ADVBRTBWÏïSW G. KEIZEK, Gouden- en Zilveren werken, Ju- weelen en Koralen, Hollandsclie IJzeren SPOORWEG-MAATSCHAPPIJ kostelooze bestelling Dames- en Hinderhoeden Burgerl. Stand der gemeente St. Maarten Burgerlijke stand der gemeente Schagen Burgerl stand der gemeente Barsingerhorn MARKTBERIGTEN. Johs. Denijs, alle rigtingen reeds zijn enkele brandspuiten voor den dag gehaald. Nergens is echter brand te bespeuren. De commissaris vin politie beklimt in der haast den loren en vindt daar een En gelechmaii een echte gentleman die bezigs met het luiden van de klok. Toen d: commsssris hem vroeg wat zulks beteekendeantwoordde de Eogelschman zeer bedaard eu als verwonderd dat de commissaris de reden van zijn luiden niet vatte' „Ik maak vergelijkende stud ën over het geluid der klokken op het vaste land." Dc klokken pro berende en geluiden bestuderende Engelscbman werd terstond tot eene geldboete van 12 fraucs veroordeeld. In een schouwburg te Dublin werd in de vorige week een drama opgevoerd, waarin een der acteurs, als een Indiaan gekleed, door blanken vervolgd moest worden en gered door eenige andere Indianen, die plotselings uit een grot ts voorschijn komen. Door eene vergissing, loopt de acteur, die voorden verv<rtgJe Indiaan speelde, regelregt aan de grot, juist op 't oogmblik dat de andere Indianen daar uitkomen, zwaaijcude met hunne lansen. De ongelukkige krijgt een lanssteek iu't lijf en valt dood neer. Dat een of ander Paris met «zijns naasten huisviouw" doorgaat, is, sedert de historie van den Trojaanschcn Paris en zijne scboone Helena, die „parel van de Grieken," volgens Csts, helaas zoo vreemd niet. Dat rchter een inan twee vrouwen tegelijk van hare respectieve mannen scheidt, om ze voor rekening te nemen behoort tot dingen die niet alle dagen voorkomen, Slechts in Amerika kon zoo iets gebeuren en daar is 't inderdaad gebeurd De held van de geschiedenis is een jong man. die den poëtische» naam Alvah Hose droeg en te Nekark (staat New» Jerseyhet poctisclie bedrijf uitoefende van kramer in boter, haringen, enz, Op zekeren dag vonden zire klanten den winkel bui tengewoon vroeg gesloten, Er kwam een rijtuig voor de deur en meester Pose stapte met kolfers en valiezen daarin. In de naaste straat hield het rijtuig stil eu de knappe jonge vrouw van zekere] Adain Oese zette zich naast den koopman. Eenei straat verder hield men nogmaals op en ditmaal kwam zekere jufvrouw Lloyd in de koets. Heti klaverblad reed naar liet spoor en reisde met den] trein naar 't nieuwe Jeruzalem, het heerlijke landi der Mormonen ora daar de vaderzegging van den] grooten profeet te verkrijgen. Master Lloyd heeft zijne andere helft wijselijk laten vertrekken, maar Adam Oese volgde zijne Eva. Hij haalde het trio te Pittsburg in en nam zijn voorvluctige duive weer mede. De bakkersknechts te Weenen hadden plan gemaakt allen gezamenlijk het werk te staken. Zij eischten eene klme verhoogiug van loon beter middageten en 's morgens eene boterham. Verscheidene bakkers hebbeu erkend dat die eisclien niet onbillijk waren en er dus in bewilligd. Voor het geval dat echter het plan tot werkstaking mogt doorgaan zijn er maatregelen genomen dat er als dan terstond een groot aantal knechts nit andere plaatsen komen. liet ministerie van Oorlog heeft afdwingt. Slaven hernam de, koningin van het geheele hof hebt gij mij de schoonste geschenken gegeven, want deze kan ik niet met schatteu vergelden. Nie mand evenwel zal ooit zeggen kunnen dat Semi- ramis ondankbaar was. Gij, die uiij uw zwaard tegen mijne vijanden wilt verleenen neem dit bevelbreng het bij den generaal van het legerdat voor Babijlou ligt en wacht wat hij zal zeggen. Gij, die mij met uw leven wilt verdedigen neem dit bevel breng het bij den gouverneur van het kasteel en wacht wat hij zal zeggen. Gij die mij eerbied en bewondering toedraagt, schijnt een hoveling te zijn, neemt dit bevel, breng het bij den bevelhebber van het paleis en wacht wat hij u zal zeggen. De drie broeders vertrokken dadelijkde ove rige slaven braglen eveneens hunne buide en toen eindelijk deze plegtigheid geëindigd en ieder ver trokken was zeiJe zij tot Ninu» Ik heb gezegd, dat ik uw geheele rijk zou ooiver werpengij ziet het. Uwe tuinen liggen weldra in de lucht en uwe slaven staan aan het hoofJ des legers. Nu aan mijn toilet voor het feest van dezen avond. Kom, ga mee mijn dienaar Ninus en raad uwe mees teres in de keuze der toiletten. Wij kannen dan tegelijker tijd oordeelen over de schoonheid der vrouweu die ik aan uw serail toevoeg. Hij vond zooveel vrolijkheid zoowel dwaasheid, zooveel bevalligheid iu Semirarais dat Nimus nooit zoo verliefd was geweest. Hij ging met haar en spoedig werden de vrouwen, voor het serail be stemd een voor een binnengebragt. (Wordt vervolgd.) bovendien 300 militairen die vroeger in bakke rijen werkzaam zijn geweestter beschikking ge steld en de militaire bakkerijen er op iouerigt dat deze dagelijks 120,000 brooden aao de ingezete nen kannen leveren. Adelina Patti heeft te St. Petersbnrg een meisje ontdekt, dat later wellicht met haar kan wedijveren in de zangkunst. Het kind, negen jaar ood had de zangeres verscheiden malen in de Faust hooren zingen, en zong haar die partij zoo goed na, dat zij meende haar echo te hooren. Zij boo I aan, het meisje als haar kind te nemen en op te leiden, maar daar de ouders het niet wilden missen moest zij zich vergenoegen, met het in het Petersbur* ger conservatoire een plaats te bezorgen. Te Veeuburen is eene vrouw van ruim 50 jaar bevallen. Dit is zoo zeldzaam niet! Maar de vader van den nieuwen wereldburger is 80 jaar, en dat zegt wat. In den NewYork-Herald adverteert een door- knap Yankee: «Een jong man, niet onbekend in handelzaken en met liberale principes, verlangt eene solide betrekking, die hem de gelegenheid aanbiedt door z'jne energie en activiteit vooruit te koinen. llij kan naaijen, vegen, waaschen, schoenpoetsen kent Latijn, Grieksch en nienwe talen, is zeer goed te huis in de Engelsche litteratuur, en in staat om over onderwerp en van de *tatthui»hou<iknude gron dig en vloeijend te schrijven. Als maitre-d'hótel, kellner of secretaris zou hij uitmuntend zijn te gebruiken, Een bakker te Warns, die, bij zijn hoi» een hoop takkenbossen had liggen, merkte al spoedig dat ze daar niet veilig lagen, want voor en na miste er een klein gedeelte van. Hij kreeg wel vermoeden op zekeren persoon, doch zekerheid had hij nog niet. Na kwam hij op den volgenden inval Hij boorde in de dikste takken eenige gaatjes, vulde die met buskruid, stopte ze netjes digt en legde dit verradelijk hout weêr neer, alsof er niets meê gebeurd was. En wat geschiede na Den volgenden nacht, toen onze bakker pas was ingeslapen, werd llij verschrikt wakker tengevolge eener geweldige ontplof fing, die hem en ook de anderen buren het bed uit en naar de plaats des onheils deed spoeden. En wat ondekte men? Dat bij een buurman plotseling met een vervaarlijk geraas de kagchel uit elkaêr was gevlogen, doch gelukkig zonder brand te ver oorzaken. Men stond versteld, wat dit toch wezen mogtDaar bad zeker de duivel ingezeten, dacht men algemeen. Maar de bakker, die, ofschoon wel wat roekeloos, zoo vernuftig van bnskrnid gebruik had gemaakt, om den dief te ontdekken wist na met zekerheid waar zijn hout gebleven was. Ingeschreven van 12 26 April 1870. GEBOREN: 18 April. Grietje dochter van Jan Roos en Dieuwertje de Jong. 21 dito. Maartje, dochter van Pieter Kos en Dieuwertje Out. 22 dito. Trijntjedochter van Willem Barten en Maaltje Stuurman. ONDERTROUWD: 14 April. Jacobns Martinus Meiten, weduwnaar van Trijntje Krutjereu Juliaa ns Smit, jd. 14 dito. Jan Tesselaarjm. en Aaltje Stoop, jd. 14 dito. Simon Engelenberg, jm. en Neeltje Brouwer, jd. 15 dito. Jacob Klerk jm. eu Aafje Schravezand jd. 16 dito. Jan Filmerjm. en Maartje Faber jd. 16 dito. Cornelis Groenveld, ja. en Catharina Mar- garetha Blokland, jd. 21 dito. Klaas de Groot, jm. en Grietje Jonker, jd. 21 dito. Dirk Bak ker, jm. en Maartje van Leeawen jd. 21 dito. Pieter de I«eeow jm. en Grietje Noorden jd. 22 dito. Jacob Hoogwater, jm. en Corne lis Strooperjd. GRHUWD: 22 April. Jan Glatpootjes weduw naar van Catharina Smit, wonende te St. Maarten en Jannetje Bakker, jd. wonende te Haringcarspel. 22 dito. Abraham van der Steenwoneade te St. Maarten en Maartje Stoffel jd. wonende te Zijpe. OVERLEDEN: 13 April. Trijntje Vlaming, oud 81 jaren. 23 dito. Pieter Roozing ond 9 weken. Ingeschreven van 17 23 April 1870. GEBORENGeene. ONDERTROUWD: 22 April. Cornelis Stammes, jm. oud 30 jaren, wonende te Schagen en Maar tje Mars jd. ond 22 jarenwonende te Oude Niedorp. 22 dito. Willem Stammes jm. ood 27 jarenwonende te Schagen en Kaatje Smit jd. ood 21 jaren, wonende te Zijpe. 23 dito. Johannes Baars, jm. ood 20 jaren, wonende te Schaden en Jantje Zuurbierjd. oud 19 jaren, wonende te Heer Hngo Waard. GEHUWD Geene. OVERLEDEN: 17 April. Maaltje Kramerond vijf maanden. Ingeschreven van 19 26 April 1870. GEBOREN Geene. ONDERTROUWD: Geene. GEHUWD: Geene. OVERLEDEN: 20 April. Dirk Dikstaal ond 8 weken. 21 dito. Maartje Stin»oud 6 dagen. 22 dito. Een levenloos aangegeven kind van Simon Warkom en van Geertje Bennemeer. Schagen 21 April 1870. Aangevoerd 2 Paarden f 45 a 70, 2 Stieren f120 a 145 60 gelde Koeijen f100 a 190, 4 vette dito f200 a 2S0, 66 Kalfkoeijen f140 a 210, 7 Vaarsen f 50 a 80, 2 Graskalveren f 38 a 50, 37 nacht, dito f3,50 a 8, 61 vette Scha pen f 20 a 24, 660 magere dito f 17 a 30, 4 Bokken en Geiten f 1,50 a 6,50, 27 magere Var keus f 18 a 33, 112 Biggen f 10 a 13. Konij nen 15 a 75 ets. Kippen 59 a 60 ets. Eenden 50 a 70 ets. Duiven 20 a 25 ets. Boter f 1 a 1,10 per kilo, Kaas 27$ a 43J per kilo, Kip— eijeren f£,50, Eend dito f 2,90 per 100. Purmerende 26 April. Boter f 1,00 a 1,0 3 per N. P. 127 vette Kalveren 70 a 90 ets. per N. P. 83 nuclit. dito f 5 a 9. 48 vette Varkens 46 a 53 ets. per N. P. 41 magere dito f16 a 26, 256 Biggen f8 a 12, kipeijeren f280, eend dito f3 per 100. Alkmaar 20 April. Aangevoerd 63 Paarden f40 a 600. 22 April. Kleine kaas f 32,50 commissie f 26, middelbare dito f 27,50, laagste prijs f 12, aan gevoerd 362 stapels, wegende 71S66 kilog. Hoorn, 21 April. Kleine kaas f32, aange voerd 105 stapels, wegende 24186 kilog. 23 April. Aangevoerd 3 heet, Tarwe f 10 17 heet. Gerst f6, 15 liecL Haver f4,50, 68 heet. Boonen, bruine f 12, witte f 15 paarden f8,8 heet. Erwten, grauwe f15, vale f 10, groene f 20, 'witte groote f12, op munster verkocht Mosterd- zaad f4 a 12, Karweizaad f20. Medemblik 20 April. Kleine kaas f31,50, aangevoerd 75 stapels, 330 koppen Boter f 1,08 per klg. Kipeijeren f2,70 per 100. .j-L_ De ondergeteekende berigtdat van af yWP Donderdag 29 April a. 8.zijn Winkel GEOPEND zal ziju, voorzien van de nieuwste soorten van zich minzaam in ieders gunst tot den verkoop van bovengemelde artikelen aanbevelende. Schagen, Hoogzijde Goud— en zilversmid, naast de nienwe winkel. 4840 Aanvangende 1<> Mei 1870 zal binnen de be bouwde kom der gemeente SCHAGEN van Bestelgoederen plaats hebben. De bebouwde kom wordt gerekend zich uit te strekken tot en met het Noord de Hoep db Loet en dk Dorpe. 4838 De Administrateur. maakt aan zijne geëerde begunstigers bekend en beveelt zich minzaam aan, da: hij van af DON DERDAG den 31 MAART tot aan SCUAGER- KER-MIS, iederen DONDERDAG aldaar gearri veerd zal zijn met de nieuste modellen van 4839 alsmede alles wat tot het VAK behoort, in het logement bij J. NOe, op de markt ta Schagen,

Schager Courant | 1870 | | pagina 3