weg. Door den president onderrraagd, erkent de beschuldigde dat hij wist dat stelen kwaad is en zegt dat hij het nooit weer zon doen en graag bij i zijne ouders zou blijven. De vader van den bekl. werd mede door de regtbank gehoord en sprak een woord in het belang van zijn kind, wiens afdwaling hem en zijne vrouw diep grieft. Onder het publiek zag men verscheidene personeu, vooral vrouwen, wier trauen van medegevoel met de séiart der oa- ders getuigden. De eisch luidt drie maanden ge vangenzetting. Dingsdag a. s. zal de regtbank uit spraak doen. Een allerliefst 20jarig bloemenmeisje, Elmée Mariali, die wakker met de Commune heeft mede gevochten, maar na de vermeestering van Parijs haar vreedzaam bedrijf weder had opgevat, is ge vangen genomen, verklikt door haren bon ami, die een gesneuvelden bataillona—chef der Commune in haar hart was opgevolgd en zijn beminde ver ried, omdat zij hem haar spaarpot niet wilde over geven. Twee kinderen, waarvan het oudste 8 jaar was, die JJL Zaturdvg een boodschap deden naar Aalst, kwamen een hollend paard met kar tegen en konden op den naauwen weg niet uitwijken irnu zijn wij dood!* riep het oudste kind en ging met zijn zusje midden op het wagenspoor zitten het paard sprong over de beide kinderen heen en de wielen van den wagen passeerden hen ter wederzijden, zonder hen te raken. Als curiositeit wordt uit Steenwijkerwold medegedeeld, dat een huisvader, gewoon zijne vrouw af te ranselen, op een oogenblik dat hij hiermede bezig was, op ziju beurt in het donker door zijne buren, wien zulks reeds lang verveeld had, zooda nig werd onder handen genomen, dat hem vooreerst de lust tot mishandeling zijner dierbare weder helft wel zal zijn ontgaan. De tuinman van ds. Verschuir te Ooster- he9selen, ving vóór eenige dagen een goudgele mul. Dit mag zeker wel onder de vreemdsoortige zaken gerekend worden, dewijl niemand ooit van zulk een dier gehoord of het gezien had. Van daar ook dat de mol naar Assen is opgezonden, om op gezet en ter bezigtiging gesteld te worden. Een zangeres van groot talent, AmélieGar- cia, heeft zich te New-Orleans van het leven be roofd nadat zij de schitterende loopbaan, die haar in de kunst wachtte, kort te voren had opgeofferd aan een hartstochelijke liefde voor een ingezetene te New-Orleans, die het offer zijner verleiding op zekeren dag tneêdoogeloos verliet. Nadat de ongelukkige een aanmerkelijke dosis laudanum had verzwolgen, zette zij zich voor de piano, om nog vóór haar dood eenige barer gelief-j koosde liederen te zingen. Amélie Garcia was eerst 23 jaren oud. Men schrijft het volgende uit Huins: AU eene bijzonderheid verdient gewis het vol gende vermeld te worden: Delandbouwer G. Bontekoe alhier is iu het bezit van een Newfoundlandschen hond, die in den loop van dezen zomer jongen heeft gekregen. Nadat men de moeder hare jongen, op één na had afgenomen, bemerkte men op zeke ren morgen een jongen bunzing, met het kleine hondje onder de ruige pleegmoeder. Sedert dien tijd is dit dier in het gezelschap der honden gebleven en deelt met zijn makker in de getrouwe zorg der oude. 't Is een lust om te zien, hoe de kleine beestjes met elkaar en rondom de moeder spelen. Op het geroep van den eigenaar komt de kleine bunzing terstond naar hem toe en zit weldra op den rug, of een der schouders van ziju meester. Voor weinige dagen was hij eensklaps verdwenen, maar later teruggevonden. Als een staaltje hoe men in Californië de rechtspleging verstaat diene 't volgende Onlangs werd er een persoon verhoord, die aan geklaagd was van diefstal van een zak goudstof, met inbraak. De advokaat van den beschuldigde wees er op dat kliënt nooit schnldig kon zijn aan het laatste vergrijp, daar hij slechts halver lijve in de tent van den bestolene het verblijf van een mijnwerker wa3 geweest; hij had namelijk den arm en het bovendste gedeelte van zijn lig- chsam door eene opening gestoken, om zich den buit toe te eigenen. Dit argumeDt bragt het hof in verlegenheid, en het besloot derhalve de be slissing aan de wijsheid der jury over te laten. Deze sprak na eene beraadslaging van een uur het vonnis uit; zij veroordeelde het schuldige gedeelte van den beklaagde tot 5 jaren dwangarbeid en sprak het andere deel vrij, den veroordeelde de keuze latende om zich van het beschnldiee gedeelte te laten scheiden, of wel het naar de galeien mei- te sleepen. Men begrjjpt, hoe die keuze uitviel. Ala een bijzonderheid kan gemeld worden, dat ten vorige jare te Idaard een appelboom achtentwintig manden vrucht opleverde, en dat bij i Heerenveen een landman een hof bezit met vier honderd boomen, die dit jaar hoogtens een paar manden zullen opleveren; contrasten, die kunnen dienen om het verschil in opbrengst der vrucht- hoornen te constateren. Onder de gemeente Onstwedde heeft zich jl. Vrijdag morgen een elfjarige jongen door op hanging van het leven beroofd. Naar men zegt, zou zijn vader hem met straf bedreigd hebben, indien 't werkelijk bleek dat hij zich aan zeker kattekwaad, aan een op het erf van zijn vader zich bevindenden bijenstal gepleegd, had schuldig gemaakt. Van Dronkelenburg was dezer dagen te i Londen en nam een stoombad. Toen de knecht hem goed had gewreven, gekneed, geboend en af- 1 gedroogd, geeft hij hem drie ferme en luidklin- kende slagen op de lendenen, die den patiënt een 1 luide kreet van pijn doen slaken, i A jaai! kermt van D., waarom slaat ge mij zoo? O! dat is om mijn kameraad te waarschuwen, i dat ik met mijnheer gedaan heb en dat hij mij een anderen bader kan zenden, 1 Den volgenden morgen komt de liefhebber van i baden terug, maar brengt een schel mede, die hij den knecht aanbiedt, vóór zich aan de kuur te onderwerpen. Eerlang zal te Zwolle een belangrijk proces worden gevoerd. De heer W., koopman, outving dezer dagen uit Duitschland een aaugeteekendeu brief, die uitwendig ongeschonden was. Hij tee- kende dus ten postkantore voor goeden ontvangst en brak den brief open, maar vond daarin, in plaats der geldswaarde van 3200 fl., welke hij moest bevatten, twee strookjes wit papier, terwijl nu bleek, dat het couvert aan eene zijde was open gesneden geweest en daarna behendig weder vast geplakt. Het geld moest dienen tot betaling van koopwaren, die kortelings van Zwolle verzonden waren, maar welke de heer W., door onmiddelijk te telegraferen, weder wist terug te bekomen. Hierdoor was deze nu, zoo hij meende, voor schade gevrijwaard en over den voor hem gunsli- gen afloop tevreden. Die tevredenheid is echter ontijdig geweest, want de briefschrijver in Duitsch land denkt er anders over. Deze verklaart de geldsom te hebben verzonden per aangeteekenden brief; de heer W., heeft den brief, blijkens zijn re?u, ongeschonden ontvangen; de afzender houdt dus de postadministratie voor gedechargeerd, maar niet alzoo den heer W.; die hij nu in regten aanspreekt. Naar men zegt, zal mr. L. Hertveld, advocaat aldaar, voor den heer W., als pleiter optredea. - Een spoorwegwachter nabij Bendorf heeft op den weg in het zand een ongeslepen diamant ge vonden, naar men zegt ter waarde van eenige duizende thalers. Hoe het met de veiligheid in .Mexico ge schapen staat, kan men eenigzins afleiden uit het volgende staaltje. Twee Mexikanen ontmoeten elkander op straat. „Heb de goedheid mij te 1 zeggen, hoe laat het is?" vraagt Senor A. Senor B. staat stil, groet met echt Mexikaansche deftig heid, trekt bedaard zijn revolver, legt op den vrager aan, haalt daarna zijn gouden horologie uit, en beantwoordt de gedane vraag. Senor A. bedankt met de meeste heuschheid, zonder zich in het minst geraakt te betoonen over den voorzorgmaatregel door Senor B. ten zijnen opzigte genomen. In de Nieuwe Rotterdammer Courant wordt per advertentie te koop gevraagd: „Een Aap." Waartoe dat? Er worden immers apenstreken ge noeg in het publiek uitgevoerd. In eene advertentie in de Haarl. Crt. leest mem „In eene van de voornaamste steden der provincie Overijssel, bestaat een gunstige gelegen heid tot opleiding van jonge jufvrouwen voor het horologiemakersvak Te Boulogne is de sterkste man van Frankrijk, Vigneron, omgekomen bij het verrichten van zijn zwaarsten toer. Deze bestaat daarin, dat hij een kanon op zijn rug neemt en laat afschieten De laatste maal ging bet kanon niet af; hetzij uit vermoeidheid, of om eene andere reden, wilde hij het eenigzins verplaatsen, maar te srelijk viel het schot en Vigneron stortte neder, zijn hoofd ver pletterd onder het gewicht van het stuk geschut. Omtrent het ongeluk van de ophangibg van het zoontje van den heer N. wordt ons nog het volgende ter plaatsing toegezonden: In de afgeloopen week had te Ontswedder Mussel het volgende voorval plaats. Het 11 jarig zoontje van den landbonwer N. aldaar, gooide met een steen per ongeluk tegen een korf met bijen, toe- behoorende aan een buurman van N. De bijen, hierdoor verontrust, vlogen verwilderd nit den korf, waarover die buurman zich tegen N. beklaagde. De vader liet zijn zoontje roepen en gaf hem, zonder hem te onder vragen, een duchtig pak slagen. Niettegenstaande zijn zoontje uitriep dat het uit ongeluk gekomen was, en dat hij volstrekt niet met moedwil tegen den korf had aangegooid, hield de kastijding aan. Hij dwong hem voor het gebeurde een gebed te doen, dat de jongen hardnekkig bleef weigeren. Hierop beval hij hem terstond het paard uit het land te halen en zeide dat hij wel weten zou hoe hij wilde, waarop het knaapje zeide; „Vader, ik ben onschuldig, als gij mij nog meer wilt pla gen, hang ik mij op," doch de vader bleef onver biddelijk. Het kind nam toen den toom en ging naar het land. Men wachtte echter te vergeefs een gerui- m-n tijd op zijne terugkomst, totdat men in 't einde zóó ongerust werd, dat de vader heenging om hem op te zoeken en om zijn zoontje voor deze ongehoorzaamheid nog eens dochtig te kastijden. Maar helaas! wat schouwspel vertoont zich voor het oog des vaders, toen hij den grond betreedt waar het paard rustig liep te grazen. De vader ziet zijn zoon, zijn eigen kind aan de wring hangen: de ongelukkige had woord gehouden. Hij had zich met het touw, waarmede hij het paard zoude halen, werkelijk aan de wring opgehangen. Alle pogingen, hoe ook aangewend, om dit on gelukkige slachtoffer der onschuld weder tot be wustzijn te brengen, waren vruchteloos, het arm onschuldig kind was reeds een lijk. O! vaders en moeder 1 gij, die door den liefde vollen Hemelvader met kinderen gezegend zijt, dat dierbaar en liefdevol geschenk van God, leert hieruit in soortgelijk gevallen toch vooral omzichtiger te werk te gaan en vergeet nooit dat God deze dier bare pandeu uit uwe hand eenmaal zal terugvra- ge». Door de politie te 's Hage werd de 17den dezer gearresteerd e-n persoon van goed uiterlijk en naar 't schijnt van goede afkomst, die er zijn praktijk van maakte aan de, huizen der aanzien lijken rond te gaan en een lijst ter teekening aantebieden. De gelden, die hij daarop verkreeg, moesten zoo het heette, strekken om hem een som van f 800 te verzekeren, die hij noodig had om een handel te beginnen. Het vreemde V3n de zaak was echter, dat dit bedrag nooit scheen te kunnen worden bereikt; althans de man bleef steeds rondloopen, tot dat de politie hem aanhield; het bleek dat hij eenvoudig, wanneer het bedrag bijna volteekend was, eenige bladen van de lijst af scheurde, zoodat er weder ruimte en gelegenheid kwam voor hen, die de oplichter had uitgekozen. Thans is hij in' het huis van arrest. Maandag der vorige week is bij Wamel uit de Waal opgehaald het lijk van een meisje uit Tiel, dat in den wtnter van 1869 door het ijs gezakt was; het lijk scheen half in een zandbank begraven te zijn geraakt; een groote menigte nieuws- gierigen kwamen uit Tiel om het lijk te zien; eenige voorwerpen die er nog aan waren, zooals i een belletje in het oor en een ring aan een vinger, deden haar herkennen. i Zoudag namiddag had een jongen, wonende I in de banketstraat te Rotterdam, op de Gousche est de onvoorzichtigheid achter op eene vigelante te gaan zitten en geraakte daardoor met zijn been i tussc ien het wiel; eer de koetsier, op de waar- l schuwing van eenige personen, dit bemerkte, was 5 het been reeds gebroken en het ligchaam zeer be- *hadigd. In dien toestand is hij naar zijne woning vervoerd. I Chr. Geref gemeente te Bergnm in Fries- f land, mag al zeer ongelukkig heeten. Na twintig J beroepen, heeft zij nog geen predikant kunnen be- i komen, en nu onlangs is de bouw harer kerk ge- c staakt moeten worden, wegens de vlucht van den aannemer.

Schager Courant | 1871 | | pagina 2