, in 1868 en 1869, aan boter heeft opgebragt eene aom van f 226.63, en het eigen gebruik voor twee personen van melk en boter. Te Rotterdam is door een koe een kind, en door een stier eene dame op de hoorns genomen en omhoog geslingerd. Het kind is ernstig ge kneusd. De dame werd in bewustcloozen toestand opgenomen en is in een nabij/.ijnd huis gedragen. Een jong onderloos meisje dat bij baar grootmoeder io de nabijheid van \Viuchester woonde, had een offerte ingfzoudeu op een annonre, waarin een winkeljufvrouw werd gevraagd in het Westeinde te Londen. Zij kwam met deze betrekking klaar en zou van het spoorstation wor len afgehaald door zekeren heer Wililam Lever. Dezein plaats van haar naar zijn winkel te geleiden bragt haar met mooije woorden naar een café-chaiitant eu daar na naar een koffijhuis van minderen i mg. Zoo ging het eenige dagen voortmaar toen dit heer schap te vergeefs had beproefd ook haar geld een soui van honderd pond sterlingmagtig te worden en zelfs haar goed reeds had verdonkeren maand liet hij het meisje geheel hulpeloos en verlaten zitten. Toen de politie op hem en z in haud- langster de hand legde bleek hun zomlenregister nog onriudig veel grooter te zijn, en heeft men houderde brieven van jenge dames uit alle oorden van Engeland in hnn bezit gevonden. Een zekere Bnckhont in Sleepy-Hollow ver moordde zijne vronw alsmede zijn bnorman en diens zoon. Na dien tijd hield bij zich krank zinnig en wel zoo dat de docters met konden uitmaken of hij werkelijk waanzinnig was of niet. Ze begonnen nn te redeneren: «Wanneer iemand ontwaakt uit den toestand der verdooving door middel van chlorolorm dan keert bet bewustzijn niet dadelijk geheel en al terug en hij doet zich voor zooals hij werkelijk is." Pasten sij dit op Buckhout toe dan moest in de eerste oogenblik- ken van zijn ontwaken het raadsel worden opgelost. De proef werd in de geregtzaal begonnen. De misdadiger scheen echter te vermoeden wat men met hem voorhad hij verzette zich en acht sterke kerels waren noodig om hem vast te binden. Ver volgens liet men hem choloform inademen en hij sliep in. Na een tamelijk langen tijd ontwaakte hij. Hg keek verwonderd maar kalm om zicli heen en gaf op de tot hem gerichtte vragen een ver standig antwoord. Hij was das niet waanzinnig. Plotseling herinnerde hij zich zijn toestsnd en be greep dat hij zich verraden hadweende bitter en legde een volledige bekentenis af. De chloro formkuur was gelakt. Een student aan de hoogeschool te Oxfort had op zijn kamer in een kast een tamelijk ont- wikkeldeu boa constrictor verborgen. De dochter van zijn hospesdie meermalen geritsel in de kast hoorde, besloot een dag, toen tij gelijk gewoon- lijk de kamer opruimde de kast eens te openen maar zoo was zij niet open of de slang vatte hare nog bet slot vasthoudende hand en kronkelde zich om den arm. Op baar angstgeschrci kwam halp maar niet zonder moeite gelukte bet dei> arm te bevrijdeu. Het meisje ligt van den schrik en de venijnige kwetsuren door den slang toege» bragt gevaarlijk ziek. De slang is op bevel van de politie afgemaakt. De ouders van twee meisjes te Amsterdam wachten op zekeren morgeu onlangs te vergeefs hun kinderen aan de ontbijttafel en bevonden tot hun schrik bij onderzoek dat uit de geldkist een som van duizend gulden was ontvreemd. Verder verneemt men dat twee met de aangeduide veel overeenkomst hebbende meisjes naar Rotterdam waren gereisd en dat per volgenden treiu twee jongelieden utt haar buurt eveneens dien weg waren gegaan. De oude heer neemt den eerst- volgenden trein naar Rotterdam. Daar vindt hij aan boord van een stoomboot die gereed is te ver trekken de vier jongeliedendie onmiddelijk in hechtenis genomen werdentwee onder beschul diging van ontvreemding van geldswaardende beide anderen van ontvoering van minderjarigen. Beide beschuldigingen zeer gepast om de jonge lieden voor de gevolgen van hunne dwaze hau- delivijze angst en schrik in te boezemenmaar die zonder eenig gevolg zullen blijven daar liet eerste feit niet strafbaar is gesteld eu het laatste onbewijsbaar is het heeft althans alle schijn dat de meisjes de jongelingen ontvoerd hebben. Te Rotterdam is 's avonds omstreeks 10$ uur aan een bovenhuis aangebeld. Bij het openen van de deur door de dienstmaagd zette eene vrouw een plat mandje in het voorportaal neerriep de meid toe «voorzigtig behandelen» en liep ijlings weg. In het mandje lag op zeegras een pas geboren kind van het mannelijk geslacht. De vrouw is ondanks de nasporingen vau de politie tot dus verre onbekend gebleven. Te Weenen is dezer dagen brand in een winkel ontstaan door dat muizen een pak met lucifers doorknaagd hadden. De wrijving deed de lucifers ontvlammen. Het begin van brand was spoedig gebluscbt en toen vond men verscheidene door phosphorus vergiftigde muizen eu afgeknaagde lucifers in de winkelkasten. Als een vernieuwd bewijs van hondentrouw woidt het volgende medegedeeld »De knecht van den landbouwer A. R. Sikke ma te W.zou in de vorige week 22$ hectol. [mud] graan van daar naar B. vervoeren,en werd op die reis vergezeld door een hond. Ongeveer J uur van kuis gekomen brak de wagen onder den zwaren last. De knecht liep, zoo schielijk mogelijk naar het naaste boereuhuisbijna een half uur ver leende daar een wagen en vervolgde met 13$ hectoliter zijn reis, terwijl hij het overi ge bij den weg liet staan. Door een voorbijvarend schipper opmerkzaam gemaakt dat het te roeke loos en onvoorzigtig zou zijn dit graan daar zoo onbewaakt te laten, zond onze knecht, toen hij ongeveer 100 passen* van de onbewaakte plaats verwijderd was den getrouwen bond terughem de bewaking van het graan opdragende. Na ver loop van meer dan 2 uren kwam hij terugen vond het getrouwe beest geduldig op zijn post. Meuschendie hem in dien tusschentijd passeer denverklaarden, dat zij niet zonder vrees hem voorbij waren gegaan daar hij door brommen hun te kennen gegeven haddat het niet geraden was de zakken zijns meesters aan te roeren. Door kerkvoogden en notabelen van Sint Maarten en Valkoog werd onlangs wederom op nienw het tractement van den predikant met hon derd gulden verhoogd. Dit goede voorbeeld vinde elders navolging Te Heerlen zaten dezer dagen eenige bijen liefhebbers zamen te praten, natuurlijk over bijen. De huisbaas verteldedat hem een bijenkorfkorf door de felle koude bevroren was en haalde den korf in de kamer om de aanwezigen te overtuigen» dat geen leven meer in de bijen was. Na onder zoek liet men den korf in het vertrek staan ter wijl over allerlei zaken gesproken werd. Omtrent een uurtje later ontwaarde men dat de geheele kamer vol vliegende beestje was. Door de warmte waren de bijendie men dood waandeuit hun wintercel gekropen. Zij zagen de bloemen van het behangselpapier voor een hei- en zaadveld aan en weerden zich tegen de slagen der gasten die het hazenpad moesten kiezen en den bijenbaas met zij ne te vroeg ontwaakte diertjes alleen lieten zitten. Deze heeft met veel moeite tot diep in den nacht moeten jagen en werken om die nijvere bijen uit zijne kamer te verwijderen.

Schager Courant | 1870 | | pagina 2