Florella Luigi. steekt hij den arbeider den vinger in den mond, voelt zoo vat tusschen de tanden en haalt eindelijk een vfseltje vleesch voor den dag. „Je bent mijn arrestant", brult de veldwachter; „jij hebt het schaap van .Aaltje Muei gestolen!" En hoe de arbeider zijnalibi, zijn onschuld ook poogt te bewijzen, 't hielp niet, hij moest mee naar t gemeentehuis. „Ik heb hem al, burgemeester!" roept hij nit „Maar hoe weet je, dat Klaas 't gedaan heeft" zegt de burgemeester. En nu vertelt Franso van dat vlceschvezcltje, en zegt: die kerel kan evenmin vleesch koopcn als ik; hij moet dat vleesch wel ge stolen hebben, 't is hem onmogelijk schapen- vleesch van 30 cent 't pond tc koopen!" Uit Sloten wordt gemeld: Een wandelrid door het detachement huzaren, te Amsterdam in garnizoen, ondervond in de nabijheid van ons dorp cenige stoornis. Terwijl het escadron zich op den Osdorpcrweg bevond, kwam eensklaps een vrouw uit het gras te voorschijn, en kroop tot voor de paarden. Stellig zou zij vertrapt zijn geworden, liad niet de bevelvoerende officier halt gekomman- deefd. Toen de manschap was afgestegen, is de vrouw op een nabijgelegen boerenerf gebracht, en heeft de officier van het voorgevallene kennis ge geven aan den burgemeester. Bij onderzoek bleek, dat zij in verregaand beschonken toestand verkeerde. Zelfs had zij nog een blikken keteltje bij zich, ge heel met jenever gevuld. In den laatstcn tijd bad zij daar in den omtrek rondgezworven en ecu liederlijk leven geleid. Zij is wegens landlooperij aangehouden cu overgebracht naar het huis van arrest te Amsterdam. Vermoedelijk zal zij naar een van 's rijks-bedelaarsgestichtcu worden opge zonden. Voor eenige dagen werd door den bouwman F. de Pater, te Goudriaan, terwijl hij met zijn knecht en meid te middernacht naar de weide ging om eene zieke koe drank in te geven, een natuur verschijnsel opgemerkt in de godaante van een vuurbol. Terwijl het hen al meer en meer naderde geraakte de knecht door den schrik buiten kennis, terwijl ook de meid hare tegenwoordigheid van geest verloor. Gelukkig verdween het spoedig in eene andere rigting. Te Lage nabij Costmarsum is de molenaar L. 11. Woensdag overleden tengevolge eencr her senontsteking, veroorzaakt, zoo men zegt, doordien de zoon, des avonds laat te buis komende, den vader met een ijzeren werktuig een slag op 't hoofd heeft tocgebragt. De zoon is reeds aan de justitie overgeleverd. Sterke drauk heeft hier we der de hoofdrol gespeeld. Iloorn, 1 Oct. De landbouwfeesten vallen let terlijk in het water. De Bchiedwetstrijd naar den vogel, was gisteren onmogelijk en wordt heden onder veel regen en wind gehouden. De optocht houdt natuurlijk ook haren tweeden omgang niet Vrij naar het Eugelsch door K. L S. Diep bewogen en zwijgend, gehoorzaamde Fer- nando Benoni zonder tegenspraak. Hij ging naar buiten in den helderen nacht; hij, duizelig en verblind, gelijk een die door een onverwachten slag bedwelmd is geworden; hij had geen oog voor de gouden sterren, die het pad over den heuvel verlichtten, hij hoorde het windje uiet, dat door de wijngaarden blies. De keizer der Franschen en de koning van Sar dinië, hadden ter zake van Italie's vrijheid, hunnen zegevierenden intocht te Milaan gedaan, uit welke stad de Oostenrijkers eerst verdreven waren ge worden. De trots der machtige gasten, die tegenover de legers der geallieerden waren gesteld, was nog niet vernederd, en op den avond van den 23 Junij 1859, wachtten de twee groote legers den mor gen af, in de onmiddelijkq. nabijheid van Solferino. In de nachtelijke stilte werd een detachement Sardinische cavalerie uitgezonden om de Oosten- rijksche stelling te verkennen. Een hinderlaag van den vijand belette hunnen terugtocht. Een hevig gevecht volgde. Geheel ingesloten door de Oostenrijkers gaf de kleine maar dappere troep vuurlaadde en gaf weder vuur; maar alles tevergeefs. Hunne krachten werden allengs gebroken door de overmacht des vijands. Een voor een vielen de Sardiniërs neer, tot dat ten laatste slechts twee man overbleven, die beide gewond waren; maar zij hadden nog heden. Ook hel vuurwerk, dat hedenavond de feesten sluiten moet, zal i>f mislukken, bf afbesteld worden. De harddraverij op Vrijdag is druk bezocht geweest. Van 30 mededingers, behaalde de heer Barendregt van Barendrecht den prijs van f 250', de heer de Graaf van Diemen de eerste premie van f 100 en de heer Munnikhuis van Purmcrend de derde premie van f 50. De tentoonstelling vsn vee, op Zaturdag rijk aan prachtige exemplaren, was bijna ontoegankelijk door het slechte weder. Als bijzonderheid wordt vermeld dat een vet kalf 20 weken oud verkocht i is voor f 175. I De Bien Public verhaalt volgender wijze de 1 in hechtenisneming van den oommune-man Van- trin, te Parijs: Hij had bij een wijuverkoopster in 't quartier Charonne eenige verteringen gemaakt, die hij weigerde te betalen. Om zich hierover te wreken, riep de herbergierster niet alleen de hulp der politie in, maar wees tevens haar kalant als een der ergste communisten aan. Vautrin, woedend over zijne gevangenneming, braakte een vloed van scheldwoorden tegen de vrouw uit: „Vervl." zeido hij o. a. die si,... die ik drie huizen in dc rue Vavin heb zien in brand steken, wil mij laten pak ken! Wacht maar! Wacht maar!" Het spreekt van zelf dat deze onverwachte opheldering tengevolge had, dat en de onwillige communist en zijne on handelbare schuldcischeres tegelijkertijd in verzeker de bewaring werden genomen. Zij zullen nu beido een rekening met du rechtbank te vereffeneu heb ben. Voor eenige dagen verzamelde zich, zooals de Ger. Ztg. meldt, een groote menigte nieuws gierigen voor het huis in de Taubestrasse, No. 12, te Berlijn, op welks tweede verdieping een hande laar in antiquiteiten woont, wiens resolute self-help bij de aanwezigen de uitbundigste vrolijkheid ver wekte. Tot verbazing der voorbijgangers stond namelijk tegen een der ramen van de woning des handelaars een lange ladder, welke van voren flink was vastgebonden. Aan de ladder was een papier gehecht, waarop met kolossale letters de «geëerde begunstigers# van den inagazijnhouder uifgenoodigd werden bij een te brengen bezoek aan zijn lokaal van den ladder gebruik te maken, aangezien de trappen in het huis zoo bouvallig zijn, dat zij elk oogenblik dreigen in te storten en het leven der op-en afgaanden niet zonder gevaar is. Deze origiucele wijze otn aan een huisheer eene hoofd zonde te herinneren, lokte zooveel menschen voor het huis, dat de politie genoodzaakt was tusschen- beide te komen. Het gelukte haar echter niet den ladder ter zijde te stellen, daar de koopman ze naar boven haalde, terwijl hij tegen de verwijde ring van den ladder protesreerde en zich op eene verklaring van de bouwcommissie beriep, welke zeker na onderzoek van den toestand der bedoelde kracht genoeg over om geduchte slagen uit te deelen en den vijand met hunne sabels van het lijf te houden. Eensklaps werd in de vr.rte het getrappel van paarden gehoord,. De Oostenrijkers ontdekten dat er een dichte troep kwam aanrijden. Het was de Fransche uniform- De Oostenrijkers maakten zich onaaiddelijk gereed tot den aftocht; maar niet voordat zij den Sardinischen officier, die zoo dapper gevochten had, van het paard gewor pen hadden. Onmiddelijk gaf de soldaat, die zoolang aan de zijde van den officier gestreden had, zijn paard de sporen, en rende tusschen de Oostenrijkers, rechts en links de zwaarden van zich afslaande, wanhopig vechtende over het neêrgebukle ligchaam van den officier. «Zullen ze nooit komen mompelde hij tusschen zijne tanden. Het getrappel komt al nader bijDe Oosten rijkers moeten vluchtten of ze worden door de Fran- echen neergesabeld, die aanstonds op hen aan zul len vallen. Nog eene minuut en de Oostenrijkers zijn verdwenen. Een eenvoudige Florentijnsche rekruut Pietro Castellani heeft het leven van Fernando Benoni gered Ze waren beide gewond, maar niet ernstig; de wonden van Pietro waren ligter dan die van zijn med gezel. «Een oogenblik later, en het zou te laat geweest zijn, kapitein. Zijt ge zwaar gewond?" «Gelukkig niet! Brave vriend, hoe kan ik n immer vergelden wat gij voor mij deed Pietro zag angstig om zich heen op de dooden en stervenden, die op den vertrapten grond overal trappen deze zou hebben gekwalificeerd: «als trap pen die ernstige bezorgdheid verwekken* Met ver langen wordt naar de oplossing van het dilemma uitgezien, waardoor de politie met zich zeiven in conflict geraakt. Te Brie-Comte-Kobert, bij Montgeron, viel onlangs hot volgende voor. Zekere Aimó P. zon gaan trouwen met Louise O., eene weduwe uit het dorp. Daags vóór 't huwelijk was Aimó zoo «beminnelijk# mogelijk; men verbeelde zich dus hoe ontsteld Louise was, toen hij 's morgens vóór de plegtigheid norsch en verdrietig als Hemlet er uitzag en geen woord sprak. Zelfs tot dat men voor den maire kwam opende hij den mond niet; toen hem echter gevraagd werd, of hij Louise tot vrouw nam, verbrak hij 't stilzwijgen en riep «Nooit in mijn leven, ze is een pétroleusel# De familie van weerzijden was verslagende bruid viel in zwijm en de bruidegom ging «met zijn ziel onder den arm# alleen, als vrijgezel, naar Nog denzelfden dag verklaarde de ex-toekoms tige' zich nader, ten aanzien van de ontdekking die hij gedaan had. Zijn bruid was marketent ster geweest bij de Commune en de gendarmerie nam haar dadelijk in verzekerde bewaring. Als een bewijs, hoe hevig de pokken te Lcksmond woeden, kan dienen, dat bij den kleer maker J. Schoorel aldaar al de kinderen, ten ge tale van zes, aan die vreeselijke ziekte zijn be zweken. Een meisje van 23 jaren, als winkeldochter te Gouda in betrekking zijnde, is Zondag hare familie te Delfshaven gaan bezoeken en des avonds teruggekeerd, doch niet weder naar hare wouing. Het schijnt dat zij den weg naar Beeuwijk is in geslagen, althans een paar dagen daarna heeft men haar lijk in het water gevonden. Men zegt dat eenige jaren vroeger eene oudere zuster ook door verdrinking een einde aan haar leven gemaakt heeft. Bij het vergelijkend examen voor de burger school te Gorinchem, had Vrijdag nog het volgende incident plaats: Een der heeren examinatoren vraag de naar 't verschil tusschen gift en gave, waarop geantwoord werd dat het eerste iets stoffelijks, het andere iets onstoffelijks aanduidde. De bode van het stadhuis, hierbij tegenwoordig, nam de vrij moedigheid hierop aan te merken dat naar zijno meening gift en gave eenerlei was, want nog kor telings had hij domino Hofstede hooren zeggen, dat volgens Jacobus «alle goede gaven en alle volmaakte giften van boven komen.* Dat deze aan merking voor een oogenblik den ernst van 't exa men deed verdwijnen en voor algeraeene hilariteit plaats maakte, behoeft wel naauwelijks gezegd te worden. Hef Prof. geregtshof in Zuidholland zal heden verspreid lagen. «Hoe was het mogelijk dat wij in die hinder laag vielen Vroeg Fernando. De kerels hebben het zeer slim overlegd. Ze hielden zich zoo stil als muizen ze zijn wel zoo wijs geweest om in geen groot getal op te komen eu hebben er nog menigeen gevangen genomen, naar ik meen. Wel nu, het zal den volgenden keer onze beurt zijn, «Zijn al onze manschappen dood?" «Ik vrees er voor, kaptein," antwoordde Pietro. Vele van hen zijn jonge rekrnten, zooals ik zelf. Welnu, de hemel weet of de les, die ze in het oorlogvoeren ontvangen hebben, niet kort genoeg geweest is." «Indien uwe wonden het toelaten, zorg dan dat de manschappen morgen ochtend behoorlijk begra ven worden; zeide Fernando, terwijl hij een poging deed zich tegen zijn paard op te richten, dat bijna even wonderbaar aan den strijd ontkomen was als zijn meester. _'Zie eens, hier is een Oostenrijksche officier, hij leeft nog. Zouden we niets voor hem kunnen doen? Pietro zag zijn meester aan, en schudde het hoofd. «Hij is dood, kaptein, of althans bijna; we moeten hem maar alleen laten. Fernando Benoni vras van eene eenigzins zach tere Datuur dan de ruwe jonge soldaat. Hij knielde en richtte den stervenden man tot in een zittende ouding °P» terwijl hij diens gebogen hoofd op zijne arm liet rusten, dit alles deed hij met zuchtheidj die geen vrouw zou hebben verbeterd.

Schager Courant | 1871 | | pagina 2